نقل قول نوشته اصلی توسط jahaangard نمایش پست ها
با سلام.
تو یکی ار انجمنهای ریجکت خوندم که گفته شده بود در مورد سفر به کشورهای مسلمان حساسیت وجود داره. ترکیه رو هم تو لیست داشت. الان دوباره اون رو پیدا نمی کنم که ادامه بحث رو بخونم.آیا این مطلب درسته و نیاز هست که بهش اشاره نشه. من دوباری که ترکیه رفتم تو پاسپورت قبلی ام مهر خورده بود که عوض کردم و فقط یک سفر ارمنستان تو پاسپورت جدیدم هست.
دوم: من سربازی ام دو بخش بوده. چند ماه بین لیسانس و ارشد و بقیه اش بعد از ارشد ولی روی کارت پایان خدمت فقط دومی رو زدند که حدود 9 ماه هست. این رو توضیح بدم متوجه می شن یا می ذارن به حساب کسر خدمت ؟ البته من کپی نامه ترخیص از پادگان رو به علت قبولی دارم. اگه پرسید چی جواب بدم ؟
سلام دوست عزیز
خودتونو انقدر نگران این چیزها نکنید. ترکیه کشور مسلمان محسوب نمیشه. اگه بدونید دولت و قوانینش سکولار هست و اسلام فقط دین اکثر مردمشه. حالا اگه یه سری جهت گیری های مذهبی هم تو بعضی مسائل میکنه دیگه دلیل نمیشه بهش بگید کشور مسلمان. همه هم میدونن که سالانه چقدر توریست ایرانی داره.
تو این مورد حتی دوستانی که سفر حج داشتن هم مشکل نخوردن. ویا حتی اونایی که سفر زیارتی به کربلا داشتن.
در ضمن مصاحبتون اگه برای ویزای دانشجوییه که وقت نمیکنن این چیزا رو اگه تو پاستون نباشه ازتون بپرسن چون کلی سوالات مهمتر وجود داره. من خودم پاسهای قبلیمو که توشون ویزا و اقامت های باطل شده بود با خودم برده بودم اما تو هیچ مصاحبه ای سراغشو نگرفتن. برای ویزای توریستی سابقه ی سفر ها مهم میشه که ببینن طرف واقعا اهل سفر هست یا نه
مسئله جایی پبدا میشه که سفرهای شما به کشورهایی مثل افغانستان و پاکستان و یمن و اردن و بحرین و عراق و.... به نظر مشکوک و غیر توریستی یا زیارتی باشه که اونم تو مصاحبه می پرسن و فوقش بعدن تو کلیرنس سعی میکنن سابقه و علتشو در بیارن.
در مورد سربازیتون با تجربه ی مصاحبه ی خودم و همسرم ، می دونم که خیلی دقت میکنن و حتما هم ازتون سوالاتی می پرسن. ولی اگه توضیحاتتون قانع کننده باشه موردی پیش نمیاد. اگه برگه ای نامه ای چیزی از اون قسمت اول دارید حتما ببرید.