صفحه 75 از 89 نخستنخست ... 25656667686970717273747576777879808182838485 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 741 تا 750 , از مجموع 886

موضوع: پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی مکانیک با معدل 13.72 ار دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی دارم و فوق لیسانس MBA با معدل 16.67 ار دانشگاه غیر انتفاعی علوم و فنون مارندران - سابقه 5 سال کار در زمینه مدیریت فروش و بازاریابی دارم که 3 سال اون با بیمه است
    و متولد سال 1364 هستم. می خواستم بدونم شانسی برای پدیرش در این موارد رو دارم:
    1- دکتری مدیریت یا DBA
    2 - کارشناسی ارشد مدیریت یا MBA
    3- کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک
    اگر شانسی هست کدوم رو پیشنهاد می کنید و چرا؟

سلام
    میخواستم بدونم این قانون جدید معافیت تحصیلی که برای کارشناسی نمیدن یعنی برای سال سوم لیسانس هم نمیدن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران دانشگاه شهید بهشتی

سلام
    1- مستر
    2- عمران
    3- TCF B1
    4- معدل 13.8 عمران دانشگاه بهشتی
    5- دانشگاه شهرهای مارسی و منپلیه مد نظرم هستند
    میخواستم بدونم با توجه به این شرایط امکان پذیرش گرفتن دارم؟ آیا نیاز به نمره ‌‌B2 دارم؟
    اگر دانشگاه های دیگه ای هم هست ممنون میشم راهنماییم کنید

Junior Member

سلام
    من لیسانس مکانیک دارم با معدل 16
    قصد دارم اول برای گذروندن یک کورس زبان فرانسه به این کشور برم و بعدش برای ارشد مکانیک پذیرش بگیرم تازه هم زبان فرانسه رو شروع کردم به خوندن که بتونم برای مصاحبه سفارت و گرفتن ویزا آماده باشم
    دوستانی که راجع به چنین شرایطی مثل گرفتن پذیرش کورس زبان و پذیرش ارشد اطلاعات کافی دارن لطفا به من مشاوره لازم رو بدن و من رو راهنمایی کنن
    E-mail address:...................
    ویرایش توسط nimaK : November 3rd, 2017 در ساعت 03:16 PM دلیل: تماس خارج از فروم

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad93 نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس مکانیک دارم با معدل 16
    قصد دارم اول برای گذروندن یک کورس زبان فرانسه به این کشور برم و بعدش برای ارشد مکانیک پذیرش بگیرم تازه هم زبان فرانسه رو شروع کردم به خوندن که بتونم برای مصاحبه سفارت و گرفتن ویزا آماده باشم
    دوستانی که راجع به چنین شرایطی مثل گرفتن پذیرش کورس زبان و پذیرش ارشد اطلاعات کافی دارن لطفا به من مشاوره لازم رو بدن و من رو راهنمایی کنن
    E-mail address: ...................
    دوست من...
    سوالاتتون رو می تونید همینجا یا در تاپیکی که بیشترین اشتراک رو با شرایط شما داره بپرسید و دوستانی که اطلاع دارند بهتون جواب میدن
    - معدلتون برای پذیرش فوق لیسانس خوبه
    - برای پذیرش به زبان فرانسه + موفقیت در پاس کردن درسهاتون حداقل سطح B1 خوب رو در فرانسه لازم دارید
    - برای اینکه بتونید بعد از فوق لیسانس کار خوب گیر بیارید باید فرانسه تون حداقل در سطح B2 خیلی خوب باشه (استثنا هایی هست که بتونید در محیط بین المللی با زبان انگلیسی استخدام شید ولی تعدادشون اونقدر نیست)
    - مساله اصلی اینه که چقدر زمان و فرصت دارید: اگه بخوایم صادق باشیم برای اینکه از الان که اواخر اکتبره تا اوایل مارس که پرونده های پذیرش بررسی میشن امکان رسیدن از A1 به B1 هست... ولی به B2 نیاز به معجزه داره
    - در ایران امکان یادگیری زبان فرانسه خیلی خوب تا سطح B1 و حتی B2 با هزینه بسیار کمتر از در فرانسه و با کیفیت بالا وجود داره. بنابراین سفارت در دادن ویزای زبان از پایه خیلی سختگیری می کنه (یا می کرد... اقلاً تا سال پیش... در خصوص امسال اطلاعات به روز ندارم)
    - پیشنهاد می کنم با پشتکار شروع به یادگیری فرانسه کنید. اگه تا عید به حدود سطح B1 رسیدید، همزمان با اقدام برای پذیرش فوق لیسانس، دنبال پدیرش زبان هم باشید: اگه دانشگاه بهتون پذیرش داد قراره زبانتون رو به صورت فشرده تکمیل کنید و اگه به خاطر ضعف زبان ردتون کرد، به عنوان انگیزه به سفارت خواهید گفت که سر زبان رد شدید و می خواید با یادگیری زبان در طح عالی این مشکل رو حل کنید. شانس گرفتن ویزاتون در هر دو حالت بهبود اساسی پیدا خواهد کرد
    - همه اینها در صورتیه که پول کافی و مدرک دانشگاهی (فوق دیپلم و به بالا) داشته باشید تا بتونید سر کلاسهای FLE - Français Langue étranger دانشگاهها شرکت کنید. شهریه این کلاسها از ترمی حدود 2000 یورو در شهرهای متوسط و کوچک تا حدود 6000 یورو برای سوربن پاریس متفاوته و این جدای از هزینه زندگی شماست
    ویرایش توسط nimaK : November 3rd, 2017 در ساعت 03:16 PM
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

با سلام
    عذر خواهی می کنم چرا تو سایت کامپوس فرانس رشته ها در سطح M2 هست. من واسه روان شناسی اصلا سطح M1 نبود. آیا باید از جای دیگه مثلا خود دانشگاه اقدام کنم یا خیر. ممنون از راهنماییتون

Moderator

رشته و دانشگاه

ببینید! رشته هایی مثل روانشناسی معمولاً در سال دوم مستر تخصصی نمی شن. (این اتفاق معمولاً در دوره های تکمیلی - تخصص یا دکترا- می افته) برای همین بیشتر این مستر ها دو ساله اند چون سال اول مستر به تنهایی به درد کسی نمی خوره. برای مثال این عکس رو ببینید: دوره اش دو ساله است.

حالا اگر کسی سال اول مستر رو جای دیگری خونده باشه در صورتی که به اندازه کافی از نظر مدیر گروه دانشگاه مقصد خوب باشه می تونه درسش رو در اون دانشگاه ادامه بده. توجه داشته باشید که در دانشگاههای فرانسه تا به امروز اولین گزینش دانشجو در مقطع سال اول به سال دوم مستره و بنابراین قبولی در سال دوم مستر به آسونی سال اول نیست (البته قراره این قانون به زودی عوض بشه و گزینش کردن دانشجوها در ورود به مستر صورت بگیره)
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

ممنونم کاوه عزیز.الان دقت کردم رو یه لینک نوشته دو سال. البته من تقریبا چند سال سابقه آموزش دانشگاهی دارم با بیست تا همایش داخلی و دو تا آی اس آی. ولی چون علوم تربیتی خوندم هر چند مقالات همه روان شناسین ولی می خوام از سطح مستر مجدد شروع کنم. قبلا هم ده سال پیش دانشگاه پوآتیه پذیرش گرفتم که با بد شانسی و بی اطلاعی خوردم سربازی و ده سال عقب افتادم الان تو 36 سالگی باز باید از نو شروع کنم

با سلام
    من قصد اقدام برای رشته mechanical production در دانشگاه Paris Tech دارم
    1)اینکه من سایت دانشگاه رو دیدم ولی نتونستم نمره تافل مورد نیاز رو پیدا کنم
    2) من لیسانس مکانیک هستم با 3 سال سابقه کار ایا میتونم پذیرش M2رو بگیرم؟چون بعضی دوستان دیدم پذیرش گرفتن

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط kolman نمایش پست ها
    با سلام
    من قصد اقدام برای رشته mechanical production در دانشگاه Paris Tech دارم
    1)اینکه من سایت دانشگاه رو دیدم ولی نتونستم نمره تافل مورد نیاز رو پیدا کنم
    2) من لیسانس مکانیک هستم با 3 سال سابقه کار ایا میتونم پذیرش M2رو بگیرم؟چون بعضی دوستان دیدم پذیرش گرفتن
    سلام!
    1- ParisTech همونطور که اگه کمی فوروم فرانسه رو با دقت خونده باشید یک دانشگاه نیست. بلکه مجموعه ای از مدرسه عالی مهندسی در پاریس و اطرافشه. بنابراین شما می تونید مکانیک رو حداقل در دو مدرسه عالی (انسم و مین) و حتی مدارس دیگر پیدا کنید. به عنوان یک فارغ التحصیل ENSAM می تونم بگم که شما نیاز به TOEIC 775/990 دارید که تقریباً برابر TOEFL iBT 85 اه
    2- اگه خیلی توانا باشید و نمره هاتون عالی باشه و چند واحد فوق لیسانس رو به عنوان واحد اختیاری در لیسانس برداشته باشید و یا در زمینه مورد نظر حداقل 3 سال سابقه مستقیم داشته باشید بله، میشه مستر 2 هم پذیرش گرفت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)