صفحه 5 از 115 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1141

موضوع: سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : سؤال سفارت: از چه دانشگاههای دیگری پذیرش دارید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Scheme
    حالا يه سوال ديگه
    اگه كشور ديگه اي هم اپلاي كرديم بگيم ؟‌ بگيم مثلا اپلاي كرديم و ريجكت شديم ؟
    معمولاً می پرسن توی آمریکا چه دانشگاهی اقدام کردید.
    ولی به نظر من بهتره حتماً بگید کشورهای دیگه apply کردید چون نشون می ده که شما شیفته آمریکا نیستید و تحصیلات براتون مهمه نه کشور.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط ars
    نقل قول نوشته اصلی توسط Scheme
    حالا يه سوال ديگه
    اگه كشور ديگه اي هم اپلاي كرديم بگيم ؟‌ بگيم مثلا اپلاي كرديم و ريجكت شديم ؟
    معمولاً می پرسن توی آمریکا چه دانشگاهی اقدام کردید.
    ولی به نظر من بهتره حتماً بگید کشورهای دیگه apply کردید چون نشون می ده که شما شیفته آمریکا نیستید و تحصیلات براتون مهمه نه کشور.
    کاملآ تصدیق می شه و تاکید می شه که بهتره اصلآ دانشگاه های کشور های دیگه رو هم لابلاش بگین .. !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Computer Science at DePaul University in Chicago

سوالي كه از من پرسيد در مورد دانشگاههاي آمريكا بود . من در مورد كانادا چيزي نگفتم.

بچه هايي بودن كه 18 يا 13 تا دانشگاه اپلاي كرده بودن و گفتن و مسئله اي هم پيش نيومد. البته مي پرسه كه چرا اين دانشگاه رو انتخاب كردين؟ بايد جواب داشته باشين

saeede83
    Guest

آخه مثلا اگه بگیم که از کانادا یا اروپا هم admission داریم، نمی گه خب اینجا ریجکت شدی برو اونجا؟ بهتر نیست بگیم کهجا های دیگه هم اپلای کردیم اما ریجکت شدیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    آخه مثلا اگه بگیم که از کانادا یا اروپا هم admission داریم، نمی گه خب اینجا ریجکت شدی برو اونجا؟ بهتر نیست بگیم کهجا های دیگه هم اپلای کردیم اما ریجکت شدیم؟
    فکر کنم انقدری که ما جدی می گیریم مهم نیست این قضیه. طرف فقط می خواد یه حسی پیدا کنه از اینکه می خوای چنگکارو تو آمریکا باز کنی یا نه. چند تا چیزو فقط یادمون باشه بد نیست. اینکه دانشگاهها کلاً از چند تا کشور باشه نکته خوبیه. همینطور ایالتهای مختلف باشه خوبه و همونطور که ZF گفت خوبه بتونی در مورد دلایل انتخاب دانشگاهها تفت بدی. یعنی نشون بدی که خیلی علمیه انگیزه هات.
    البته فحش ندینا، ولی من امروز در مورد مصاحبه های پارسال یه چیزایی شنیدم که به این نتیجه رسیدم که اصلاً خود مصاحبه خیلی مهم نیست. قبل از اون تصمیمشون رو می گیرن برای ویزا دادن. از حرفای قبرسیای امسالم همینو فهمیدم. سخت نگیریم بهتره. خیلیا از دنیا بی خبر رفتن مصاحبه و ویزا گرفتن. خیلیا هم 2 ماه رو سوالای متداول کار کردن و نگرفتن.

saeede83
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط Sysyphus
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    فکر کنم انقدری که ما جدی می گیریم مهم نیست این قضیه. طرف فقط می خواد یه حسی پیدا کنه از اینکه می خوای چنگکارو تو آمریکا باز کنی یا نه. چند تا چیزو فقط یادمون باشه بد نیست. اینکه دانشگاهها کلاً از چند تا کشور باشه نکته خوبیه. همینطور ایالتهای مختلف باشه خوبه و همونطور که ZF گفت خوبه بتونی در مورد دلایل انتخاب دانشگاهها تفت بدی. یعنی نشون بدی که خیلی علمیه انگیزه هات.
    البته فحش ندینا، ولی من امروز در مورد مصاحبه های پارسال یه چیزایی شنیدم که به این نتیجه رسیدم که اصلاً خود مصاحبه خیلی مهم نیست. قبل از اون تصمیمشون رو می گیرن برای ویزا دادن. از حرفای قبرسیای امسالم همینو فهمیدم. سخت نگیریم بهتره. خیلیا از دنیا بی خبر رفتن مصاحبه و ویزا گرفتن. خیلیا هم 2 ماه رو سوالای متداول کار کردن و نگرفتن.
    چطور از قبل می دونن که به کی می خوان ویزا بدن؟ از روی همون ایمیلی که قبل مصاحبه براشون می فرستیم و فرم DS-156?

منم اینو با اطمینان نگفتم و مطمئناً همیشه اینطوری نیست. ولی بچه ها می گفتن از همون مدارکی که بدو ورود ازت می گیرن تقریبآً تصمیمشون رو می گیرن. خیلی از بچه ها پارسال مطمئن بودن که تو اون مدتی که تا شروع مصاحبه معطل میکنن همین کارو میکنن. خیلی از اونایی که امسال رفتند قبرس هم همین اعتقادو دارند. البته من نخواستم نتیجه گیری کنم. منظورم این بود که خیلی هم نباید سخت گرفت مصاحبه رو.

Junior Member

پیش فرض آمادگی جهت مصاحبه

آمادگی جهت مصاحبه سفارت

الف- با نمونه سئوالات مصاحبه آشنا شوید. در ذیل تعداد 82 عدد از نمونه سئوالات مصاحبه ویزای دانشجویی گرد آوری شده است.
    ب- پیشنهاد میشود که در مورد تک تک این سئوالات فکر کنید و بهترین جواب را پیدا کنید. دقت کنید که طی مصاحبه و از طریق پاسخها و مدارکی که ارائه می دهید بایستی بتوانید مصاحبه گر را قانع کنید که

1. فقط برای تحصیل آنهم در همان دانشگاه ذکر شده به آمریکا میروید.
    2. منابع مالی لازم جهت تامین هزینه های مربوطه را دارا می باشید.
    3. قطعا بعد از پایان تحصیل به کشور خود بر میگردید.

ج- برای مواجهه با سئوالات جدبد و خارج از لیست بالا آمادگی داشته باشید.

د- سعی کنید با دوستان خود و با استفاده ازنمونه سوالات ذکر شده مصاحبه را بارها تمرین کنید.

ه- از چند هفته قبل از مصاحبه هر شب موقع خواب (یا هر زمانی که امکان تمرکز کردن وجود دارد) تصویر خود را مجسم کنید که در کنسولگری هستید و در مصاحبه قبول شده اید. حالت شادی و احساس بعد از شنیدن خبر قبولی مصاحبه را کاملا احساس کنید.

و- مدارک مورد نیاز را به صورت کاملا منظم و مرتب در یک زونکن قرار دهید به گونه ای که در صورت نیاز به یک مدرک، امکان پیدا کردن سریع و راحت وجود داشته باشد. اگر مدرکی را زود پیدا نکنید یا گم کنید
    ممکن است باعث در هم ریختگی روحی و در نتیجه کاهش راندمان شما شود.

ک- از هفته ها قبل از مصاحبه به همه دوستان و اطرافیان خود بگویید که قطعا بعد از فارغ اتحصیلی به کشور بر میگردبد و هرگز در آمریکا نخواهید ماند!

م- به خود تلقین کنید که قطعا در این مصاحبه موفق خواهید شد. بایستی رفتار و گفتار شما به گونه ای باشد که نشانگر اطمینان و ایمان شما به موفقیت باشد. این گفته معروف هنری فورد را در نظر داشته باشید: "اگر فکر کنید که موفق می شوید ویا شکست می خورید، در هر دو صورت درست فکر کرده اید"

ن- از اعتقادات مذهبی و نذر و نیاز هم می توانید برای افزایش روحیه خود استفاده کنید. به عنوان مثال من نذر کرده بودم تا در صورت موفقیت در اخذ ویزا یک گوسفند بخرم و گوشت آنرا به شیرخوارگاه آمنه (در تهران) تحویل دهم.
    ویرایش توسط studentz : March 19th, 2014 در ساعت 06:29 PM دلیل: لینک وبلاگ

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آمادگی جهت مصاحبه

در روز مصاحبه

الف- سعی کنید غذای کافی بخورید. از پرخوری ویا خوردن غذاهایی که ممکن است باعث بروز عوارض جانبی شود (ادویه جات تند، غذاهای چرب، حبوبات و ...) خود داری کنید.

ب- سعی کنید چند عدد شکلات به همراه داشته باشید تا در صورتیکه به هر دلیل (از جمله استرس ناشی از مصاحبه) قند خونتان کم شد از آنها استفاده کنید.

ج- چند عدد قرص استامینوفن به همراه داشته باشید.

د- بهتر است در روز مصاحبه لباس رسمی بپوشید و ظاهر شما مناسب باشد.

ه- زمانی که در انتظار اعلام نام خود جهت مصاحبه هستید به جای منتظر ماندن و دائم ساعت خود را نگاه کردن ،که باعث افزایش اضطراب شما میگردد، سعی کنید خود را با مطالعه مجلات و یا صحبت با دیگران سرگرم کنید.

و- در سالن مصاحبه هرگز با کسی که از رد شدن در مصاحبه صحبت میکند ، آیه یاس می خواند، ویا آمار مایوس کننده می دهد صحبت نکنید.

ز- لبخند را فراموش نکنید. سعی کنید در طول مصاحبه (و قبل از آن) لبخند ازلبتان قطع نشود.

ک- اعتماد به نفس و ریلاکس بودن در حین مصاحبه راندمان و شانس شما را افزایش میدهد.

ل- فقط به سئوالات مطرح شده جواب دهید وهیچ مطلبی بیش از پاسخ سوال مربوطه را ذکر نکنید.

م- ممکن است مصاحبه گر یک سوال را دوبار و به دو صورت مختلف مطرح کند در این صورت پاسخهای شما نباید تضاد داشته باشد.

adonis
    Guest

پیش فرض پاسخ : آمادگی جهت مصاحبه

سللم، من براى ويزاى H1 اقدام كردم،شنيدم كه 2 بار INTERVIEW انجام ميشه ، راسته يا نه؟ يعنى يه دفعه يه افسر OK ميده ولى بعدش افسر دوم ؟ من دوبى INTERVIEW H1 خواهم داشت . ممنون ميشم كه جواب بدين .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)