صفحه 14 از 115 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 1141

موضوع: سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

پیش فرض پاسخ : سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

نقل قول نوشته اصلی توسط baadeshomal نمایش پست ها
    خیلی ممنون از کمکتون, فقط من یه بار تو قبرس یه بار هم تو آنکارا ریجکت شدم , اگه گفت چرا دوباره اومدی به نظرتون چی بگم؟
    يه جواب براي علت ريجكت مي تونه اين باشه كه شما نتونستي منظورت رو به خوبي به آفيسر برسوني. به هرحال شما بهتر از هركسي از وضعيت خودتون خبر داريد و اگه علت اصلي ريجكت رو مي دونيد بايد سعي كنيد كه اون علت رو به صورت "مثبت" بيان كنيد.
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط PLZREPLY نمایش پست ها
    بگو که برای پیدا کردن یه کار اکادمیک در ایران(Academic position) در یه دانشگاه تاپ ایران،ادامه تحصیل در کشوری مثل US که education system اش شبیه سیستم ایرانه و در technology و همین education system یه leading country هست، ضروریه،از طرفی هم می خوام PHD ام رو هم بگیرم و واسه برگشت به ایران حتما باهاش راحت تر کار در مثلا یه Company یا University گیر بیاری.بگو که اون 3 سال فقط واسه بدست اوردن تجربه بوده و قصد ادامه تحصیل و از قبل داشتی،فقط می خواستی در زمینه Background ات تجربه کسب کنی،چرا که به خوندن master ات خیلی کمکت می کرد.
    جوابت خوبه فقط اون قسمتی که می خوای بمونی و phd هم بخونی ممکنه درد سر ساز بشه.
    در مورد علت ریجکت هم فق بگو اون روز فرصت خوب present کردن خودم رو پیدا نکردم. همین.
    موفق باشی
    Hey you, don't tell me there's no hope at all…..
    …..Don't give in without a fight

مرسی بچه ها از کمکتون,
    این شرایط کلی من است, به نظرتون نقاط ضعف پروندم کجاست و چه جوری می تونم حلش کنم؟؟
    لیسانس معماری, 2008 فارغ التحصیل شدم, 4 سال کار کردم، job offer دارم، bs ام خوبه ولی مال یک ماه و نیم پیش است, یک بار توی آنکارا و یک بار هم توی قبرس ریجکت شدم, اسپانسر آمریکا هم دارم، سند خونه به اسم خودم هم دارم, که البته تو مصاحبه های قبلی آفیسر هیچ کدومو ازم نگرفت، غیر از نمره ی تافل و gre که درستم نگاشون نکرد.
    ممنون می شم کمکم کنید.
    ویرایش توسط baadeshomal : July 17th, 2011 در ساعت 09:28 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط baadeshomal نمایش پست ها
    مرسی بچه ها از کمکتون,
    این شرایط کلی من است, به نظرتون نقاط ضعف پروندم کجاست و چه جوری می تونم حلش کنم؟؟
    لیسانس معماری, 2008 فارغ التحصیل شدم, 4 سال کار کردم، job offer دارم، bs ام خوبه ولی مال یک ماه و نیم پیش است, یک بار توی آنکارا و یک بار هم توی قبرس ریجکت شدم, اسپانسر آمریکا هم دارم، سند خونه به اسم خودم هم دارم, که البته تو مصاحبه های قبلی آفیسر هیچ کدومو ازم نگرفت، غیر از نمره ی تافل و gre که درستم نگاشون نکرد.
    ممنون می شم کمکم کنید.
    به نظر من در حالیکه سند خونه دارید و BS خوب، نیازی به اسپانسر امریکا و ذکر اون ندارید و این فقط بستگی شما رو به امریکا بیشتر می کنه که بده. به نظر من توی مصاحبه این نکته رو ذکر نکنید. به نظر من اگه اینبار یه جایی مثل بیروت اقدام کنید قبول می شید البته اگر نکته منفی چیزی توی رزومه تون نیست.
    موفق باشید.
    Hey you, don't tell me there's no hope at all…..
    …..Don't give in without a fight

Junior Member

پیش فرض پاسخ : family tie رو چه طور ثابت کنیم؟

سلام
    family tie فقط شامل داشتن وابستگی در کشور مقصد نیست، شامل وابستگی های عاطفی و خانوادگی در ایران هم هست. من درخواست ویزای توریستی کرده بودم اما افسر دلیل رد شدن من رو مجرد بودنم عنوان کرد...
    به نظر داشتن پدر یا مادر در ایران و سرپرستی اونها family tie رو نمی تونه prove کنه ...
    سئوالم اینه که family tie داخل ایران رو چطور می شه اثبات کرد؟ یعنی متاهل ها فقط شناسنامه نشون می دن یا عقدنامه؟

شاد باشید

سلام بچه ها، من 10 جا تو آمریکا اپلای کردم که جاهای متفاوتی هم بود و 7تا Phd بود 3 تا مستر که فقط یکی از مستر ها رو پذیرش گرفتم که البته از همه بیشتر دوست داشتم. من لیسانسم مهندسی معدن بود و فوق صنایع خوندم و الان برای مستر دوم میخوام برم. علت اینکه واسه PhD پذیرش نگرفتم فکر میکنم این بود که نمره ی GRE بالایی نداشتم و اینکه بهم گفتن واسه Phd خوندن تو رشته صنایع پایت اونقدر قوی نیست. حالا سئوالم اینه که وقتی آفیسر ازم پرسید چندجا اپلای کردی چی جواب بدم؟ اگه گفت چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی، وقتی بگم از همه بیشتر دوست داشتم خوب باورش نمیشه دیگه میگه همین یکی رو گرفته اینو میگه. البته یک جا تو کانادا هم اپلای کردم و پذیرش گرفتم. برای مصاحبه هم دادم میرم آنکارا. ممنون میشم راهنمایی کنین.

Junior Member

در مورد دانشگاه،کاش نام دانشگاهتون می گفتین...اگه در رنکنینگ US News هست،بگین که از اونجا شناختینش و واسه ادامه تحصیلتون مناسبه. در موردش از بچه هایی که اونجا بودن و تحصیل می کردن از اونا پرس و جو کردین،اونا هم نظر مثبنی داشتن...اگه دانشگاهتون در ایالتی است که در رشته های مهندسی Reputation خوبی در اون ایالت یا ایالت های مجاور داره،خوب بگین.بگین که از استادام هم پرسیدم راجبه این دانشگاه...و اونا هم تاییدش کردن.
    نگران نباشید.راستشو بگین که کلا 11 جا apply کردین،که یکیش کانادا بوده،که تونستین از اونم ok بگیرین.

Junior Member

سلام من دعوتنامه کنفرانس از امریکا دارم ، کنفرانس هم در ضمینه شیمی هست و یک ثبت اختراع در ایران هم مرتبط با همین مقالم دارم. فقط من لیسانسم صنایع هست و فوقم مدیریت، اگه بهم گفت که چرا کنفرانست مرتبط با رشتت نیست چی باید بگم؟ اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون می شم.

Junior Member

من یه سوال دارم؟ من برای ویزای F2 دارم افدام می کنم. همسرم از WSU پذیرش گرفته و قصد دارم خودم هم اونجا پذیرش بگیرم. اگه ازم پرسیدن که اونجا می خوای چه کار کنی بهشون بگم اینو؟

Junior Member

سلام؛ من برای مقطع کارشناسی زیست شناسی premedical ( رشته ای که بعدش وارد دوره 4 ساله پزشکی میشن) از یه دانشگاه با رنک متوسط تو فلوریدا پذیرش دارم. هزینش حدود 44000$ میشه که 12000$ بهم فاند دادن، ضمنا دانشگاه ازم مدرک زبان هم نخواسته. میخوام برای این ماه از بیروت نوبت بگیرم ولی واقعا نگرانم که بهم ویزا ندن لطفا دوستان کمک کنند و بگن به نظرشون ممکنه از من چه سوالاتی بپرسن؟ ( با توجه به اینکه مثل بقیه در مورد RP یا CV و اینها از من نمی پرسن قاعدتا) ضمنا من الان دانشجوی پزشکیم ولی هیچ جا اینو قید نکردم. اگر پرسیدن این 3 سال چکار میکردم ، چی بگم؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)