صفحه 3 از 61 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 610

موضوع: دکترا در فرانسه

پیش فرض پاسخ : دکترا در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط KiAmakx نمایش پست ها
    دوستان کسی هست راهنمایی کنه.
    منم سوال دارم آیا با داشتن M2 professional نمی شه PhD خوند؟
    دوست من "قانونا" میشه (یه جایی خوندم) ولی عملا، اکثریت قریب به اتفاق پوزیشن های دکترایی که دیدم مستر تحقیقاتی میخوان. چون اصولا تعریف مستر تحقیقاتی تحصیل به عنوان مقدمه دکترا هست و مستر حرفه ای برای ورود به بازار کار هست. در یه کلمه شانستون برای دکترا کم میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط woody نمایش پست ها
    تحصیل رایگانه و شرایط و هزینه های زندگی رو تو همین فروم میتونین پیدا کنین. (سالی 12-13 تومن و اجازه کار هم دارید) مسلما بهترین راه تماس با استاد ایمیله، اگه تا امروز که میشه تقریبا دو هفته بهتون جواب نداده یه تماس تلفنی بد نیست. نشون بدین که به پوزیشنش علاقه دارین. ولی هر روز هم براش ایمیل نفرستید که فکر کنه آدم خام و غیر حرفه ای هستید.آرامش و پرستیژ خودتون رو حفظ کنین تا استاد حس کنه شما "درمونده" ی پوزیشن اون نیستید و انتخاب های دیگه هم دارید...ولی به کار ایشون "علاقه" دارید!
    سلام
    مرسی از توضیحات
    تو این 25 روز گذشته ، من دوبار ایمیل زدم بهش و یکبار هم زنگ که البته تلفنشو جواب نداد
    منم با شما موافقم که نباید زیاد زنگ و ایمیل بزنم. فعلا منتظر هستم تا ببینم چی میشه
    اما تو ایمیلی که زدم بهش گفتم اگر شرایط فاند برای امسال مقدور نبود من میتونم مدتی از تحصیل را با کار کردن در دپارتمان هزینه ها را تامین کنم تا شرایط فاند برایتان مقدور باشد.
    امیدوارم زیاد غیر حرفه ای ایمیل نزده باشم چون میخاستم علاقه خودمو بهش نشون بدم که بخاطر علاقه ام حاضرم این یکسال این کار را هم انجام بدم.

اطلاعات خلاصه و مفید راجع به دکترا در فرانسه. برای دیدن سایت های مفید برای پیدا کردن موقعیت های دکترا در فرانسه برید به صفحه آخر useful limks
    http://ressources.campusfrance.org/c...iveau_d_en.pdf

دوستان من در رشته طراحی شهری توی دانشگاه یو تی ام مالزی در حال تحصیلم لیسانس معماری دارم ولی چون اینجا مستر معماری بای ریسرچ بود مجبور شدم طراحی شهری بخونم
    میخواستم دکترا رو در رشته معماری توی یکی از دانشگاههای فرانسه ادامه بدم
    به نظر شما کدوم دانشگاه دولتی فرانسه واسه رشته معماری بهتره و دوره دکترا چون بای ریسرچه میشه انگلیسی باشه؟
    و واسه گرفتن پذیرش باید از کجا شروع کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط greatmemar نمایش پست ها
    دوستان من در رشته طراحی شهری توی دانشگاه یو تی ام مالزی در حال تحصیلم لیسانس معماری دارم ولی چون اینجا مستر معماری بای ریسرچ بود مجبور شدم طراحی شهری بخونم
    میخواستم دکترا رو در رشته معماری توی یکی از دانشگاههای فرانسه ادامه بدم
    به نظر شما کدوم دانشگاه دولتی فرانسه واسه رشته معماری بهتره و دوره دکترا چون بای ریسرچه میشه انگلیسی باشه؟
    و واسه گرفتن پذیرش باید از کجا شروع کنم؟
    دوره دکترا "میشه" که به انگلیسی باشه ولی خب "معمولا" بدون دونستن فرانسه مخصوصا در مورد معماری و رشته های هنری یه کم شانستون کمتر میشه. بهترین و سر راست ترین روش برای پیدا کردن پوزیشن های انگلیسی زبان در فرانسه سایت رسمی دولت فرانسه (campusfrance.org) که متاسفانه در سرچی که من کردم هیچ دوره دکترایی رو نشون نمی ده (مستر و لیسانس هست ولی دکترا نه...) بهر حال لینکش رو داشته باشید و خودتون گه گاهی سرچ کنید:
    http://www.campusfrance.org/fria/tau...a4c9&d706-si=0
    این لینک اولین جایی هست که باید بهش مراجعه کنید ولی می تونید به این قناعت نکنید و خودتون یه سرچ کامل تر بکنین مثلا این فایل رو کامل بخونین تا اوضاع کلی دستتون بیاد، همچنین آدرس های مختلفی برای سرچ پوزیشن های دکترا داره:
    http://ressources.campusfrance.org/c...tecture_en.pdf
    در ضمن ما هم دانشگاهی هستیم
    موفق باشید

سلام به همه دوستان
    به مشکلی برخوردم
    از یک دانشگاه فرانسه پذیرش گرفتم اما استادم گفته علیرغم اینکه منتظر حمایت های مالی بوده نتونسته بگیره و به من گفته که باید یک نامه رسمی از یکی از اساتیدم در ایران بگیرم که میتونه منو برای 3 سال در مقطع دکترا ماهانه بهم حقوق بده بعنوان حمایت مالی.
    من گفتم خودم و پدرم توانایی ساپورت مالی داریم اما اون میگه باید حمایت مالی دانشگاهی باشه.
    2 هفته بهم ددلاین داده که این نامه را ایمیل کنم
    تو این 2 هفته فقط میشه یک نامه فرمالیته تهیه کرد. در واقع من یک نامه فرمالیته می خواهم و در عوضشم یک نوشته می دم که من هیچ دخل و تصرفی ندارم و .... و این نامه فقط شخصی است برای ثبت نام.

چه کنم؟
    کسی رو میشناسین بهم کمک کنه؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط bluebit نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    به مشکلی برخوردم
    از یک دانشگاه فرانسه پذیرش گرفتم اما استادم گفته علیرغم اینکه منتظر حمایت های مالی بوده نتونسته بگیره و به من گفته که باید یک نامه رسمی از یکی از اساتیدم در ایران بگیرم که میتونه منو برای 3 سال در مقطع دکترا ماهانه بهم حقوق بده بعنوان حمایت مالی.
    من گفتم خودم و پدرم توانایی ساپورت مالی داریم اما اون میگه باید حمایت مالی دانشگاهی باشه.
    2 هفته بهم ددلاین داده که این نامه را ایمیل کنم
    تو این 2 هفته فقط میشه یک نامه فرمالیته تهیه کرد. در واقع من یک نامه فرمالیته می خواهم و در عوضشم یک نوشته می دم که من هیچ دخل و تصرفی ندارم و .... و این نامه فقط شخصی است برای ثبت نام.

چه کنم؟
    کسی رو میشناسین بهم کمک کنه؟

ممنون
    اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم دنبال یه فرد دانشگاهی هستین که همچین نامه صوری به شما بده...اگه اینطوره باید بگم به هیچ عنوان نمی تونید همچین چیزی پیدا کنید. تعهد مالی دادن از جیب دولت (دانشگاه) فکر می کنید به این سادگی هاست؟؟؟؟ شصت جور قانون و صورت جلسه و تایید و تصویب و معاون مالی و معاون آموزشی و وزارت خونه و ....بیخیال این قضیه بشید مگر اینگه دانشگاه غیر انتفاعی چیزی پیدا کنید که کلش ملک شخصی یه نفر(!) باشه و بهتون همچین نامه ای بده. در عوض یه راه دیگه دارید. تا اونجاییکه من توی سایت اکول های دکترا دیدم لزومی نداره که حتما "دانشگاه" شما رو بورس کنه بلکه شرکت ها هم می تونن این کارو بکنن (مثلا می گن ما به این تخصص نیاز داریم) این رو با استادتون چک کنید و اگه مطمئن شدید که میشه برید سراغ یه شرکت که بتونه براتون اینکارو بکنه (شرکت های تحقیقاتی، شرکت های مشاور، ...)، احتمال پیدا کرذن همچین چیزی خیلی بیشتره و نتیجش هم همونه.
    ویرایش توسط woody : October 16th, 2011 در ساعت 01:53 AM

Member sajad6363 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

سلام دوستان
    راستش من به دنبال موقعیت دکترای کامپیوتر هستم، معدل لیسانسم 17.1 و ارشد 18.37 (بدون پایننامه، هنوز دفاع نکردم) از دانشگاه آزاد قزوین هست یک مقاله ژورنال خارجی، دو کنفرانس داخلی و احتمالا تا دفاع یک ISI سابمیت می کنم. زبان رو هم تا قبل عید آیلتس 6.5 رو میتونم بگیرم. می خوام بدونم شانسی برای پذیرش دکترا کامپیوتر در فرانسه دارم یا خیر؟
    یه سوال دیگه اینکه اگه صرفا به دنبال پذیرش بدون فاند باشم شانسم چقدر بالاتر می ره؟ (منظورم نسبت تعداد موقعیت های بدون فاند و با فاند هست)
    اگه دونستن فرانسوی کمکی میکنه می تونم از الان تا یک سال فرانسه بخونم.
    ممنونم که راهنماییتون رو از بنده دریغ نمی فرمایید.

اگه ژورنال خارجیتون ISI نبوده و مقاله آخریتون در حد سابمیت هست و اکسپت نیست غیر از معدلتون که خوبه شرایطتتون خیلی خاص نیست کنفرانس های داخلی که متاسفانه ارزشی در زمان اپلای کردن ندارن و عملا شما پابلیکیشن مهمی ندارید ...مثلا من با معدل 3.83/4 از دانشگاه رنک 190 مهندسی و آیلتس 8 و دلف ب1 و یه سال و نیم TA و یه کنفرانس ISI و یه ISI سابمت شده (که البته سابمیت هیچ ارزشی نداره) تا حالا نتونستم حتی از فرانسوی ها یه ایمیل دوم بگیرم چه برسه به پذیرش. چون بالاخره رقابت سخته دیگه. یه نکته هم هست که پوزیشن های به زبان انگلیسی در فرانسه خیلی کم هستن (همین 4 پست بالاتر لینکش رو گذاشتم) متاسفانه من خودم هم از این قضیه آسیب دیدم و با دلف ب1 نمی تونم ادعا کنم که میتونم به فرانسه تز بنویسم و در واقعی استادی منو بر خواهد داشت که زبان کاریش انگلیسی باشه و دلف ب1 هم نهایتا یه پوئن مثبت باشه. با توجه به چیزی که من دیدم در ازای هر هفت یا هشت پوزیشن فرانسه زبان یکی انگلیسی زبان هست و خودتون می دونید که این شانس رو خیلی کم میکنه چون اصولا خود گیر اومدن پوزیشن تو یه فیلد خاص که من و شمای نوعی توش کار کردیم فقط گه گاهی پیش میاد و اینطور نیست که هر ماه مثلا بیست تا پوزیشن باز بشه که حالا مثلا دو سه تاش انگلیسی باشه و یه چیزی باشه که بشه روش حساب کرد. (البته طرفای فروردین تا مرداد اوجش هست و پوزیشن ها خیلی زیاد می شن)...مسلمه که اگه مدرک فرانسه (در سطح ب2 یا سی 1) می داشتید شانستون خیلی بیشتر می شد ولی چون باز هم تضمین خاصی نیست که پوزیشن گیر بیارید وقت گذاشتن روی زبان فرانسه زیاد منطقی نیست مخصوصا اینکه در یک سال اگه شاهکار کنید تا ب1 می تونید برید و به ب2 نمی رسید. شاید بهتر باشه روی مقالاتتون کار کنیدو تعداد پابلیکیشن هاتون رو ببرید بالا. حالا که زبان فرانسه نمی دونید فرانسه رو نذارید در کانون توجهتون. یه نیم نگاهی بهش داشته باشید (چرا که نه؟) ولی بدونید توش مزیت خاصی ندارید. سعی کنید چندتا کشور رو همزمان رصد کنید (ایتالیا سوئد نروژ فرانسه استرالیا ...) و هر جا موقعیت خوبی دیدید برید...انرژی خاصی روی فرانسه خوندن و کشور فرانسه نذارید.
    در مورد اینکه بدون بورس چطور میشه اوضاع...یه مسئله که هست که تعدادی از اکول های دکترا self finance رو قبول نمی کنن و می گن حتما باید با یه نوع بورس بیای اینجا. اگه خودمون دادیم که دادیم ندادیم هم باید یه دانشگاهی یه شرکتی یه موسسه ای شما رو بورس کنه به مدت سه سال که ما بدونیم شما هم و غم مالی نداری...این مشکل اتفاقا برای یکی از بچه های همین تاپیک پیش اومده (چند پست بالاتر رو نگاه کنید) البته فکر می کنم بعضی از اکول ها میشه سلف فاینانس هم بود. ولی زیاد اطلاعات دقیقی از شرایطش ندارم چون من که با هزینه شخصی نمی تونم برم و دنبالش نبودم.
    موفق باشی دوست من
    ویرایش توسط woody : October 21st, 2011 در ساعت 12:26 AM

Member sajad6363 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

سلام بسیار ممنونم جناب woody از پاسخ جامعتون، خیلی مسائل رو روشنتر کرده واسم.
    من فقط در صورتی ریسک فرانسه خوندن رو قبول می کنم که شانس من رو به شکل قابل توجهی بالا ببره، و الا همین وقت رو می تونم واسه بیشتر کردن تعداد مقالاتم بذارم. البته به آلمان و همینطور ایتالیا جدی تر فکر می کنم که اینجا جاش نیست توضیح بدم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)