صفحه 81 از 89 نخستنخست ... 3171727374757677787980818283848586878889 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 801 تا 810 , از مجموع 886

موضوع: پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط gelavizh نمایش پست ها
    با سلام کسی که پذیرش از موسسه در فرانسه داره به زبان انگلیسی آیا باید مدرک زبان فرانسوی داشته باشه؟ در ضمن حتی مدرک انگلیسی هم نیاز نیست.
    خیر... نیازی به مدرک زبان فرانسه نیست. اما ممکنه سفارت ازتون بخواد برای کفایت سطح انگلیسی تون مدرکی نشون بدید. البته هیچ نیازی نیست که این مدرک اگه مثلاً IELTS یا TOEFL بود حتماً اعتبار زمانیشون هم مهم باشه... مدرکتون اگه با نمره بالا باشه حتی اگه مال 5 سال پیش هم باشه به احتمال قوی مشکلی پیش نخواهد اومد

نقل قول نوشته اصلی توسط gelavizh نمایش پست ها
    دوره مستر یکساله با شهریه. بنظر شما شانس گرفتن ویزا چقدره . یک دوره ماشین لرنینگ
    خب این بستگی به میزان مورد قبول بودن مدرک و دوره موسسه مربوطه داره. قاعدتاً اگه موسسه معتبری باشه و شما هم پول کافی در حسابتون داشته باشید شانستون برای گرفتن ویزا بالاست
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

سلام دوستان و خصوصا آقا کاوه که واقعا وقت میزارن و به تک تک سوالات دوستان جواب میدن
    راستش من راهنمایی میخواستم از کسانی که تجربه دارن و با دوستانی که برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد m2 فرانسه اقدام کردند، آیا امکانش هست با مدرک لیسانس (دانشگاه سراسری شهرستان (گرمسار) که جز دانشگاه های تراز اول محسوب نمیشه) در رشته مهندسی عمران با معدل 16.5 فارغ التحصیل سال 94 (که حدودا دوسال از اون تاریخ میگذره) برای m2 مستقیما اقدام کرد و لازم نباشه سال اول ارشد رو هم گذروند. من امتحان زبان TCF TP رو قبلا دادم و نمره B2 گرفتم. بیشتر نظرم روی شهرهای شرقی فرانسه (مخصوصا استراسبورگ) هستش. من بعد از فارغ التحصیلی رفتم سربازی و حدودا 4 ماه دیگه خدمتم تموم میشه و هنوز هم دارم زبان میخونم و پارت تایم کار میکنم اما هیچ فعالیت علمی ندارم که به رزومه دانشگاهیم کمک کنه. بنظرتون با این شرایط امکان شانسی برای M2 هستش؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط G17alireza نمایش پست ها
    سلام دوستان و خصوصا آقا کاوه که واقعا وقت میزارن و به تک تک سوالات دوستان جواب میدن
    راستش من راهنمایی میخواستم از کسانی که تجربه دارن و با دوستانی که برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد m2 فرانسه اقدام کردند، آیا امکانش هست با مدرک لیسانس (دانشگاه سراسری شهرستان (گرمسار) که جز دانشگاه های تراز اول محسوب نمیشه) در رشته مهندسی عمران با معدل 16.5 فارغ التحصیل سال 94 (که حدودا دوسال از اون تاریخ میگذره) برای m2 مستقیما اقدام کرد و لازم نباشه سال اول ارشد رو هم گذروند. من امتحان زبان TCF TP رو قبلا دادم و نمره B2 گرفتم. بیشتر نظرم روی شهرهای شرقی فرانسه (مخصوصا استراسبورگ) هستش. من بعد از فارغ التحصیلی رفتم سربازی و حدودا 4 ماه دیگه خدمتم تموم میشه و هنوز هم دارم زبان میخونم و پارت تایم کار میکنم اما هیچ فعالیت علمی ندارم که به رزومه دانشگاهیم کمک کنه. بنظرتون با این شرایط امکان شانسی برای M2 هستش؟
    سلام!
    ببینید، مدرک لیسانس ایران 4 ساله است و بنابراین Bac+4 حساب میشه. با این حساب با داشتن لیسانس امکان گرفتن پذیرش در سال دوم مستر هست. ولی این خیلی بستگی داره به سطح سواد شما، توانایی علمی و عملی تون و همینطور این که در واحدهای اختیاری لیسانس، آیا مثلاً یکی دو درس از فوق لیسانس رو گرفتید یا نه. به هر حال با وجود این که می فهمم دلیل اصلی احتمالی شما چیه (به هر حال یه سال کمتر درس خوندن یعنی صرفه جویی حدود 10-15 هزار یورو فقط در هزینه های زندگی) ولی برای موفقیت این روش رو اصلاً پیشنهاد نمی کنم. مخصوصاً اگر به فکر موندن اید. سال اول مستر در فرانسه معمولاً در ترم اول حدود 10 واحدش با سال آخر لیسانس ایران مشترکه. ولی از اونجا که تعداد واحدهاش بیشتره تا پایان ترم دوم شما عملاً حتی بیشتر از سال اول مستر در ایران درس خوندید و پاس کردید. سال دوم عملاً یک ترم بیشتر نیست و ترم دومش کارآموزیه. فرصت زیادی برای تطبیق با محیط نخواهید داشت (و شما به این تطبیق نیاز فراوان خواهید داشت) و اشتباه می تونه به راحتی باعث رفوزه شدن و نیاز به تکرار سال دوم مسترتون بکنه. به این ترتیب نه فقط پول کمتری خرج نکردید، بلکه خاطره تلخی هم از تحصیل براتون می مونه
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

با درود
    خدمت دوستان محترم
    بنده لیسانس مهندسی شیمی 17 سال پیش گرفتم 8 سال در رشته خودم مشاور بودم و کار کردم بعد پروانه تولید کارگاهی سفال و سرامیک گرفتم و تا الان کار کردم
    الان مدرک دوره MBA
    معادل کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران قابل ترجمه رسمی گرفتم
    با توجه به این دو تا مدرک میتونم برای مستر فرانسه یا اکول های MBA پذیرش بگیرم؟
    در کل با توجه به شرایطم و اینکه40 سال دارم آیا امکان ادامه تحصیل در فرانسه در دانشگاه یا اکول برام میسر (غیر از رشته مهندسی شیمی)هست؟
    منتظر کمک و راهنماییتون هستم
    با سپاس فراوان

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط asalmaknoon نمایش پست ها
    با درود
    خدمت دوستان محترم
    بنده لیسانس مهندسی شیمی 17 سال پیش گرفتم 8 سال در رشته خودم مشاور بودم و کار کردم بعد پروانه تولید کارگاهی سفال و سرامیک گرفتم و تا الان کار کردم
    الان مدرک دوره MBA
    معادل کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران قابل ترجمه رسمی گرفتم
    با توجه به این دو تا مدرک میتونم برای مستر فرانسه یا اکول های MBA پذیرش بگیرم؟
    در کل با توجه به شرایطم و اینکه40 سال دارم آیا امکان ادامه تحصیل در فرانسه در دانشگاه یا اکول برام میسر (غیر از رشته مهندسی شیمی)هست؟
    منتظر کمک و راهنماییتون هستم
    با سپاس فراوان
    بله ولی چرا MBA? این مدرک چه کمکی بهتون می کنه؟ (قصدم زیر سوال بردن تصمیمتون نیست... می خوام بگم راههای دیگر رو هم در نظر بگیرید: مثل خوندن سال دوم مستر و یا اقدام برای دکترا) ضمناً واقعاً انتخاب رشته در این سن بستگی به این داره که برای آینده کاریتون چه تصمیمی دارید؟

این اصلاحات نظام اموزشی فرانسه که تظاهرات زیادی هم بر علیهش میشه شامل مستر یا دکترا هم میشه ؟
    ویرایش توسط pouyant : May 29th, 2018 در ساعت 06:38 PM دلیل: اختیاری

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    سلام!
    1- ظرف 3-4 سال و با سابقه کار در همون زمینه، اطلاعاتتون بیات نشده... از این بابت مشکلی ندارید. فقط حواستون باشه که گاهی اوقات اگه رشته ای که انتخاب کردید خیلی شبیه رشته ای که ازش مستر دارید باشه بهتون پذیرش نخواهند داد چون میگن چیز جدیدی پیش ما یاد نمی گیرید.
    2- در ترم اول دوره مستر 2، شما فرصتی برای کار کردن ندارید. بعد از اون هم باید استاژ بگذرونید که معمولاً حقوق داره (حداقل 560 یورو تقریباً). ولی اگه خیلی کار بلد و پایه کار کردنید، می تونید تقاضای رژیم خود اشتغال یا Autoentrepreneur بکنید ولی تقریباً محاله فرصت این کار رو داشته باشید
    3- به نظر میاد برای اینه که باهاتون چک کنن و اصل مدارک و غیره رو مطابقت بدن (اگه قبلاً این کار رو نکرده اند)
    این توضیحی که در نکته شماره 1 مربوط به مستر فرمودید که پذیرش نمیدن برای کسی که دانشجوی سال دوم فوق لیسانس ایران باشه هم همینطوره مثلا من خواهرم ارشد بیوالکتریک دو ترم خونده و موقع اپلای 3 ترمش تموم میشه ولی اکثر برنامه های m2 فرانسه که نگاه میکنیم با هم دروس پردازش سیگنال و تصویر پزشکی جزوشونه که تا حالا خواهرم دروس با این عناوین رو پاس کرده (9واحد از 24 واحد) .
    یعنی اینطور برای m2 بهش پذیرش نمیدن ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyant نمایش پست ها
    این توضیحی که در نکته شماره 1 مربوط به مستر فرمودید که پذیرش نمیدن برای کسی که دانشجوی سال دوم فوق لیسانس ایران باشه هم همینطوره مثلا من خواهرم ارشد بیوالکتریک دو ترم خونده و موقع اپلای 3 ترمش تموم میشه ولی اکثر برنامه های m2 فرانسه که نگاه میکنیم با هم دروس پردازش سیگنال و تصویر پزشکی جزوشونه که تا حالا خواهرم دروس با این عناوین رو پاس کرده (9واحد از 24 واحد) .
    یعنی اینطور برای m2 بهش پذیرش نمیدن ؟
    من هم همین مشکل رو پیدا کردم.خیلی از دروس m2 دانشگاه های فرانسه رو در ارشد مخابرات سیستم خوندم .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد پژوهش هنر.دانشگاه هنر اصفهان

سلام دوستان. من دانشگاه پاریس ۸ سنت دنی برای رشته هنرهای تجسمی پذیرفته شدم. چطور میتونم با دانشجوهای ایرانی این دانشگاه کانکت بشم؟

Junior Member

سلام دوستان من رشته تحصیلی خودم و همسرم کامپیوتر خودم دانشگاه علم و فرهنگ ولی معدلم پایینه ۱۲.۹۰ و با آیلتس و فرانسه b2 و با ۷ سال سابقه کار در زمینه شبکه خواستم بدونم آیا با معدل پایین و اینکه سال ۸۹ فارغ التحصیل شدم امکان پذیرش و ویزا وجود داره؟ و اینکه ۲. همسرم فرانسه نمی دونن و برنامه نویس هستن با ۷ سال سابقه کار ایشون می تونن دانشگاه انگلیسی زبان بخونن ؟ و آیا هزینه داره ؟ ۳.برا فرانسه آیا باید تمکن مالی داشته باشیم و چقدر ؟ ممنون میشم کمکم کنین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)