صفحه 63 از 89 نخستنخست ... 13535455565758596061626364656667686970717273 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 886

موضوع: پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط Harry008 نمایش پست ها
    تشکر بابت پاسخ کاملتان

برای پذیرش سال سوم لیسانس رشته ی مهندسی مکانیک یا هوافضا تمام دانشگاه های پلی تکنیک دارای کنکور هستند؟

با توجه به اینکه تمام مطالب این تاپیک را خواندم متوجه شدم که باید ابتدا در بهمن در سفارت پرونده تشکیل داد و سپس از بین دانشگاه هایی که انتخواب کردیم یک از ان ها را سفارت انتخواب میکند برای تحصیل، بعد از پورسه ی انتخواب شدن دانشگاه توسط سفارت چه زمانی کنکور مربوطه را باید داد؟ (اگر مقداری در رابطه با زمان بندی ها از شروع پرونده در سفارت تا گزراندن کنکور بنویسید ممنون میشوم)
    سطح زبان کنکور هم b2 میباشد؟
    برای تحصیل در سال سوم چند واحد باید در ایران گزرانده باشم با توجه به قانون ایران باید 100 واحد برای دریافت کاردانی گزرانده بوده باشم ایا برای فرانسه هم همین تعداد واحد برای پذیرش سال سوم باید گزرانده باشم؟

خیلی ممنون
    دوست من...
    اگه اطلاعات کافی نداشته باشین بهترین جوابها هم به کارتون نمیاد... اولین چیزی که متوجه شدم اینه که با سیستم آموزش عالی فرانسه آشنا نیستید. در حقیقت در فرانسه دو سیستم موازی هست. کمی وقت بگذارید و اقلاً اینجا و اینجا رو بخونید. به علاوه پیش از مطرح کردن سوالتون از ابزار جستجوی سایت استفاده بفرمایید که هم سریعتر جوابتون رو بگیرید و هم سوال تکراری نپرسید.
    به طور کلی دانشگاهها امتحان ورودی ندارند و مدارس عالی چرا... ولی شیوه این امتحان با توجه به مدرسه و پایه مربوطه فرق می کنه. باید موردی اطلاعات کسب کنید. سطح زبان فرانسه لازم برای تحصیل (به تجربه عرض می کنم) می نیمم B1، برای درس خوندن به زبان انگلیسی حداقل A2 (ازتون نمیخوان ولی اگه زبان بلد نباشید برای کارهای روزمره تون به مشکل بر می خورید) و سطح کافی B2 است. (جز برای رشته های پزشکی، حقوق و زبان که احتمالاً به C1 احتیاج داشته باشید) برای کنکور هم برای درک سوالات حداقل B1 لازم دارید.
    برای تقویم اقدامات برای تحصیل باز از ابزار جستجو استفاده بفرمایید. وضعیت کلی اینه که شما بین آذر و بهمن تشکیل پرونده میدید... توی فروردین و اردیبهشت یک مصاحبه با سفارت می گذرونید، بین اوایل اردیبهشت و اواخر خرداد وضعیت پذیرشتون روشن میشه و در صورت مثبت بودن جواب به محض دریافت پذیرش برای ویزا اقدام می فرمایید... اگه همه چیز خوب پیش بره اواخر مرداد/اوایل شهریور ویزاتون آماده است... البته ویزا طول می کشه و من خودم 6 سال پیش تازه 24 اکتبر ویزا گرفتم... (دوست دیگری می شناسم که ویزاش نوامبر اومد... هر دو هم موفق به قبولی اون سال شدیم... ولی پوستمون کنده شد)
    اگه مدرک تحصیلی دستتون باشه تعداد واحد مهم نیست... در غیر این صورت باید کارنامه تون رو بفرستید تا دانشگاه تعیین کنه به نظرش شما در چه سطحی هستید.

Moderator

رشته و دانشگاه

صادق جان تبریک میگم
    1- به طور کلی عادت کنید از گزینه جستجو استفاده کنید که سریعتر جواب بگیرید. وضعیت مدرسه INP Grenoble بارها حتی توی همین تاپیک پرسیده شده و پاسخ گرفته. پس پیدا کردن جوابش رو به عهده خودتون میگذارم. (حق بدید آدم هر چقدر هم دوست داشته باشه کمک کنه کم کم حوصله اش از دادن جوابهای تکراری سر میره - یه چند وقت ادامه بدید دلیل خستگی و گهگاه بداخلاقی کارکنان سفارت رو می فهمید )
    2- بله و خیر... سطح کلاسها و به تبعش سطح امتحانات بالاست... ولی خیلی اوقات سوژه ها تکراریه... سعی کنید نمونه سوالات سالهای قبل رو بدست بیارید و باهاشون تمرین کنید
    3- یه سری کارآموزی (و نه تز... اون مال دکتراست) از طرف شرکتهای مرتبط به استادهای دانشگاه اعلام میشه (اینها شرکتهایی هستند که می دونند یکی که از اونجا فارغ التحصیل میشه به دردشون می خوره) ولی این تعداد معمولاً کافی نیست و خیلی اوقات باید خودتون دنبال کارآموزی باشید و اینجا ندونستن زبان کار دستتون میده (در هر دو حالت)

پی نویس: کار برای آدم متخصص هست... ولی باید زیان بلد باشید... و خوب هم بلد باشید...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش از فرانسه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس

سلام دوستان .
    من کارشناسی دانشگاه آزاد قزوین میخونم .
    سال دیگه درسم تموم میشه میخواستم از شما مشورت بگیرم که آیا تحصیل در فرانسه در مقطع ارشد . برای شرایط من شدنی هست یا نه ؟! ( یا ارشد ایران بخونم برای دکترا اقدام کنم ؟ )

معدلم الان طرفای 15 هست
    یه مقاله انگلیسی راجع به هوش مصنوعی دارم میدم
    کلا تخصص و علاقه ام هوش مصنوعیه
    سابقه تحقیقاتی زیاد دارم
    دوره های آنلاین Edx هم چنتاش رو تموم کردم .
    سابقه کاری ( برنامه نویسی ) هم دارم .
    توصیه نامه از اساتید درس های تخصصی ام هم دارم .

( من تازه با این جا آشنا شدم . نمیدونم سوالم رو جای درستی مطرح کردم یا نه .... )

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : پذیرش از فرانسه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط qashkan نمایش پست ها
    سلام دوستان .
    من کارشناسی دانشگاه آزاد قزوین میخونم .
    سال دیگه درسم تموم میشه میخواستم از شما مشورت بگیرم که آیا تحصیل در فرانسه در مقطع ارشد . برای شرایط من شدنی هست یا نه ؟! ( یا ارشد ایران بخونم برای دکترا اقدام کنم ؟ )

معدلم الان طرفای 15 هست
    یه مقاله انگلیسی راجع به هوش مصنوعی دارم میدم
    کلا تخصص و علاقه ام هوش مصنوعیه
    سابقه تحقیقاتی زیاد دارم
    دوره های آنلاین Edx هم چنتاش رو تموم کردم .
    سابقه کاری ( برنامه نویسی ) هم دارم .
    توصیه نامه از اساتید درس های تخصصی ام هم دارم .

( من تازه با این جا آشنا شدم . نمیدونم سوالم رو جای درستی مطرح کردم یا نه .... )
    درود بر شما دوست گرامي

ببينيد در فرانسه كلا دو حالت وجود داره : يا تحصيلتون به فرانسه است كه خب رايگاتن خواهد بود - حالا رايگان كه نه 300 يورو نهايتا! و مدرك ب.2 بايد داشته باشين در زبان فرانسه- يا به انگليسي است كه هزينه بر است و آيلتس يا تافل ( تاكيد بر تافل!) بايد داشته باشيد. شما ذكر نفرمودين مدارك زبانتون رو...
    و حتي رشتتون رو ! ولي معدلتون كه خوبه...

اگر مشكل زبانها رو نداشته باشين مي تونين سال ديگه اپلاي كنين از فروم روند جديد پذيرش استفاده كنيد.

موفق باشين.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

سلام
    الان اکثر سوالهایی که در مورد تحصیل رایگان هست دوستان میفرمایند جوابش را دادند

شرایط 6 یا 7 سال پیش فرانسه تا حالا فرق نکرده است من ای تاپیک رو تا سال تقریبا 2013 خوندم یعنی از اون موقع تا حالا هیچ فرقی نکرده

شرایط سنی چی هستش که باید رعابت بشود چون نوشته بودن اگر بالا 28 باشید میری تو continue یعنی چی

در بعضی مواقع من دیدم دوستان گفتن بعضی رشته ها کنکور داره مثلا من از کجا بفهمم اینجا http://cataloguelm.campusfrance.org/master/#/domain کدومش کنکور داره کدوم نداره
    من یک برنامه چند ساله ریختم که پول جمع کنم برای ارشد در خارج از کشور اول المان بود که فکر میکردم رایگانه ولی الان که شرایط فرانسه رو هم میخونم میبینم این هم رایگان هست پس این کشور هم میتونه یک از گزینه هام باشه تا الان 40 تومن جور کردم که باتوجه به حرفهای شما باید دو برابر بشود
    با توجه به اینکه معدلم پایین هست باید به طرف فرانسه میل پیدا کنم
    بین المان فرانسه چرا همه المان رو انتخاب میکنند حتی بعضی ها حاضرن برای تحصیل فنلند بذن ولی فرانسه نیان

این سوالم بی ربط هست ولی اگر لطف کنید جواب بدهید ممنو می شوم {چرا قسمت مربوط به المان متقاضیهاش چند برابر اینجا هست در حالی که در فرانسه نیز به نظر می اید تحصیل رایگان هست)

حجم تبلیغات و شرکتهای اعزام دانشجو هم برای المان خیلی بیشتر هست

اگر نظری و تجربه ای دارید لطفا بیان بفرمایید
    ویرایش توسط kooroshdastan : June 17th, 2016 در ساعت 11:23 PM

جوالهای اکثر سوالهامو توی تاپیکهای مختلف پیدا کردم مخصوصا
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...F%D8%B1/page18

فقط شرایط در فرانسه از چند سال پیش تا حالا فرقی نکرده و کسایی که اونجا هستند فکر می کنند امکان داره بدتر بشه یا بهتر

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط kooroshdastan نمایش پست ها
    سلام
    الان اکثر سوالهایی که در مورد تحصیل رایگان هست دوستان میفرمایند جوابش را دادند

شرایط 6 یا 7 سال پیش فرانسه تا حالا فرق نکرده است من ای تاپیک رو تا سال تقریبا 2013 خوندم یعنی از اون موقع تا حالا هیچ فرقی نکرده

شرایط سنی چی هستش که باید رعابت بشود چون نوشته بودن اگر بالا 28 باشید میری تو continue یعنی چی

در بعضی مواقع من دیدم دوستان گفتن بعضی رشته ها کنکور داره مثلا من از کجا بفهمم اینجا http://cataloguelm.campusfrance.org/master/#/domain کدومش کنکور داره کدوم نداره
    من یک برنامه چند ساله ریختم که پول جمع کنم برای ارشد در خارج از کشور اول المان بود که فکر میکردم رایگانه ولی الان که شرایط فرانسه رو هم میخونم میبینم این هم رایگان هست پس این کشور هم میتونه یک از گزینه هام باشه تا الان 40 تومن جور کردم که باتوجه به حرفهای شما باید دو برابر بشود
    با توجه به اینکه معدلم پایین هست باید به طرف فرانسه میل پیدا کنم
    بین المان فرانسه چرا همه المان رو انتخاب میکنند حتی بعضی ها حاضرن برای تحصیل فنلند بذن ولی فرانسه نیان

این سوالم بی ربط هست ولی اگر لطف کنید جواب بدهید ممنو می شوم {چرا قسمت مربوط به المان متقاضیهاش چند برابر اینجا هست در حالی که در فرانسه نیز به نظر می اید تحصیل رایگان هست)

حجم تبلیغات و شرکتهای اعزام دانشجو هم برای المان خیلی بیشتر هست

اگر نظری و تجربه ای دارید لطفا بیان بفرمایید
    کوروش خان سلام،
    همونطور که فرمودید اطلاعات مربوط به تحصیل در فرانسه (هزینه های تحصیل و زندگی، خوابگاه و غیره) سالهاست تفاوت معنی داری نکرده و قرار هم نیست بکنه. (تنها تفاوت قیمت یورو/ریاله)
    شرایط سنی برای هر مقطعی اگه بتونید انگیزه کافی و سطح سواد و آمادگیتون رو نشون بدید وجود نداره. در خصوص formation continue اینکه بالای 28 سال دارید لزوماً به این معنی نیست که حتماً باید از اون مسیر اقدام کنید.
    به هر حال، اگه 2 سال یا بیشتر کار کردید و سنتون بالای 28 ساله و بر می گردید دانشگاه، "می تونین" از این روش استفاده کنین. به طور کلی تحصیل در دانشگاه هزینه بره، ولی در فرانسه بخش اعظم این هزینه رو دولت میده. حالا اگه شما جایی شاغل هستید و ادامه تحصیلتون به درد شرکت می خوره، شرکت شهریه شما رو از طریق مالیات تحصیلی یا Taxe d'apprentissage می پردازه و عملاً نیروش رو مجانی اونجا تربیت می کنه (چون این مالیات به هر حال می بایست پرداخت می شد). حالا اگه از جایی که کار می کردین اومدین بیرون و باهاشون ارتباط ندارین هم دفاتری توی دانشگاهها هستند که بهتون کمک می کنند دوباره به تحصیلتون ادامه بدید و در حقیقت به جای دولت، هزینه دانشگاه شما رو اونها می پردازند (هزینه دانشگاه، که معمولاً بین 8000-25000 یوروست و ربطی به شهریه 190-800 یورویی مقاطع مختلف دانشگاهی و مدارس عالی دولتی نداره). خاصیت این ماجرا در اینه که اگه به دلایلی نتایج سالتون خراب بشه، ثبت نام دوباره تون راحتتر صورت می گیره.
    در خصوص کنکور: دانشگاهها کنکور ندارند و مدارس عالی بیشترشون دارند... تو رشته ها که می گردید اگه اسم موسسه مربوطه اکول بود و اسم رشته با دیپلم مهندسی/بازرگانی/معماری/هنر شروع می شد تشریف ببرید توی سایت موسسه مربوطه و ببینید آیا کنکور داره و اگه بله چطور و کی و کجا برگزار میشه.
    در خصوص سوال آخرتون اگه این بخش رو در جای درستش (تاپیک فرانسه یا کشوری دیگر) بپرسید من خوشحال میشم نظر شخصیم رو بهتون بگم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    دوست عزیز... آفرین به شما که به موقع سوالتون رو پرسیدین...بهترین مدرک برای ادامه تحصیل در فرانسه در بالاترین سطح فوق دیپلمه... (یا 2 سال اول لیسانس)... اینطوری 3 سال بعد می تونین از یه مدرسه عالی درجه یک با مدرکی معادل مستر 2 فارغ التحصیل بشید. فقط مواظب معافیت سربازی هم باشید. بهترین مدارس عالی برای شما بعد از اکول پلی تکنیک، سوپ آیرو تولوز، سوپ مکا و آرتز اِ متیه اند... البته مدارس تخصصی تر هم هستند... ولی اینها علاوه بر تخصصشون در مکانیک، اصولاً افق دید بازتری بهتون می دن و با توجه به ملیت ایرونی، احتمالاً راحتتر بتونین بعد از تحصیل کار پیدا کنید... با معدل بالای 16 اوکی اید ولی حتماً باید کنکور بدید... حواستون باشه که قبولی توی اکول ایکس مثل قبولی توی برق/مکانیک شریف می مونه اون هم وقتی ظرفیتشون هنوز فقط روی هم 200 نفر بود... پس رقابت سختی دارید... برای کتابهای کنکور، تورنت رو برای Concours post prépa école X جستجو کنید یا پیش از اون با بخش فرهنگی سفارت تماس بگیرید که بهتون بگن چه کنکوری براتون مناسبه
    زبان هم سطحتون رو حتماً به B2 یا بالاتر برسونین... چون تو اون فضای رقابتی خیلی حیفه سر نفهمیدن مطلب یا ناتوانی در توضیحش عقب بیفتین
    من الان ترم 2 ارشدم تمومه با معدل 18.50.میتونم اسفند ماه امسال که ترم چهارم هستم از طریق کامپوس برای مستر 2 سوپلک اقدام کنم ?.احتمالا اواخر شهریور هم دفاع می کنم.
    گرایش الکترونیک قدرت و ماشین میخونم .به جز سوپلک کدوم دانشگاه ها در سطح مناسبی قرار دارن ؟
    ویرایش توسط pouyant : June 21st, 2016 در ساعت 10:56 AM دلیل: اختیاری

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyant نمایش پست ها
    من الان ترم 2 ارشدم تمومه با معدل 18.50.میتونم اسفند ماه امسال که ترم چهارم هستم از طریق کامپوس برای مستر 2 سوپلک اقدام کنم ?.احتمالا اواخر شهریور هم دفاع می کنم.
    گرایش الکترونیک قدرت و ماشین میخونم .به جز سوپلک کدوم دانشگاه ها در سطح مناسبی قرار دارن ؟
    Supelec شاه رشته های برقیه در فرانسه... ولی از اونجا که شما مستر می خونی و نه دیپلم مهندسی، خیلی فرقی نمی کنه... دانشگاهها و مدارس عالی شهرهای گرنوبل، تولوز، لیل، نیس، نانسی و البته پاریس و لیون در این مقطع در سطح فوق العاده بالایی هستند و البته همونطور که بارها گفتم سطح علمی دانشگاهها در فرانسه بسیار به هم نزدیکه و اگه UPMC رو 100 بگیری، دور افتاده ترین دانشگاهی که همون رشته رو داشته باشه سطح علمیش 85-90 اه و این تفاوت بیشتر در کیفیت دانشجوهای جذب شده اش اند تا سطح استادا و امکانات.

فقط اگه بخوای دفاع بکنی باید کارت تا ماکزیمم تا اوایل تیر ماه تموم بشه و مدرکت تا مرداد آماده باشه... مستر 2 معمولاً توی سپتامبر (و گاهی اکتبر اگه بین سال اول و دوم استاژ اجباری داشته باشن) شروع میشه و برای اون باید مدرکت دستت باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    Supelec شاه رشته های برقیه در فرانسه... ولی از اونجا که شما مستر می خونی و نه دیپلم مهندسی، خیلی فرقی نمی کنه... دانشگاهها و مدارس عالی شهرهای گرنوبل، تولوز، لیل، نیس، نانسی و البته پاریس و لیون در این مقطع در سطح فوق العاده بالایی هستند و البته همونطور که بارها گفتم سطح علمی دانشگاهها در فرانسه بسیار به هم نزدیکه و اگه UPMC رو 100 بگیری، دور افتاده ترین دانشگاهی که همون رشته رو داشته باشه سطح علمیش 85-90 اه و این تفاوت بیشتر در کیفیت دانشجوهای جذب شده اش اند تا سطح استادا و امکانات.

فقط اگه بخوای دفاع بکنی باید کارت تا ماکزیمم تا اوایل تیر ماه تموم بشه و مدرکت تا مرداد آماده باشه... مستر 2 معمولاً توی سپتامبر (و گاهی اکتبر اگه بین سال اول و دوم استاژ اجباری داشته باشن) شروع میشه و برای اون باید مدرکت دستت باشه
    البتهUPMC هزینه تحصیل و زندگی توش فکر کن بالا باشه ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)