صفحه 41 از 61 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 610

موضوع: دکترا در فرانسه

پیش فرض پاسخ : دکترا در فرانسه

سلام دوستان من میخوام برای دکترا در رشته زبان فرانسه اقدام کنم
    دانشگاه های مورد علاقه ام و انتخاب کردم
    1: Universit du Havre
    2: Universit du Nancy II
    3:Universit du Strasbourg
    4: Universit du grenoble
    5: Universit du Limoges
    6:Universit du bourgogne,Dijon

مدرک ارشدمو از دانشگاه آزاد تهران گرفتم با معدل 18.5
    و تازه از پایان نامم دفاع کردم

حالا سوالام ایناس:
    1: تو کدوم از دانشگاه های بالا امکان پذیرش دارم ؟
    2: اینکه اول باید با استادی در اون دانشگاه لینک بشم چه جوری؟
    3: آیا کسی هست که این پروسه رو طی کرده باشه و برام وقت بزاره کمکم کنه؟
    4: در مورد هزینه ها هم ممنون میشم راهنمایی داشته باشید

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmood68 نمایش پست ها
    دوستان کسی نیست کمک کنه تو این بخش
    محمود جان
    دانشجوی دکترا باید بلد باشه چطور جستجو کنه. این توانایی رو در حد اعلا یاد بگیرید

و اما پاسخ سوالات1و2و 4 (در خصوص 3 کمکی نمی تونم بکنم):
    1-شما در هر دانشگاهی که دکترای زبان فرانسه ارائه بده قاعدتاً شانس پذیرش دارید
    2- در انجمن پستهای فراوانی در این مورد هست... ذکر دوباره اونها اتلاف وقت و انرژیه
    3-هزینه ها حتی یه تاپیک کامل دارند که می تونید بهشون مراجعه کنید

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم سیاسی -سوربن

سلام دوستان ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    کسانی که پذیرش دکترای بدون فاند گرفتن (در رشته علوم سیاسی و از دانشگاه سوربن) ، امکان داره که بتونن برای ترمهای آینده از جایی کمک هزینه دریافت کنند؟

با سلام دوستان من چند تا سوال مهم دارم که هرچقدر مطالعه کردم نتونستم جواب درستی بگیرم:
    من ارشد نرم افزار از دانشگاه آزاد دارم معدل حدود 15 ، معدل لیسانسم 13 ، هنوز دفاع نکردم، پایان نامم خوب هست و 1 مقاله isi هم در میاد از توش.آیلتس 6/5 ، فرانسه b1 هستم الان ولی میتونم خودمو بکشم b2 .

1- من میتونم مستقیم واسه دکترا اقدام کنم یا باید واسه مستر 2 اقدام کنم، خیلی جاها دیدم نوشتن مستر 2 بهتره، هنوز نفهمیدم که مستقیم دکترا میپذیرن یا وقتمو تلف نکنم واسه مستر 2 اقدام کنم. و مزیت هر کدوم چیه؟(میدونم دکترا 3 ساله هست و مستر 2 پیش دکترا حساب میشه. ولی نمیدونم یکی مثل من با مدرک ارشد و این شرایط کدوم رو باید انتخاب کنه)

2- دکترا رو از طریق کمپوس فرانس میشه اقدام کرد یا نه؟ من تهران نیستم که بتونم تو جلسات کمپوس شرکت کنم ولی میبینم واسه دکترا هم جلسه دارن. ممنون میشم اگه کسی شرکت کرده بهم بگه چه خبره.

3- مساله حجاب ، بعضیا میگن با حجابارو اذیت میکنن و توهین و ... بعضیا میگن نه اصلا مشکلی نداشتیم . من هنوز نفهمیدم آیا سطح پذیرش و فرهنگشون مثل آلمان هست که احترام میذارن به عقاید یا نه(البته میدونم موج ضد اسلام اونجا راه افتاده بخاطر .... ) ولی سوال من اینه که من اگه اونجا حجاب یا حتا کلاه داشته باشم باهام چه برخوردی میشه؟

4-اگه کانال یا گروهی تو تلگرام هست که درباره زندگی یا تحصیل تو فرانسه میشناسید معرفی کنید ممنون میشم.

با تشکر از صبر و بردباریتون

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط reyhaneh23 نمایش پست ها
    با سلام دوستان من چند تا سوال مهم دارم که هرچقدر مطالعه کردم نتونستم جواب درستی بگیرم:
    من ارشد نرم افزار از دانشگاه آزاد دارم معدل حدود 15 ، معدل لیسانسم 13 ، هنوز دفاع نکردم، پایان نامم خوب هست و 1 مقاله isi هم در میاد از توش.آیلتس 6/5 ، فرانسه b1 هستم الان ولی میتونم خودمو بکشم b2 .

1- من میتونم مستقیم واسه دکترا اقدام کنم یا باید واسه مستر 2 اقدام کنم، خیلی جاها دیدم نوشتن مستر 2 بهتره، هنوز نفهمیدم که مستقیم دکترا میپذیرن یا وقتمو تلف نکنم واسه مستر 2 اقدام کنم. و مزیت هر کدوم چیه؟(میدونم دکترا 3 ساله هست و مستر 2 پیش دکترا حساب میشه. ولی نمیدونم یکی مثل من با مدرک ارشد و این شرایط کدوم رو باید انتخاب کنه)

2- دکترا رو از طریق کمپوس فرانس میشه اقدام کرد یا نه؟ من تهران نیستم که بتونم تو جلسات کمپوس شرکت کنم ولی میبینم واسه دکترا هم جلسه دارن. ممنون میشم اگه کسی شرکت کرده بهم بگه چه خبره.

3- مساله حجاب ، بعضیا میگن با حجابارو اذیت میکنن و توهین و ... بعضیا میگن نه اصلا مشکلی نداشتیم . من هنوز نفهمیدم آیا سطح پذیرش و فرهنگشون مثل آلمان هست که احترام میذارن به عقاید یا نه(البته میدونم موج ضد اسلام اونجا راه افتاده بخاطر .... ) ولی سوال من اینه که من اگه اونجا حجاب یا حتا کلاه داشته باشم باهام چه برخوردی میشه؟

4-اگه کانال یا گروهی تو تلگرام هست که درباره زندگی یا تحصیل تو فرانسه میشناسید معرفی کنید ممنون میشم.

با تشکر از صبر و بردباریتون
    ریحانه جان سلام
    اول در مورد پذیرش دکترا:
    -شما با داشتن مدرک مستر مرتبط می تونید برای دکترا اقدام کنید. ولی:
    1- خیلی از اساتید در اروپا چون شاگرد ایرونی به اندازه کافی نداشتن نمی تونن فقط بر اساس مدرک قضاوت کنن.
    2- بودجه پروژه های دکترا یه مبلغ فیکسه و مسوولیت گرفتن نتیجه هم به عهده استاد راهنمای شماست... بنابراین استاد باید از سطح و توانایی دانشجوی دکتراش مطمئن باشه
    3- داشتن مقاله مربوط به موضوع تز دکترا اگه کپی کاری نباشه کمک می کنه
    4- در اروپا تعداد متقاضی نسبت به پوزیشن های دکترا خیلی بالاتر از کشورهای آنگلوساکسونه... پس شما احتمالاً رقبای بیشتر و جدی تری برای پست دکترا دارید
    5- در بیشتر موارد استاد ترجیح میده برای دکترا از شاگردهای مستر با استعداد خودش بگیره که روشون شناخت داره... برای همین گرفتن یک مستر 2 جدید توصیه میشه... چون هم معیار استانداردی برای مقایسه با سایر متقاضی ها میده و هم اگه دکترای مورد نظرتون توی همون موسسه باشه استاد مربوطه احتمالاً شناخت دست اول (یا فقط با یک فاصله... نظر مدیر گروهتون) خواهد داشت و این خیلی در گرفتن دکترا بهتون کمک می کنه

- شما برای پذیرش دکترا اول با استادهای مربوطه تماس می گیرید:
    1- که من فلان ابن / بنت فلانی دارای مدرک فلان و فلان از فلانجا با معدل فلان هستم... روی فلان مسائل کار کردم و دوست دارم تحقیقاتم رو روی این مسایل ادامه بدم... (این روش، روش مستقیمه... و برای دانشجوهای خیلی خوب توصیه میشه... در غیر این صورت برید اول مقاله های اون استاد رو بخونید... ازش سوال مربوط بپرسین... که من دارم روی همین مساله کار می کنم... اینطوری استاد کم کم با روش و قابلیتهای شما آشنا میشه) + CV
    2- اونها احتمالاً ازتون می خوان که یک مقداری از خودتون بگید... احتمالاً یکی دو تا مقاله بخونید و آنالیز کنید براشون... گاهی اوقات یه سیمولیشن هم ممکنه بخوان (کار عملی)
    3- اگه خوششون اومد ازتون SOP می خوان (دقت کنید که کپی کاری نباشه... الان برنامه های روباتی هست که خیلی سریع پیدا می کنه کدوم سطر ها از کجا کپی شدن... و این در محیط آکادمیک گناه نابخشودنی حساب میشه)
    4- بهتون پذیرش می دن که با اون مراجعه می کنید به کامپوس فرانس و برای دریافت ویزا تشکیل پرونده می دید... یعنی کامپوس فرانس بر خلاف مقاطع پایینتر نقشی در ارسال پرونده شما برای پذیرش نداره
    - فرانسه کشور لائیکیه... یعنی این که چطور بپوشید فقط به خودتون مربوطه... البته پیش قضاوت همیشه وجود داره... ولی خیلی از دوستان اهل افریقای شمالی من (تونس، الجزایر، مراکش) که محجبه هم بودن یادم نمیاد ازشون در این مورد شکایتی شنیده باشم... حتی استاد محجبه هم داشتیم اینجا... نگرش منفی به مسلمونا توی محیط آکادمیک خیلی رقیقه... بیشتر اسلام هراسها اصولاً در محیط آکادمیک قرار ندارن و شما قاعدتاً در دانشگاه مشکلی نخواهید داشت... البته در برخی موارد ازتون عکس بی حجاب می خوان (روی کارت دانشجویی مثلاً) ولی حجاب کاملاً اختیاریه. این رو هم بگم که اصولاً شهر های بزرگ نسبت به آدمهایی که متفاوت اند (نوع پوشش) تسامح بیشتری دارند...

فقط یک توضیح مهم... تعبیر مستر 2 (یعنی سال آخر مستر) به پیش دکترا غلط مصطلحه... داشتن مدرک مستر یا معادلش برای ورود به دکترا لازمه... و چیزی به اسم دوره پیش دکترا نداریم
    ویرایش توسط Kavehmb2000 : October 21st, 2016 در ساعت 02:29 PM

واقعا ممنون از وقتی که گذاشتید و توجهتون. خیلی دیدم رو بازتر کرد به فرانسه. البته من پسر عمم پاریس هست و بهم گفته اگه نمیخوای حجابتو ورداری دور فرانسه رو خط بکش .
    با اجازه دوتا سوال دیگه داشتم
    1- در مورد مستر 2، اشکالی داره اگه همین رشته و گرایشم رو دوباره اپلای کنم؟(مهندسی کامپیوتر - نرم افزار) چه از نظر پذیرش چه از نظر ویزا . یا اگه گرایشمو تغییر بدم بهم میگن چون کورس هات متفاوت هست نمیتونی مستر 2 شرکت کنی باید بری مستر 1 .
    2-کارت دانشجویی واقعا باید بی حجاب باشه؟ حتا با کلاه هم نمیشه ؟ پس مسلمونای اونجا چکار می کنن؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط reyhaneh23 نمایش پست ها
    واقعا ممنون از وقتی که گذاشتید و توجهتون. خیلی دیدم رو بازتر کرد به فرانسه. البته من پسر عمم پاریس هست و بهم گفته اگه نمیخوای حجابتو ورداری دور فرانسه رو خط بکش .
    با اجازه دوتا سوال دیگه داشتم
    1- در مورد مستر 2، اشکالی داره اگه همین رشته و گرایشم رو دوباره اپلای کنم؟(مهندسی کامپیوتر - نرم افزار) چه از نظر پذیرش چه از نظر ویزا . یا اگه گرایشمو تغییر بدم بهم میگن چون کورس هات متفاوت هست نمیتونی مستر 2 شرکت کنی باید بری مستر 1 .
    2-کارت دانشجویی واقعا باید بی حجاب باشه؟ حتا با کلاه هم نمیشه ؟ پس مسلمونای اونجا چکار می کنن؟
    باز هم سلام
    1-مشکلی برای اپلای کردن دوباره همون گرایش نیست... ولی خود کامپیوتر نرم افزار هم در مقطع فوق لیسانس کلی گرایش داره...
    2-قوانین مربوطه به خاطر اعتراضهای فراوان زیاد تغییر می کنند... به هر حال یک عکس بی حجاب (بدون پوشش سر و صورت) بعیده باعث سوختن شما در آتش جهنم بشه... مسلمونهای اینجا در بیشتر موارد قانون رو می پذیرند و به صورت قانونی بهش اعتراض می کنند (شکایت به دیوان عالی به صورت جمعی و یا استفاده از ارکان دیگر دموکراسی مثل مطبوعات و پارلمان که در بعضی موارد موفقیت آمیز بوده) و یا اگه خیلی متحجر باشن دور تحصیل رو خط می کشن که با توجه به اجباری بودن تحصیلات تا مقطع دیپلم و با توجه به صغیر بودن کودک، والدینش اگه نقشی در این مورد داشته باشن به پرداخت جریمه و حتی زندان محکوم میشن. به هر حال اگه روی حجابتون تا این حد اصرار دارید، متاسفانه فکر می کنم فرمایش پسر عمه تون درسته... دیر یا زود، بالاخر در جایی مجبور به ارائه عکس بی حجاب خواهید شد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تمدید اقامت دانشجویی – Renouvellement TS Etudiant

اگر کسی از M2 بیاد فرانسه میتونه دکترا با بورس رو ویزای کاری کنه؟

Moderator

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : تمدید اقامت دانشجویی – Renouvellement TS Etudiant

نقل قول نوشته اصلی توسط kian999 نمایش پست ها
    اگر کسی از M2 بیاد فرانسه میتونه دکترا با بورس رو ویزای کاری کنه؟
    بله این کار ممکنه...هر چند که بیشتر شرکتها این کار رو ترجیح نمیدن
    (هزینه های بالاسری و مالیاتش خیلی بالاتره)

Junior Member

درود وقت بخیر
    من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مکانیک گرایش تبدیل انرژی هستم
    الان در حال اتمام پایان نامه هستم با شرایط زیر شانس پذیرش چقدر است ؟
    معدل کارشناسی 13
    معدل کارشناسی ارشد نزدیک به 16 ( چون هنوز پایان نامه مانده)
    برای مقاله isi بعد از پایانامه اقدام می کنم
    چند مقاله داخلی هم دارم
    برای زبان هم بعد از پایان نامه شروع به مطالعه می کنم
    سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)