صفحه 48 از 61 نخستنخست ... 383940414243444546474849505152535455565758 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 610

موضوع: دکترا در فرانسه

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : دکترا در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط aryanmohammadi نمایش پست ها
    سلام.
    معدل لیسانس 13.90(متاسفانه خیلی پایینه) دانشگاه تهران، مهندسی مکانیک

معدل ارشد 17.5 (رتبه کنکور ارشد تک رقمی) دانشگاه تهران، مهندسی مکانیک،طراحی کاربردی

1 مقاله ISI

مدرک زبان انگلیسی 7.5 ایلتس
    مدرک زبان فرانسه B2

میخواستم ببینم شانسی دارم برای پذیرش با فاند تو یکی از دانشگاه های خوب فرانسه؟ ( با توجه به معدل لیسانس خیلی ضعیفم)
    بله... معدل لیسانستون اونقدر مهم نیست و 13.90 هم در فرانسه انقدر بد نیست. اصل ماجرا پیدا کردن پوزیشنه... اگه از فارغ التحصیلی تون بیشتر از یکی دو سال نگذشته شانس دارید... اگه گذشته احتمالاً باید سال آخر مستر رو دوباره بخونید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

سلام
    لیسانس ( با معدل 13.74) مهندسی کامپیوتر-نرم افزار دانشگاه آزاد (فارغ التحصیل سال 86)
    فوق لیسانس ( با معدل 16.83) مهندسی کامپیوتر-معماری کامپیوتر دانشگاه آزاد (فارغ التحصیل سال 89)
    دوره آزاد یکساله MBA ( مدرک دوره آزاد آکسفورد)
    5 سال حق التدریس در دانشگاه پیام نور
    یک مقاله کنفرانس داخلی و یک مقاله چاپ شده (ژورنال هندی کم اعتبار)
    تافل حدود 95 ( دو هفته دیگه امتحان میدم)
    سن 33
    آیا با این وضعیت امکان گرفتن پذیرش از مقطع دکترا تو رشته مدیریت فناوری اطلاعات رو دارم؟ یا بهتره اول برای مستر 2 مدیریت فناوری اطلاعات اقدام کنم؟ میتونم فاند بگیرم؟سلف فاند بیشتر از یکسال نمیتونم تامین هزینه کنم.
    برای پوشش ضعف رزومه بهتره GRE بدم؟ آیا تاثیری تو پذیرش از فرانسه داره؟
    اگه برای فرانسه شانسی ندارم لطفا بگین برای کجا اقدام کنم؟ من آزاد تهران این رشته رو قبول شدم ولی نرفتم، حالا نمیدونم تصمیمم درستی بود یا نه؟
    ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sahell_rr نمایش پست ها
    سلام
    لیسانس ( با معدل 13.74) مهندسی کامپیوتر-نرم افزار دانشگاه آزاد (فارغ التحصیل سال 86)
    فوق لیسانس ( با معدل 16.83) مهندسی کامپیوتر-معماری کامپیوتر دانشگاه آزاد (فارغ التحصیل سال 89)
    دوره آزاد یکساله MBA ( مدرک دوره آزاد آکسفورد)
    5 سال حق التدریس در دانشگاه پیام نور
    یک مقاله کنفرانس داخلی و یک مقاله چاپ شده (ژورنال هندی کم اعتبار)
    تافل حدود 95 ( دو هفته دیگه امتحان میدم)
    سن 33
    آیا با این وضعیت امکان گرفتن پذیرش از مقطع دکترا تو رشته مدیریت فناوری اطلاعات رو دارم؟ یا بهتره اول برای مستر 2 مدیریت فناوری اطلاعات اقدام کنم؟ میتونم فاند بگیرم؟سلف فاند بیشتر از یکسال نمیتونم تامین هزینه کنم.
    برای پوشش ضعف رزومه بهتره GRE بدم؟ آیا تاثیری تو پذیرش از فرانسه داره؟
    اگه برای فرانسه شانسی ندارم لطفا بگین برای کجا اقدام کنم؟ من آزاد تهران این رشته رو قبول شدم ولی نرفتم، حالا نمیدونم تصمیمم درستی بود یا نه؟
    ممنون میشم من رو راهنمایی کنید
    ببینید... همه چیزتون خوبه... فقط مشکل اینجاست که بین فارغ التحصیلی و اقدام برای ادامه تحصیلتون فاصله نسبتاً اساسی افتاده... حتماً برای مستر 2 هم اقدام کنید چون شانس بیشتری دارید. (دکترا هم اقدام کنید سنگ مفت، گنجیشک مفت!)
    به طور کلی حتی با خوندن مستر 2 و نتایج خیلی خوب، دکترا پیدا کردن براتون اونقدر ها ساده نخواهد بود... چون با خیلی از استادای توی لابراتوار هم سن هستید... ولی اگه واقعاً توانا باشید دکترا هم گیر میارید... یا می تونید با مسترتون مستقیماً وارد بازار کار بشید.
    و اما در مورد رشته: خوب فکر کنید و ببینید چه شاخه ای رو بیشتر بهش علاقمندید و حالا حالا ها امکان رشد داره. چون تو این سن و سال دیگه فرصت آزمون و خطا ندارید.
    برای مستر 2 فاند تقریباً وجود نداره (مگر با بورسهایی مثل اراسموس و ایفل که بسیار selective اند) ولی معمولاً کارآموزی اجباری دارید که یه حقوق کمی داره (حداقل 560 یورو برای امسال)... برای دکترا اما میشه رو فول فاند حساب کرد. GRE مستقیماً تاثیر خاصی نداره. هر چند نمره خوب درش نشاندهنده انگیزه قوی شماست
    موفق باشید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    ببینید... همه چیزتون خوبه... فقط مشکل اینجاست که بین فارغ التحصیلی و اقدام برای ادامه تحصیلتون فاصله نسبتاً اساسی افتاده... حتماً برای مستر 2 هم اقدام کنید چون شانس بیشتری دارید. (دکترا هم اقدام کنید سنگ مفت، گنجیشک مفت!)
    به طور کلی حتی با خوندن مستر 2 و نتایج خیلی خوب، دکترا پیدا کردن براتون اونقدر ها ساده نخواهد بود... چون با خیلی از استادای توی لابراتوار هم سن هستید... ولی اگه واقعاً توانا باشید دکترا هم گیر میارید... یا می تونید با مسترتون مستقیماً وارد بازار کار بشید.
    و اما در مورد رشته: خوب فکر کنید و ببینید چه شاخه ای رو بیشتر بهش علاقمندید و حالا حالا ها امکان رشد داره. چون تو این سن و سال دیگه فرصت آزمون و خطا ندارید.
    برای مستر 2 فاند تقریباً وجود نداره (مگر با بورسهایی مثل اراسموس و ایفل که بسیار selective اند) ولی معمولاً کارآموزی اجباری دارید که یه حقوق کمی داره (حداقل 560 یورو برای امسال)... برای دکترا اما میشه رو فول فاند حساب کرد. GRE مستقیماً تاثیر خاصی نداره. هر چند نمره خوب درش نشاندهنده انگیزه قوی شماست
    موفق باشید
    ممنون از اینکه وقت گذاشتین و جواب دادین.
    برای دکتری فرانسه از کجا باید شروع کنم؟ اول به استاد ایمیل بزنم یا بر اساس اطلاعات سایت دانشگاهها اقدام کنم؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sahell_rr نمایش پست ها
    ممنون از اینکه وقت گذاشتین و جواب دادین.
    برای دکتری فرانسه از کجا باید شروع کنم؟ اول به استاد ایمیل بزنم یا بر اساس اطلاعات سایت دانشگاهها اقدام کنم؟
    من اگه جای شما باشم اول از بررسی بازار شروع می کنم و یه بیلان از تواناییها و خواسته های خودم تهیه می کنم که بر اساس اونها اقدام کنم. سه دایره رو در نظر بگیرید که بخشهاییشون با هم همپوشانی داره:
    1-آنچه که دوست دارم
    2-آنچه که تواناییش رو دارم
    3-آنچه که به عنوان انتخاب وجود داره (با توجه به امکانات و شرایط)

بخشی که هر سه اینها رو داره جاییه که باید اول نگاه کنید.
    1- ببینید کدوم استادا/لابراتوار ها روی موضوعات مورد نظرتون کار می کنند: از گوگل/ Science Direct/ Elsevier / IEEEXplore و هر موتور جستجوی مهم مربوط به رشته تون استفاده کنید که ببینید اخیراً کی روی پروژه های مورد علاقه تون کار کرده؟
    2- اگه آدم مورد نظر رو در فرانسه پیدا کردید یه نگاهی به سایت هایی مثل Theses.fr بندازید که ببینید اون آدم الان چند تا دانشجوی دکترا داره که هنوز دفاع نکرده اند (بیشتر از دو تا رو بی خیال بشید... تقریباً محاله دانشجوی جدید بگیرند - مگه استاد تمام و بسیار معروف باشند که دیده شده تا 6 دانشجو رو هم همزمان دارند البته با کمک یه استاد دیگه)
    3- ببینید آیا لابراتوارشون دانشجوی دکترا می خواد؟ معمولاً روی سایت لابراتوار یا توسط موتورهای جستجوی مربوطه می تونید آفر ها رو ببینید.
    4- مقاله هاشون رو بخونید، سعی کنید یه SOP خوب بر اساس مقاله هاشون (و یا احیاناً آفر دکترا) بنویسید (و این کار رو به کس دیگری واگذار نکنید - مشخصاً به کسی پول ندید که براتون SoP بنویسه و اگه دیدید نوشتن SoP در توانتون نیست، بهتره همین جا دور دکترا رو خط بکشید) حین نوشتن این SoP براتون سوالاتی پیش میاد... ایمیل بزنید و بپرسید. بگذارید که استاد و همکاراش روی شما شناخت پیدا کنن.
    5- اگه آفر دکترا ندارند ازشون بپرسید چطور می تونید در تحقیقاتشون شرکت کنید؟ دکترا؟ پژوهشگر میهمان؟همکاری روی مقاله؟ استاژ؟ یا سال آخر مستر رو پیش اونها بخونید و کارآموزی رو در لابراتوار ایشون باشید؟ (این گام خصوصاً برای کسانی که بیش از 2 سال بین تحصیلاتشون فاصله افتاده یا وضعیت معدلشون چنگی به دل نمی زنه (یا هر دو) به شدت توصیه میشه
    6- در پایان این ماجرا اگه طرف رد کرد شما حداقل در بخش عمده ای از حیطه مورد علاقه تون اطلاعاتتون رو به روز کردید، از اشتباهاتتون درس گرفتید و بهتر و قویتر شدید.
    7- یادتون نره که حتماً برای چند پوزیشن در چند لابراتوار مختلف اقدام کنید
    8- برای هر آفر دکترا اقلاً 50 تا کاندیدای خوب وجود داره... پس پرونده تون آماده باشه... و سریع اقدام کنید. وقتی یه آفر روی سایت قرار می گیره یا توی سرچ انجین دیده میشه، بدانید و آگاه باشید که استاد مربوطه همون لحظه اقلاً 10 تا پرونده خوب رو اون سوژه داره. پس عجله و دقت کنید

موفق باشید

Junior Member

سلام
    من برای بورس سفارت فرانسه (post-doc fellowship) اقدام کرده ام و همه مدارک ویزا را هم 6 هفته پیش در پالادیوم تحویل داده ام. اما هنوز هیچ پاسخی از سفارت برای ویزا دریافت نکرده ام در حالی که دوستانی که با من یا حتی بعد از من اقدام کرده بودند همه ویزاهایشان را گرفته اند. کسی اطلاع دارد که پروسه جواب ویزای علمی چقدر طول می کشد و من از چه طریقی می توانم پیگیر پرونده ام باشم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    petroleum engeenering, Petroleum university of technology

سلام
    برای من که برای دکترا اقدام کرده بودم حدودا 42 روز طول کشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ILMAS نمایش پست ها
    سلام
    من برای بورس سفارت فرانسه (post-doc fellowship) اقدام کرده ام و همه مدارک ویزا را هم 6 هفته پیش در پالادیوم تحویل داده ام. اما هنوز هیچ پاسخی از سفارت برای ویزا دریافت نکرده ام در حالی که دوستانی که با من یا حتی بعد از من اقدام کرده بودند همه ویزاهایشان را گرفته اند. کسی اطلاع دارد که پروسه جواب ویزای علمی چقدر طول می کشد و من از چه طریقی می توانم پیگیر پرونده ام باشم؟

Junior Member

سلام دوستان

من در مورد دوره های مشترک دکترا که دولتهای ایران و فرانسه تصمیم به برگزاری گرفتن سوال دارم. از جزئیات و چگونگیش اطلاعات بیشتری لازم دارم. کسی برای چنین دوره هایی اقدام کرده یا اطلاعاتی داره؟ از کجا میشه برای چنین دوره ای اطلاع کسب کرد یا اقدام کرد؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    ویرایش توسط saracivil : November 19th, 2017 در ساعت 01:57 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bpp نمایش پست ها
    سلام
    برای من که برای دکترا اقدام کرده بودم حدودا 42 روز طول کشید
    ممنون از پاسختون
    جالب است که خود سفارت گفته که بورسیه از اول نوامبر است و هرچقدر دیرتر برسیم از بورس کم می کنند!!! حالا این تاخیر از طرف خودشان در پاسخ ویزا باعث کم شدن بورسیه می شود. آیا شخص یا ایمیل خاصی هست که من از طریق آن پیگیر پرونده ام باشم؟

​سلام دوستان. من ایشاا.. تا دو سه هفته آینده عازم مولوز هستم. دانشگاه haut alsace ، میخواستم سوال کنم از بچه های ایرانی کسی اوونجا هست؟ چه جوری میتونم با بچه هایی که اوونجان، ارتباط بگیرم؟ گروه تلگرامی یا فیس بوک دارن؟ا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)