صفحه 42 از 61 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 610

موضوع: دکترا در فرانسه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک امیرکبیر

پیش فرض پاسخ : دکترا در فرانسه

با عرض سلام

با شرایط زیر آیا شانسی برای پذیرش در دانشگاههای فرانسه دارم؟ احتمالا کدام دانشگاه فرانسه؟

مقطع مورد نظر برای پذیرش: دکتری - مهندسی مکانیک
    رشتۀ لیسانس: مکانیک جامدات - دانشگاه صنعتی ارومیه - معدل: 17.27
    رشتۀ فوق لیسانس: مکانیک طراحی کاربردی - دانشگاه صنعتی امیرکبیر - معدل 16.80
    زبان: تافل 93
    مقاله ISI: یک مقاله چاپ شده (ایمپکت 1.2) و یک مقاله سابمیت شده (ایمپکت دو)
    کنفرانس: یک کنفرانس خارجی (ASME proceedings) و چهار کنفرانس داخلی
    میزان فاند مورد انتظار: فاند کامل

Junior Member

سلام دوستان محترم
    بنده کارشناسی معماری از دانشگاه غیرانتفاعی هستم با معدل 17.60 و ارشد هم در همین دانشگاه میخونم ترم 1 معماری دیجیتال هستم من 10 ترم زبان فرانسه رو خوندم رزومه خوبی دارم میخوام بدونم پذیرش دکترای معماری به چه صورت هست ؟ هنوز وقت نکردم جلسات حضوری سفارت رو برم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

سلام دوستان
    من فوق لیسانس زبان ادبیات فرانسه یکی از دوستام داره و ازم خواسته این سوالو بپرسم که حسابی گیجش کردن
    کامپوس فرانسه گفته شما فقط تا 11 بهمن وقت دارید برای تشکیل پرونده برای دوره مستر؟!
    سوال 1: اصلا من تعجب کردم مگه کامپوس فرانسه (سفارت فرانسه) چه نقشی در پروسه پذیرش داره میگن واسه دوره مستر که دوست من قصد دوباره ادامه تحصیل داره باید فقط و فقط از طریق سفارت اقدام کنید و اگه از هر جای پذیرش داشته باشید سفارت ویزا نمیده !!!!؟
    سوال 2: در مورد زمان بندی کسی اطلاعی داره آخرین زمان کی؟
    سوال آخر: دوست من مدرک b1 داره با اینکه دو بار امتحان داده میشه با همین مدرک اقدام کنه و آیا بعد پذیرش بهش اجازه بدن آزمون دوباره بده و نمرشو افزایش بده؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmood68 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من فوق لیسانس زبان ادبیات فرانسه یکی از دوستام داره و ازم خواسته این سوالو بپرسم که حسابی گیجش کردن
    کامپوس فرانسه گفته شما فقط تا 11 بهمن وقت دارید برای تشکیل پرونده برای دوره مستر؟!
    سوال 1: اصلا من تعجب کردم مگه کامپوس فرانسه (سفارت فرانسه) چه نقشی در پروسه پذیرش داره میگن واسه دوره مستر که دوست من قصد دوباره ادامه تحصیل داره باید فقط و فقط از طریق سفارت اقدام کنید و اگه از هر جای پذیرش داشته باشید سفارت ویزا نمیده !!!!؟
    سوال 2: در مورد زمان بندی کسی اطلاعی داره آخرین زمان کی؟
    سوال آخر: دوست من مدرک b1 داره با اینکه دو بار امتحان داده میشه با همین مدرک اقدام کنه و آیا بعد پذیرش بهش اجازه بدن آزمون دوباره بده و نمرشو افزایش بده؟
    سوالتون رو به صورت ناقص در جای دیگری مطرح کردید و من جواب دادم...
    به هر حال همونطور که نوشتین این مستقیماً مربوط به تاپیک فوق لیسانسه و ارتباطی به دکترا نداره... با این وجود چون سوال اینجا واضحتره سعی می کنم جواب کامل رو بدم و از ادمینهای عزیز تقاضا می کنم این پستها رو به تاپیک مربوطه منتقل کنند
    ج1- در کشورهایی که کامپوس فرانس فعالیت می کنه بیشتر دانشگاهها و رشته ها ترجیح میدن از اون طریق اقدام کنن... این تا حد زیادی به نفع متقاضی هم هست چون چند تا هزینه ارسال مدارک با پست پیشتاز و سفارشی و DHL و امثالهم رو ندارید... در عین حال پرونده های ناقص در همین مرحله کنار میرن که کار رو برای دانشگاهها آسونتر می کنه... در عین حال شما اگه از رشته/ دانشگاهی که عضو کامپوس فرانس نیست پذیرش داشته باشید (مثل بیشتر مدارس مهندسی) مشکلی نیست و می تونید پرونده تون رو برای گرفتن ویزا با پذیرش در کامپوس فرانس به جریان بندازید
    ج2- به طور کلی برای گرفتن پذیرش از کامپوس فرانس، بین اواسط نوامبر تا اوایل فوریه فرصت دارید.... (میشه حدوداً بین اواخر آبان و اواسط بهمن)
    ج 3- اگه مدرک DELF B2 یا بالاتر دارید نیازی به دادن TCF نیست... در عین حال مدرک TCF مثل تافل و آیلتس اعتبار 2 ساله داره و اگه مثلاً پارسال امتحان دادید و نمره تون برای پذیرش کافیه با سفارت هماهنگ کنید احتمالاً نیازی به دادن دوباره تست نیست... شما این مدرک رو برای پذیرش و در مواردی برای فارغ التحصیلی لازم دارید و همیشه می تونید برای خودتون امتحان بدید... در عین حال اگه تا حدود ماه Mai که هنوز پرونده ها در دانشگاه بررسی نشده نمره بهتری بدست آوردید می تونید مدرک رو با ایمیل برای سکرتاریای گروه مربوطه بفرستید
    در عین حال هشدار میدم که اگه رشته متقاضی زبان هست، با سطح B1 امید چندانی به اخذ پذیرش نداشته باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    GB

نقل قول نوشته اصلی توسط enminya نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من در دانشگاه لورن برای دکترا فاند گرفتم، این فاند از طرف ANR (L'Agence nationale de la recherche) هستش که نتونستم مبلغ پرداخت ماهیانه اشون رو توی اینترنت پیدا کنم. مطمئناً ساپورت کافی هزینه های زندگی هست اما چون از بلژیک هم فاند دارم می خوام تصمیم بگیرم که کدومشون میتونه مناسبتر باشه. کسی هست که از مبلغ این فاند برای رشته مهندسی برق خبر داشته باشه؟
    ممنون می شم.

یک سوال دیگه هم اینکه، دانشگاه به من گفته برای اینکه بتونن دانشجوی خارجی host کنن باید از administration اجازه بگیرن و این پروسه حدوداً دو ماه طول میکشه. من توی پست های قبلی همچین چیزی رو دیدم که دوستان گفتم خدود 20-30 روز بیشتر نیست. می خواستم بدونم توی این پروسه قراره چه کاری صورت بگیره و چرا اینقدر زمان می بره. کسی اطلاعی داره لطفاً؟

سلام دوستان.
    منم مشکل مشابه دارم.
    کسی میدونه فاند دانشگاه لورین چقدر هستش؟ برای اونجا کفایت میکنه؟
    ممنون میشم اگر کسی میدونه اطلاع ده

سلام دوستان

سوالی داشتم که اگر راهنمایی کنید ممنون میشم .

من ارشد جامعه شناسی دانشگاه تهران هستم و لیسانس زبان فرانسه . خیلی علاقه داشتم که در فرانسه پی اچ دی رو ادامه بدم اما هرچه سرچ کردم فاند مناسبی که هزینه ها رو پوشش بده پیدا نکردم . آیا اصلا برای کسی که فاند اهمیت داره فرانسه کشور مناسبی هست ؟ میشه لطفا اگر کسی اطلاعی در این زمینه داره راهنمایی کنه؟ ممنون میشم

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh5977 نمایش پست ها
    سلام دوستان

سوالی داشتم که اگر راهنمایی کنید ممنون میشم .

من ارشد جامعه شناسی دانشگاه تهران هستم و لیسانس زبان فرانسه . خیلی علاقه داشتم که در فرانسه پی اچ دی رو ادامه بدم اما هرچه سرچ کردم فاند مناسبی که هزینه ها رو پوشش بده پیدا نکردم . آیا اصلا برای کسی که فاند اهمیت داره فرانسه کشور مناسبی هست ؟ میشه لطفا اگر کسی اطلاعی در این زمینه داره راهنمایی کنه؟ ممنون میشم
    سلام

به نظر من رشته جامعه شناسی موقعیت بهتری نسبت به رشته زبان فرانسوی برای ادامه در مقطع دکترا و دریافت فاند در اروپا دارد.
    اگر به دنبال فاند خوب هستید کشورهای بلژیک,هلند,سوئیس و تا حدی المان رو مد نظر داشته باشید.
    برای رشته های مهندسی کشورهای اسکاندیناوی فاند های بالایی دارند.

موفق باشید

ممنونم از پاسختون
    راستش رو بخواید من از دانشگاه کلگری کانادا پذیرش با فاند خوب گرفتم . اما یه کم مرددم . فک کردم شاید فرصت رو توی کشورهای اروپایی مثل فرانسه یا هلند رو از دست بدم . با اینکه وقتی به استادای فرانسه ایمیل زدم تقریبا همه شون در مورد هزینه های بالای فرانسه هشدار میدادن، بازم فک میکنم شاید یه شانس هایی برای بورس بوده و من خوب سرچ نکردم .

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

سلام، اگر بورسیه خوبی از کشور کانادا دارید، درنگ و تردید نکنید.. ضمن اینکه 1) اگر هدف بلند مدت و برنامه مهاجرتی هم احتمالاً در ذهن داشته باشید، کانادا مقصد مناسب تری هست تا فرانسه یا بطور کلی اروپا، خصوصاً برای رشته های برپایه علوم انسانی و غیر فنی (رشته های علوم فنی شانس بهتری پس از تحصیل در بازار فرانسه دارند). 2) اگر هدف مهاجرت یا اسکان دایم بعد از تحصیل نیست و تمکن مالی خوبی هم دارید، دیگه بستگی به تمایل و ترجیح شخصی خودتون پیدا خواهد کرد.
    موفق باشید.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط MRK_2017 نمایش پست ها
    سلام

به نظر من رشته جامعه شناسی موقعیت بهتری نسبت به رشته زبان فرانسوی برای ادامه در مقطع دکترا و دریافت فاند در اروپا دارد.
    اگر به دنبال فاند خوب هستید کشورهای بلژیک,هلند,سوئیس و تا حدی المان رو مد نظر داشته باشید.
    برای رشته های مهندسی کشورهای اسکاندیناوی فاند های بالایی دارند.

موفق باشید
    عرض سلام و احترام فقط خواستم اصلاحی انجام داده باشم درباره کشور سوییس...سوییس در مقطع دکترا برای تمام رشته های ادبی که من باهاشون صحبت کردم هیچ فاندی نمی دن !!!! جامعه شناسی و غیره رو نمی دونم !

موفق باشید
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)