صفحه 62 از 89 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869707172 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 886

موضوع: پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

پیش فرض پاسخ : پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

سلام دوستان بنده واسه مقطع M1 رشته مهندسی مواد دانشگاه university-paris saclay که کورسام به انگلیسیه پذیرش گرفتم که محل تحصیلم CentraleSupélec هستش. از اونجایی که کمپ محل تحصیل نگاه کردم همون École Centrale Paris سابق میشه. اولا من چون جاهای دیگه پذیرش دارم واقعا واسم مهمه این دوره هایuniversity-paris saclay چقد معتبره؟آیا بعدا ذکر میشه که من تو اون دانشگاه CentraleSupélec تحصیل کردم؟ثانیا من هرچی میل میزنم سایتشون میخونم هیچی در مورد شهریه پیدا نمی کنم تو نامه پذیرشم هیچی ننوشتن! فقط از طریق سایت کامپوس فرانس که کلیه رشته ها میاره نگاه کردم نوشته بود national tuitons که فک کنم همون سالی 250 یورو میشه. اما چنتا پست که خوندم اکثرا دوستان میگن کورسای انگلیسی همه شهریه بالایی دارن. ممنون میشم اگه کسی بتونه کمک کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mrtrevenge نمایش پست ها
    سلام دوستان بنده واسه مقطع M1 رشته مهندسی مواد دانشگاه university-paris saclay که کورسام به انگلیسیه پذیرش گرفتم که محل تحصیلم CentraleSupélec هستش. از اونجایی که کمپ محل تحصیل نگاه کردم همون École Centrale Paris سابق میشه. اولا من چون جاهای دیگه پذیرش دارم واقعا واسم مهمه این دوره هایuniversity-paris saclay چقد معتبره؟آیا بعدا ذکر میشه که من تو اون دانشگاه CentraleSupélec تحصیل کردم؟ثانیا من هرچی میل میزنم سایتشون میخونم هیچی در مورد شهریه پیدا نمی کنم تو نامه پذیرشم هیچی ننوشتن! فقط از طریق سایت کامپوس فرانس که کلیه رشته ها میاره نگاه کردم نوشته بود national tuitons که فک کنم همون سالی 250 یورو میشه. اما چنتا پست که خوندم اکثرا دوستان میگن کورسای انگلیسی همه شهریه بالایی دارن. ممنون میشم اگه کسی بتونه کمک کنه.
    سلام
    دیروز من تو سایت کامپوس دیدم یک جلسه با مسئول بخش بین الملل همین دانشگاه سانترال سوپلک گذاشتند که می تونید برید ثبت نام کنید و سوالات مورد نظر را بپرسید . تاریخ جلسه 28 اردیبهشت هست . اینم لینک کامپوس در مورد این جلسه هست.
    http://www.iran.campusfrance.org/fa/node/297828

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش از فرانسه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس (مسائل عملی و جزئی در پروسه اپلای)

دوستان سلام..من ارشد عمران امیر کبیر تمام کردم و می خوام واسه ارشد اقتصاد اقدام کنم..شانس پذیرش با توجه به اینکه رشته ی غیر مرتبط خوندم کارشناسی و ارشدم رو وجو داره؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : پذیرش از فرانسه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس (مسائل عملی و جزئی در پروسه اپلای)

نقل قول نوشته اصلی توسط musavian نمایش پست ها
    دوستان سلام..من ارشد عمران امیر کبیر تمام کردم و می خوام واسه ارشد اقتصاد اقدام کنم..شانس پذیرش با توجه به اینکه رشته ی غیر مرتبط خوندم کارشناسی و ارشدم رو وجو داره؟
    قاعدتاً بهترین راه، تماس با دانشگاههاییه که قصد ادامه تحصیل درشون رو دارید. برای MBA و بیزنس می دونم که اگه از سال اول مستر بخونید مشکلی نیست... در خصوص اقتصاد باید از خود دانشگاه (مسوول گروه مربوطه) سوال کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering

سلام دوستان ، من از دانشگاه INP grenoble براي مستر ٢ صنايع دعوت به مصاحبه با اسكايپ شدم . اين جور مواقع بيشتر چه سوالاتي مى پرسند ؟ آيا ممكنه خيلي تخصصي باشه ؟؟؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_a_m نمایش پست ها
    سلام دوستان ، من از دانشگاه INP grenoble براي مستر ٢ صنايع دعوت به مصاحبه با اسكايپ شدم . اين جور مواقع بيشتر چه سوالاتي مى پرسند ؟ آيا ممكنه خيلي تخصصي باشه ؟؟؟
    تبریک میگم...
    بله، در این مقطع و این مرحله می خوان بدونن آیا شما واقعن همون چیزی که پرونده تون نشون میده هستید؟ من حدس می زنم (ولی حدس منطقی) که می خوان بدونن سطح سوادتون در اون گرایش خاص در حد شروع مستر 2 هست؟ از اون موضوع چی می دونید؟ انگیزه تون برای تحصیل در اون رشته چیه؟ و آیا سطح زیانتون برای فهم سوال و پاسخگویی جوری که استاد هم بفهمه کافیه یا نه؟

Junior Member

سلام دوستان
    من در حال حاضر در حال تحصیل در ترم 4 مهندسی هوا فضا هستم.
    سال تحصیلی حدود بهمن دیگه وارد ترم 6 میشم ، میخواستم بدونم میتونم برای سال سوم لیسانس پذیرش بگیرم؟
    سفارت چه زمانی برای تشکیل پرونده امتحان فرانسه را میگیرد؟
    سطح امتحان فرانسه ای که سفارت قبل از تشکیل پرونده برای سال سوم لیسانس در چه سطحی است ؟ b1 یا b2
    در سایت کمپوس فرانس نوشته بود که برای پذیرش سال سوم لیسانس خود دانشگاه ها تعیین میکنند که چه سطحی از زبان نیاز است، کسی اطلاع دارد که معمولا چه سطحی نیاز است؟
    برای پذیرش از دانشگاه ها تاپ مثل Ecole Polytechnique برای مهندسی مکانیک یا هوا فضا حد اقل چه معدلی نیاز هست؟
    خیلی ممنون

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Harry008 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من در حال حاضر در حال تحصیل در ترم 4 مهندسی هوا فضا هستم.
    سال تحصیلی حدود بهمن دیگه وارد ترم 6 میشم ، میخواستم بدونم میتونم برای سال سوم لیسانس پذیرش بگیرم؟
    سفارت چه زمانی برای تشکیل پرونده امتحان فرانسه را میگیرد؟
    سطح امتحان فرانسه ای که سفارت قبل از تشکیل پرونده برای سال سوم لیسانس در چه سطحی است ؟ b1 یا b2
    در سایت کمپوس فرانس نوشته بود که برای پذیرش سال سوم لیسانس خود دانشگاه ها تعیین میکنند که چه سطحی از زبان نیاز است، کسی اطلاع دارد که معمولا چه سطحی نیاز است؟
    برای پذیرش از دانشگاه ها تاپ مثل Ecole Polytechnique برای مهندسی مکانیک یا هوا فضا حد اقل چه معدلی نیاز هست؟
    خیلی ممنون
    دوست عزیز... آفرین به شما که به موقع سوالتون رو پرسیدین...بهترین مدرک برای ادامه تحصیل در فرانسه در بالاترین سطح فوق دیپلمه... (یا 2 سال اول لیسانس)... اینطوری 3 سال بعد می تونین از یه مدرسه عالی درجه یک با مدرکی معادل مستر 2 فارغ التحصیل بشید. فقط مواظب معافیت سربازی هم باشید. بهترین مدارس عالی برای شما بعد از اکول پلی تکنیک، سوپ آیرو تولوز، سوپ مکا و آرتز اِ متیه اند... البته مدارس تخصصی تر هم هستند... ولی اینها علاوه بر تخصصشون در مکانیک، اصولاً افق دید بازتری بهتون می دن و با توجه به ملیت ایرونی، احتمالاً راحتتر بتونین بعد از تحصیل کار پیدا کنید... با معدل بالای 16 اوکی اید ولی حتماً باید کنکور بدید... حواستون باشه که قبولی توی اکول ایکس مثل قبولی توی برق/مکانیک شریف می مونه اون هم وقتی ظرفیتشون هنوز فقط روی هم 200 نفر بود... پس رقابت سختی دارید... برای کتابهای کنکور، تورنت رو برای Concours post prépa école X جستجو کنید یا پیش از اون با بخش فرهنگی سفارت تماس بگیرید که بهتون بگن چه کنکوری براتون مناسبه
    زبان هم سطحتون رو حتماً به B2 یا بالاتر برسونین... چون تو اون فضای رقابتی خیلی حیفه سر نفهمیدن مطلب یا ناتوانی در توضیحش عقب بیفتین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    دوست عزیز... آفرین به شما که به موقع سوالتون رو پرسیدین...بهترین مدرک برای ادامه تحصیل در فرانسه در بالاترین سطح فوق دیپلمه... (یا 2 سال اول لیسانس)... اینطوری 3 سال بعد می تونین از یه مدرسه عالی درجه یک با مدرکی معادل مستر 2 فارغ التحصیل بشید. فقط مواظب معافیت سربازی هم باشید. بهترین مدارس عالی برای شما بعد از اکول پلی تکنیک، سوپ آیرو تولوز، سوپ مکا و آرتز اِ متیه اند... البته مدارس تخصصی تر هم هستند... ولی اینها علاوه بر تخصصشون در مکانیک، اصولاً افق دید بازتری بهتون می دن و با توجه به ملیت ایرونی، احتمالاً راحتتر بتونین بعد از تحصیل کار پیدا کنید... با معدل بالای 16 اوکی اید ولی حتماً باید کنکور بدید... حواستون باشه که قبولی توی اکول ایکس مثل قبولی توی برق/مکانیک شریف می مونه اون هم وقتی ظرفیتشون هنوز فقط روی هم 200 نفر بود... پس رقابت سختی دارید... برای کتابهای کنکور، تورنت رو برای Concours post prépa école X جستجو کنید یا پیش از اون با بخش فرهنگی سفارت تماس بگیرید که بهتون بگن چه کنکوری براتون مناسبه
    زبان هم سطحتون رو حتماً به B2 یا بالاتر برسونین... چون تو اون فضای رقابتی خیلی حیفه سر نفهمیدن مطلب یا ناتوانی در توضیحش عقب بیفتین
    تشکر بابت پاسخ کاملتان

برای پذیرش سال سوم لیسانس رشته ی مهندسی مکانیک یا هوافضا تمام دانشگاه های پلی تکنیک دارای کنکور هستند؟

با توجه به اینکه تمام مطالب این تاپیک را خواندم متوجه شدم که باید ابتدا در بهمن در سفارت پرونده تشکیل داد و سپس از بین دانشگاه هایی که انتخواب کردیم یک از ان ها را سفارت انتخواب میکند برای تحصیل، بعد از پورسه ی انتخواب شدن دانشگاه توسط سفارت چه زمانی کنکور مربوطه را باید داد؟ (اگر مقداری در رابطه با زمان بندی ها از شروع پرونده در سفارت تا گزراندن کنکور بنویسید ممنون میشوم)
    سطح زبان کنکور هم b2 میباشد؟
    برای تحصیل در سال سوم چند واحد باید در ایران گزرانده باشم با توجه به قانون ایران باید 100 واحد برای دریافت کاردانی گزرانده بوده باشم ایا برای فرانسه هم همین تعداد واحد برای پذیرش سال سوم باید گزرانده باشم؟

خیلی ممنون

سلام دوستان
    من برای مستر سال دوم مکانیک از دانشگاه گرونوبل INP پذیرش گرفتم. چنتا سوال دارم ممنون میشم جواب بدین
    1- دانشگاهش تو فرانسه یا تو اروپا چقدر اعتبار داره؟ منظورم اینه واسه کار، به مدرکش خوب بها میدن؟
    2- این دانشگاه تو امتحانات و اینا سخت گیرن خیلی؟ شنیدم وحشتناک سخت میگیرن. درسته؟
    3- تز مستر رو معمولا تو شرکتهای مرتبط با دانشگاه میدن بهمون یا خودمون باید بیفتیم دنبال اینکه تو یه شرکتی تز بگیریم که بعدش همونجا جذب شیم؟
    ممنون از دوستان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)