صفحه 64 از 115 نخستنخست ... 14545556575859606162636465666768697071727374114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 631 تا 640 , از مجموع 1141

موضوع: سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت کارآفرینی دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

مثلاً اینطوری نیست که اگر دروغ بگی و کلیرنس بخوری، برن چک کنن و بفهمن؟ خصوصاً اینکه توی دانشگاه ها اطلاعاتت ثبت شده.

Junior Member

خانم من دو سال فارغ و تحصیل شده، میخواستم بدونم که ایشون در توجیه اینکه این دو سال چیکار میکرده باید چی بگه
    ایشون به عنوان همراه با من میاد و ما میریم سفارت ترکیه

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iramin نمایش پست ها
    توی مصاحبه در مورد استادای گذشته حتما می‌پرسن ؟
    اسم استاد تز ارشد و لیسانس باید توی رزومه باشه ؟ تا اونجایی که من فهمیدم هر چی اطلاعات غیرضروری کمتر بدی به سفارت بهتره.
    میخوام بدونم اسم استادا جزو اطلاعات ضروری هست که اونا انتظار دارن داشته باشن، هست یا نه ؟
    مثلا اسم رو نذاریم توی رزومه یهو بعد شیش ماه میل بزنن بگن اسم استادت چی بود ؟!
    یا این که مثلا نذاریم اگه شفاهی وسط مصاحبه پرسید بگیم اسمشو !
    ببین معمولاً اسم استاد رو میگیرن تا صفحه رو با دقت بررسی کنند که ببینند شما چه کار هایی انجام دادید ... و استاد چی گفته!

مثلاً ببینند مقاله با استاد دارید یا نه... تاتیتل تزتون خورده یا نه

از این حرفا!!

بستگی داره کدوم سفارت برید!

ایروان و آنکارا تو 11 و 16 سوال میپرسند اسم اساتید رو!

دبی گاهی اوقات میگه که اسم استادت رو بگو و اسپل کن!

جدیداً باکو تقریباً از همه میپرسه این رو!

عشق آباد گیر زیادی نمیده!

کلاً دادن و ندادنش خیلی فرقی نمی کنه.. چون خیلی سخت نیست پیدا کردنش از اینترنت... به نظرم برای تسریع فرایند میپرسند!

من سراغ ندارم اینطوری بپرسند!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

نقل قول نوشته اصلی توسط f_forouzan نمایش پست ها
    سلام. خب شما می گی صداقت می تونه بدترین راه باشه. این یه کم ریسکی می شه. من خودم 4 تا دانشگاه اپلای کردم که از 3 تاش پذیرش گرفتم همش هم توی شیکاگوئه چون دوستی اونجا دارم که گفته می تونم توی مدت تحصیل باهاش زندگی کنم. تا جائیکه من فهمیدم ممکنه سفارت دسترسی به اطلاعات دانشگاه ها هم داشته باشه. خصوصاً اینکه دوتا آی 20 برام صادر شده از دو تا دانشگاه ها و البته من فقط با یکیش وقت گرفتم. حالا میتونم انقدر راحت بگم نه همه توی شیکاگو نبوده و اسم دانشگاه های دیگری در ایالت های دیگر رو الکی بگم؟ ریسکش بالا نیست؟
    خب برم توی این فاز که وابستگی عاطفی ام زیاده و نمی تونم تنها زندگی کنم و اینا، برای همین جایی که دوستم بود اقدام کردم.
    ببین من اگر آفیسرت بودم بهت نمیدادم!

این طوری فکر میکردم: شما دانشگاه و کیفیتش و ایناش خیلی برات مهم نبوده... چون فقط خواستی بری شیکاگو!! چرا شیکاگو فقط؟!؟! نکنه دوست دختری دوست پسری چیزی داری اونجا!!! آره بعید نیست!!!
    شایدم یکی رو اونجا داری که برات کار غیر قانونی جور می کنه! اصلاً از کجا معلوم کسی رو اونجا نداره بخواد بره ازدواج کنه؟! شاید هم یه ریگ دیگه ای به کفشش هست... فاند هم که نداره...! آره دیگه خودش هم مثلاً تو DS یا مصاحبه گفت که دوست داره اونجا!

خب متاسفم شما من رو قانع نکردید بر میگردید!

=-=-=-=-=-=-=-=

انتخاب با شماست!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1029 نمایش پست ها
    خانم من دو سال فارغ و تحصیل شده، میخواستم بدونم که ایشون در توجیه اینکه این دو سال چیکار میکرده باید چی بگه
    ایشون به عنوان همراه با من میاد و ما میریم سفارت ترکیه
    خانم f2 یا j2 هستند دیگه؟!

ایشون در این دوسال اگر کار بی خطر داشتند که بگید کار میکردند!

اگر نداشتند بگید خانه دار بودند و اونجا هم زبان میخونند و خانه داری می کنند!

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

هایزنبرگ و سایر دوستان مطلع عزیز،
    نمیدونم در جای درستی دارم سوالاتم رو میپرسم یا نه ولی جای بهتر پیدا نکردم
    همونطوری که در این پست عرض کردم، برگه زرد به من داده شد که سوالاتش شبیه مواردی هست که اینجا ذکر شده

در مورد اولین سوال:
    Specific travel itinerary and Port of Entry into the United States

خوب من دارم میرم فلوریدا ولی شهری که الان زندگی میکنیم با نیاگارا و مرز نیاگارا آمریکا (ایالت نیویورک) حدود 20 کیلومتر بیشتر فاصله نداره. در واقع بهترین راه برای رفتن به آمریکا، سفر کردن زمینی به شهر Buffalo و گرفتن پرواز از اونجاس (پروازهای داخل کانادا افتضاح گرون هستن!) خیلی این کار رایج هست که اکثرا میرن اونور مرز و بعد پرواز بعدی رو میگیرن (دانشجو ها رو نمیدونم، برای توریست ها عرض کردم)
    با توجه به این، برای این سوال چه جوابی بدم؟ کلا روی Port of Entry حساس هستن؟؟

دو سوال هستن که برای من یکمی مرتبط هستن:
    Your travel history to all countries over the last 15 years
    و دیگری
    Prior passport numbers

از اونجایی که گفته برای 15 سال رو ذکر کنید، طبق محاسبات من 14 سال پیش وقتی دبستان تازه تموم شده بود به همراه خانواده رفتیم مکه. این رو هم باید ذکر کنم یا...؟
    مورد دیگه اینکه اون موقع پاسپورتم به همراه پاسپورت بابام بود و الان از اون موقع مدارکی نداریم! در صورتی که ذکر بشه، شماره اون پاسپورت رو از کجا بیارم؟ یا اصلا لازمه؟؟ بعد از اون حدود 5 سال پیش یه پاسپورت گرفتم و الان هم یه پاسپورت دیگه دارم. همینها کافی هستن ذکر کنم؟

آخرین مورد
    Prior occupation (plus a brief description) going back 15 years
    این دیگه از اون سوالها بود ها! خوب اکثرش که یا دانشجو بودم یا دانش آمور. منتها یه گپ در تحصیلم هست! همون موقعی که داشتم برای فوق اپلای میکردم تا وقتی ویزا کانادا گرفتم (گپ حدود 9 ماه).
    برای ویزای کانادا این Study gap یه عیب بزرگ حساب میشد. نمیدونم آمریکا هم اینطوری هست یا نه. الان اینو چی بنویسم؟ بنویسم داشتم زبان میخوندم و آماده سفر میشدم؟؟

خیلی ممنونم اگه راهنماییم کنید که دیگه من قال قضیه ویزا رو بکنم و به زندگیم ادامه بدم

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

یک سوال دیگه هم جا موند که چون دیر یادم اومد، نمیذاره ادیت کنم پست قبلی رو.
    سوال برگه زرد نوشته:
    Detailed information about your conference and business

هر طوری فکر میکنم، اصلا معنی این جمله رو متوجه نمیشم!! منظورش از کنفرانس من چیه؟؟ منظورش از business چیه؟ کسب و کار من؟ یا منظورش هدفم از قصد سفر به آمریکاس؟ (مثل ترکیب جمله ی state your name and business)

نقل قول نوشته اصلی توسط SirM2X نمایش پست ها
    یک سوال دیگه هم جا موند که چون دیر یادم اومد، نمیذاره ادیت کنم پست قبلی رو.
    سوال برگه زرد نوشته:
    Detailed information about your conference and business

هر طوری فکر میکنم، اصلا معنی این جمله رو متوجه نمیشم!! منظورش از کنفرانس من چیه؟؟ منظورش از business چیه؟ کسب و کار من؟ یا منظورش هدفم از قصد سفر به آمریکاس؟ (مثل ترکیب جمله ی state your name and business)
    سلام

به احتمال خیلی خیلی قوی این مخصوص کسایی هست که برای کنفرانس یا بیزنس میرن آمریکا!

شامل شما نمیشه!

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    سلام

به احتمال خیلی خیلی قوی این مخصوص کسایی هست که برای کنفرانس یا بیزنس میرن آمریکا!

شامل شما نمیشه!
    ممنون

بقیه ش رو هم زحمت میکشیدی خوب میگفتی که من دیگه قضیه رو سریع جمعش کنم!

میخواستم بدونم اگه صادقانه بگم که علت مستر مجدد خوندنم اینه که میخوام برای دانشگاههای تاپ شانسم رو افزایش بدم تاثیر بدی در روند مصاحبه و ویزا داره؟ ( مستر مجدد فیزیک با فاند کامل). عشق آباد 5 جون مصاحبه دارم. راستش هر جور دیگه دارم برای خودم میسازم خودم قانع نمیشم چه برسه به آفیسر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)