صفحه 4 از 61 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 610

موضوع: دکترا در فرانسه

پیش فرض پاسخ : دکترا در فرانسه

سلام
    من از دانشگاه تولوز در مقطع دکترا دارم پذیرش میگیرم.

اکثر دوستان میگن تحصیل دکترا در فرانسه رایگان هست امابعضی دیگه از دوستان میگن باید شهریه بدهیم.
    من گیج شدم !!!! بالاخره رایگان هست یا نه؟

بله عموما رایگان هست. متوجه منظورتون از "دارم پذیرش میگیرم" نشدم ولی اگه منظورتون اینه که استاد بهتون اوکی داده قاعدتا باید بحث مالیش رو هم با استاد کرده باشین و نیازی به این پرس و جو نیست می تونید از استادتون بپرسید. این رو اضافه کنم که در فرانسه در بعضی اکول ها باید حتما بورس بگیرید از طرف خودشون یا از یه شرکت یا دانشگاه ثالث تا بتونین درس بخونین و تحصیل self finance ممکن نیست. البته در بعضی دانشگاهها هم ممکنه و شهریه خیلی پایینه (اصطلاحا رایگان)

نقل قول نوشته اصلی توسط woody نمایش پست ها
    بله عموما رایگان هست. متوجه منظورتون از "دارم پذیرش میگیرم" نشدم ولی اگه منظورتون اینه که استاد بهتون اوکی داده قاعدتا باید بحث مالیش رو هم با استاد کرده باشین و نیازی به این پرس و جو نیست می تونید از استادتون بپرسید. این رو اضافه کنم که در فرانسه در بعضی اکول ها باید حتما بورس بگیرید از طرف خودشون یا از یه شرکت یا دانشگاه ثالث تا بتونین درس بخونین و تحصیل self finance ممکن نیست. البته در بعضی دانشگاهها هم ممکنه و شهریه خیلی پایینه (اصطلاحا رایگان)
    دانشگاه تولوز دولتی هستش و چون دانشگاه های دولتی رایگان هستن، دیگه سوالی نپرسیدم. استادم گفته که من فقط باید یک دانشگاهی از ایران باید بتونه به من financial support ماهانه بده و اونم حداقل 1000 یورو. خیلی باهم بحث کردیم راجع به خیلی چیزها اما حرفی از شهریه نزد.
    حالا نمیدونم، این سوال یکباره به ذهنم رسید.
    منظورمم از اینکه گفتم دارم پذیرش میگیرم اینه که: با هم مصاحبه داشتیم و گفت من واجد شرایط هستم و همه مدارک تحصیلیمو براش بفرستم. فقط گفتش قبل از اینکه admission letter را بهم بده باید اطلاعات شخصی منو به National Security Agency در فرانسه بده تا معلوم بشه که من یک دانشجو هستم و نه توریست و نه .... .
    اگر این Agency بگه که این آدم یک دانشجو هست نامه پذیرشو بهم میفرسته. گفتش این پروسه برای همه دانشجوهای غیر فرانسوی هستش و حدود 1ماه طول میکشه جواب بدن.

نظر شما چیه راجع به این مسائلی که گفتم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط bluebit نمایش پست ها
    دانشگاه تولوز دولتی هستش و چون دانشگاه های دولتی رایگان هستن، دیگه سوالی نپرسیدم. استادم گفته که من فقط باید یک دانشگاهی از ایران باید بتونه به من financial support ماهانه بده و اونم حداقل 1000 یورو. خیلی باهم بحث کردیم راجع به خیلی چیزها اما حرفی از شهریه نزد.
    حالا نمیدونم، این سوال یکباره به ذهنم رسید.
    منظورمم از اینکه گفتم دارم پذیرش میگیرم اینه که: با هم مصاحبه داشتیم و گفت من واجد شرایط هستم و همه مدارک تحصیلیمو براش بفرستم. فقط گفتش قبل از اینکه admission letter را بهم بده باید اطلاعات شخصی منو به National Security Agency در فرانسه بده تا معلوم بشه که من یک دانشجو هستم و نه توریست و نه .... .
    اگر این Agency بگه که این آدم یک دانشجو هست نامه پذیرشو بهم میفرسته. گفتش این پروسه برای همه دانشجوهای غیر فرانسوی هستش و حدود 1ماه طول میکشه جواب بدن.

نظر شما چیه راجع به این مسائلی که گفتم؟
    نظرم اینه که این کار فرانسوی ها خیلی خنده دار و بی معنیه. نه تنها بورس نمی دن بلکه حتی اجازه نمی دن طرف با پول خودش درس بخونه (همونطور که در جواب اولم هم اشاره کردم) و حتما باید یکی بورسش کنه ولی خودشون اینکارو نمی کنن!! یعنی به عبارت دیگه از کیسه خلیفه بورس می کنن. حالا اگه شما دانشگاهی سراغ دارین که بورستون کنه که هیچ مبارک باشه، برین، اگر پیدا نمی کنین با پول خودتون هم نمی تونین درس بخونین .یکی از بچه های همین تاپیک این مشکل رو داشت و خودش حاضر بود پول تحصیلش رو بده ولی اونها زیر بار نمی رفتن و این دوستمون خیلی دردسر کشید و مونده بود با این قوانین بیمعنی چیکار کنه... دیگه هم ازش خبری نشد (امیدوارم بیاد قضیه ش رو بگه) ... متاسفانه باید بگم زیاد این نوع پذیرش دادن رو جدی نگیرید و اگه برنامه های دیگه ای دارید پیگیری کنید مگر اینکه بتونید تو این مدت کم یه دانشگاهی تو ایران پیدا کنید که بهتون بورس بده که تو سیستم اداری کند ایران خیلی خیلی بعیده.
    بهرحال تجربتون رو با ما هم در میون بگذارید.
    ویرایش توسط woody : November 11th, 2011 در ساعت 04:45 PM

نظرم اینه که این کار فرانسوی ها خیلی خنده دار و بی معنیه. نه تنها بورس نمی دن بلکه حتی اجازه نمی دن طرف با پول خودش درس بخونه (همونطور که در جواب اولم هم اشاره کردم) و حتما باید یکی بورسش کنه ولی خودشون اینکارو نمی کنن!! یعنی به عبارت دیگه از کیسه خلیفه بورس می کنن. حالا اگه شما دانشگاهی سراغ دارین که بورستون کنه که هیچ مبارک باشه، برین، اگر پیدا نمی کنین با پول خودتون هم نمی تونین درس بخونین .یکی از بچه های همین تاپیک این مشکل رو داشت و خودش حاضر بود پول تحصیلش رو بده ولی اونها زیر بار نمی رفتن و این دوستمون خیلی دردسر کشید و مونده بود با این قوانین بیمعنی چیکار کنه... دیگه هم ازش خبری نشد (امیدوارم بیاد قضیه ش رو بگه) ... متاسفانه باید بگم زیاد این نوع پذیرش دادن رو جدی نگیرید و اگه برنامه های دیگه ای دارید پیگیری کنید مگر اینکه بتونید تو این مدت کم یه دانشگاهی تو ایران پیدا کنید که بهتون بورس بده که تو سیستم اداری کند ایران خیلی خیلی بعیده.
    بهرحال تجربتون رو با ما هم در میون بگذارید.
    بله با این موضوعی که گفتین موافقم. نه خودشون بورس میدن و نه میذارن کسی با هزینه شخصی درس بخونه. از کیسه دیگرون می بخشن. تازه هم میگن حتما یک دانشگاه باید بورس کنه و نه یک شرکت یا سازمان تحقیقاتی یا هرجایی که برای تحقیقاتشون حاضر هستند کسی را بورس کنند.
    فکر کنم منظورتون از یکی از بچه های همین تاپیک ..... خود من باشم !! چون من این موضوع را مطرح کرده بودم.
    خبری بشه که حتما در اختیار دوستان قرار میدهم.

اگر من یک نامه ساپورت مالی از یک دانشگاه هم بگیرم (بطور فرضی) این فرانسوی ها میخوان هر ماه یا هر سال چک کنند که اونا پول ریختن به حساب من یا نه؟؟؟؟ والا اینجوری که اینا گیر دادن راجع به بورس داخلی، بعید نیست این کارو بکنند.
    یا فقط نامه ای که من میگیرم میره تو آرشیو اطلاعاتی ثبت نام من در فرانسه؟
    این فرانسوی ها خداییش عجیب غریب کار می کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط bluebit نمایش پست ها
    فکر کنم منظورتون از یکی از بچه های همین تاپیک ..... خود من باشم !! چون من این موضوع را مطرح کرده بودم.
    خبری بشه که حتما در اختیار دوستان قرار میدهم.
    اوه عجب سوتی ای! راجع به نامه صوری هم اگه واقعا پولی از حساب اونها به حساب شما ریخته نشه که هیچ فایده ای نداره (حتی وقتی سلف فاینانس هم می خواهید برید باید پول رو منتقل کنید به حساب خودتون در فرانسه و مدرکشو بیارید! و نمی تونید بگید شما کاری نداشته باشید پولو با خودم می برم!) بنا براین بدون جابجا شدن واقعی پول از حساب دانشگاه نمیشه سفارت رو گول زد... و اگه پول واقعا بخواد جابجا بشه که دیگه نامه صوری نیست و بورس واقعی هست و به این معنیه که گرفتنش به این سادگی ها نیست...بهرحال امیدوارم یه راه حلی پیدا کنید.

اوه عجب سوتی ای! راجع به نامه صوری هم اگه واقعا پولی از حساب اونها به حساب شما ریخته نشه که هیچ فایده ای نداره (حتی وقتی سلف فاینانس هم می خواهید برید باید پول رو منتقل کنید به حساب خودتون در فرانسه و مدرکشو بیارید! و نمی تونید بگید شما کاری نداشته باشید پولو با خودم می برم!) بنا براین بدون جابجا شدن واقعی پول از حساب دانشگاه نمیشه سفارت رو گول زد... و اگه پول واقعا بخواد جابجا بشه که دیگه نامه صوری نیست و بورس واقعی هست و به این معنیه که گرفتنش به این سادگی ها نیست...بهرحال امیدوارم یه راه حلی پیدا کنید.
    قضیه خیلی پیچیده شد !!! تنها تلاشی که میشه کرد اینه که من نامه صوری بگیرم از یکی از اساتید. چون بورس به این سادگی و در زمان خیلی کم نمیشه از دانشگاه گرفت چون پیگیری کردم و نشده.
    تو متن نامه مالی من نوشتم که فلان استاد میخاد منو بورس کنه و این بورس از فلان دانشگاه میاد. اما مسئول پرداخت این بورس استادم هستش. اینجوری میشه پرینت حساب اون شخص را گرفت و نشون داد که این استاد پولو انتقال داده و پرینت را میشه نشون داد که فلان استاد به حساب من در بانک فرانسوی انتقال داده.

درسته؟

البته اینم بگم که تو نامه نوشته میشه که : فلان استاد از شروع تحصیل ماه به ماه انقد تومان به من بدهد. یعنی پولو یکجا قرار نیست بریزه و ماه به ماه باید بهم بده.

نظری ندارم! دیگه اینجا نظر دادن فقط در صلاحیت سفارته!

نظری ندارم! دیگه اینجا نظر دادن فقط در صلاحیت سفارته!
    دوست عزیز، ممنون از نظرات خوبتون.
    من فکر می کنم همه چی به Admission Letter ربط داره. اگه توش بنویسن که ما به این دانشجو پذیرش دادیم با بورس فلان دانشگاه اون موقع شرایط حساس میشه. اما اگه ننویسه خودم می تونم با حساب بانکی خودم کارامو جلو ببرم.
    حالا نمی دونم تو نامه پذیرش چی می نویسن !

راجع به شهریه دکترا از استادم پرسیدم که گفت نمیدونه دقیقا چقدر هست و بایستی برام بپرسه. به دانشگاه (تولوز) هم ایمیل زدم اونا هم گفتن diploma ها با هم فرق دارند.
    فکر کنم منظورش از diploma رشته پذیرش شده باشه، درسته؟
    کلا خیلی دیر جواب میدن ایمیل هارو این فرانسوی ها. به چند فرد مختلف ایمیل زدم اما 2روزی حداقل طول میکشه جواب بدن.
    کلی تو اینترنت سرچ کردم و یک فایل انگلیسی از حود دانشگاه تولوز پیدا کردم که آپدیت شده اکتبر 2011 بود. زده بود که: لیسانس حدود 180 یورو، فوق حدود 280 یورو و دکترا حدود 380 یورو.

حالا منتظرم ببینم مسئولین ثبت نام دانشگاه چه هزینه ای را برام ایمیل می کنند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)