صفحه 8 از 61 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 610

موضوع: دکترا در فرانسه

پیش فرض پاسخ : دکترا در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط Foudre نمایش پست ها
    سلام دوستان

براى تحصيل در مقطع دكترى تو دانشكاههاى فرانسه زبان شهريه بايد داد؟ به كسى با سن بالا در مقطع دكترى full fund مى دن؟

ممنون ميشم جواب بدىن.
    محدودیت سنی برای بیشتر رشته ها وجود نداره. معمولا دوره های دکترا همه بصورت فول فاند هستن و شما نیازی ندارید که کاری انجام بدهید هرچند امکان تدریس در دانشگاه برایتان هست (که دستمزد آن به فاند شما اضافه میشه)

نقل قول نوشته اصلی توسط m.beh نمایش پست ها
    سلام
    دانشگاههای فرانسه هر چند رنکشون به اندازه انگلیسی ها خوب نیست ولی گزینه های مناسبی به نظر می آیند. منتها یکی از دوستان گفت جدیداسخت پذیرش می دندو بی خیالشن شی بهتره. حالا من اطلاعات زیادی ندارم. ولی این چیزا برام مهمه.
    1- فاند حتما و بتونم باهاش زندگی کنم
    2- شرایط کارو اقامت بعد از تحصیل.
    حالا اونایی که خبر دارند می شه بگند به نظزشون وقتمو نزارم رو دانشگاههای فرانسه( مخصوصا در باره دونا دانشگاهی حرف می زنم که رنک خوبی دارند) بهتره یا نه.

شرایط من:
    فرانسه بلد نیستم
    دکترا می خوام برم
    در زمینه مهندسی شیمی و رشته های مربوط بهش
    معدلم هم خوبه چه لیسانس چه فوق از سراسری های داخل تهران

من تو تاپبک دیگه ای این سوالاتو پرسیده بودم گفتند بیام اینجا بپرسم
    در مورد فاند که همانطور که در بقیه پستها هم نوشته شده، در فرانسه شما می توانید فاند کامل بگیرید.
    اما در مورد شرایط اقامت بعد از اتمام درس، نمیشه با اطمینان در این مورد چیزی گفت. قبلا راههای زیادی برای ماند بود اما الان این وضعیت نیست. طبق قانون شما بعد از اتمام درس ۶ ماه فرصت دارید که در رشته خوتان کار پیدا کنید. اگر کار پیدا نکنید باید فرانسه را ترک کتید.
    اگر می خواهید بیشتر در مورد اقامت در فرانسه بدانید می توانید تاپیک مربوط را پیگیری کنید. اما بصورت کلی اینکه شرایط الان ایده عال نیست هرچند امکان گرفتن اقامت هست.
    در ضمن برای دوره های دکترا در رشته فنی مهندسی معمولا نیازی به دانستن زبان فرانسه نیست اما توصیه من اینه که حتما قبل از آمدن به فرانسه، خودتان را به سطح مقدماتی زبان فرانسه برسانید در غیر اینصورت در زندگی روزمره دچار مشکل خواهید شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط baktash نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز . منو بخاطر دیرکرد ببخشید. خیلی عالی هست چون منم در شهر رن پذیرش گرفتم . رشته من مکانیک هست و در مقطع دکتری پذیرش گرفتم. انشالا اگه مشکلی پیش نیاد اونجا همدیگرو خواهیم دید. اگه براتون مشکلی نیست میشه یکم از مخارج و کسب درآمد به من توضیح بدید. پیشاپیش ممنون.
    هزینه زندگی بستگی به نوع زندگی داره که می خواهید داشته باشید. اما تصور من اینه که حدود ۳۰۰-۴۰۰ یورو کمتر نمیشه زندگی کرد (یک نفر).
    اگر ۱۰۰۰ یورو در ماه خرج کنید می توانید زندگی نسبتا راحتی را داشته باشید. البته این غیر از هزینه مسافرت های شما خواهد بود. معمولا هزینه مسافرتهای مربوط به کنفرانس را دانشگاه یا مرکز تحقیقاتی میده اما بقیه را باید خودتان هزینه کنید که به مبلغی که اشاره کردم اضافه خواهد شد.

اگر به رن آمدید به من خبر بدین که شاید بتونم کمکی کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط woody نمایش پست ها
    1-سیستم فانددر فرانسه با آمریکا و کانادا متفاوته. در آمریکا یا کانادا یا انگلیس یک دپارتمان سالی مثلا دو تا دانشجوی دکترا بر میداره...حالا یا شرایط بور سدادن بهشون هست که میدن یا نمیدن و دانشجو با هزینه شخصی می گیرند...یعنی ورودی به هر حال تعداد ثابتی داره و همیشه هست (چیزی که در هر دانشگاهی انتظارش میره). ولی در فرانسه اینطور نیست. باید یک موضوع از طرف خود دانشگاه (یا معمولا صنعت) پیشنهاد بشه و فاندش هم موجود باشه که یک پوزیشن باز کنن براش و بعد شما میتونید برای اون پوزیشن مشخص اقدام کنید. حالا شانس شماست برای فیلد شما یک سال ممکنه 5 تا پوزیشن تو کل فرامنسه باز بشه یک سال 25 تا. هیچ حساب و کتاب و قانونی نداره و بنا براین برنامه ریزی روش یه کم سخته.
    2-اگر فاند ها رو بگیرید کلا سطح دکترا خوندن تو فرانسه بالاتره از نظر نوع قراردادتون که قراداد کاری حساب میشه و بورس ها خیلی مبلغ بیشتری دارند نسبت به امریکا
    3-بعد از تحصیل اگر کار پیدا کنید می تونین بمونین ولی شرایط بطور عرفی سخته گویا
    4-فرانیسه ندونستن پوئن خیلی منفی هست (من فرانسه هم بلدم هنوز نتونستم پوزیشن گیز بیارم)
    5-در کل "شاید بشه گفت" زیاد روش حساب نکنین بهتره

اینها اطلاعات منه که ممکنه ناقص باشه امیدوارم بقیه هم نظرشون رو بگن.
    منهم با موارد اشاره شده موافق هستم. فقط خواستم یک نکته اضافه کنم در مورد کسانیکه می خواهند بعد از فرانسه به یک کشور دیگه بروند.

اگر برنامه دارید که بعد از فرانسه به کشور دیگری برای زندگی بروید، پیشنهاد من اینه که سعی کنید در همان کشور درس بخوانید. در زمان درس خواندن شبکه ای از افراد در کنار شما هستند که در آینده زندگی و شغلی شما مهم هستند. وقتی شما در فرانسه درس بخوانید و بعد به کشور دیگری بروید این شبکه را از دست می دهید و در نهایت پیدا کردن کار خوب و زندگی سخت تر خواهد بود.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

دوستان سلام
    کسی میدونه که برای ادامه تحصیل تو مقطع دکتری باید خود دانشجو موضوع تعریف کنه یا اینکه استادی که با گرفتن دانشجو موافقت کرده خودش موضوع تعریف میکنه؟
    ممنون

Banned

دوستان سلام
    کسی میدونه که برای ادامه تحصیل تو مقطع دکتری باید خود دانشجو موضوع تعریف کنه یا اینکه استادی که با گرفتن دانشجو موافقت کرده خودش موضوع تعریف میکنه؟
    ممنون
    اینطوری که من یادم هست خود دانشجو باید اینکارو بکنه ..
    البته من کاملا مطمعا نیستم و ممکنه توی این مدت عوض شده باشه لطفا دوستان دیگه بگن ...

دوستان سلام
    ممنون
    همونطور که چند پست بالاتر گفته شد معمولا پوزیشن ها با موضوع مشخص و با جزئیات اعلام می شن و شما خودتون رو برای انجام اون پروژه کاندید می کنید و خودتون پروپوزالی نمی نویسید. روال معمول در فرانسه اینه حالا حتما استثنا هم جاهایی پیدا میشه...

نقل قول نوشته اصلی توسط woody نمایش پست ها
    همونطور که چند پست بالاتر گفته شد معمولا پوزیشن ها با موضوع مشخص و با جزئیات اعلام می شن و شما خودتون رو برای انجام اون پروژه کاندید می کنید و خودتون پروپوزالی نمی نویسید. روال معمول در فرانسه اینه حالا حتما استثنا هم جاهایی پیدا میشه...
    خیلی هم استثنا نیست. بسته به استاد و منبع پول داره. اگه پول مال یک پروژه بزرگ باشه، خوب تقریبا موضوع معلومه. اما گاهی استادی پولی داره که مختص دانشجوی دکترا هست و باید اونو هزینه کنه. در اینصورت معمولا استاد یک موضوع کلی را اعلام میکنه که بعدا می تونه توسط دانشجو تا اندازه ای تغییر کنه.

ApplyAbroad Superstar

دوستان با سلام
    1 - برای دوره دکتری میشه از سفارت این کشور در کشوری که الان در حال تحصیل توش هستم اقدام کرد؟ یا باید حتماً از تهران پیگیر کار روادید برای دوره دکتری بشویم؟
    2 - ایا امکان بورس گرفتن با توجه به بحران اقتصادی هنوز در فرانسه مطلوبه یا کاهش پیدا کرده؟ و ایا با داشتن تحصیل به انگلیسی هزینه دوره رایگان خواهد بود یا تنها مختص به زبان فرانسه است؟

با سپاس

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    دوستان با سلام
    1 - برای دوره دکتری میشه از سفارت این کشور در کشوری که الان در حال تحصیل توش هستم اقدام کرد؟ یا باید حتماً از تهران پیگیر کار روادید برای دوره دکتری بشویم؟
    2 - ایا امکان بورس گرفتن با توجه به بحران اقتصادی هنوز در فرانسه مطلوبه یا کاهش پیدا کرده؟ و ایا با داشتن تحصیل به انگلیسی هزینه دوره رایگان خواهد بود یا تنها مختص به زبان فرانسه است؟

با سپاس
    1. میشه، از هر کشوری میتونید درخواست بدید و توی این فروم هم این کار انجام شده
    2. در مورد قسمت دوم سوالت در فرانسه هم دانشگاه فرانسه زبان رایگان هست و هم با شهریه، همینطور دانشگاه انگلیسی زبان رایگان یا شهریه دار
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)