صفحه 51 از 115 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1141

موضوع: سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

سلام دوستان. درباره اون سوالی که میپرسن برای اینکه بفهمن ما حتما به ایران برمی گردیم، من میخوام بگم که در ایران خونه دارم و شرایط برای ادامه زندگی من در ایران مهیاست (واقعا خونه دارم ها!!). آیا این حرف می تونه قانع کننده باشه؟؟؟ مرسی

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein021 نمایش پست ها
    سلام دوستان. درباره اون سوالی که میپرسن برای اینکه بفهمن ما حتما به ایران برمی گردیم، من میخوام بگم که در ایران خونه دارم و شرایط برای ادامه زندگی من در ایران مهیاست (واقعا خونه دارم ها!!). آیا این حرف می تونه قانع کننده باشه؟؟؟ مرسی
    بله. یک چیز منطقی و خوب است.

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein021 نمایش پست ها
    دیگه اینطوریا هم نیست. آفیسر نگاه می کنه ببینه چقدر قانع کننده است حرفت.

مثلا ًاین که بگی خونه دارم که چیزی رو نشون نمیده. اصلاً همین خونه ممکنه شر بشه! بفروشیش بری باهاش یه خونه اونور بخری و بمونی!

به نظرم باید جواب قشنگ و دلنشین باشه: مثلاً میتونی بگی کار برم تو ایران هست و چندتا آفر دارم مضاف بر اینکه داشتن خانه و صاحب خونه بودن من رو خیلی جلو میندازه . یه اشاره ای هم به خانواده خودت و احیاناً همسرت بکنی که عالیه! یعنی 3 تا دلیل دادی.. کار... خانواده .. خونه.. چون حتماً میدونن خونه تو ایران سخته داشتنش

یه تجربه دیگه در همین راستا:

من تو مصاحبه عشق آباد به خاطر نداشتن فاند ریجکت شدم. آفیسر هم اون روز گیر بود

به من گفت این همه پول برای تحصیل رو از کجا می خوای بیاری؟ من هم گفتم وضعمون خوبه. یه ساختمون پنج طبقه داریم که اجاره دادیم و اصلاً نگرانی نداریم و مضاف بر این پدرم هم انقدر حقوق می گیره و این صد و خورده ای میلیون رو برای من گذاشته کنار! این جواب در کنار داشتن دو عدد دایی در آمریکا با این که ایالت های دیگه هستن باعث ریجکت من شد.

در صورتی که من اگر زمان بر می گشت به عقب یه جواب تو این مایه ها می دادم:

این همه پول برای تحصیل رو از کجا می خوای بیاری؟
    من دانشجوی خوبی هستم و دانشگاه من رو برای دریافت بورس و فاند کاندید کرده. 2 تا استاد بهم جواب دادن و گفتن سعی می کنیم فاند جور کنیم (واقعاً اینطور بود و جالب اینه که نامشون همراهم بود) مضاف بر این که برای TA هم کاندید شدم و چون دو سال تو دانشگاه درس دادم احتمال این که این پوزیشن رو بگیرم خیلی بالاست. مضاف بر این که تا زمان جور شدن فاند خانواده ام من رو حمایت مالی می کنند این هم مدارکش!

حالا خودتون مقایسه کنید! شاید هم میرفتم ترکیه و دوبی و با همون جواب قبلی ویزا رو می گرفتم! ولی به هر حال سعی کنید تا دندون مسلح باشین و برای هر سوالی جواب منطقی داشته باشین! حتماً سوال هارو تمرین کنید. حتماً برای هر کدوم خودتون جواب بنویسید و برای هر سوالی چند دلیل خوب داشته باشین.
    ویرایش توسط zebarjadi : November 30th, 2013 در ساعت 07:26 AM دلیل: ترکیب ارسال‌ها

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    از نظر شخصيه من اگر نگيد بعيده اونها راهي داشته باشند بفهمند. ازش مقاله دادين كه قابل Tracking باشه تو نت؟ ولي نهايتا اين تصميمي كه خودتون مي گيريد و با مسئوليت خودتون. هميشه تو كارهاي سفارت اتفاقات خاص هم ميوفته كه نميشه بعدا به همه تعميم داد.

شادزي
    خیلی ممنون از راهنماییتون. نه مقاله ندارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط lotusflower91 نمایش پست ها
    دوستان به نظرتون كسي كه ميخواد f2 اققدام كنه و بايان نامه ي فوق ليسانسش شديد حساس باشه. بكه ليسانسم مشكل ساز ميشه؟
    اگر رشته تون حساس نیست (مواد (کلش)، هوافضا ( آیرو و پروپالشن)، مکانیک (مخصوصاً مرتبط با جامدات و ساخت و تولید)، برق(با ریز گرایشاش آشنایی ندارم))... اگر کارتون به مواد، کامپوزیت، نانو، اف جی ام، پلیمر، آلیاژهای خاص، فتیگ فرکچر و تجهیزات دوار و کارای خاص هوافضایی ربطی نداره و مدرکی که نشون بده تو این زمینه ها کار می کردید می تونید بگید فوق دارید و کسی هم از شما نمی پرسه که تزتون چی بوده ومی تونید موضوعش رو هم تغییر بدید و رزومه رو ببرید یه جهت دیگه! این طوری شاید بهتر هم باشه در آینده اگر بخواهید status رو از f2 به f1 تغییر بدید یا غیره دیگه ترسی نخواهید داشت.

دقت کنید وقتی 2 تا 3 سال ارشد رو حذف می کنید باید بگید کار کردید یا سربازی رفتید! که خودش می تونه حساسیت هایی از نوع خودش ایجاد کنه

دوستان سوالات رو از لینک زیر دانلود کنید.

باید لوگد این باشید!

جواب های سوال ها الزاماً خیلی خوب و ماهرانه نیستن!

برای خودتون دوباره تمرین کنید و پر کنید تو یک فایل داک. سعی کنید برای هر سوال حداقل سه تا جواب خیلی خوب داشته باشین!
    جواب خیلی خوب از نظر شما شاید از نظر آفیسر افتضاح باشه. پس حتماً جواب های احتمالیتون رو اینجا شیر کنید تا دوستان با تجربه
    تر کمک کنند تا بیشتر بهبود بدینشون!!

اگر فاند ندارید، اگر فامیل دارید در آمریکا، اگر کیستون ضعیفه از هر نظر و نکاتی وجود داره که احتمال میدید آفیسر گیر بده حتماً سوالات رو شدیداً تمرین کنید که واقعاً کمک می کنند. برای مثال پست 534 همین تاپیک رو که خودم زدم بخونید تا متوجه شید!

به این سوالات هم سوال 52 رو اضافه کنید:

مثلاً: چرا این سفارت رو انتخاب کردی؟ یا چرا دفعه پیش که ریجکت شدی رفتی فلان جا! فقط یادتون باشه مثلاً دوبی همیشه خالی بوده و نمی تونید بهونه پر بودنش رو بیارین و بگین دوبی پر بود رفتیم باکو یا عشق آباد!! دلایل منطقی داشته باشین. البته این بیشتر شامل کسایی می شه که سفارت های غیر اصلی میروند یا تو مصاحبه قبلی رفتن. اما گفتم بگم که جا نخورید

اگر فاند دارید هم حتماً تاپیک های کلیرنس و کسایی که رد شدند و خلاصه سازی رزومه رو مطالعه کنید که از نظر کلیرنسی خودتون رو گارانتی کنید! چون احتمالاً مصاحبه ویزاتون خیلی فرمالیته هست!
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

سلام من بعد از هفت ماه 3 هفته پيش با بند ٢١٤b ريجكت شدم بر اساس أيميلي كه بهم زدن علاوه بر موارد عمومي اين بند به خاطر تحريم بودن شركتي كه قبلان توش كار ميكردم ريجكت شدم الآن ديگه با أون شركت كار نميكنم و مدرك پايان قرار دادم كه به صورت پاره وقت بوده و در ارتباط با حفاظت از حيات وحش در بخش محيط زيست بوده دارم با توجه به اينكه رشتم حيات وحش هست و أصلان حساس نيست و فاند كامل دارم در جواب اين سؤال كه چه چيزي از مصاحبه قبليت تا الآن تغير كرده چي بگم؟

Junior Member

دوستان سلام
    من ٣ روز ديگه سفارت آنكارا وقت دارم
    ٢ تا سوال دارم
    من يه خاله دارم اونجا و تو dsهم گفتم. اما هيييييچ رابطه اي باهم نداريم حتي نميدونم كه زنده س ! چي بگم راجع بهش
    ٢- پدر و مادر من جدا شدن. آيا اين بده يا ميتونم بگم تنهان و به من احتياج دارن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nil0tic نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من ٣ روز ديگه سفارت آنكارا وقت دارم
    ٢ تا سوال دارم
    من يه خاله دارم اونجا و تو dsهم گفتم. اما هيييييچ رابطه اي باهم نداريم حتي نميدونم كه زنده س ! چي بگم راجع بهش
    ٢- پدر و مادر من جدا شدن. آيا اين بده يا ميتونم بگم تنهان و به من احتياج دارن؟
    1-حقیقت رو بگید.
    2- اصلا بد نیست.
    " پر بکش سوی دل روشنی ها که شاید از پس تیرگی ، آفتابی در آید "
    "Your pain never goes away, You cannot get over it, You just learn how to deal with it"

Junior Member

سلام من 26 سالمه لیسانس هوافضا دارم و الان در مقطع لیسانس رشته هنر از امریکا پذیرش دارم، با توجه به این که رشته ی قبلیم هوافضا بوده و روی این رشته حساسیت زیادی وجود داره آیا میتونم بگم که رشته قبلیم مکانیک یا چیز دیگه ای بوده؟؟؟می ترسم که به مشکل بخورم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)