صفحه 35 از 89 نخستنخست ... 25262728293031323334353637383940414243444585 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 886

موضوع: پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش از فرانسه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس

سلام... من لیسانس زبان انگلیسی و فوق لیسانس آموزش زبان انگلیسی دارم، میخوام برای M2 در دانشگاه لیون اپلای کنم، براشون ایمیل زدم و اپلیکیشن فرم برام فرستادن که مدارک لازم هم تووش قید شه، مدارکم حاضره، سوالی که دارم اینه که این مدارک رو باید ببرم سفارت فرانسه تایید کنه؟ تووی فرمی که فرستادن فقط نوشته Certified Copy... یه سوال دیگه اینکه از من DELF A2 میخوان، ولی کل پروگرم انگلیسی هست، منم که تا آخر آوریل که نمیتونم امتحان بدم... به نظرتون یه نامه از موسسه ای که تووش فرانسه خوندم (210 ساعت) و یه توصیه نامه از استاد فرانسه ام که باهاش فرانسه خصوصی خوندم میتونه موثر باشه؟! مرسی... معدلم هم بالاست لیسانس 17.22 و فوق لیسانس 17.77

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش از فرانسه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط Shirin86 نمایش پست ها
    سلام... من لیسانس زبان انگلیسی و فوق لیسانس آموزش زبان انگلیسی دارم، میخوام برای M2 در دانشگاه لیون اپلای کنم، براشون ایمیل زدم و اپلیکیشن فرم برام فرستادن که مدارک لازم هم تووش قید شه، مدارکم حاضره، سوالی که دارم اینه که این مدارک رو باید ببرم سفارت فرانسه تایید کنه؟ تووی فرمی که فرستادن فقط نوشته Certified Copy... یه سوال دیگه اینکه از من DELF A2 میخوان، ولی کل پروگرم انگلیسی هست، منم که تا آخر آوریل که نمیتونم امتحان بدم... به نظرتون یه نامه از موسسه ای که تووش فرانسه خوندم (210 ساعت) و یه توصیه نامه از استاد فرانسه ام که باهاش فرانسه خصوصی خوندم میتونه موثر باشه؟! مرسی... معدلم هم بالاست لیسانس 17.22 و فوق لیسانس 17.77
    سلام
    نه نیازی به تائید سفارت نیست
    بله، فکر میکنم نامه از موسسه کافی باشه، برای اطمینان میتونین از خودشون بپرسین، من موردی رو هم دیدم که دانشگاه گفته فقط برگه ثبت نام در امتحان رو برامون بفرستید و بعد از پذیرش و هر وقت امتحان زبان دادید، مدرک رو برامون بفرستید
    موفق باشید
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط lssaeed نمایش پست ها
    ممکنه راجع به مستر معماری در فرانسه که به زبان فرانسویه یا انگلیسی و اینکه مهمتر از همه آیا رایگان هست یا نه یه راهنمایی بدین؟ و یکی دو تا لینک هم بدین؟
    برای تحصیل در رشته معماری در فرانسه، حتما باید امتحان TCF-DAP رو بگذرونید. و این مدرک برای سفارت هم لازمه
    برای پیدا کردن دانشگاه هم میتونید از سایت کمپوفرانس استفاده کنید

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط imanegr نمایش پست ها
    سلام
    دانشگاه برای پذیرش از من یک سیلابس درسی خواسته که لیست دروس لیسانس و توضیح راجه به هرکدوم تو اون باشه. من دانشگاه آزادرشته برق الکترونیک خوندم. به نظرتون این لیست رو از کجا میشه تهیه کرد؟
    ممنون
    سلام
    فکر میکنم ترجمه ریزنمراتتون کافی باشه، اما اگه توضیح بیشتری ازتون خواستن، باید به گروه آموزشیتون مراجعه کنید و سیلابس درسها رو که اونجا موجوده ازشون بگیرید و بعد از ترجمه برای دانشگاه بفرستید.

دقیقا یکی از دوستان من رشته الکترونیک واسه مستر میخواد اقدام کنه از اون هم سیلابس خواستن که رفته بود از مترجمی که کنار سفارت فرانسس (اسمش یادم رفت ) گرفته بود که 100 هزار تومان ازش گرفته بودن .خیلی عجیب من خودم Genie industriel اقدام کردم ولی اصلا سیلابس توی فرمهاشون ندیدم فکر میکنم رشته الکترونیک و برق اینجوریه فقط !!!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    Azad/ Hardware

سلام
    من دو سوال دارم و نیاز دارم دوستان راهنمایی کنند:
    در بعضی از رشته های فوق لیسانس برای یک رشته دو عبارت وجود دارد، فرق بین این دو عبارت چیست؟ معنی لغوی اینها را می دانم اما متوجه تفاوتشان از نظر تحصیلی نمی شوم
    formation en contiue و en apprentissage
    سوال بعدی این است که ظاهرا بعضی از رشته ها در فوق لیسانس در دو بخش یک ساله هستند و سال اول باید عمومی را انتخاب کرد سال دوم باید تخصصی را مشخص و انتخاب کرد که جلوی بخش عمومی M1 و جلوی بخش تخصصی M2 است و کسی نمی تواند M2 را اول انتخاب کند
    آیا این موضوع صحیح است؟
    آیا formation en contiue معنی اش این نیست که بتوان از لیسانس آن رشته را انتخاب کرد حتی اگر M2 باشد

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinh نمایش پست ها
    سلام
    من دو سوال دارم و نیاز دارم دوستان راهنمایی کنند:
    در بعضی از رشته های فوق لیسانس برای یک رشته دو عبارت وجود دارد، فرق بین این دو عبارت چیست؟ معنی لغوی اینها را می دانم اما متوجه تفاوتشان از نظر تحصیلی نمی شوم
    formation en contiue و en apprentissage
    سوال بعدی این است که ظاهرا بعضی از رشته ها در فوق لیسانس در دو بخش یک ساله هستند و سال اول باید عمومی را انتخاب کرد سال دوم باید تخصصی را مشخص و انتخاب کرد که جلوی بخش عمومی M1 و جلوی بخش تخصصی M2 است و کسی نمی تواند M2 را اول انتخاب کند
    آیا این موضوع صحیح است؟
    آیا formation en contiue معنی اش این نیست که بتوان از لیسانس آن رشته را انتخاب کرد حتی اگر M2 باشد
    دوست عزیز Formation continue برای کسانی است که 2سال یا بیشتر در تحصیلشون وقفه افتاده و این افراد مثل بقیه نمیتونند از طریق Formation initiale نمیتونید اقدام کنید
    apprentissage هم برای رشته هایی هست که بیشتر کاربردی هستند و این نوع Formation بدین صورت هستش که اول با شما یه قرارداد بسته میشه وشما توی یه شرکت که طرف قرارداد دانشگاه هست مجبورید کار کنید و بسته به نوع دانشگاه مدت فرق میکنه که شما چقدر دانشگاه برید چقدر توی اون شرکت .. من 2 جا رو دیدم جفتش 3 هفته کار میکردی 1 هفته کلاس میرفتی یه جا هم 2 هفته و 1 هفته دانشگاه بود
    ------
    درمورد M1 و M2 درست ولی این به این معنی نیست که کسی نتونه M2 پذیرش بگیره ولی توی M2 روی نمره زبان بیشتر حساس هستند و احتمال پذیرش با B1 توی M2 تقریبا نشدنی هستش (تجربه شخصی)
    ------
    ببینید پروسه ی Formation continue کلا نوع پذیرشش فرق میکنه شما باید حتما توی رشته ای که میرید به اون مسئول formation میل بزنید ولی سعی کنید از طریق همون Formation Initiale اقدام کنید که راحت تر هستش
    شاد زی

Member
    رشته و دانشگاه
    Azad/ Hardware

نقل قول نوشته اصلی توسط m3hiran نمایش پست ها
    دوست عزیز Formation continue برای کسانی است که 2سال یا بیشتر در تحصیلشون وقفه افتاده و این افراد مثل بقیه نمیتونند از طریق Formation initiale نمیتونید اقدام کنید
    apprentissage هم برای رشته هایی هست که بیشتر کاربردی هستند و این نوع Formation بدین صورت هستش که اول با شما یه قرارداد بسته میشه وشما توی یه شرکت که طرف قرارداد دانشگاه هست مجبورید کار کنید و بسته به نوع دانشگاه مدت فرق میکنه که شما چقدر دانشگاه برید چقدر توی اون شرکت .. من 2 جا رو دیدم جفتش 3 هفته کار میکردی 1 هفته کلاس میرفتی یه جا هم 2 هفته و 1 هفته دانشگاه بود
    ------
    درمورد M1 و M2 درست ولی این به این معنی نیست که کسی نتونه M2 پذیرش بگیره ولی توی M2 روی نمره زبان بیشتر حساس هستند و احتمال پذیرش با B1 توی M2 تقریبا نشدنی هستش (تجربه شخصی)
    ------
    ببینید پروسه ی Formation continue کلا نوع پذیرشش فرق میکنه شما باید حتما توی رشته ای که میرید به اون مسئول formation میل بزنید ولی سعی کنید از طریق همون Formation Initiale اقدام کنید که راحت تر هستش
    شاد زی
    سلام، ابتدا از اینکه پاسخ مرا دادید تشکر می کنم، با توجه پاسخ شما سوالهای زیر برای پیش آمده و لطفا اگر می توانید زودتر پاسخ دهید چون مهلت درخواست را تا پس فردا اعلام کرده اند
    پس از لیسانس الان چند سالی است که من دارم کار می کنم پس formation continue می شوم؟
    یکی از رشته هایی که من می خواهم انتخاب کنم رشته مدیرت گرایش بررسی بازار است جلوی آن M2 زده و نوشته formation continue ou apprentissage است حالا می توانم آنرا انتخاب کنم یا نه؟
    و به عبارت دیگر از حواب شما متوجه نشدم از لیسانس می شود برای M2 پذیرش گرفت یا نه؟
    ضمن اینکه زبانم B2 است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronique@ Polytech Nantes & Grenoble INP

با سلام
    من باید مبلغ 3000 یورو بابت ثبت نام در دانشگاه به حسابشون در فرانسه پرداخت کنم.
    کسی هستکه برای من این پرداخت را انجام دهد و در ایران پول را به خانواده یا دوستانش تحویل دهم؟
    با تشکر

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinh نمایش پست ها
    سلام، ابتدا از اینکه پاسخ مرا دادید تشکر می کنم، با توجه پاسخ شما سوالهای زیر برای پیش آمده و لطفا اگر می توانید زودتر پاسخ دهید چون مهلت درخواست را تا پس فردا اعلام کرده اند
    پس از لیسانس الان چند سالی است که من دارم کار می کنم پس formation continue می شوم؟
    یکی از رشته هایی که من می خواهم انتخاب کنم رشته مدیرت گرایش بررسی بازار است جلوی آن M2 زده و نوشته formation continue ou apprentissage است حالا می توانم آنرا انتخاب کنم یا نه؟
    و به عبارت دیگر از حواب شما متوجه نشدم از لیسانس می شود برای M2 پذیرش گرفت یا نه؟
    ضمن اینکه زبانم B2 است.
    بله، میشه، شما با مدرک لیسانس 4 ساله ایران میتونید مستقیم m2 بخونید.
    سطح زبانتون هم مناسبه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)