صفحه 3 از 89 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 886

موضوع: پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : پذیرش از فرانسه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس (مسائل عملی و جزئی در پروسه اپلای)

برای پر کردن پرونده سفید، قسمتی که میخواد معدلو مشخص کنیم، باید معدل پیش دانشگاهی و دبیرستان رو با هم حساب کنیم یا فقط پیش دانشگاهی رو می خواد؟ ضمنا برای تبدیل به یکی از موارد Très Bien ، Bien ، Assez Bien و Passable من از جدول WES برای فرانسه استفاده کردم. چون سیستم نمره گذاریشون به نظر با ایران یکسانه.
    http://www.wes.org/gradeconversionguide/france.htm

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

پیش فرض پاسخ : پذیرش از فرانسه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    اون تاریخ 3 ژانویه فقط برای ثبت نام TCF مشخص شده. برای تکمیل فرم ها و تحویلشون، گفته روزی که میرید ثبت نام آزمون بکنید دقیقا تاریخشو میگن که تا کی فرصت دارین(اواخر ژانویه) ، که خوب اصولا تا اون تاریخ می تونید برای تکمیل فرمها برید.
    من با بخش فرهنگی تماس گرفتم، به من گفتن حتما باید یکی به نمایندگی از من سر ساعت 10صبح روز 3 ژانویه در ساختمان بخش فرهنگی حضور داشته باشه و من را با اسپلینگ نام لاتینم برای امتحان ثبت نام کنه.
    روز تحویل فرم ها برای من 25 ژانویه هست در حالیکه تکمیل فرم ها تا 31 ژانویه مهلت داره. امتحانم که 12 فبریه است.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : پذیرش از فرانسه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط Comboy نمایش پست ها
    روز تحویل فرم ها برای من 25 ژانویه هست در حالیکه تکمیل فرم ها تا 31 ژانویه مهلت داره.
    الان اینجا منظور از تحویل و تکمیل چی بود؟!! یعنی مثلا شما 25 ام میدی فرما رو ولی تا 31 ژانویه وقت داره؟ یعنی چی ؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : پذیرش از فرانسه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس (مسائل عملی و جزئی در پروسه اپلای)

توی dossier blanc، جایی که قسمت های A1 و A2 و B1,B2,B3 رو توضیح داده نوشته که اگر دیپلم متوسطه مستقیما اجازه ورود به تحصیلات عالی رو نمیده (یعنی مثلا باید امتحان خاصی بدیم)، باید قسمت B رو پر کنیم که برای ما که دانشگاه رفتیم میشه B3. ولی تو اون Pdf فارسیه که بخش فرهنگی سفارت تو سایتش گذاشته، نوشته A1 و A2 رو باید بزنیم که. فکر نمی کنین اشتباه کرده باشه تو اون pdf؟ چون اصلا سیستم ایران B میشه، درسته؟

سلام
    من تو سایت هر دانشگاهی میرم، توی قسمت formation میگردم دنبال مستر مکانیک. مشکل اینه که فقط توضیحات در مورد رشته و برنامه ها نوشته و هیچ فرمی نیست که پر کنی و بفرستی. لطفا راهنمایی کنید. خودم حدس میزنم احتمالا هنوز فرمها رو داخل سایت قرار ندادند. اگر اطلاعاتی در این مورد دارید لطفا بگید چون میترسم دیر بشه.

Banned
    رشته و دانشگاه

الان اینجا منظور از تحویل و تکمیل چی بود؟!! یعنی مثلا شما 25 ام میدی فرما رو ولی تا 31 ژانویه وقت داره؟ یعنی چی ؟
    این کارهای ایرانه، نمی فهمم. وقت تکمیل فرم ها طبق چیزی که توی پرونده سفید نوشته شده تا 31 ژانویه هست برای ورودی 2011
    مثلا همون ترتیب حروف الفباشون هم عجیبه. طبق نام خانوادگیم، من باید 3 ژانویه می رفتم بخش فرهنگی (من خارج از ایران و روز 4 ژانویه پایان ترم داشتم). چون نمی تونستم خودم حضور داشته باشم، زمانش را عوض نکردن و گفتن باید یکی دیگه به جای من برای من ثبت نام کنه.
    حالا ح کجا و H کجا. آیا فرانسه هم روز اول منتظر A و B و P و T و C و J و چ ح هست؟!!!!

توی dossier blanc، جایی که قسمت های A1 و A2 و B1,B2,B3 رو توضیح داده نوشته که اگر دیپلم متوسطه مستقیما اجازه ورود به تحصیلات عالی رو نمیده (یعنی مثلا باید امتحان خاصی بدیم)، باید قسمت B رو پر کنیم که برای ما که دانشگاه رفتیم میشه B3. ولی تو اون Pdf فارسیه که بخش فرهنگی سفارت تو سایتش گذاشته، نوشته A1 و A2 رو باید بزنیم که. فکر نمی کنین اشتباه کرده باشه تو اون pdf؟ چون اصلا سیستم ایران B میشه، درسته؟
    شما اگه رفتین دانشگاه چرا از طریق بخش فرهنگی و پر کردن فرم سفید اقدام می کنید (هنوز سال اولی و دومی هستین؟)
    اگه دو سال را تموم کردین که اصلا حالت DAP ندارین و باید مستقیما با دانشگاه تماس بگیرین و کاری به بخش فرهنگی ندارین.
    اگه هم تموم نکردین:
    نمی دونم، فردا باید یه زنگی بزنم بخش فرهنگی. تازه سوال من اینه که من B2 هستم یا B3 چونکه من رفتم دانشگاه ولی دانشگاه کشور خودم نرفتم! اگه B2 را بزنم یعنی هیچ وقت دانشگاه نرفتم، اگه B3 را بزنم یعنی در یه دانشگاه در ایرا(کشور خودم) تحصیل کردم.
    جالبه تو بخش B1 یه قسمت داره که کشور را می پرسه، ولی در بخش B2 و B3 مکان و سال تحصیل را پرسیده و نه کشور.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط Comboy نمایش پست ها
    شما اگه رفتین دانشگاه چرا از طریق بخش فرهنگی و پر کردن فرم سفید اقدام می کنید (هنوز سال اولی و دومی هستین؟)
    اگه دو سال را تموم کردین که اصلا حالت DAP ندارین و باید مستقیما با دانشگاه تماس بگیرین و کاری به بخش فرهنگی ندارین.
    اگه هم تموم نکردین:
    نمی دونم، فردا باید یه زنگی بزنم بخش فرهنگی. تازه سوال من اینه که من B2 هستم یا B3 چونکه من رفتم دانشگاه ولی دانشگاه کشور خودم نرفتم! اگه B2 را بزنم یعنی هیچ وقت دانشگاه نرفتم، اگه B3 را بزنم یعنی در یه دانشگاه در ایرا(کشور خودم) تحصیل کردم.
    جالبه تو بخش B1 یه قسمت داره که کشور را می پرسه، ولی در بخش B2 و B3 مکان و سال تحصیل را پرسیده و نه کشور.
    من دوباره می خوام برای سال اول و دوم اپلای کنم. ولی خوب تو اون پی دی اف راهنما نوشته بود A2 و A1 که اصلا با شرایط ایران جور در نمیاد. ضمنا دیپلم متوسطه هم باید ترجمه بشه. من از بخش فرهنگی (ساختمون 2) پرسیدم دیپلم پیش دانشگاهی کافیه یا باید متوسطه هم ترجمه بشه، گفت نمی دونم!! ولی از ساختمون شماره 1 که پرسیدم گفت باید متوسطه هم ترجمه بشه.

سلام. برای گرفتن پذیرش مستر از فرانسه حتما باید مدرک زبان فرانسه داشته باشیم یا با آیلتس هم میشه؟؟

Banned
    رشته و دانشگاه

من دوباره می خوام برای سال اول و دوم اپلای کنم. ولی خوب تو اون پی دی اف راهنما نوشته بود A2 و A1 که اصلا با شرایط ایران جور در نمیاد. ضمنا دیپلم متوسطه هم باید ترجمه بشه. من از بخش فرهنگی (ساختمون 2) پرسیدم دیپلم پیش دانشگاهی کافیه یا باید متوسطه هم ترجمه بشه، گفت نمی دونم!! ولی از ساختمون شماره 1 که پرسیدم گفت باید متوسطه هم ترجمه بشه.

همه جا ریزنمره دو سال آخر را می خوان، نمی شه که فقط پیش دانشگاهی را داد.

من زنگ زدم:
    1- معدل پیش دانشگاهی را باید بنویسین، نه دبیرستان. 10 تا 12 و 12-14 و 14 تا 16 و 16 تا 20 به ترتیب passable و assez bien و bien و tres bien هستن
    2- ما باید A2 را بزنیم. کاری به B ها نداشته باشین. در قسمت A2 پرسیده بعد از دبیرستان چه کار کردین که اونجا مشخص می کنین دانشگاه رفتین
    Formation ou activites suivies depuis....
    3- اگه پاس دارین باز هم باید شناسنامه ترجمه بشه (عجیبه چون تو راهنمایی فرانسویش نوشته شناسنمه با ترجمه یا پاسپوت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری دانشگاه آزاد مشهد

دوستان عزیز من کارشناسی معماری دارم و در حال حاضر دارم برای مستر معماری در فرانسه اقدام می کنم.مشکل من اینه که از ما ترجمه سرفصل دروس رو می خوان.اگه کسی ترجمه شده و اماده اش رو داره لطف کنه اینجا بذاره آخه اشتباه راهنمایی شده بودم و تصورم این بود که دارالترجمه های فرانسه زبان این رو دارن تا 7 بهمن هم بیشتر فرصت ندارم.
    سوال دیگه اینکه اگه امتحان tcf-dap رو بدیم و به جای b2 نمره کمتری بیاریم (در حد)b1 دیگه هیچ راهی وجود نداره که در مهر سال 90 پذیرش بگیریم؟به شرط اینکه مثلا اردیبهشت 90 مدرک زبان بالاتری رو ارائه بدیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)