صفحه 35 از 61 نخستنخست ... 252627282930313233343536373839404142434445 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 610

موضوع: دکترا در فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دکترا در فرانسه

نکته دیگه اینکه دیگه دکتری جوش معنی پیدا نمیکنه. مثلا من ارشدم خوردگی بود و پذیرش دکتری هم تقریبا تو مایه های خوردگیه ولی تو قردادی که واسم فرستادن نوشته شده دکتری فیزیک بهم میدن!! کلا دکتری شما بستگی به دانشکده ایی داره که قراره برید. اگه مکانیک باشه میشید دکتری مکانیک، مواد باشه میشه مواد و یا مثل من فیزیک

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

دانشگاه کارشناسی :علوم اقتصادی
    معدل کارشناسی : 17.15
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی:مدیریت مالی
    دانشگاه کارشناسی ارشد :علامه
    معدل کارشناسی ارشد :15.97
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :ممدیریت مالی (اموزش محور- بی پایان نامه- رتبه 120 مدیریت مالی)
    تعداد مقالات :1 سابمیتی به ژورنال با ایمپکت 1.6 با احتمال پذیرش بالا(تک نویسنده)
    سابقه کار: 3 سال مشاور سرمایه گذاری خصوصی در بورس تهران
    سابقه دریافت بورس :ندارم
    تالیف و یا ترجمه کتاب :ندارم
    نمره زبان انگلیسی: تافل 96= R25/L25/S25/w21
    نمره GRE= Q159/ V146( برای اوایل ژانویه مجدد امتحان دارم و بهتر میشه کوانتم!!)
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: هر دانشگاهی که فاند بده ! و ترجیحا در شهر بزرگی باشه
    24 سالم هست
    سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamm30 نمایش پست ها
    سلام. عموما رشته های تخصصی اینجوری میشه چون جوش هم زیر مجموعه مکانیکه هم مواد. با این وجود یه سری سایت هست که میتونه کمکتون کنه مثلا
    1- http://ec.europa.eu/euraxess/index.cfm/jobs
    2- http://academicpositions.eu/
    3- http://www.nature.com/naturejobs

تو این سایتا میتونید سرچ کنید welding و بعد هم بخش کاتوگوری سرچ رو بزارید پی اچ دی. باید به این نکته هم توجه کنید که بهترین موقع واسه دنبال پوزیشن گشتن ماهای آگوست تا سپتامبر هست. جز این راه دیگه اینه که تو ساینس دایرکت مقالات جوش رو پیدا کنید و ببینید چه دانشگاهایی دارن کار میکنن. عموما ایمیل استاد رو هم از همونجا میتونید پیدا کنید و بهشون ایمیل بدید و درخواست کنید که اگه میتونن پذیرشتون کنند. موفق باشید
    خیلی ممنون ...ساینس دایرکت خیلی کمک میکنه .....فدات ..اصلا ذهنم به اینجا نرسید ...مجلات و نشریه ها و ژورنال اینها رو میخوندم ، اما ساینس دایرکت رو بهش فکر نکرده بودم ....خیلی لطف کردی

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

دوست من...
    تقریباً تمام موسسات آموزش عالی که با ENS شروع میشن اکول هستن.... در فرانسه، دیپلم معماری فقط از طریق اکولهای معماری داده میشه ولی در مقطع دکترا، اکولهایی که دکترا ارائه می کنند معمولا با اقلن یک دانشگاه مشترکا این کار رو می کنند...
    Paristech یه شبکه از اکولهای مهندسی و یکی دو اکول تراز اول بازرگانی و مدیریته و طبیعیه معماری نداشته باشه...
    همینطور Science Po که تخصصش در علوم سیاسی و روابط بین الملله

Moderator

رشته و دانشگاه

دوستان سلام،
    من لیسانس و فوق لیسانسم (دیپلم مهندسی ) رو در فرانسه خوندم و از اونجا که برای گرفتن پذیرش برای یه سری دوستان قدیمی با استادای زیادی صحبت کردم خلاصه نتایج مربوطه رو اینجا می گذارم... امیدوارم که به دردتون بخوره

1- اساتید فرانسوی شناخت کافی از سطح فوق لیسانس (حداقل فنی) ایران ندارن و تقریبا همگی توصیه کردند که بهتره متقاضی مستر 2 رو اینجا بخونه تا بتونیم ارزشیابیش کنیم
    2-تقریبا تمام دکتراهای فنی اینجا فاند دارن، این فاند یا از طرف دولت و سازمانهای اروپایی و بین المللی داده میشه (حدود ماهی 1400-1800 یورو بسته به سال تحصیلتون دستتون رو می گیره که برای یک نفر کاملا کافیه ) یا در کادر صنعتیه (CIFRE) که کمی بالاتره...
    3-نیازی به بلد بودن زبان فرانسه ندارید، ولی توصیه می کنم حداقل B1 رو داشته باشید
    4-اگه معدل عالی دارید و چندین مقاله خوب، مستقیما برای کانادا و امریکا اقدام کنید... اونها با توجه به تعداد بیشتر متقاضیان ایرونی راحتتر فوق لیسانستون رو ارزشیابی می کنن
    5-اگه عاشق نظم و ترتیب آهنین هستین دنبال درس خوندن تو فرانسه نباشین... اینجا باید تا حد زیادی خودتون دنبال کار باشید و انتظار اینکه براتون مرحله به مرحله اهداف بسیار دقیق تایین کنند رو نداشته باشید... هفته به هفته به استادتون فیدبک می دید و چند موضوع رو به عنوان قدم بعدی پیشنهاد می کنین.... استادتون تعیین می کنه که چه باید بکنید
    6-بسیاری از دانشگاهها و اکولها برای دکترا deadline ندارن و هر وقت اوکی دادن می تونید اقدام کنید
    7- بازار تدریس برای فارغالتحصیلان دکترا داره رفته رفته اشباع میشه... امسال برای هر 10 فارغ التحصیل دکترای فنی فقط 3 پست دانشگاهی در فرانسه وجود داره، پس 7 تا باید فرصت شغلی رو در محیط صنعتی جستجو کنند... پس زبان فرانسه عالی تقریبن اجباریه
    8- برای ایرونیها متاسفانه ملیتشون هم جزء مشکلاته و خیلی قراردادهایی که طرفشون وزارت دفاع یا سازمان فضایی اروپا یا شرکتهای مرتبط با وزارت دفاع (safran, airbus,....) نمی تونن دانشجوی ایرونی بگیرن... این موضوع برای خود من در رشته الکترونیک پیش اومده و استادم با وجود اینکه خیلی هم خرش می رفت نتونست موافقت مدیران مربوطه رو جلب کنه

Junior Member

دوستان عزیز سلام
    می خواستم بدونم برای پذیرش دکترا به هزینه شخصی آیا دانشگاهی هست که در ابتدا مدرک زبان نخواسته باشه. آیلتس و تافل ندارم و به دلیل مشغله کاری زیادی که دارم در حال حاضر امکان خوندن هم ندارم.آیلتس expire شده 5 دارم.در مقطع لیسانس و فوق رتبه اول بودم و دانشگاه امیرکبیر عمران خوندم.رزومه کاری و تحصیلی ام بد نیست.مقاله علمی پزوهشی دارم و 10سال سابقه کار.
    اگر منو راهنمایی کنید ممنون میشم .وقتم خیلی کم هست. الان به اسپانیا فکر می کنم اما چون به اقامت هم فکر می کنم اصلا احساس خوبی بهش ندارم.

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط vesi نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    می خواستم بدونم برای پذیرش دکترا به هزینه شخصی آیا دانشگاهی هست که در ابتدا مدرک زبان نخواسته باشه. آیلتس و تافل ندارم و به دلیل مشغله کاری زیادی که دارم در حال حاضر امکان خوندن هم ندارم.آیلتس expire شده 5 دارم.در مقطع لیسانس و فوق رتبه اول بودم و دانشگاه امیرکبیر عمران خوندم.رزومه کاری و تحصیلی ام بد نیست.مقاله علمی پزوهشی دارم و 10سال سابقه کار.
    اگر منو راهنمایی کنید ممنون میشم .وقتم خیلی کم هست. الان به اسپانیا فکر می کنم اما چون به اقامت هم فکر می کنم اصلا احساس خوبی بهش ندارم.
    دوست عزیز، شما برای دکترای عمران نیازی به هزینه شخصی ندارید، هرچند که می تونید از این اهرم برای بالا بردن شانستون استفاده کنید... در خصوص زبان، داشتن مدرک بیشتر فورمالیته است و اگه توضیح بدید، می تونن با یه مصاحبه اسکایپی یا تلفنی توانایی زبانتون رو احراز بکنن... از طرف دیگه آیلتس اکسپایر شده هم اگه نمره اش خوب باشه توسط موسسات آموزش عالی غیر انگلوساکسون قابل قبوله (این امتحانا اکسپایر شدنشون بیشتر بیزنسه تا واقعیت).... براتون آرزوی موفقیت می کنم... برای فرانسه سری به این سایت بزنید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی دانشجویی در فرانسه

سلام به دوستان مطالب و تجربیاتتون بسیار عالی بود از همه عزیزان ممنونم. امیدوارم نتیجه تلاشهاتون رو به بهترین شکل ممکن ببینید
    من ارشد حقوق بین الملل میخونم و دارم روی زبان فرانسه م کار میکنم (کلاسهای سفارت فرانسه در تهران رو شرکت میکنم) از اونجایی که توی بحث های شما کسی رو ندیدم که هم رشته ی من باشه ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید:
    1-من برای دکترا میخواستم اپلای کنم اما شنیدم که اگه برای مستر اینجا اپلای کنم بهتره و حتی ضروری ، نظر شما دوستان چیه
    2-شرایط بورس2014-2015 رو نگاه میکردم گفته بود مبلغ 700 یورو در ماه طی سال تحصیلی (= پس تابستان رو شامل نمیشه؟) و اینکه معافیت از هزینه ثبت نام دانشگاه (= اینم یعنی تو کل دوره از پرداخت شهریه معاف هستم ؟ ) چطور میشه فاند کامل بگیرم ؟

Moderator

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : زندگی دانشجویی در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahrzadg نمایش پست ها
    سلام به دوستان مطالب و تجربیاتتون بسیار عالی بود از همه عزیزان ممنونم. امیدوارم نتیجه تلاشهاتون رو به بهترین شکل ممکن ببینید
    من ارشد حقوق بین الملل میخونم و دارم روی زبان فرانسه م کار میکنم (کلاسهای سفارت فرانسه در تهران رو شرکت میکنم) از اونجایی که توی بحث های شما کسی رو ندیدم که هم رشته ی من باشه ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید:
    1-من برای دکترا میخواستم اپلای کنم اما شنیدم که اگه برای مستر اینجا اپلای کنم بهتره و حتی ضروری ، نظر شما دوستان چیه
    2-شرایط بورس2014-2015 رو نگاه میکردم گفته بود مبلغ 700 یورو در ماه طی سال تحصیلی (= پس تابستان رو شامل نمیشه؟) و اینکه معافیت از هزینه ثبت نام دانشگاه (= اینم یعنی تو کل دوره از پرداخت شهریه معاف هستم ؟ ) چطور میشه فاند کامل بگیرم ؟
    سلام... حتما از مستر شروع کنید... البته اگه قصد موندن دارید... و خصوصا اگه اساتید دکترا روی شما شناختی ندارند....
    بورس معمولا بر اساس سال تحصیلی داده میشه.... مگه بعدش کارورزی داشته باشید... البته توی تابستون می تونید کار کنید ولی برای پیدا کردنش گارانتی وجود نداره
    ضمنن بورسها مختلف اند و شرایطشون هم فرق می کنه

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

نقل قول نوشته اصلی توسط HPC نمایش پست ها
    کامپوس واسه فوق لیسانس و لیسانسه ... واسه دکترا میتونید با استاد ارتباط برقرار کنید و یا واسه پوزیشنهایی که اعلام میشه اپلای کنید که طبعا ددلاین مشخصی واسش نیست.
    کامپوس برای دکترا هم میشه اقدام کرد.موقع انتخاب رشته دکتراش بازه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hetef نمایش پست ها
    سلام به نظر من اثر کمی خواهد داشت! این بسته به گرایش شما هم داره که اگر بخواهید برای دکترای غیر بازاریابی پذیرش بگیرید که تقریباً تأثیری نداره. بیش از یک سرتیفیکیت آنچه مهمه انتشار یک مقاله ی ارزشمنده که مرتبط با حوزه ی مورد نظر شما در آینده باشه. از اونجا که میگید ظاهراً تازه دارید برای کنکور ارشد آماده میشید پس هنوز خیلی وقت دارید برای اینکه یک یا چند مقاله فراهم کنید. در کشورهائی نظیر فرانسه و آلمان و سوئیس برخلاف کانادا و آمریکا جلب نظر یک پروفسور برای پذیرش شما خیلی مهمه و داشتن یک یا دو حوزه تخصصی با پابلیکیشین و مقالات مرتبط (و تا حدودی هم تجربه کاری)برای جلب نظر استاد در این رابطه نقش کلیدی داره.
    البته کانادا و امریکا بدون سوپروایزر تقریبا محال پذیرش بدن.اما آلمان یک سیستمی داره که میشه بدون سوپروایزر پذیرش بگیرید و خودشون پروژه و استاد و معرفی می کنند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)