صفحه 74 از 89 نخستنخست ... 24646566676869707172737475767778798081828384 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 731 تا 740 , از مجموع 886

موضوع: پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط SAFA021 نمایش پست ها
    مرسی کاوه عزیز....واقعا ازت ممنونم که راهنمایی کردی..منم زیاد رو کار حساب باز نمیکنم مگر از سال دوم

فقط یه چیز دیگه من از سایت دانشگاه Lille1 یک فایل pdf گرفتم که تو اون نوشته شده رشته من و بسیاری از رشته ها رو به انگلیسی درس میدن اما این رشته ها زیر نظر سازمان دانشگاه ملی فرانسه هستن و بدون شهریه بجز 500 یورو بیمه و ثبت نام

درسته که به زبان انگلیسی هم تدریس ملی دارن؟؟؟
    سلام
    در مقطع فوق لیسانس و خصوصاً در سال دوم مستر تعداد رشته ها به زبان انگلیسی بیشتره... از طرف دیگه انفورماتیک از رشته هاییه که به هر حال زبان استانداردش انگلیسیه. هر چند که انگلیسی صحبت کردن اساتید فرانسوی خیلی هم خدا نیست... خلاصه شما شاید نه برای درس خوندن، ولی حتماً برای پیدا کردن کار به زبان فرانسه قوی نیاز دارید. در صورت نیاز لینک رو در پیام خصوصی بفرستید که ببینیم جریانش چیه
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member SAFA021 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Usa

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    سلام
    در مقطع فوق لیسانس و خصوصاً در سال دوم مستر تعداد رشته ها به زبان انگلیسی بیشتره... از طرف دیگه انفورماتیک از رشته هاییه که به هر حال زبان استانداردش انگلیسیه. هر چند که انگلیسی صحبت کردن اساتید فرانسوی خیلی هم خدا نیست... خلاصه شما شاید نه برای درس خوندن، ولی حتماً برای پیدا کردن کار به زبان فرانسه قوی نیاز دارید. در صورت نیاز لینک رو در پیام خصوصی بفرستید که ببینیم جریانش چیه
    مرسی کاوه جان
    ممنون میشم ایمیلتو واسم بفرستی تا فیال pdf رو کامل واست ارسال کنم

Junior Member

سلام دوستان
    ارشد علوم سياسي هستم و ميخوام واسه مستر دوباره اقدام كنم ميخوام بدونم هزينه كدوم از شهراي فرانسه پايينتره كه اقدام كنم از طرفي نميخوام اينقد رنك دانشگاه پايين باشه كه سفارت بهم گير بده

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Farfar2016 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ارشد علوم سياسي هستم و ميخوام واسه مستر دوباره اقدام كنم ميخوام بدونم هزينه كدوم از شهراي فرانسه پايينتره كه اقدام كنم از طرفي نميخوام اينقد رنك دانشگاه پايين باشه كه سفارت بهم گير بده
    رنک دانشگاه ذره ای اهمیت نداره! شما پاریس، لیون و نیس رو بگذارید کنار همه شهر های دیگه از نظر مخارج و حتی سطح دانشگاه تقریباً در یک سطح اند.
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member star96 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics

سلام دوستان
    من دانشجوی سال چهارم کارشناسی فیزیکم و میخوام برای ارشد پذیرش بگیرم از فرانسه یه مقدار سردرگم شدم تو انتخاب دانشگاه و اینکه تمام وقتمو گذاشتم رو زبان فرانسه و 5 ساله که زبان انگلیسی نخوندم اینکه مدرک زبان انگلیسی ندارم تاثیری داره رو روند پذیرشم؟یا فرانسه کافیه؟در مورد هزینه های تحصیل و زندگی هم چیز زیادی نمیدونم میشه کمکم کنین؟ممنون

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط star96 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی سال چهارم کارشناسی فیزیکم و میخوام برای ارشد پذیرش بگیرم از فرانسه یه مقدار سردرگم شدم تو انتخاب دانشگاه و اینکه تمام وقتمو گذاشتم رو زبان فرانسه و 5 ساله که زبان انگلیسی نخوندم اینکه مدرک زبان انگلیسی ندارم تاثیری داره رو روند پذیرشم؟یا فرانسه کافیه؟در مورد هزینه های تحصیل و زندگی هم چیز زیادی نمیدونم میشه کمکم کنین؟ممنون
    بستگی به سطح زبانتون داره... آیا در فرانسه حداقل سطح B2 رو دارید؟ در این صورت معمولاً به انگلیسی نیازی نیست. داشتن مدرک انگلیسی در این حالت معمولاً امتیازه و نه لازم. برای هزینه های زندگی و غیره هم این تاپیک رو نگاه کنید

با سلام به دوستان و جناب کاوه که بیشترین و مفیدترین جوابهارو (تا اونجا که من خوندم) دادن
    من لیسانس نرم افزار کامپیوتر و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی هستم
    همینطور مدرک B2 شنیداری فرانسه رو دارم و در حد متوسط میتونم صحبت کنم به فرانسه ولی تقریبا انگلیسی رو فراموش کردم !!!!
    قصد گرفتن پذیرش دکترا در فرانسه رو داشتم که به دلیل نداشتن مقاله متاسفانه نمیتونم اقدام کنم برای این مقطع.
    میخوام بدونم با این شرایط، آیا میتونم برای مستر 2 مدیریت IT پذیرش بگیرم (یعنی تعدادی از واحدهای مدیریت ارشدم رو قبول کنن) ؟ و بعد از اون برای دکترا اقدام کنم؟
    شهر موردنظرم Caen هست ولی اگه کسی از دوستان شهر دیگه ای ( بجز شهرهای بزرگ و گران ) که همچین پذیرشی رو میده میشناسه ممنون میشم راهنمایی کنن.

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shabnam1981 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان و جناب کاوه که بیشترین و مفیدترین جوابهارو (تا اونجا که من خوندم) دادن
    من لیسانس نرم افزار کامپیوتر و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی هستم
    همینطور مدرک B2 شنیداری فرانسه رو دارم و در حد متوسط میتونم صحبت کنم به فرانسه ولی تقریبا انگلیسی رو فراموش کردم !!!!
    قصد گرفتن پذیرش دکترا در فرانسه رو داشتم که به دلیل نداشتن مقاله متاسفانه نمیتونم اقدام کنم برای این مقطع.
    میخوام بدونم با این شرایط، آیا میتونم برای مستر 2 مدیریت IT پذیرش بگیرم (یعنی تعدادی از واحدهای مدیریت ارشدم رو قبول کنن) ؟ و بعد از اون برای دکترا اقدام کنم؟
    شهر موردنظرم Caen هست ولی اگه کسی از دوستان شهر دیگه ای ( بجز شهرهای بزرگ و گران ) که همچین پذیرشی رو میده میشناسه ممنون میشم راهنمایی کنن.
    بله این کار ممکن هست ولی واقعا ببینید هدفتون از ادامه تحصیل چیه؟ چرا دکترا؟ در چه رشته ای؟ ضمنا داشتن مقاله برای پذیرش دکترا بیشتر امتیازه تا ضرورت

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    بله این کار ممکن هست ولی واقعا ببینید هدفتون از ادامه تحصیل چیه؟ چرا دکترا؟ در چه رشته ای؟ ضمنا داشتن مقاله برای پذیرش دکترا بیشتر امتیازه تا ضرورت

ممنون از پاسخگوییتون
    راستش قصدم علاوه بر گرفتن دکترا، گرفتن اقامت اونجاست. برای همین میخوام در رشته کامپیوتر که رشته خودم از ابتدا بوده و تجربه دارم پذیرش تحصیلی ترجیحا بلند مدت بگیرم و در این مدت، کاری در همین زمینه پیدا کنم .
    آیا تو این مدت 3 یا 4 سال و تحصیل و کسب تجربه در هر رشته ای میشه یه جای ثابت و با بیمه استخدام شد و اقامت رو در 5 سال گرفت؟ (چون اینطور که من تحقیق کردم اگر فرد بتونه 5 سال مداوم چه تحصیلی و چه کاری در فرانسه بمونه اقامت دایم رو میگیره یا اینکه هر زمان کارفرما بیمه اش کنه واجد شرط مقیم شدن میشه. )
    این رو هم نمیدونم که سن تاثیر داره در پذیرش و استخدام شدن یا فقط ملاکشون تجربه است ؟!

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shabnam1981 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخگوییتون
    راستش قصدم علاوه بر گرفتن دکترا، گرفتن اقامت اونجاست. برای همین میخوام در رشته کامپیوتر که رشته خودم از ابتدا بوده و تجربه دارم پذیرش تحصیلی ترجیحا بلند مدت بگیرم و در این مدت، کاری در همین زمینه پیدا کنم .
    آیا تو این مدت 3 یا 4 سال و تحصیل و کسب تجربه در هر رشته ای میشه یه جای ثابت و با بیمه استخدام شد و اقامت رو در 5 سال گرفت؟ (چون اینطور که من تحقیق کردم اگر فرد بتونه 5 سال مداوم چه تحصیلی و چه کاری در فرانسه بمونه اقامت دایم رو میگیره یا اینکه هر زمان کارفرما بیمه اش کنه واجد شرط مقیم شدن میشه. )
    این رو هم نمیدونم که سن تاثیر داره در پذیرش و استخدام شدن یا فقط ملاکشون تجربه است ؟!
    خب شبنم جان،
    شما چند تا مساله دارید:
    1- اگه قراره به عنوان آدم تکنیکال توی حوزه انفورماتیک بمونید که مسترتون اصلاً ربطی به انفورماتیک نداره. در صورتی که چند سالی سابقه کار در زمینه کامپیوتر داشته باشید، پذیرش سال دوم مستر امکان پذیره... در غیر این صورت باید مسترتون رو از اول بخونید.
    2- اگه توانایی مدیریت پروژه تون خیلی خوب و البته اثبات شده باشه، مستر ایرانیتون تاثیر خیلی مثبتی براتون خواهد داشت. (خصوصاً اگه مسترتون رو از مدرسه درجه یکی بگیرید و توی یکی از شرکتهای مشاوره بین المللی مثل Ernst & Young یا Cap Gemini استخدام بشید.حواستون باشه که اینها مطلقاً بهترینها رو می گیرند، ساعت کاریشون خیلی زیاده، زبان انگلیسی و فرانسه عالی می خوان ولی حقوقشون خیلی خوبه.)
    3- کار و اقامت احتیاجی به داشتن دکترا نداره... برای دارندگان مستر کار خیلی راحت تر پیدا میشه تا فارغ التحصیلان دکترا (یک بار در خصوص چراییش توضیح دادم تو یکی از تاپیکهای فوروم).
    4- سن به هر حال کمی تاثیر داره ولی اگه کارتون خوب باشه اونها برنده اند... چون یه نفری رو که در ایران چند سال سابقه کار داشته به قیمت مهندس درجه یک ولی صفر کیلومتر استخدام می کنند. مشکل سن و سال (چون خود من هم همین وضعیت رو دارم و 37 سالمه) موقع استخدام و کار کردن نیست... مال زمانیه که به بازنشستگی نزدیک میشید و از اونجا که 10-12 سال کمتر از بقیه حق بازنشستگی پرداختید و بهره مرکب مربوطه براتون اعمال نمیشه یکباره حقوقتون از مثلاً 6000 یورو می افته روی هزار یورو و با اون پول عملاً درآمدتون از خط فقر پایینتر میاد
    5- توصیه می کنم اگه واقعاً علاقه و توانایی دکترا خوندن رو دارید بعد از مستر وارد دکترا بشید و در غیر این صورت مستقیم دنبال کار بگردید
    6- شرایط اقامت "در حال حاضر" برای آدمهای کار بلد که زبانشون هم خوبه مطلوبه... ولی از الان نمیشه راحت رو 4-5 سال دیگه حساب کرد
    7- خیر... قضیه 5 سال موندن به شکلی که گفتید حقیقت نداره... اگر کسی مدرک مستر یا بالاترش رو از فرانسه گرفته باشه + حداقل 2 سال قرارداد استخدام بدون محدودیت زمانی در حال اجرا با حقوق تعیین شده در قانون داشته باشه می تونه برای اقامت دائم و پاسپورت اقدام کنه... اگه هم درس نخوندید ولی 5 سال با همین شرایطی که عرض کردم در فرانسه کار کردید، باز می تونید برای دریافت اقامت دائمتون اقدام کنید. در عین حال اگه 8 سال هم در فرانسه درس بخونید به صورت اتوماتیک تابعیت بهتون تعلق نمی گیره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)