صفحه 53 از 115 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 1141

موضوع: سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    ببین یه مسئله ای هست که آدرس هایی که شما به دانشگاه میدی رو اونا ثبت می کنند... برای سیستم SEVIS دو تا آدرس لازمه Permanent Address توی Home Country و Current Address! من بار اولی که I-20 گرفتم آدرس یکی از اقوام تو آمریکا رو دادم.. بعد تو سیستم که نگاه کردم دیدم Permanent Address من تو سیستم دانشگاه شده آدرس فامیل در آمریکا! احتمالاً آدرس Permanent رو هم تو SEVIS به اشتباه کرده بودند فامیل در آمریکا. این آدرسیه که احتمالاً آفیسر بهش دسترسی خواهد داشت! (احتمالاً)

اگر خواستید این کار رو بکنید حتماً با دانشگاه هماهنگ کنید و بپرسید که آیا این آدرس روی پاکت پستی فقط میاد؟ یا توی سیستم SEVIS هم ثبت میشه؟! این خیلی مهمه! مخصوصاً اگر فاند ندارید....

مورد نسبتاً مشابه دیگه ای هم بود که 3 یا 4 سال پیش تو باکو اتفاق میافته! یه بابایی که فاند نداشته ... SEVIS FEE رو میده خواهرش تو کانادا براش میزنه و آدرس رسید SEVIS رو هم تو کانادا میده! بچه هایی که رسید رو از تو سایت پرینت گرفتند دیدند که آدرس رو پایینش میزنه! خلاصه آفیسر که آدم گیری بوده می پرسه کی تو کانادا داری؟ طرف می گه هیش کی!! میگه این رسیدت چرا مال اونجاست؟! میگه آهان خواهرم اونجاست!! بعد میگه چند تا بچه اید؟ میگه 2 تا منم و خواهرم که اونجاست!!! خلاصه میپرسه سن مادر پدرت چقدره که فکر کنم بالا بوده! آخرش رد می کنه طرف رو می گه هیچ tie به کشورت نداری... و خواهرت هم نداشته از این حرفا!

خلاصه یه آدرس ساده ممکنه کار دست آدم بده!! حتماً به دانشگاه ایمیل بزنید بپرسید که اگر آدرس خاله در آمریکا رو بدید تو سیستم ثبت میشه یا نه!!

خیلی خیلی ممنونم ، به من اینجوری گفتن

.....If you would like to have your I20 mailed or handed to someone in the US so they can send it via courier, please email their name to

البته من بهشون میل میزنم میپرسم، بازم ممنون
    ..Let's fly somewhere else

Junior Member

ببین یه مسئله ای هست که آدرس هایی که شما به دانشگاه میدی رو اونا ثبت می کنند... برای سیستم SEVIS دو تا آدرس لازمه Permanent Address توی Home Country و Current Address! من بار اولی که I-20 گرفتم آدرس یکی از اقوام تو آمریکا رو دادم.. بعد تو سیستم که نگاه کردم دیدم Permanent Address من تو سیستم دانشگاه شده آدرس فامیل در آمریکا! احتمالاً آدرس Permanent رو هم تو SEVIS به اشتباه کرده بودند فامیل در آمریکا. این آدرسیه که احتمالاً آفیسر بهش دسترسی خواهد داشت! (احتمالاً)

اگر خواستید این کار رو بکنید حتماً با دانشگاه هماهنگ کنید و بپرسید که آیا این آدرس روی پاکت پستی فقط میاد؟ یا توی سیستم SEVIS هم ثبت میشه؟! این خیلی مهمه! مخصوصاً اگر فاند ندارید....

مورد نسبتاً مشابه دیگه ای هم بود که 3 یا 4 سال پیش تو باکو اتفاق میافته! یه بابایی که فاند نداشته ... SEVIS FEE رو میده خواهرش تو کانادا براش میزنه و آدرس رسید SEVIS رو هم تو کانادا میده! بچه هایی که رسید رو از تو سایت پرینت گرفتند دیدند که آدرس رو پایینش میزنه! خلاصه آفیسر که آدم گیری بوده می پرسه کی تو کانادا داری؟ طرف می گه هیش کی!! میگه این رسیدت چرا مال اونجاست؟! میگه آهان خواهرم اونجاست!! بعد میگه چند تا بچه اید؟ میگه 2 تا منم و خواهرم که اونجاست!!! خلاصه میپرسه سن مادر پدرت چقدره که فکر کنم بالا بوده! آخرش رد می کنه طرف رو می گه هیچ tie به کشورت نداری... و خواهرت هم نداشته از این حرفا!

خلاصه یه آدرس ساده ممکنه کار دست آدم بده!! حتماً به دانشگاه ایمیل بزنید بپرسید که اگر آدرس خاله در آمریکا رو بدید تو سیستم ثبت میشه یا نه!!
    من الان گيج شدم! من i20 رو آدرس دوستم رو كه همون وقت داشت ميومد ايران دادم و پست كردن براى اون.(i20 اول رو به برادرم فرستاده بودن)
    الان sevis fee رو چه كسى برام بريزه بهتره؟ با توجه به اينكه تو مصاحبه ميپرسه و من ميگم برادرم اونجاست مشكلى هست آدرس اش تو رسيد بياد؟ بالاخره خب براى هر كسى يكى تو آمريكا پرداخت ميكنه معمولا ديگه

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط DrRosha نمایش پست ها
    من الان گيج شدم! من i20 رو آدرس دوستم رو كه همون وقت داشت ميومد ايران دادم و پست كردن براى اون.(i20 اول رو به برادرم فرستاده بودن)
    الان sevis fee رو چه كسى برام بريزه بهتره؟ با توجه به اينكه تو مصاحبه ميپرسه و من ميگم برادرم اونجاست مشكلى هست آدرس اش تو رسيد بياد؟ بالاخره خب براى هر كسى يكى تو آمريكا پرداخت ميكنه معمولا ديگه
    ببین وقتی پرداخت می کنند Sevis Fee رو ... یه آدرس میدن که رسیدش بیاد در خونه! رسیدش رو اینترنتی هم میشه گرفت و پرینت کرد! اصل رسید هیچ جا به درد نمی خوره! تا الان که نخورده! واسه همین بده آدرس ایران رو بزنند!! برادرت برات پرداخت می کنند و آدرس خونه ایرانتون رو میدند!! اینطوری دیگه رو رسیدت آدرس برادرت نمی خوره! به همین راحتی!

کلاً بد نیست برای Safe تر کردن همه چیز این نکات ریز رو هم رعایت کرد! شما ممکنه خدایی نکرده ریجکت شی!؟ نه؟! شاید تو مصاحبه دوم بخوای به آفیسر بگی که اصلاً با برادرت تماس ندارید و مشکل خانوادگی دارید!؟!

شما (شمای نوعی) اگر دارید الان تو این سایت می چرخید دلیلش اینه که می خواهید 5% به 5% شانستون رو ببرید بالا یا این که چند روز احیاناً زمان کلیرنس و شانس کلی کلیر شدن رو ببرید بالا! وگرنه کل اطلاعات تو سایت سفارت هم هست... به تمام نکات منطقی که میبیند عمل کنید تا حد توان... تا شانستون بالاتر بره...
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member

ببین وقتی پرداخت می کنند Sevis Fee رو ... یه آدرس میدن که رسیدش بیاد در خونه! رسیدش رو اینترنتی هم میشه گرفت و پرینت کرد! اصل رسید هیچ جا به درد نمی خوره! تا الان که نخورده! واسه همین بده آدرس ایران رو بزنند!! برادرت برات پرداخت می کنند و آدرس خونه ایرانتون رو میدند!! اینطوری دیگه رو رسیدت آدرس برادرت نمی خوره! به همین راحتی!

کلاً بد نیست برای Safe تر کردن همه چیز این نکات ریز رو هم رعایت کرد! شما ممکنه خدایی نکرده ریجکت شی!؟ نه؟! شاید تو مصاحبه دوم بخوای به آفیسر بگی که اصلاً با برادرت تماس ندارید و مشکل خانوادگی دارید!؟!

شما (شمای نوعی) اگر دارید الان تو این سایت می چرخید دلیلش اینه که می خواهید 5% به 5% شانستون رو ببرید بالا یا این که چند روز احیاناً زمان کلیرنس و شانس کلی کلیر شدن رو ببرید بالا! وگرنه کل اطلاعات تو سایت سفارت هم هست... به تمام نکات منطقی که میبیند عمل کنید تا حد توان... تا شانستون بالاتر بره...
    من sevis fee رو برادرم برام پرداخت كرد ولى فقط يه جا آدرس خواست كه اونم آدرس ايران رو داد. شايد تو قسمت پرداخت به عنوان card holder مال خودش رو داده باشه. كجا ميشه نگاه كرد كه چه آدرس هايى تو sevis ثبته؟ رسيدى كه برام ايميل كرده كه آدرس ايران فقط داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط DrRosha نمایش پست ها
    من sevis fee رو برادرم برام پرداخت كرد ولى فقط يه جا آدرس خواست كه اونم آدرس ايران رو داد. شايد تو قسمت پرداخت به عنوان card holder مال خودش رو داده باشه. كجا ميشه نگاه كرد كه چه آدرس هايى تو sevis ثبته؟ رسيدى كه برام ايميل كرده كه آدرس ايران فقط داره.
    آدرس Card Holder مهم نیست.. اون آدرسی که روش خورده مهمه
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Senior Member

سلام٬ سوال دانشگاه ديگري هم اپلاي كردي٬برای چی پرسیده میشه؟ مثلا اگر بین رشته ای باشی و چند رشته اپلای کرده باشی نکته منفی هست؟ کلا چه جوابی میتونه مشکل درست کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    سلام٬ سوال دانشگاه ديگري هم اپلاي كردي٬برای چی پرسیده میشه؟ مثلا اگر بین رشته ای باشی و چند رشته اپلای کرده باشی نکته منفی هست؟ کلا چه جوابی میتونه مشکل درست کنه؟
    باید یه کم بررسی کنم... برای خودم سوال بود ولی نرفتم دقیق در بیارم!

کلاً بیشتر احساس می کنم می خوان ببینند رو ایالت یا ایالت های خاصی تمرکز کردید؟! یا نه!! مثلاً دیده شده طرف یه برادر تو کالیفرنیا داشته و همه رو تو کالیفرنیا زده!

یکی دیگه هم اینه که ببیند چند تا دانشگاه زدید! معمولاً تعداد کم هم باشه مشکل سازه! مثلاً 1 یا 2 تا!!

من یکی از دوستانم با خانم مو مشکی تو آنکارا مصاحبه داشته و با این که فول فاند بود و از یه دانشگاه دیگه هم فول فاند داشت آفیسر ازش پرسیده بوده که چند جا زدی ( این سوال از فول فاند ها عرف نیست) و دوستم فقط دو تا زده بوده و آفیسر هم گیر میده بهش ولی ردش نمی کنه!! دوستم که می گفت شدیداً حساس شده بود رو این قضیه و میگفت تو که رزومه ات خوبه چرا فقط دو جا زدی؟!

از طرفی تعداد بهینه اش رو ما نمیدونیم! حدسم اینه که از یه تعدادی بیشتر هم خیلی جالب نباشه! به نظرم 6 7 تا خوبه.. چون دیدم معمولاً به 6 7 تا که میرسه تو تجربیات ویزا بچه ها گفتن آفیسر صحبتشون رو قطع کرده و یه سوال دیگه پرسیده!!!!

کلاً سعی کنید در هر ایالت یه دون بیشتر نگید و ترجیحا ً دانشگاه هایی که تو شهر های بهتر و بزرگتر و ایالت های بهتر هستند رو بزارید آخر بگید! تو ذهنتون برای هر دانشگاه یه دلیل خوب داشته باشید که اگر 1 در میلیارد پرسید بتونید بگید! آفیسر دسترسی به دانشگاه هایی که زدید نداره.. ممکنه اگر I-20 گرفته باشید بفهمه! ول احتمالش کمه باز هم!

اگر فول فاند هستید احتمال پرسیده شدنش کمه! اگر پارشیال فاند بالای 50 % هم باشید احتمال پرسیده شدنش هست... نمونه اش دوستی که 60% فاند داشته و ایروان ازش پرسیده چند تا زدی و غیره: اینجا

پیش فرض پاسخ : ویزای توریستی

دوستان عزیز
    اگر آفیسر باکو بپرسه چرا برای ویزا به ترکیه یا ارمنستان نرفتید در جواب باید چه گفت؟ میشه گفت سایت ویزا برای آذری زبان ها ترجیح داده به آذربایجان بریم؟!

Junior Member

با سلام
    در فرم I-20 من در قسمت زبان همچین چیزی نوشته شده
    this school requires English proficiency. this student is not proficient yet. English instructions will be given at the school.
    حد نصاب تافل دانشگاه 79 بوده و حد نصاب تافل دانشکده 92!نمره من 88 شده. اگر در روز مصاحبه سوالی در رابطه با زبان از من پرسیده شد چطور جواب بدم؟ ممکنه این قضیه برای من مشکلی ایجاد کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط niloobah نمایش پست ها
    با سلام
    در فرم I-20 من در قسمت زبان همچین چیزی نوشته شده
    this school requires English proficiency. this student is not proficient yet. English instructions will be given at the school.
    حد نصاب تافل دانشگاه 79 بوده و حد نصاب تافل دانشکده 92!نمره من 88 شده. اگر در روز مصاحبه سوالی در رابطه با زبان از من پرسیده شد چطور جواب بدم؟ ممکنه این قضیه برای من مشکلی ایجاد کنه؟
    حتماً کارنامه تافل رو نشون بدید خود آفیسر متوجه میشه زبانتون خوبه! چون 88 فکر می کنم از میانگین کسایی که میرن بالاتره! در ضمن اگر صفحه دانشگاه رو هم دارید نشون بدید که گفته 92 هستید! یعنی خیلی نزدیک به حد نصاب هستید! این دو تا مدرک کافیه! ولی توصیه میشه بگید که از زمانی که تافل دادید به طور پیوسته دارید روی زبانتون کار می کنید و کلاس رفتید و خوندیدو نوشتید و اطمینان دارید که اگر retake کنید نمره ای خیلی بالاتر از حد نصاب خواهید اورد...

اگر گفتن چرا دوباره ندادید؟ یا دوباره میدید بگید که برنامه دارم به محض رسیدن به آمریکا دوباره بدم! چون ایران تافل شلوغ بوده این چند وقت به خاطر پیک اپلیکنت ها!

موفق باشید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)