صفحه 7 از 61 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 610

موضوع: دکترا در فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دکترا در فرانسه

سلام
    من دانشجوی دوره دکترا هستم در پاریس و از طریق تماس با استاد پذیرش گرفتم البته من حقوق می خونم و با زبان فرانسه
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط keivanpro نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من می خواستم بدونم کسی سابقه پذیرش( مخصوصا" با بورس) در مقطع دکترا در گرایش های نوروساینس و نوروبیولوژی را داره؟ کدوم دانشگاهها این رشته ها را دارن؟ و کدوم دانشگاهها شانس پذیرششون بیشتره( مخصوصا" با بورس)؟
    سلام دوست عزیز
    در فرانسه فقط باید این program ها رو پر کنید چون من خودم تماس گرفتم گفتن دانشجو دکترا خارجی برنمیدارند مثلا enp برنامه ای برای جذب دانشجویان خارجیه با اینکه نمره هام و مقالاتم از بقیه طبق گفته استادش بهتر بود ورم نداشتند احساسم اینه که چون گفتم اینجا کسی نیت فاندم کنه خوششون نیومد یعنی فاند های که عموما داده میشه کمه و باز باید از خودتون خرج کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی اصفهان

سلام. من برای فرصت مطالعاتی از موسسه inria در شهر گرونوبل اقدام کردم. استادم به من گفت که برای ویزا به نامه protocole d'accueil نیاز دارم که وزارت دفاع فرانسه باید تایید کنه و حدود دو ماه طول میکشه. قبلا یک بار از دانشگاه مونتپلیه برای فرصت اقدام کردم و متاسفانه نامه protocole منو رد کردن. آیا این ممکنه قبول بشه یا باز هم ردش میکنن؟ من رشته ام صنایعه ولی روی یک پروژه علوم کامپیوتر و انفورماتیک قرار کار کنیم. اگه استاد فرانسوی که پذیزش بهم داده و خودش عضو ارشد این موسسه و همچنین استاد ممتاز دانشگاه گرونوبله به نامه به وزارت دفاع برنه میتونه توس نظرشون موثر باشه و یا روند کار رو تسریع کنه؟

Junior Member

سلام
    من برای امسال با یکی‌ از استادای فرانسوی مکاتبه کرده بودم و بعد از مصاحبه و بقیهٔ مورد برای سپتامبر قبولم کرده بود برای دکترا با فاند خیلی‌ خوب. رشتم هم مکانیک سیالات و پروژهای که بهم پیشنهاد داده بود هم موضوع حساسی نبود( توربین آبی) متاسفانه بعد از ۲ ماه چند روز پیش به من تلفن زد و گفت که وزارت دفاع به ملیت ایرانیت ایراد گرفته و ما نمی‌تونیم هیچ کاری در این مورد انجام بدیم. معذرت خواهی‌ کرد و خداحافظ!!!
    به هر حل من مجدد بهش ایمیل زدمو گفتم این کار خیلی‌ عجیبیه برام. جواب داد که ما واقعا متاسفیم و می‌دونیم که خیلی‌ ظالمانست این تصمیم ولی‌ هیچ کرش نمی‌تونیم بکنیم و از دست ما خارجه.
    سوال من اینه که یک مقدار به این شک دارم. یعنی‌ این واقعا مربوط به ملّیت می‌شه یا اینکه وزارت دفاع اصلا چکار به تحقیقات دانشجویی اونم در زمینهٔ غیر حساس داره.
    ممنون میشم کسی که تجربه دارن راهنماییم کنن.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط Fomeh نمایش پست ها
    سلام
    من برای امسال با یکی‌ از استادای فرانسوی مکاتبه کرده بودم و بعد از مصاحبه و بقیهٔ مورد برای سپتامبر قبولم کرده بود برای دکترا با فاند خیلی‌ خوب. رشتم هم مکانیک سیالات و پروژهای که بهم پیشنهاد داده بود هم موضوع حساسی نبود( توربین آبی) متاسفانه بعد از ۲ ماه چند روز پیش به من تلفن زد و گفت که وزارت دفاع به ملیت ایرانیت ایراد گرفته و ما نمی‌تونیم هیچ کاری در این مورد انجام بدیم. معذرت خواهی‌ کرد و خداحافظ!!!
    به هر حل من مجدد بهش ایمیل زدمو گفتم این کار خیلی‌ عجیبیه برام. جواب داد که ما واقعا متاسفیم و می‌دونیم که خیلی‌ ظالمانست این تصمیم ولی‌ هیچ کرش نمی‌تونیم بکنیم و از دست ما خارجه.
    سوال من اینه که یک مقدار به این شک دارم. یعنی‌ این واقعا مربوط به ملّیت می‌شه یا اینکه وزارت دفاع اصلا چکار به تحقیقات دانشجویی اونم در زمینهٔ غیر حساس داره.
    ممنون میشم کسی که تجربه دارن راهنماییم کنن.
    متاسفانه درسته، یکی از صافی هایی که باید ازش رد بشید همین وزارت دفاعه. متاسفانه روز به روز داره تنگ نظری بیشتر میشه و خیلیا که در زمینه های غیرحساس کار میکنن هم شامل اون میشن.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    متاسفانه درسته، یکی از صافی هایی که باید ازش رد بشید همین وزارت دفاعه. متاسفانه روز به روز داره تنگ نظری بیشتر میشه و خیلیا که در زمینه های غیرحساس کار میکنن هم شامل اون میشن.
    واقعا این کارشون برام عجیب بود چون اصلا نه موقع مصاحبه نه پر کردن پرونده‌ها هیچ حرفی‌ از وزارت دفاع نبود حتا توی پرونده دقیقا نوشته شده بود هیچ محدودیت ملیتی نداره.اینم شانس ما بود دیگه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arezae نمایش پست ها
    اینزا (INSA) یکی از دانشگاههائی است که شعبه های مختلفی در فرانسه داره. یکی از اونها در شهر رن هست که طبق گفته های فرانسوی ها یکی از دانشگاههای خوب محصوب میشه.
    شما در چه رشته ای پذیرش گرفته اید؟ منهم در اینزا شهر رن هستم رشته کامپیوتر. امیدوارم بزودی شما را در اینجا ببینم.
    سلام دوست عزیز . منو بخاطر دیرکرد ببخشید. خیلی عالی هست چون منم در شهر رن پذیرش گرفتم . رشته من مکانیک هست و در مقطع دکتری پذیرش گرفتم. انشالا اگه مشکلی پیش نیاد اونجا همدیگرو خواهیم دید. اگه براتون مشکلی نیست میشه یکم از مخارج و کسب درآمد به من توضیح بدید. پیشاپیش ممنون.

Junior Member

سلام دوستان

براى تحصيل در مقطع دكترى تو دانشكاههاى فرانسه زبان شهريه بايد داد؟ به كسى با سن بالا در مقطع دكترى full fund مى دن؟

ممنون ميشم جواب بدىن.

Junior Member

سلام
    دانشگاههای فرانسه هر چند رنکشون به اندازه انگلیسی ها خوب نیست ولی گزینه های مناسبی به نظر می آیند. منتها یکی از دوستان گفت جدیداسخت پذیرش می دندو بی خیالشن شی بهتره. حالا من اطلاعات زیادی ندارم. ولی این چیزا برام مهمه.
    1- فاند حتما و بتونم باهاش زندگی کنم
    2- شرایط کارو اقامت بعد از تحصیل.
    حالا اونایی که خبر دارند می شه بگند به نظزشون وقتمو نزارم رو دانشگاههای فرانسه( مخصوصا در باره دونا دانشگاهی حرف می زنم که رنک خوبی دارند) بهتره یا نه.

شرایط من:
    فرانسه بلد نیستم
    دکترا می خوام برم
    در زمینه مهندسی شیمی و رشته های مربوط بهش
    معدلم هم خوبه چه لیسانس چه فوق از سراسری های داخل تهران

من تو تاپبک دیگه ای این سوالاتو پرسیده بودم گفتند بیام اینجا بپرسم

1-سیستم فانددر فرانسه با آمریکا و کانادا متفاوته. در آمریکا یا کانادا یا انگلیس یک دپارتمان سالی مثلا دو تا دانشجوی دکترا بر میداره...حالا یا شرایط بور سدادن بهشون هست که میدن یا نمیدن و دانشجو با هزینه شخصی می گیرند...یعنی ورودی به هر حال تعداد ثابتی داره و همیشه هست (چیزی که در هر دانشگاهی انتظارش میره). ولی در فرانسه اینطور نیست. باید یک موضوع از طرف خود دانشگاه (یا معمولا صنعت) پیشنهاد بشه و فاندش هم موجود باشه که یک پوزیشن باز کنن براش و بعد شما میتونید برای اون پوزیشن مشخص اقدام کنید. حالا شانس شماست برای فیلد شما یک سال ممکنه 5 تا پوزیشن تو کل فرامنسه باز بشه یک سال 25 تا. هیچ حساب و کتاب و قانونی نداره و بنا براین برنامه ریزی روش یه کم سخته.
    2-اگر فاند ها رو بگیرید کلا سطح دکترا خوندن تو فرانسه بالاتره از نظر نوع قراردادتون که قراداد کاری حساب میشه و بورس ها خیلی مبلغ بیشتری دارند نسبت به امریکا
    3-بعد از تحصیل اگر کار پیدا کنید می تونین بمونین ولی شرایط بطور عرفی سخته گویا
    4-فرانیسه ندونستن پوئن خیلی منفی هست (من فرانسه هم بلدم هنوز نتونستم پوزیشن گیز بیارم)
    5-در کل "شاید بشه گفت" زیاد روش حساب نکنین بهتره

اینها اطلاعات منه که ممکنه ناقص باشه امیدوارم بقیه هم نظرشون رو بگن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)