صفحه 56 از 89 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 886

موضوع: پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آشنايي با متقاضيان اپلاي سال 2015 و 2016

سلام دوستان
    من همین امروز از دانشگاه لیون برای فوق لیسانس نانو پدیرش گرفتم. کسی هست از اینجا اطلاعات خوبی داشته باشه؟
    کسی هست که ازش پذیرش گرفته باشه؟

پیش فرض پاسخ : پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

میخواستم بدونم نمرات جی آر ئی جنرال و سابجکت ریاضی میتونه گمنام بودن دانشگاه پیام نور رو جبران کنه یا تاثیر خاصی نداره؟ ممنون

یه سوال دیگه
    اگر کسی ارشد سطح۲ یکساله رو. در فرانسه بخونه برای پذیرش دکتری در کشورهای دیگه به مشکل نمیخوره؟ شنیدم مثلا آمریکا به ارشدهای یکساله(اسپانیا) برای دکتری پذیرش نمیده میخوام بدونم در مورد فرانسه هم این موضوع صادقه یا نه؟ البته بیشتر منظورم پذیرش دکتری برای سوئیس(لوزان و ژنو) و نروژ و هلند هست.
    خیلی ممنون

Junior Member

سلام. من ترم هفت مهندسی صنایع دانشگاه سراسری هستم برای ارشد میخوام در زمینه ی مدیریت ادامه تحصیل بدم. بعد اینکه از لحاظ زبان انگلیسی هیچ مشکلی ندارم ولی خب از فرانسوی تقریبا هیچی نمیدونم و معدلم تا اینجا 14.5 بوده. اینجوری که شنیدم فاند و فول فاند واسه رشته های مدیریت مخصوصا MBA خیلی سخته و رزومه ی خیلی قوی میخواد. میخواسم بدونم واسه پذیرش چه دانشگاه های فرانسه رشته های مدیریت رو دارن و شرایطشون چیه احتیاج به نمره ی جیمت هست یا نه؟ و همینطور زبان فرانسوی . که تو این یه سال لیسانسم خودم رو اماده کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Marketing-University of Grenoble

سلام دانشگاه های بیزنیس فرانسه و سیستم پذیرش آنها تقریباً سه گروه میشه
    1-مسترهای بیزینس در اکول های تخصصی نظیر هک-پاریس، اینسک و ام-گرونوبل که نیاز به جمیت و تافل بالا دارند و پذیرششون مثل بیزینس اسکولای آمریکاست.
    2-مسترهای مدیریت و بیزنیس و مالی و اینا در دانشگاه های دولتی نظیر دانشگاه لیون، گرونوبل مارسی پاریس ها و... که نیاز به جیمت و تافل معمولاً ندارند ولی زبان فرانسه میخواهد. کسائیکه پذیرش این مسترها رو بگیرن معمولاً میتونن برای بورسهای سفارت نظیر بورس کوتوتل و ایفل اقدام کنن که البته اونهم رقابتی و سخت هست.
    3-تعداد محدودی مستر مدیریتی هم هست در دانشگاه های دولتی فرانسه نظیر گرونوبل(IAE-Grenoble) که به زبان انگلیسی هست و پذیرشش ممکنه با ارائه یک آیلتس تنها انجام بشه ضمن اینکه بعضاً ممکنه اونرو هم با یک مصاحبه تلفنی ویوو کنن.
    4-البته بورسهائی هم از سوی شرکتهائی نظیر رنو برای تحصیل مستر در فرانسه به ایرانیها ارائه میشه که دوره های مشخصی دارند و مصاحبه اونها هر سال در تاریخ مشخصی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران انجام میشه.
    امیدوارم این پست برای شما و دیگر متقاضیان مستر مدیریتی در فرانسه مفید باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط yaasmiin نمایش پست ها
    سلام. من ترم هفت مهندسی صنایع دانشگاه سراسری هستم برای ارشد میخوام در زمینه ی مدیریت ادامه تحصیل بدم. بعد اینکه از لحاظ زبان انگلیسی هیچ مشکلی ندارم ولی خب از فرانسوی تقریبا هیچی نمیدونم و معدلم تا اینجا 14.5 بوده. اینجوری که شنیدم فاند و فول فاند واسه رشته های مدیریت مخصوصا MBA خیلی سخته و رزومه ی خیلی قوی میخواد. میخواسم بدونم واسه پذیرش چه دانشگاه های فرانسه رشته های مدیریت رو دارن و شرایطشون چیه احتیاج به نمره ی جیمت هست یا نه؟ و همینطور زبان فرانسوی . که تو این یه سال لیسانسم خودم رو اماده کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط mortezanasser نمایش پست ها
    یه سوال دیگه
    اگر کسی ارشد سطح۲ یکساله رو. در فرانسه بخونه برای پذیرش دکتری در کشورهای دیگه به مشکل نمیخوره؟ شنیدم مثلا آمریکا به ارشدهای یکساله(اسپانیا) برای دکتری پذیرش نمیده میخوام بدونم در مورد فرانسه هم این موضوع صادقه یا نه؟ البته بیشتر منظورم پذیرش دکتری برای سوئیس(لوزان و ژنو) و نروژ و هلند هست.
    خیلی ممنون
    دوست گرامي با درود !
    دوره كارشناسي ارشد در فرانسه 2 سال هست و اگر بتواند كسي در سال دوم آن يا بعبارتي مستر 2 پذيرش بگيرد يعني مستر 1 را هم قبلا گذرانده و اينها يعني كارشناسي ارشدش كامل است و بنابراين هيچ مشكلي نيست ! به طور كلي تعداد معدودي به طور مستقيم مستر 2 پذيرش داده مي شوند و اكثرا دارندگان كاشناسي مستر 1 وارد مي شوند و معمولا فارغ التحصيلان ارشد ايران، قبل از دوره دكترا مستر 2 را مي گذرانند كه در اينجا به آن پيش دكتري گفته مي شود.
    مشكلي نيست چون مدرك كامل است نه ناقص !

موفق باشيد.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

سلام دوست عزیز، میشه یه مقدار راهنماییم کنید؟به نظرتون با معدل 13 میشه پذیرش گرفت.از دانشگاههای فرانسه ؟؟؟، من 4ترم اول درسای پایم رو افتادم و مشروط شدم دو ترم واسه همین معدلم پایینه، ولی نمرم تو 4 5 ترم بعد خوب بوده مخصوصا تو درسای تخصصی، یعنی تو 2سال اخر معدلم حدودا 14 بوده، دو تا مقاله هم دارم یکی بین المللی و یکی داخلی،از چندتا از استادای خوبم میتونم ریکام قوی بگیرم و همینطور به 2تا نرم افزار کاملا اشنایی دارم و 2.3 تایی رو هم تا حدودی میتونم کار کنم باهاشون. به نظرت امکان پذیرش دارم ؟ رشتم برق هست....داشتن مدرک زبان فرانسوی هم آیا واجبه ؟ ممنون میشم کمکم کنید

پیش فرض پاسخ : آشنايي با متقاضيان اپلاي سال 2015 و 2016

با سلام و خسته نباشید :
    میتونید شرایط اخذ بورس های مختلف برای فرانسه را بگید یا لینکشو بزارید تا بقیه هم استفاده کنن چون با توجه به اینکه رشته من در ایران دامپزشکی بوده اگه بخوام از یکی از اکول های فرانسه پذیرش برای مستر بگیرم ظاهرا هزینه بالایی داره اگه میشه راهنمایی کنید.
    با تشکر.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط fouzieh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، میشه یه مقدار راهنماییم کنید؟به نظرتون با معدل 13 میشه پذیرش گرفت.از دانشگاههای فرانسه ؟؟؟، من 4ترم اول درسای پایم رو افتادم و مشروط شدم دو ترم واسه همین معدلم پایینه، ولی نمرم تو 4 5 ترم بعد خوب بوده مخصوصا تو درسای تخصصی، یعنی تو 2سال اخر معدلم حدودا 14 بوده، دو تا مقاله هم دارم یکی بین المللی و یکی داخلی،از چندتا از استادای خوبم میتونم ریکام قوی بگیرم و همینطور به 2تا نرم افزار کاملا اشنایی دارم و 2.3 تایی رو هم تا حدودی میتونم کار کنم باهاشون. به نظرت امکان پذیرش دارم ؟ رشتم برق هست....داشتن مدرک زبان فرانسوی هم آیا واجبه ؟ ممنون میشم کمکم کنید
    با سلام
    همونطور كه قبلتر هم گفتيم مينيمم ب.1 ديگه تقريبا براي همه رشته ها الزاميه هرچند ديديم و طبق قانون هم هست كه چنانچه رشته شما به زبان انگليسي ارائه بشه نيازي به مدرك زبان فرانسه نيست ولي براي مراحل بعدي در فرانسه مينيمم ب.1 به شدت(!) توصيه ميشه !
    از وبسياتهاي ديتابيس استفاده كنيد و از پرسيدن سوالات كلي بپرهيزيد.با معدل تقريبا 14 در اين رشته به نظر ميشه پذيرش گرفت :-)

موفق باشيد.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

نقل قول نوشته اصلی توسط fouzieh نمایش پست ها
    سلام
    من با معدل 13/86 مستر MBA پذیرش گرفتم. چون دوره به زبان انگلیسی بود فقط آیلتس خواستن ازم. خیلی مدارک دیگه هم از دوره های مرتبط با رشته که گذرونده بودم ارائه دادم که توی روند پذیرش تاثیری نداشت اما 30 درصد شهریه رو تخفیف دادند. شما یکی دو جا اپلای کنید عیار دستتون میاد!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)