صفحه 74 از 115 نخستنخست ... 24646566676869707172737475767778798081828384 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 731 تا 740 , از مجموع 1141

موضوع: سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

نقل قول نوشته اصلی توسط fareed64 نمایش پست ها
    برگه زرد به مواردی از دوستان داده میشه که رشته تحصیلی تقریبا حساس یا سابقه کار و ... مواردی دارند که نیاز به بررسی بیشتر دارد و آفیسر باید از بابت شما ابتدا مطمئن شود و سپس ویزا را برایتان صادر کند. این بررسی توسط نهادهای امنیتی وزارت خارجه در واشنگتن صورت میگیرد.

در صورتی که مدارکتان کامل و افسر راضی به دادن ویزا باشد ولی نیاز به تحقیق و اطمینان باشد این برگه به شما تعلق میگیرد. در این حالت میروید برای پروسه کلیرنس.

در غیر اینصورت یک برگه سفید A4 که مطالبی در مورد راضی نشدن آفیسر بهتون میدهند و ریجکت با بند 214 را توضیح میدهد.

بهترین حالت قبول درجاست که برگه صورتی میدهند که البته سفارت ترکیه یک کاغذ سفید A5 میدهد.
    سلام لطفا اگر اطلاع دارید بگید اینکه چرا امریکا و چرا این دانشگاه اصولا چی جواب میدین؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط FARAMEH نمایش پست ها
    سلام لطفا اگر اطلاع دارید بگید اینکه چرا امریکا و چرا این دانشگاه اصولا چی جواب میدین؟
    جواب این سؤالات را خودتون باید بگین. خیلی کلیشه ای نباشه و توش تناقض نباشه.

یکسری جوابهایی مناسب تو این فروم هست. مثلا پنجاه و یک سوال. جواب هاش بد نیست.

مثلا میتونی بگی
    آمریکا بهترین سیستم آموزشی و دانشگاهها داره.
    من جاهای خوب درس خوندم و دنبال جاهای بهتر برای ادامه تحصیلم.
    مدرک دکتری آمریکا کمکم میکنه فلان برنامه یا هدفم تو ایران اوکی بشه.

این دانشگاه بهترین پیشنهاد را داد.
    استادان خوبن و فیلد من خوب استاد داره.
    فلان امتیاز داره.
    و...

سعی کن حقیقت را بگی و اینکه روند جوابها منطقی باشه.
    تناقض توش نباشه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

سلام
    آیا در جواب سوال آفیسر مبنی بر اینکه بعد از پایان دکترا میخای چی کار کنی، گفتن این مطلب که قصد گذراندن پست دکترا در اروپا دارم مناسب است؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام

همانطور که گفتند سعی کنید حقیقت رو بگید یا اگر قصد دارید خودتون دلیلی بسازید منطقی باشه. مثلا برای یک دانشگاه رنک 700 نگید که چون رنک خوبی داشته انتخابش کردم که منطقی نیست. مثلا بگید استاد رو چیزی کار می کرده که با تحقیقات من بسیار نزدیک بوده و من کارشون رو پسندیدم .یا مثلا شهری که درش واقع شده این مشخصات رو داره یا ...
    ارادت

نقل قول نوشته اصلی توسط FARAMEH نمایش پست ها
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام دوستان، من فاند نيستم ، بهترين جواب براي اينكه چطور خرجت را ميخاي بدي چيه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Nsmg نمایش پست ها
    سلام دوستان، من فاند نيستم ، بهترين جواب براي اينكه چطور خرجت را ميخاي بدي چيه؟
    بهترین راه حل برای این مسئله اینه که شما از پدرتون بخواین از بانک برای حداقل سه ماه پیش تا الان یه لیست بانکی از تمامی مبادلات حساب پدرتون بهش بدن و بعد ترجمه کنین، یا اینکه اگر خودتون حساب مالی قابل توجهی دارین، و میتونین هزینه های خودتون رو بدین، این لیست رو از بانک برای حساب خودتون در خواست کنین. مهمرین قضیه اینه که مبلغی در حساب جاری شما یا پدرتون هست، باید بتونه تمام مخارج تحصیلی یک سال اول شما رو پوشش بده. مثلا اگر یک سال اول شما 20.000 دلار میشه، شما حداقل معادل یا بیشتر از این مبلغ توی حسابتون باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط baltazzar نمایش پست ها
    بهترین راه حل برای این مسئله اینه که شما از پدرتون بخواین از بانک برای حداقل سه ماه پیش تا الان یه لیست بانکی از تمامی مبادلات حساب پدرتون بهش بدن و بعد ترجمه کنین، یا اینکه اگر خودتون حساب مالی قابل توجهی دارین، و میتونین هزینه های خودتون رو بدین، این لیست رو از بانک برای حساب خودتون در خواست کنین. مهمرین قضیه اینه که مبلغی در حساب جاری شما یا پدرتون هست، باید بتونه تمام مخارج تحصیلی یک سال اول شما رو پوشش بده. مثلا اگر یک سال اول شما 20.000 دلار میشه، شما حداقل معادل یا بیشتر از این مبلغ توی حسابتون باشه.
    خرج کل تحصیل تو حساب باشه نه فقط سال اول.چون افیسر گیر میده بهت اگه کم باشه.البته قانون اینه ی سال رو نشون بدی پول داری کافیه اما افیسر گیر میده معمولا

سلام

من در رزومه اشاره کردم که Educational Program Coordinator هستم و در فرم اپلیکیشن هم اشاره کردم Self Employment Educational Program Coordinator 12/31/2014-03/01/2015
    دلیلش این بود که من مسئول برگزاری یک کلاس آموزش زبان آنلاین بودم. آیا این میتونه مشکل ساز بشه؟

سلام. من پذیرش با فاند در رشته برق گرایش الکترونیک قدرت گرفتم. از طرفی سربازیم در س پ ا ه هست و یک پروژه کسری خدمت برای ب ن ن م انجام دادم به مدت شش ماه. الان فکر کنم باید برم اونجا و کلا دروغ بگم کاری که اصلا توش حرفه ای نیستم. حالا پیشنهاد دوستان چیه، لطفا راهنمایی کنید.
    ویرایش توسط amir_b16111 : February 21st, 2015 در ساعت 08:22 PM

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام

بعید میدونم مشکلی ایجاد کنه. چیز حساسی نیست پس روز مصاحبه حساسیت روش نشون ندید که دردسر ساز نشه. خیلی عادی اگر پرسیدند توضیح بدید.

ارادت
    نقل قول نوشته اصلی توسط ILU نمایش پست ها
    سلام

من در رزومه اشاره کردم که Educational Program Coordinator هستم و در فرم اپلیکیشن هم اشاره کردم Self Employment Educational Program Coordinator 12/31/2014-03/01/2015
    دلیلش این بود که من مسئول برگزاری یک کلاس آموزش زبان آنلاین بودم. آیا این میتونه مشکل ساز بشه؟
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)