صفحه 69 از 89 نخستنخست ... 19596061626364656667686970717273747576777879 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 681 تا 690 , از مجموع 886

موضوع: پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط aeroamin نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزیز
    من مطالب چند صفحه ی اخیر فروم رو خوندم و اطلاعاتی رو بدست آوردم خداروشگر اما سوالی داشتم که ممنون میشم پاسخش رو بهم بگین
    شرایطم الان اینطور هست که لیسانس مکانیک معدل 17.60 با ایلتس 7.5 دارم
    اینجور که از پست های فروم فهمیدم ارشد خوندن انگلیسی شهریه داره، میخواستم ببینم هیچ بورسی شامل حال دانشجوهای ارشد نمیشه ؟ قصدمم از ارشد خوندن اینه که راه برای زندگی در یک کشور خوب مهیا بشه حالا چه اینکه توی فرانسه موند یا اینکه بری یک کشور دیگه و درس رو ادامه بدی ! دوستان پیشنهادشون به من چیه ؟ چون یه سری گفتن به دلیل معدل های کم فرانسه، جای خوبی برای رزومه ساختن نیست !
    باتشکر
    امین جان ببینید... تمام رشته های فرانسه شهریه دارند... ولی این شهریه مبلغ پایینیه... حدود 270 یورو برای هر سال برای مقطع فوق لیسانس... پس نگران شهریه نباشید. چیزی که هست اینه که تعداد مسترهای به زبان انگلیسی در فرانسه زیاد نیست... و این که اگه شما فرانسه رو خیلی خوب بلد نباشید یرای زندگی و پیدا کردن کار به مشکل بر خواهید خورد. اگه قصد مهاجرت به کشور دیگری (مثلن امریکا) رو دارید، گرفتن دکترا از اروپا توصیه میشه (یک سال کوتاهتر و هزینه های پایین - و دکترا تنها مدرکیه که در هر جای دنیا از لحاظ آکادمیک یک ارزش رو داره)... ولی برای دکترای امریکا خوندن مستر در فرانسه به خاطر معدلهای عموماً پایین توصیه نمیشه. بورس هم برای مستر هست... ولی کم هست... باید مستقیماً با موسسه ای که ازش پذیرش دارید تماس بگیرید

سلام
    من کارشناسی نرم افزار دارم و الان قصد دارم برای ارشد کامپیوتر(به زبان انگلیسی) از دانشگاههای فرانسه پذیرش بگیرم.چهار تا سوال داشتم. ممنون میشم دوستان مطلع کمک کنن.
    1) اول اینکه من کارشناسی رو سال 87 گرفتم.با توجه به ای گپ تحصیلی سفارت فرانسه برای ویزا بازی در نمیاره؟
    2) من هدفم گرفتن دکتری از دانشگاه سوییس هست ولی با توجه به پذیرش سخت سوییس تصمیم گرفتم ارشد را فرانسه بخونم و برای phd برای سویس اقدام کنم.به نظرتون این کار درسته؟(علت انتخاب فرانسه هم زبان مشترک با غرب سوییس است)
    3) سفارت فرانسه به همراه هم همزمان ویزا می ده؟
    4) و در نهایت زمان پذیرش دانشگاه فرانسه کی هست؟آیا باید مثل سویس مدارک را پست کنیم یا سیستم آنلاین دارن؟

سپاس بی کران از پاسخگویتون

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah_2013 نمایش پست ها
    سلام
    من کارشناسی نرم افزار دارم و الان قصد دارم برای ارشد کامپیوتر(به زبان انگلیسی) از دانشگاههای فرانسه پذیرش بگیرم.چهار تا سوال داشتم. ممنون میشم دوستان مطلع کمک کنن.
    1) اول اینکه من کارشناسی رو سال 87 گرفتم.با توجه به ای گپ تحصیلی سفارت فرانسه برای ویزا بازی در نمیاره؟
    2) من هدفم گرفتن دکتری از دانشگاه سوییس هست ولی با توجه به پذیرش سخت سوییس تصمیم گرفتم ارشد را فرانسه بخونم و برای phd برای سویس اقدام کنم.به نظرتون این کار درسته؟(علت انتخاب فرانسه هم زبان مشترک با غرب سوییس است)
    3) سفارت فرانسه به همراه هم همزمان ویزا می ده؟
    4) و در نهایت زمان پذیرش دانشگاه فرانسه کی هست؟آیا باید مثل سویس مدارک را پست کنیم یا سیستم آنلاین دارن؟

سپاس بی کران از پاسخگویتون
    سلام،
    1- قاعدتاً برای تحصیل در دوره فوق لیسانس مشکلی در خصوص گپ زمانی نیست... البته این که در این بین، در پست مرتبط با رشته تون کار کرده باشید هم برای پذیرش و هم برای ویزا کمک می کنه (مساله انگیزه است: اگه 7-8 سال بدون دلیل توی رشته تون کار نکردید، دلیلش چیه که یکباره دوباره یاد ادامه تحصیل تو همون رشته افتادید؟ این سوالیه که باید در انگیزه نامه تون بهش پاسخ بدید)
    2- شما با داشتن مستر مربوطه، می تونید برای دکترای مربوط، در هر کشوری اقدام کنید... سویس و فرانسه همکاریهای گسترده علمی و دانشگاهی دارند و از این بابت مشکلی نیست... با این حال توصیه می کنم ببینید کدام دانشگاههای فرانسه با دانشگاه مورد علاقه شما در اون رشته قرارداد اقدام مشترک یا تبادل دانشجو دارند؟ گذروندن یک ترم از فوق لیسانستون به صورت مهمان در دانشگاه سوییسی هم رزومه تون رو قوی می کنه و هم شانستون رو برای دکترا در اونجا بالا می بره (البته خب اینجا انگلیسی بودن رشته تون انتخابهاتون رو محدود خواهد کرد)
    3-در بیشتر موارد اگه با هم اقدام کنید بله
    4- معمولاً درخواست پذیرش از اواسط ژانویه باز و اواسط آوریل بسته میشه... ولی به گمانم از سال پیش یا سال قبلش مدارک باید حتماً توسط کامپوس فرانس ایران به دانشگاهها ارسال بشن (با استثنای چند دانشگاه و بیشتر مدارس عالی) و ثبت نام کامپوس فرانس از اواسط آبان تا دی یا بهمنه.

سلام . من بهمن 88 لیسانس گردشگری گرفتم و مدرک TCF B1 دارم میخوام برای master درخواست بدم . معدل لیسانس 17/21 بوده , سابقه کار مرتبط دارم . شانس پذیرش و ویزا رو دارم؟ فقط بیمه من از یک جای دیگه رد میشه مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ میتونم مدارکم رو در کمپوس آپلود کنم ؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط afsaanehnabi نمایش پست ها
    سلام . من بهمن 88 لیسانس گردشگری گرفتم و مدرک TCF B1 دارم میخوام برای master درخواست بدم . معدل لیسانس 17/21 بوده , سابقه کار مرتبط دارم . شانس پذیرش و ویزا رو دارم؟ فقط بیمه من از یک جای دیگه رد میشه مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ میتونم مدارکم رو در کمپوس آپلود کنم ؟
    ببینید،تنها جایی که روی کاغذ ممکنه به مشکل بر بخورید سطح زبانتون برای رشته مورد نظرتونه. من نمیدونم برای چه رشته ای تقاضای پذیرش می کنید. این شانس وجود داره که برای رشته هایی مثل مدیریت هتلداری یا گردشگری نیاز به سطح زبان عالی در دو زبان زنده یا بیشتر داشته باشید. مقررات رشته تون در خصوص سطح زبان رو مطالعه کنید.... در غیر این صورت شانس پذیرشتون بالاست... و اگه مدارکتون و شرایط ویزا گرفتنتون اوکی باشه دلیلی برای نگرفتنش نیست

Junior Member

سلام دوستان من دانشجوی رشته معماری هستم و 2 سال دیگه کارشناسی رو با معدل 18 تمام میکنم مشکل زبان انگلیسی هم ندارم میخوام بدونم اگه به فرانسوی تحصیل کنم داشگاه رایگان میشه؟ایا به فرانسوی خواندن رو توصیه می کنید؟
    و این که به غیر از هزینه دانشگاه سالانه برای یک زندگی دانشجویی ساده چه مقدار باید هزینه کنم؟

Junior Member

دوستان من 30 سالم هست و میخوام واسه مستر در رشته های مدیریت و بیزنس از فرانسه بدون فاند پذیرش بگیرم. بنظر شما واسه ویزا مشکلی واسم پیش نمیاد؟ ممنون از پاسختون

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط samiiiii نمایش پست ها
    دوستان من 30 سالم هست و میخوام واسه مستر در رشته های مدیریت و بیزنس از فرانسه بدون فاند پذیرش بگیرم. بنظر شما واسه ویزا مشکلی واسم پیش نمیاد؟ ممنون از پاسختون
    متوجه سوالتون نمیشم....
    چه مشکلی و در چه حالتی؟ اگه منظورتون مشکل شرط سنیه، خیر... این به خودی خود مشکلی نیست. اگه مساله پذیرش بدون فانده، اگر ثروت کافی برای پرداخت هزینه های زندگی و تحصیلتون رو برای دوره تحصیل دارید، اون هم مشکلی نیست. شانس پیدا کردن پذیرش خوب بدون بورس (بار ها توضیح دادم در فرانسه عملاً چیزی به اسم فاند برای پیش از گرفتن مدرک فوق لیسانس وجود نداره) هم بالاست... فقط حواستون باشه بیشتر مدارس عالی مدیریت و بازرگانی شهریه های نسبتاً بالا دارند (حداقل حدود 5000 یورو در سال)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering

سلام دوستان .
    من یک سوال در مورد برداخت هزینه دانشگاهی در فرانسه رو داشتم . این دانشگاه که من امسال می خوام اقدام کنم باید هزینه را پیش از ثبت نام پرداخت کرد. با پیمنت 24 که تماس داشتم گفتند که ما فقط هزینه های انلاین را می تونیم بریزیم . نه اینکه دانشگاه شماره بده و ما پرداخت کنیم . پیشنهاد دوستان برای انجام این کار چیه ؟ این هم روش های پرداخت هست

• chèque (à l'ordre de l'Agence Comptable de l'Université Bordeaux Montaigne).
    • carte bancaire (à l'accueil du DEFLE).
    • mandat cash international
    • virement bancaire avec les coordonnées bancaires de l'université. .

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_a_m نمایش پست ها
    سلام دوستان .
    من یک سوال در مورد برداخت هزینه دانشگاهی در فرانسه رو داشتم . این دانشگاه که من امسال می خوام اقدام کنم باید هزینه را پیش از ثبت نام پرداخت کرد. با پیمنت 24 که تماس داشتم گفتند که ما فقط هزینه های انلاین را می تونیم بریزیم . نه اینکه دانشگاه شماره بده و ما پرداخت کنیم . پیشنهاد دوستان برای انجام این کار چیه ؟ این هم روش های پرداخت هست

• chèque (à l'ordre de l'Agence Comptable de l'Université Bordeaux Montaigne).
    • carte bancaire (à l'accueil du DEFLE).
    • mandat cash international
    • virement bancaire avec les coordonnées bancaires de l'université. .
    قاعدتاً هر صرافی می تونه با داشتن حساب بانکی هزینه ها رو براتون پرداخت کنه... ولی چیزی که صرافی ها دقت نمی کنن اینه که باید اسم شما توی این حواله آنلاین (که هیچ ربطی به فرمی که صرافی به شما میده نداره) بیاد... مثلاً بنویسه subscription fees for Ms./Mr.XXXX وگرنه دانشگاه ممکن نیست بفهمه این هزینه رو شما پرداخت کردید (اسم و شماره حساب مال شخص دیگریست)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)