صفحه 102 از 115 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 1141

موضوع: سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

پیش فرض پاسخ : سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

نقل قول نوشته اصلی توسط jahaangard نمایش پست ها
    با سلام.
    تو یکی ار انجمنهای ریجکت خوندم که گفته شده بود در مورد سفر به کشورهای مسلمان حساسیت وجود داره. ترکیه رو هم تو لیست داشت. الان دوباره اون رو پیدا نمی کنم که ادامه بحث رو بخونم.آیا این مطلب درسته و نیاز هست که بهش اشاره نشه. من دوباری که ترکیه رفتم تو پاسپورت قبلی ام مهر خورده بود که عوض کردم و فقط یک سفر ارمنستان تو پاسپورت جدیدم هست.
    دوم: من سربازی ام دو بخش بوده. چند ماه بین لیسانس و ارشد و بقیه اش بعد از ارشد ولی روی کارت پایان خدمت فقط دومی رو زدند که حدود 9 ماه هست. این رو توضیح بدم متوجه می شن یا می ذارن به حساب کسر خدمت ؟ البته من کپی نامه ترخیص از پادگان رو به علت قبولی دارم. اگه پرسید چی جواب بدم ؟
    سلام دوست عزیز
    خودتونو انقدر نگران این چیزها نکنید. ترکیه کشور مسلمان محسوب نمیشه. اگه بدونید دولت و قوانینش سکولار هست و اسلام فقط دین اکثر مردمشه. حالا اگه یه سری جهت گیری های مذهبی هم تو بعضی مسائل میکنه دیگه دلیل نمیشه بهش بگید کشور مسلمان. همه هم میدونن که سالانه چقدر توریست ایرانی داره.
    تو این مورد حتی دوستانی که سفر حج داشتن هم مشکل نخوردن. ویا حتی اونایی که سفر زیارتی به کربلا داشتن.
    در ضمن مصاحبتون اگه برای ویزای دانشجوییه که وقت نمیکنن این چیزا رو اگه تو پاستون نباشه ازتون بپرسن چون کلی سوالات مهمتر وجود داره. من خودم پاسهای قبلیمو که توشون ویزا و اقامت های باطل شده بود با خودم برده بودم اما تو هیچ مصاحبه ای سراغشو نگرفتن. برای ویزای توریستی سابقه ی سفر ها مهم میشه که ببینن طرف واقعا اهل سفر هست یا نه
    مسئله جایی پبدا میشه که سفرهای شما به کشورهایی مثل افغانستان و پاکستان و یمن و اردن و بحرین و عراق و.... به نظر مشکوک و غیر توریستی یا زیارتی باشه که اونم تو مصاحبه می پرسن و فوقش بعدن تو کلیرنس سعی میکنن سابقه و علتشو در بیارن.
    در مورد سربازیتون با تجربه ی مصاحبه ی خودم و همسرم ، می دونم که خیلی دقت میکنن و حتما هم ازتون سوالاتی می پرسن. ولی اگه توضیحاتتون قانع کننده باشه موردی پیش نمیاد. اگه برگه ای نامه ای چیزی از اون قسمت اول دارید حتما ببرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    خودتونو انقدر نگران این چیزها نکنید. ترکیه کشور مسلمان محسوب نمیشه. اگه بدونید دولت و قوانینش سکولار هست و اسلام فقط دین اکثر مردمشه. حالا اگه یه سری جهت گیری های مذهبی هم تو بعضی مسائل میکنه دیگه دلیل نمیشه بهش بگید کشور مسلمان. همه هم میدونن که سالانه چقدر توریست ایرانی داره.
    تو این مورد حتی دوستانی که سفر حج داشتن هم مشکل نخوردن. ویا حتی اونایی که سفر زیارتی به کربلا داشتن.
    در ضمن مصاحبتون اگه برای ویزای دانشجوییه که وقت نمیکنن این چیزا رو اگه تو پاستون نباشه ازتون بپرسن چون کلی سوالات مهمتر وجود داره. من خودم پاسهای قبلیمو که توشون ویزا و اقامت های باطل شده بود با خودم برده بودم اما تو هیچ مصاحبه ای سراغشو نگرفتن. برای ویزای توریستی سابقه ی سفر ها مهم میشه که ببینن طرف واقعا اهل سفر هست یا نه
    مسئله جایی پبدا میشه که سفرهای شما به کشورهایی مثل افغانستان و پاکستان و یمن و اردن و بحرین و عراق و.... به نظر مشکوک و غیر توریستی یا زیارتی باشه که اونم تو مصاحبه می پرسن و فوقش بعدن تو کلیرنس سعی میکنن سابقه و علتشو در بیارن.
    در مورد سربازیتون با تجربه ی مصاحبه ی خودم و همسرم ، می دونم که خیلی دقت میکنن و حتما هم ازتون سوالاتی می پرسن. ولی اگه توضیحاتتون قانع کننده باشه موردی پیش نمیاد. اگه برگه ای نامه ای چیزی از اون قسمت اول دارید حتما ببرید.
    با سلام و سپاس از پاسختون. بله کپی تمام نامه هاشو نگه داشتم. حتی کپی برگه سبز رو هم دارم.

سلام دوستان
    من 2 سال تو مقطع لیسانس دانشجو بودم (یعنی تا تابستون 94). بعد هم انصراف دادم که برم دنبال کارای سربازیم و اپلای کنم . کارای سربازیم تا اواسط آبان همون سال طول کشید. یعنی تا الان شد 2.5 سال گپ حدودا. حالا تا من برم سفارت آفیسر احتمالا میپرسه که چرا این یک سال رو هم ادامه ندادای درستو تو ایران؟ اگرم بگم که این مدت دانشگاه نرفتم باید بگم پس چیکار میکردم!
    واقعا چی باید بگم؟ دلایل واقعی خودم اینها هست: رشتم رو دوست نداشتم و از طرفی بیماری که واسه معافی با اون اقدام کردم احتمال داشت بعد 2 سال بهبود پیدا کنه و معاف نشم واسه همین نخواستم فرصت معاف شدنم رو از دست بدم و واسه این دو تا دلیل انصراف دادم.
    حالا واقعا به آفیسر چی بگم که قانع کننده باشه؟

ممنون میشم کمکم کنید. الان پذیرشم اومده ولی واقعا نگران ویزا هستم.

با سپاس
    ویرایش توسط Amin16 : February 7th, 2016 در ساعت 10:16 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin16 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 2 سال تو مقطع لیسانس دانشجو بودم (یعنی تا تابستون 94). بعد هم انصراف دادم که برم دنبال کارای سربازیم و اپلای کنم . کارای سربازیم تا اواسط آبان همون سال طول کشید. یعنی تا الان شد 2.5 سال گپ حدودا. حالا تا من برم سفارت آفیسر احتمالا میپرسه که چرا این یک سال رو هم ادامه ندادای درستو تو ایران؟ اگرم بگم که این مدت دانشگاه نرفتم باید بگم پس چیکار میکردم!
    واقعا چی باید بگم؟ دلایل واقعی خودم اینها هست: رشتم رو دوست نداشتم و از طرفی بیماری که واسه معافی با اون اقدام کردم احتمال داشت بعد 2 سال بهبود پیدا کنه و معاف نشم واسه همین نخواستم فرصت معاف شدنم رو از دست بدم و واسه این دو تا دلیل انصراف دادم.
    حالا واقعا به آفیسر چی بگم که قانع کننده باشه؟

ممنون میشم کمکم کنید. الان پذیرشم اومده ولی واقعا نگران ویزا هستم.

با سپاس
    کلن که سفارت برای لیسانس یکمی سخت تر میگیره. بهتره بگیم هرچه مقطع تحصیلی که براش اپلای میشه بالاتر باشه توجیه کردن دلیل اپلای در مصاحبه راحت تر میشه چون بهتر میشه استدلال کرد که با ادامه دادن در آمریکا میشه در حین تحصیل به امکانات و تجهیزات آموزشی بهتری دسترسی داشت و این دیگه الان برای سفارت یه دلیل قابل قبول هست.
    بنظرم اصلن به سابقه ی تحصیل دانشگاهیتون تو ایران اشاره نکنید. تا الان هرچی مورد دیدم که به شبیه شما بودن و در مصاحبه به ول کردند درسشون تو ایران اشاره کردن ریجکت شدن. تو همین اپلای ابرود هم پارسال چند مورد داشتیم تو آرشیو بگردید هستن. تا اونجا که من دیدم علاقه نداشتن به رشته ی تحصیلی و ول کردنش برای اینا تو سفارت دلیل ویزا نمیشه. نگید بهتره.
    در مورد شما باز هم 2.5 سال رو میشه پیچوند و خیلی زیاد نیست. اینطوری بگید که یکسال تو ایران کنکور دادید و نتونستید اون رشته و دانشگاهی که دوست داشتید قبول بشید ( این خودش نشون میده که به کشورتون وابستگی داشتید و شانس درس خوندنتون تو ایران براتون اولویت داشته ولی اونطور که هدفتون بوده براتون محقق نشده). یک مدتشم لابد داشتید تافل و زبان می خوندید و اپلای میکردید. برای سربازیتون هم یکم آب و تابشو میشه زیاد کرد که خیلی وقته دنبال حل مشکل سربازی هستید و طول کشیده. این میشه همین 2-2.5 سال.
    البته در صورت داشتن ساپورت مالی درست و حسابی و یه پذیرش معقول که دیگه حداقل از یه دانشگاه متوسط و معمولی باشه میشه اطمینان خیلی بیشتری داشته باشید.
    در مورد رنک دانشگاه هم منظورم این بود که خیلی پرت و ناشناس و بی رنکینگ نباشه که تو مصاحبه بگه این دانشگاه کجاست؟ و نمیشناسم! و بخواد غیر مستقیم بفهمونه مدرک همچین جایی چه ارزشی داره که بخاطرش می خوای بری! ولابد هدف دیگه داری.... (موردش پارسال بود.)
    رشته ی فعلی و رشته و دانشگاهی که قبول شدید رو بگید میشه بیشتر راهکار داد
    ویرایش توسط payizan_2000 : February 7th, 2016 در ساعت 11:50 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    کلن که سفارت برای لیسانس یکمی سخت تر میگیره. بهتره بگیم هرچه مقطع تحصیلی که براش اپلای میشه بالاتر باشه توجیه کردن دلیل اپلای در مصاحبه راحت تر میشه چون بهتر میشه استدلال کرد که با ادامه دادن در آمریکا میشه در حین تحصیل به امکانات و تجهیزات آموزشی بهتری دسترسی داشت و این دیگه الان برای سفارت یه دلیل قابل قبول هست.
    بنظرم اصلن به سابقه ی تحصیل دانشگاهیتون تو ایران اشاره نکنید. تا الان هرچی مورد دیدم که به شبیه شما بودن و در مصاحبه به ول کردند درسشون تو ایران اشاره کردن ریجکت شدن. تو همین اپلای ابرود هم پارسال چند مورد داشتیم تو آرشیو بگردید هستن. تا اونجا که من دیدم علاقه نداشتن به رشته ی تحصیلی و ول کردنش برای اینا تو سفارت دلیل ویزا نمیشه. نگید بهتره.
    در مورد شما باز هم 2.5 سال رو میشه پیچوند و خیلی زیاد نیست. اینطوری بگید که یکسال تو ایران کنکور دادید و نتونستید اون رشته و دانشگاهی که دوست داشتید قبول بشید ( این خودش نشون میده که به کشورتون وابستگی داشتید و شانس درس خوندنتون تو ایران براتون اولویت داشته ولی اونطور که هدفتون بوده براتون محقق نشده). یک مدتشم لابد داشتید تافل و زبان می خوندید و اپلای میکردید. برای سربازیتون هم یکم آب و تابشو میشه زیاد کرد که خیلی وقته دنبال حل مشکل سربازی هستید و طول کشیده. این میشه همین 2-2.5 سال.
    البته در صورت داشتن ساپورت مالی درست و حسابی و یه پذیرش معقول که دیگه حداقل از یه دانشگاه متوسط و معمولی باشه میشه اطمینان خیلی بیشتری داشته باشید.
    در مورد رنک دانشگاه هم منظورم این بود که خیلی پرت و ناشناس و بی رنکینگ نباشه که تو مصاحبه بگه این دانشگاه کجاست؟ و نمیشناسم! و بخواد غیر مستقیم بفهمونه مدرک همچین جایی چه ارزشی داره که بخاطرش می خوای بری! ولابد هدف دیگه داری.... (موردش پارسال بود.)
    رشته ی فعلی و رشته و دانشگاهی که قبول شدید رو بگید میشه بیشتر راهکار داد
    سلام دوست عزیز
    خیلی ممنون از پاسخ شما.
    رشته مکانیک دانشگاه Rutgers پذیرش گزفتم که جزء دانشگاه های خوب آمریکا هست و بر اساس US News رنک رشته مکانیکش ۴۵ هست تا جایی که یادمه. از هر جا هم که تا حالا نتیجهٔ اپلای بنده اومده پذیرش گرفتم مثل UB, Stony Brook University و SFSU.
    یعنی بگم سال ۹۲ که از دبیرستان فارغ التحصیل شدم کنکور قبول نشدم و سال بعد که میشه کنکور سال ۹۳ دوباره شرکت کردم. درسته؟ خوب حالا یا کنکور ۹۳ جایی که میخواستم باید قبول شده باشم یا اینکه بازم دانشگاه دلخواهم قبول نشدم. اگه شدم که سؤال واسش ایجاد میشه که چرا نرفتم. اگر هم قبول نشده باشم که احتمالا دچار شک و تردید میشه که چرا باید دو سال از عمرم رو هدر بدم که به یک دانشگاه خاص برم. درسته؟
    اگه بگم قبول نشدم که میدونه یا باید میرفتم سربازی و یا معافی میگرفتم. حالا بنده برای معافی اقدام کردم ولی مشکل اینجاست که از تابستون ۹۳ تا تاریخ صدور کارتم که تو پاییز ۹۴ هست بیش از یک سال زمانه که واسه پروسه معافی خیلی زیاد و غیر عادی هست.
    برای این دو تا مشکل چیکار کنم؟
    در مورد ساپورت مالی هم مشکلی نیست و هزینه یکسال (که برای صدور I-20 لازم هست) رو دارم. برای رنک دانشگاه هم که تا جایی که اطلاع دارم دانشگاه خوبی هست پس فکر نمیکنم مشکلی باشه. مشکل اصلی فکر میکنم همین گپ باشه.

بازم بسیار ممنونم از پاسختون. امیدوارم بازهم بنده رو راهنمایی بفرمایید.

با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin16 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    خیلی ممنون از پاسخ شما.
    رشته مکانیک دانشگاه Rutgers پذیرش گزفتم که جزء دانشگاه های خوب آمریکا هست و بر اساس US News رنک رشته مکانیکش ۴۵ هست تا جایی که یادمه. از هر جا هم که تا حالا نتیجهٔ اپلای بنده اومده پذیرش گرفتم مثل UB, Stony Brook University و SFSU.
    یعنی بگم سال ۹۲ که از دبیرستان فارغ التحصیل شدم کنکور قبول نشدم و سال بعد که میشه کنکور سال ۹۳ دوباره شرکت کردم. درسته؟ خوب حالا یا کنکور ۹۳ جایی که میخواستم باید قبول شده باشم یا اینکه بازم دانشگاه دلخواهم قبول نشدم. اگه شدم که سؤال واسش ایجاد میشه که چرا نرفتم. اگر هم قبول نشده باشم که احتمالا دچار شک و تردید میشه که چرا باید دو سال از عمرم رو هدر بدم که به یک دانشگاه خاص برم. درسته؟
    اگه بگم قبول نشدم که میدونه یا باید میرفتم سربازی و یا معافی میگرفتم. حالا بنده برای معافی اقدام کردم ولی مشکل اینجاست که از تابستون ۹۳ تا تاریخ صدور کارتم که تو پاییز ۹۴ هست بیش از یک سال زمانه که واسه پروسه معافی خیلی زیاد و غیر عادی هست.
    برای این دو تا مشکل چیکار کنم؟
    در مورد ساپورت مالی هم مشکلی نیست و هزینه یکسال (که برای صدور I-20 لازم هست) رو دارم. برای رنک دانشگاه هم که تا جایی که اطلاع دارم دانشگاه خوبی هست پس فکر نمیکنم مشکلی باشه. مشکل اصلی فکر میکنم همین گپ باشه.

بازم بسیار ممنونم از پاسختون. امیدوارم بازهم بنده رو راهنمایی بفرمایید.

با سپاس
    بسیار عالی!
    این پذیرش خوبتونو ببینه ایشالا بقیش حله
    بقیه ی پذیرشهاتونم با خودتون ببرید که ببینه هدفتون واقعا تحصیل تو سطح علمی بهتر بوده.
    در مورد کنکور ایران خیلی ها بخاطر یه رشته ی خاص بیش از 2 سال هم پشت کنکور میمونن و این چیز عجیبی نیست. ماشالا وصف کنکور ایران و مصائبش هم همه جا هست.
    من بازم میگم که شما اصلن نباید اسمی از دانشجوییتون تو ایران بیارید.
    این دیگه به هوش اون آفیسر بر میگرده که چقدر سعی کنه تاریخ های به این نزدیکی رو دقت کنه و از توشون خلا پیدا کنه. سن شما اونقدری بالا نیست که همچین مشکلی درست کنه و بعید میدونم بفهمه.
    مورد دیگه اینکه چون خودم از BS مشکل خوردم و خیلی در موردش تحقیق کردم تا تونستم مسالم رو حل کنم معتقدم چون بچه های لیسانس قابل به فاند گرفتن نیستن یهتره هزینه ی بیش از یک سال رو با خودشون سفارت ببرن(حداقل 2 سال یا بیشتر). ببینید کلن که درستش اینه که هرکسی تو هر مقطعی که هست چه فاند داره چه نداره مدارکی دال بر توان تامین خودش در کل دوره ی تحصیل داشته باشه. حالا اینکه میگن یکسال اول رو ببرید بیشتر برای بچه ها ی دکتری هست و بعد از اون هم مسترها. همون مستر هم پارسال مورد هایی بودن که فاند نداشتن و پول یکسال رو بردن و ویزا نگرفتن و وقتی کل هزینه رو بردن بهشون ویزا دادن. این بستگی به میزان کوالیفاید بودن یه دانشجو برای فاند گرفتنش داره. هرچه مقطع تحصیلی بالاتر میره احتمال فاند بیشتر میشه انتظار داشتن BS رقم بالا در مصاحبه کمتر میشه. ولی کلن سفارت رو این قضیه اصلن شوخی نداره و اگه براشون اینطور تداعی بشه که باید رقم بالاتری همراه داشته باشید و اون رقم همراهتون نباشه محاله بشه مجابشون کرد.
    بچه های لیسانس که نمی تونن انتظار فاند داشته باشن باید پول زیادتری همراهشون باشه یعنی بیشتر از یکسال، چون مطمئنن سال بعد هم اوضاع فاندشون تغییر چشمگیری نمیکنه و معلومه که باز به چنین مبلغی نیاز پیدا میکنن. همینطور هم مدارک خوبی دال بر توان تامین سالهای بعد داشته باشن. مثلن بتونن همونجا در جواب آفیسر که کی ساپورتت میکنه بگن این فعلن هست پدرم هم فلان شغل رو داره (دکتره وکیل شرکت داره.... فروشگاه یا مغازه ی بزرگ با درامد انچنانی داره!) تامینم میکنه و این هم مدارک بیزنس پدرم! یه سندی پروانه ای آگهی ثبت شرکتی چیزی داشته باشه.
    این برای شما مسلمن خیلی خیلی مهمتر از یه دانشجوی دکتریه بدون فانده چون به احتمال زیادی اون دکتری سال بعد فاند داره چون توان علمی گرفتنشو از مدرکش میشه دید. ولی منم که دکتری بودم و فاند کامل داشتم و حتی سالانه 7000$ بیشتر از نیازم از دانشگاه میگرفتم وقتی سفارت سر اوضاع مالیم تو 2 مصاحبه ی اول ظنین شد و فکر کرد توان مالی شخصیم خوب نیست (چون BS مورد نظرشون رو در 2 مصاحبه نبرده بودم به این نتیجه رسیده بودن)، و دارم به اعتبار فاند دانشگاه میرم ریجکتم کردو بار سوم مجبور شدم پول 4 سال تحصیل بدون فاند رو ببرم تا ویزا بگیرم. نمیبردم بازم نتیجه مثل دوبار قبل ریجکت بود. پس یعنی این اندازه ی I-20 ببر و فاند داری نمیخواد و... این حرفا همه کشکه! باید توان مالی تامین کل دوره درت دیده بشه. تجربشو میتونید اینجا ببینید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2140667

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2151138
    اینو گفتم که ببینید هرچه بیشتر همراهتون باشه بهتره و خطری هم نداره فقط با توجه به سن کمتون باید حتما از طرف پدر یا مادرتون باشه و نوع بیزنسشون هم مشخص باشه و تایید کننده ی حساب مالیشون باشه.
    ویرایش توسط payizan_2000 : February 8th, 2016 در ساعت 03:44 AM

Junior Member

سلام دوستان من دانشجو سال 4 در دانشگاه تربیت مدرسم و الان برای فرصت مطالعاتی اومدم دانشگاه ایلینوی (رشته ریاضی) زمینه ای که از قدیم دوست داشتم کار کنم تو ایران نبود اینجا که اومدم با یک استادی تو برکلی حرف زدم و بلاخره بعد کلی رفت و اومد بهم ادمیشن داد برای دکتری الان می خوام انصراف بدم
    حالا باید برای مصاحبه برم به نظرتون آفیسر به این مساله گیر میده و ممکن است که برام دردسر ایجاد کنه ؟
    به نظرتون آیا توضیحاتم قانع کننده هست براش ؟
    ممنون

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط sabahamed نمایش پست ها
    سلام دوستان من دانشجو سال 4 در دانشگاه تربیت مدرسم و الان برای فرصت مطالعاتی اومدم دانشگاه ایلینوی (رشته ریاضی) زمینه ای که از قدیم دوست داشتم کار کنم تو ایران نبود اینجا که اومدم با یک استادی تو برکلی حرف زدم و بلاخره بعد کلی رفت و اومد بهم ادمیشن داد برای دکتری الان می خوام انصراف بدم
    حالا باید برای مصاحبه برم به نظرتون آفیسر به این مساله گیر میده و ممکن است که برام دردسر ایجاد کنه ؟
    به نظرتون آیا توضیحاتم قانع کننده هست براش ؟
    ممنون
    کدوم توضیحات دوست من؟
    اگه منظورتون اینه "
    زمینه ای که از قدیم دوست داشتم کار کنم تو ایران نبود
    "، نه کافی نیست!
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Junior Member

با سلام :
    دوستان بنده پذیرش فول فاند برای دکتری مکانیک از یکی از دانشگاه های خوب آمریکا رو دارم. سوال من دررابطه با اینه که از اونجایی که بنده فقط دوماه خدمت کردم(آموزشی ارتش) ممکنه طرف بپرسه چرا اینقدر کمه؟ خب من پروژه انجام دادم و از بنیاد نخبگان کسری گرفتم. حالا اگه اینو بگم ممکنه مصاحبه رو پیچیده بکنه و سوالهای ریز پرسیده بشه. از طرفی میتونم جواب های سیف تر بدم. (امیدوارم شما پیشنهاد بدید !!). در ضمن ممنون میشم بفرمایید با این شرایط کدوم سفارت بهتره چون من واقعا وقتم کمه و سریعتر باید وقت بگیرم و کارامو انجام بدم.
    بسیار ممنون.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sohrabb20 نمایش پست ها
    با سلام :
    دوستان بنده پذیرش فول فاند برای دکتری مکانیک از یکی از دانشگاه های خوب آمریکا رو دارم. سوال من دررابطه با اینه که از اونجایی که بنده فقط دوماه خدمت کردم(آموزشی ارتش) ممکنه طرف بپرسه چرا اینقدر کمه؟ خب من پروژه انجام دادم و از بنیاد نخبگان کسری گرفتم. حالا اگه اینو بگم ممکنه مصاحبه رو پیچیده بکنه و سوالهای ریز پرسیده بشه. از طرفی میتونم جواب های سیف تر بدم. (امیدوارم شما پیشنهاد بدید !!). در ضمن ممنون میشم بفرمایید با این شرایط کدوم سفارت بهتره چون من واقعا وقتم کمه و سریعتر باید وقت بگیرم و کارامو انجام بدم.
    بسیار ممنون.
    جواب "سیف" برای این سوال وقتی فقط دو ماه سربازی دارین فکر نکنم وجود داشته باشه. اگه مقدار کسری کمتر بود احتمالا با سابقه جبهه پدر می شد توجیه کرد.
    در مورد نخبگان درسته کار رو پیچیده می کنه و معمولا کلیرنس طولانی اما معنی رد شدن نمیده. دو تا از دوستای من تو این شرایط بودن و هر دو بعد از گذشتن 1 ترم و دیفر کردن کلیر شدن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)