صفحه 5 از 111 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1141

موضوع: سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : آشنایی با سوالات مصاحبه

نقل قول نوشته اصلی توسط emamian نمایش پست ها
    من موافقم لازم نیست همه را بگیم .اینکه پس ازریجکت چکار میکنید من تا حالا نشنیدم ولی اگه خودتا عاشق علم و ادامه تحصیل معرفی کنی بهتره
    می گن آخه نباس دروغ بگی چون آفیسر گویا جواب سوالاتو تایپ می کنه. مثلا به این سوال چه جوابی بدیم خوبه؟
    how many universities did you apply to?
    اینو که نمی تونی بگی 7 جا اپلای کردی وختی واقعیتش 15 جاس! یا می شه من سادم؟اسم دانشگاهارم ببری جوابه جالبی نیست چون یه جور ambiguity داره.

ApplyAbroad Veteran
    MINERVAra آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط A_M نمایش پست ها
    می گن آخه نباس دروغ بگی چون آفیسر گویا جواب سوالاتو تایپ می کنه. مثلا به این سوال چه جوابی بدیم خوبه؟
    how many universities did you apply to?
    اینو که نمی تونی بگی 7 جا اپلای کردی وختی واقعیتش 15 جاس! یا می شه من سادم؟اسم دانشگاهارم ببری جوابه جالبی نیست چون یه جور ambiguity داره.
    دوستان انقد حساس نباشین ، اصلا اینجوریا نیست، شما تعداد جاهایی‌ که پذیرش گرفتید + ۲ رو بگین apply کردم. معمولا گیر نمیده که چرا زیاده چرا کمه . ولی‌ برای اینکه نشون بدین دانشجوی خوبی‌ هستین رو جاهایی‌ که admit شودین اگه تازه افیسر مشتاق بود یه کم می‌تونین مانور بدین. ضمنا به احتمال بسیار قوی اونا آماری از جاهایی‌ که شما apply کردین ندران. به قول احسان مگه بیکارن برن در بیارن هر یه نفری به چن جا apply کرده و کجاها reject شده و.... افیسر فقط می‌خواد مطمئن شه که شما دانشجویی خوبی‌ هستین و نسبت پزیرشهاتون ۱/۱۰۰ نیست مثلا.

ضمنا کسی‌ مطمئن نیست که اون چیزایی که ایشون تایپ میکنه جواب سوالاس. چون در مورد من تاا اون آخر ماخرا چیزی تایپ نکرد . فک نمیکنم همهٔ حرفایی هم که زده بودیم اونقد توزهنش مونده باشه یا از نظرش اهمیت داشته باشه که بخواد تایپ کنه. بدم اگه سوالها جای خاصی‌ بود که اینا می‌باید جوابی تایپ کنن از همه یه جور سوال میکردن در حالیکه اینطوری نیست.
    بگو ازمکافاتهای زیاد/ز اس اوپی ونامۀ اوستاد-بگو چندسی وی زنوساختی/همه توی سطل آشغال انداختی-یکی داستان حماسی سرا/ز اپلای وریجکت وآن ماجرا-ز ویزا بگو،زانهمه دی اچل/که رستم بمانددراو همچو گل-چه فیشها که دربانک پرداختی/برا تافل واصل مدرک که میخواستی-چه ریختی تونزدآفیسرشدی؟/بگوچندروزه کلیرشدی؟-چه ها از تو پرسیداز آنهابگو/ازآی توانی،جاب آفرهابگو-زرفتن بگوهفتۀواپسین-زتهران وراننده تاکسی وفحش/زدربندوآن چیزکثیفای ترش-خلاصه بگوجملگی ماجرا/زچوپان کلاتاکالیفرنیا

Junior Member

در صورت اینکه بگیم فقط admissionگرفتیم از بقیه دانشگاهها به نظرتون ممکنه بگن admission رو ببینیم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Electrical Eng. - Texas A&M University

نقل قول نوشته اصلی توسط mina20 نمایش پست ها
    در صورت اینکه بگیم فقط admissionگرفتیم از بقیه دانشگاهها به نظرتون ممکنه بگن admission رو ببینیم؟
    نه ولی ممکنه اسم دانشگاه ها رو بپرسن

پیش فرض سؤال سفارت: از چه دانشگاههای دیگری پذیرش دارید؟

گاهی سفارت چنین سؤالی می کنه: از چه دانشگاههای دیگری پذیرش دارید؟
    آیا لازمه که مدارک پذیرش اون دانشگاهها رو داشته باشیم؟ منظورم I20 نیست. نامه ی admission منظورمه. چون یکی از بچه ها می گفت که اینو لازمه ببرید. اونوقت مسئله اینه که الان خیلیا email میزنن فقط و قبل از I20 نامه رسمی نمی فرستند.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : سؤال سفارت: از چه دانشگاههای دیگری پذیرش دارید؟

اتفاقاً این سوال رو گاهی نمی پرسن اکثراً می پرسن.
    لزومی نداره نامه بگید فقط کافیه اسم ببرید. فقط حواستون باشه اسم 4-5 تا دانشگاه رو بیشتر نبرید اگه بگین مثلاً 10 تا دانشگاه apply کردم حتماً می پرسه چرا انقدر زیاد و ممکنه خدای نکرده فکر کنه که شما قصدتون ادامه تحصیل نیست و می خواین هر جور شده خودتون رو برسونین آمریکا.
    اصلاً هدف اصلی این سوال همینه.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

حالا يه سوال ديگه
    اگه كشور ديگه اي هم اپلاي كرديم بگيم ؟‌ بگيم مثلا اپلاي كرديم و ريجكت شديم ؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Scheme
    حالا يه سوال ديگه
    معمولاً می پرسن توی آمریکا چه دانشگاهی اقدام کردید.
    ولی به نظر من بهتره حتماً بگید کشورهای دیگه apply کردید چون نشون می ده که شما شیفته آمریکا نیستید و تحصیلات براتون مهمه نه کشور.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط ars
    نقل قول نوشته اصلی توسط Scheme
    حالا يه سوال ديگه
    معمولاً می پرسن توی آمریکا چه دانشگاهی اقدام کردید.
    ولی به نظر من بهتره حتماً بگید کشورهای دیگه apply کردید چون نشون می ده که شما شیفته آمریکا نیستید و تحصیلات براتون مهمه نه کشور.
    کاملآ تصدیق می شه و تاکید می شه که بهتره اصلآ دانشگاه های کشور های دیگه رو هم لابلاش بگین .. !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Computer Science at DePaul University in Chicago

سوالي كه از من پرسيد در مورد دانشگاههاي آمريكا بود . من در مورد كانادا چيزي نگفتم.

بچه هايي بودن كه 18 يا 13 تا دانشگاه اپلاي كرده بودن و گفتن و مسئله اي هم پيش نيومد. البته مي پرسه كه چرا اين دانشگاه رو انتخاب كردين؟ بايد جواب داشته باشين

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)