صفحه 60 از 61 نخستنخست ... 10505152535455565758596061 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 610

موضوع: دکترا در فرانسه

پیش فرض پاسخ : دکترا در فرانسه

سلام مجدد دوستان محترم در این گروه، همانطور که خدمت شما عرض کردم من واسه پوزیشن دکترا در فرانسه دانشگاه رن اپلای کرده بودم و تمام مدارک مورد نیاز را همراه درخواست ارسال کرده بودم با توجه به اینکه مدیر گروه تحقیقاتی هم در اسکایپ و هم در جواب ایمیل گفتتند که جواب این پوزیشن را در همین هفته اعلام میکنن می تونم از طریق ایمیل در مورد پروژه تحقیقاتی و اینکه پیشنهاد بدم که میخوام چکار کنم. چون من این پوزیشن رو از طریق شبکه لینکدین پیدا کرده بودم و فقط عنوان پروژه رو دیده بودم. شرح پروژه رو من امروز در سایت دانشگاه در اخبار پیدا کردم و هیچ اطلاعی ازش نداشتم که در زمان مصاحبه توصیح بدم. این امکان داره این کار رو بکنم بنظر شما پوئن منفی داره یا مثبت؟ لطفا راهنمایی بفرمائید که خرابکاری نکنم. باتشکر

در ضمن من هنوز آیلتس رو امتحان ندادم و جز ضروریات این پوزیشن دکترا نبود آیا بعدا واسه سفارت مدرک زبان ازت میخوان یا خیر ؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

برقراری ارتباط با اساتید بعد از صاحبه قاعده کلی ندارد و لزوم و اهمیتش بستگی به نوع و محتوای مکاتبه دارد. به نظر من اگر موضوعی که میخواهید درباره آن مکاتبه کنید دارای اهمیت زیادی است و مثلا فکری است که با آن میشود به طور قابل توجهی پروژه دکتری را بهتر انجام داد حتما مکاتبه کنید.

اول و اخر مصاحبه روشی برای پیدا کرده بهترین فرد برای پوزیشن است بنابراین هر موقع که بشود اطلاعات بیشتری فراهم کرد مغتنم است.

ولی اگر مکاتبه بعدی تنها به این منظور باشد که گفته شود من قبلا فراموش کرده بودم بگویم که.... یا فرصت نکرده بودم اطلاعات بیشتری در موری پوزیشن بخوانم ولی حالا خواندم و ... یا موضوعی کم اهمیت به نسبت باشد فکر من این است که نباید مکاتبه کرد چون تاییدی بر بی دقتی و عدم توجه کافی به اهمیت مصاحبه است و همچنین اگر مصاحبه کننده خیلی متوجه نشده باشد - بر حسب اتفاق - حال خود فرد مکتوب میگوید که قبلا دقت کافی نداشته بنابراین من فکر میکنم بهتر باشد صرف نظر کرد.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    سلام مجدد دوستان محترم در این گروه، همانطور که خدمت شما عرض کردم من واسه پوزیشن دکترا در فرانسه دانشگاه رن اپلای کرده بودم و تمام مدارک مورد نیاز را همراه درخواست ارسال کرده بودم با توجه به اینکه مدیر گروه تحقیقاتی هم در اسکایپ و هم در جواب ایمیل گفتتند که جواب این پوزیشن را در همین هفته اعلام میکنن می تونم از طریق ایمیل در مورد پروژه تحقیقاتی و اینکه پیشنهاد بدم که میخوام چکار کنم. چون من این پوزیشن رو از طریق شبکه لینکدین پیدا کرده بودم و فقط عنوان پروژه رو دیده بودم. شرح پروژه رو من امروز در سایت دانشگاه در اخبار پیدا کردم و هیچ اطلاعی ازش نداشتم که در زمان مصاحبه توصیح بدم. این امکان داره این کار رو بکنم بنظر شما پوئن منفی داره یا مثبت؟ لطفا راهنمایی بفرمائید که خرابکاری نکنم. باتشکر

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

دوستان سلام
    بنده اخیرا موفق اخذ پذیرش برای یک موقعیت دکتری در دانشگاه گرونوبل آلپز (Grenoble Alpes ) شده ام. این موقعیت مشترک با دانشگاه Waterloo کانادا هست. با توجه به تجربه شما تعدادی سوال داشتم، ممنون میشوم اگر راهنمایی بفرمایید.

1- آیا فاند دریافتی (حدود 1700 یورو، gross) برای یک زندگی متاهلی دونفره در گرونوبل کافی است؟
    2- به طور کلی نظر شما در مورد شهر گرونوبل و دانشگاه UGA چیست؟ آیا راضی هستید؟

پیشاپیش از لطف و راهنمایی شما سپاسگزارم.

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط material_ir نمایش پست ها
    دوستان سلام
    بنده اخیرا موفق اخذ پذیرش برای یک موقعیت دکتری در دانشگاه گرونوبل آلپز (Grenoble Alpes ) شده ام. این موقعیت مشترک با دانشگاه Waterloo کانادا هست. با توجه به تجربه شما تعدادی سوال داشتم، ممنون میشوم اگر راهنمایی بفرمایید.

1- آیا فاند دریافتی (حدود 1700 یورو، gross) برای یک زندگی متاهلی دونفره در گرونوبل کافی است؟
    2- به طور کلی نظر شما در مورد شهر گرونوبل و دانشگاه UGA چیست؟ آیا راضی هستید؟

پیشاپیش از لطف و راهنمایی شما سپاسگزارم.
    سلام
    اولاً تبریکات
    ثانیاً ای کاش سوالتون رو فقط یک جا بنویسید (پست دیگرتون رو بخاطر تکراری بودن حذف کردم)
    و اما پاسخ سوالاتتون:
    1- بله میشه با هر حقوق بالای 1200 یورو در خارج از پاریس برای دو نفر اوستا برسون کرد (خصوصاً اگه از خوابگاه دانشجویی استفاده کنید)
    2- UGA دانشگاه خیلی خوب و درجه یکیه. گرنوبل هم شهر دانشجویی خیلی خوبیه. وسایل حمل و نقل عمومی و خدماتش بسیار خوبن. در عین حال شهر توی دره واقع شده و سه طرفش بسته است و اگه آلرژی تنفسی حاد داشته باشید براتون بهترین گزینه نیست. در غیر این صورت تردید نکنید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Member Hamidreza_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Architecture, University of South Australia

سلام، ممنون میشم بفرمایید شانس من برای دوره دکترا با فاند کامل در رشته معماری دانشگاه های رنک بالای این کشور چطور هست:

کارشناسی معماری - غیرانتفاعی - معدل کل 18.59
    ارشد معماری - دولتی تهران - معدل کل 19.15

برنده جایزه دوسالانه معماری،
    برنده فاند برای شرکت در دوره 10 روزه کارگاه و ارائه در آلمان،
    4 مقاله کنفرانس داخلی (به فارسی) و در حال نگارش مقاله ژورنالی.

زبان ندادم ولی برای آیلتس 7 تلاش میکنم. (MSRT: 75/100)

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidreza_s نمایش پست ها
    سلام، ممنون میشم بفرمایید شانس من برای دوره دکترا با فاند کامل در رشته معماری دانشگاه های رنک بالای این کشور چطور هست:

کارشناسی معماری - غیرانتفاعی - معدل کل 18.59
    ارشد معماری - دولتی تهران - معدل کل 19.15

برنده جایزه دوسالانه معماری،
    برنده فاند برای شرکت در دوره 10 روزه کارگاه و ارائه در آلمان،
    4 مقاله کنفرانس داخلی (به فارسی) و در حال نگارش مقاله ژورنالی.

زبان ندادم ولی برای آیلتس 7 تلاش میکنم. (MSRT: 75/100)
    سلام
    سیستم اکولهای معماری در فرانسه یه مقداری با رشته های معمول متفاوته. زیاد خودتون رو درگیر رنک نکنید. در فرانسه 22 مدرسه عالی معماری وجود دارند که 20 تاش دولتیه. سطح همگی عالیه و همه هم با همکاری یک دانشگاه نزدیکشون دوره های دکترا دارند. در حال حاضر، دکترای معماری معمولاً با فانده پس نگران شهریه نباشید. در عین حال حقوقش خیلی هم زیاد نخواهد بود.
    مساله برای شما گرفتن پذیرشه: برای دکترا، فرانسه باید مدرک لیسانس و فوق لیسانس معماری شما رو برایر دیپلم معماری خودش ارزش گذاری کنه و این در شرایط فعلی مساله راحتی نیست. نمی خوام دلسردتون کنم. معماری زمان ما (تا حدود سال 1380) فوق لیسانس پیوسته بود ولی بعد دو تکه شد و دانشگاههای غیر انتفاعی هم رشته هایی مثل معماری داخلی و معماری اسلامی و ... ارائه میدن که (نقل به مضمون در مورد یکی از دوستان که به تازگی اقدام کرده) از دید مدارس عالی فرانسه اون یکپارچگی مطالب رو که باید نداره. به هر حال نمراتتون بسیار خوبه و پیشنهاد می کنم اقدام کنید و اگه پذیرش دادن تشریف بیارید

موفق باشید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Member Hamidreza_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Architecture, University of South Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    سلام
    سیستم اکولهای معماری در فرانسه یه مقداری با رشته های معمول متفاوته. زیاد خودتون رو درگیر رنک نکنید. در فرانسه 22 مدرسه عالی معماری وجود دارند که 20 تاش دولتیه. سطح همگی عالیه و همه هم با همکاری یک دانشگاه نزدیکشون دوره های دکترا دارند. در حال حاضر، دکترای معماری معمولاً با فانده پس نگران شهریه نباشید. در عین حال حقوقش خیلی هم زیاد نخواهد بود.
    مساله برای شما گرفتن پذیرشه: برای دکترا، فرانسه باید مدرک لیسانس و فوق لیسانس معماری شما رو برایر دیپلم معماری خودش ارزش گذاری کنه و این در شرایط فعلی مساله راحتی نیست. نمی خوام دلسردتون کنم. معماری زمان ما (تا حدود سال 1380) فوق لیسانس پیوسته بود ولی بعد دو تکه شد و دانشگاههای غیر انتفاعی هم رشته هایی مثل معماری داخلی و معماری اسلامی و ... ارائه میدن که (نقل به مضمون در مورد یکی از دوستان که به تازگی اقدام کرده) از دید مدارس عالی فرانسه اون یکپارچگی مطالب رو که باید نداره. به هر حال نمراتتون بسیار خوبه و پیشنهاد می کنم اقدام کنید و اگه پذیرش دادن تشریف بیارید

موفق باشید
    ممنونم از پاسختون. پس با این حساب منظور شما هست دانشکده های هنر فرانسه که دولتی هستن در صورت پذیرش به احتمال زیاد فاند رو هم میدن؟ این قضیه در خیلی از کشورهای دیگه معمول نیست و فاند حتی در دکترا بسیار رقابتیه. در مورد زبان به غیر نمره ی آیلتس که معمولا رنج اورال 6.5 تا 7 رو میخوان، اجباری به یادگیری زبان فرانسه (برای ویزا یا تحصیل) وجود داره؟

و سوال دیگه اینکه اگه رشته ی شما هم معماری هست کدام دانشگاه ها رو برای معماری پیشنهاد می کنید؟ (به لحاظ کیفیت و پذیرش)

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidreza_s نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون. پس با این حساب منظور شما هست دانشکده های هنر فرانسه که دولتی هستن در صورت پذیرش به احتمال زیاد فاند رو هم میدن؟ این قضیه در خیلی از کشورهای دیگه معمول نیست و فاند حتی در دکترا بسیار رقابتیه. در مورد زبان به غیر نمره ی آیلتس که معمولا رنج اورال 6.5 تا 7 رو میخوان، اجباری به یادگیری زبان فرانسه (برای ویزا یا تحصیل) وجود داره؟

و سوال دیگه اینکه اگه رشته ی شما هم معماری هست کدام دانشگاه ها رو برای معماری پیشنهاد می کنید؟ (به لحاظ کیفیت و پذیرش)
    سلام
    من رشته ام مهندسیه. تا جایی که می دونم تمام مدارس عالی معماری (با مدارس عالی هنر کاملاً متفاوته، مگر از این جهت که رنک مدرسه خیلی اهمیت نداره) تقریباً در یک سطح اند. (اختلاف در حد 18.5 با 19). با توجه به این که تعداد تزهای ارائه شده در معماری در سال بسیار محدوده (مطمئناً کمتر از 200 و احتمالاً خیلی بیشتر نزدیک به 100 تز در سال در کل فرانسه)، شما ببینید از کجا می تونید پذیرش بگیرید.
    زبانی که ازتون میخوان کاملاً به استادی که قراره باهاش کار کنین بستگی داره. ممکنه اصلاً ازتون زبان فرانسه نخوان، ولی به هر حال شما باید زبان جایی رو که درش زندگی می کنید رو یاد بگیرید.
    قبلاً هم عرض کردم، در فرانسه جز در موارد بسیار خاص، اگه پوزیشنی برای دکترا ارائه بدن حتماً فاندش هم از قبل معلومه.

Junior Member arash00 آواتار ها

سلام

من دانشجوی دکتری هستم در کانادا و میخوام یه فرصت مطالعاتی برم فرانسه. فاند رو هم استادم کامل تامین می کنه. الان میخواستم ببینم نامه ی پذیرش رو استادم چطور باید بنویسه که بتونم بی دردسر ویزا بگیرم. ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنمایی کنه.

با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)