صفحه 76 از 115 نخستنخست ... 26666768697071727374757677787980818283848586 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 751 تا 760 , از مجموع 1141

موضوع: سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

سلام؛

خیلی تبریک میگم. ببخشید باز سوال پیش اومد!
    شما یه بار از کجا ریجکت شدی که الان از دبی برای بار دوم گرفتی. و علت ریجکت چی گفتند؟
    بانک استتمنت هم خواستند و چقدر به تومن براشون بردید؟ و آیا کارت سربازی نگاه کردند یا فقط حرفتونو قبول کردند؟
    ببخشید سوال زیاد شد، عذر می خوام.
    بازم تبریک می گم صمیمانه.
    پیغام یکی‌ از دوستان چند سوال از من در مورد چند جواب و سوال در زبان مصاحبه من بود که خواستم به صورت مستقیم با همه در میون بذارم.برای مطالعه کامل مصاحبه و جریانات اون‌روز من می‌تونین به این لینک در همین فرم مراجعه کنین http://goo.gl/fraFv7

رد شدن در مصاحبه و دلیلش
    من یک بر در مالزی رجکت شدم، و بعد تر فهمیدم که اشتباه از من بود که به سفارت مالزی مراجعه کردم به این دلیل که خود سفارت آمریکا توصیه کرده که ایرانی‌‌ها برای انجام مصاحبه به ۳ کشور دوبی‌، ترکیه یا آذربایجان مراجعه کنن، و مسلما سفارت مالزی زیاد در جریان قضیه ایرانی‌‌ها نیست. دلیل رجکت بند ۲۱۴ب بود. مدارک کافی‌ برای ثابت کردن وابستگی به کشورم نداشتم. (که برای مصاحبه دوم مدارک و دلیل بیشتری آماده کردم)

نامه بانک و مبلغ مورد ارائه
    در مورد نامه بانکی‌، من هر چیزی که لازم بود ترجمه کردم، مبلغ کافی‌ نصف هزینه تحصیلم در حساب بانکی‌ خودم و همینطور ترجمه نامه بانکی‌ حساب پدرم که تمام هزینه تحصیلی‌ من رو پوشش میداد.

محل، زمان در و معافیت
    کارت سربازی نبرده بودم، کارت رو ترجمه رسمی‌ کرده بودم و بین مدارک بود، اما چون تو فرم دی اس‌ ۱۶۰ به خدمتم اشاره کرده بودم، احتیاجی به دیدن کارتم ندید و من فقط توضیح دادم چرا خدمت کردم و کجا (۲ ماه آموزشی و در نیروی انتظامی‌)

Junior Member

سلام دوستان. من برای ارشد دوم مخوام برم. رشته ارشد اول و دومم یکی هست ولی گرایش یه کمی فرق می کنه. من در مصاحبه سفارت در نظر دارم برای توجیه ارشد دوم بگم که ارشد کلا تو ایران زیاد جدی گرفته نمیشه و خودمم هم از ارشدم راضی نیستم اگرچه معدلم هم پایین نیست، و اگر بخوام بعدا برای دکترا اپلای کنم شانس پذیرش من با توجه به اینکه مدرکم از یه دانشگاه امریکایست نسبت به دانشجویانی که از خود کشورشون ارشد گرفتن بیشتر خواهد و همچنین گرایشی که تو ایران خوندم خیلی توریک بوده اما گرایش ارشد جدیدم عملی تر خواهد بود.
    1. به نظر شما این دلیل ها خوب و منطقی هست؟
    2. ایا عنوان کردن اینکه بعد از ارشد می خوام دکترا بخونم و بعدا به ایران بازگردم (چه در مصاحبه، چه در یکی از سوالات معروف انکارا، چه در SOP ) مشکلی در اینکه اونا فکر کنند می خوام اونجا بمونم ایجاد خواهد کرد؟
    3. ممنون میشم اگه دلایل منطقی تری برای ارشد دوم درنظر داشتید عنوان کنید.
    من هفته بعد انکارا مصاحبه دارم ممنون میشم سریع تر جواب بدید. سپاس فراوان.

اگر خانومی فاند کامل داشته باشه و شوهرش بخواد به عنوان همراه باهاش بیاد (f2).

1) اینکه شوهر بگه که من قصد ادامه تحصیل و کار ندارم و قصدم فقط همراهی همسر هست، خیلی عجیب و غیرواقعی نیست؟؟ منظورم اینه که اگر برعکس باشه قابل باوره ولی این طوری باور میکنن؟
    اگر باز سوال کنن که مگه میشه اونجا 4 سال بیکار بمونی چی جواب بدیم؟

2) اگر شوهر (که داره به عنوان همراه میاد) توی شرکت مرتبط با سپاه کار کرده باشه به صورت قراردادی. و شغلشو پرسیدن چی بگه؟
    مثلا اگر بگه توی یه شرکت عمرانی بازم میپرسن که دقیقا کجا؟ گواهی کار هم لازمه؟

3) آیا اگر شوهر دانشگاه امام حسین درس خونده باشه مسئله ای داره براشون؟ کلا در مورد همراه هم ریز سوال میکنن؟

4) اینکه خونه ای تو ایران به نام خودمون (زن یا شوهر) داشته باشیم تاثیر مثبتی داره توی نظرشون درباره اینکه ما قراره برگردیم؟
    در ره عشق نشد کس به یقین محرم راز
    هر کسی بر حسب فکر گمانی دارد

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba_1012 نمایش پست ها
    اگر خانومی فاند کامل داشته باشه و شوهرش بخواد به عنوان همراه باهاش بیاد (f2).

1) اینکه شوهر بگه که من قصد ادامه تحصیل و کار ندارم و قصدم فقط همراهی همسر هست، خیلی عجیب و غیرواقعی نیست؟؟ منظورم اینه که اگر برعکس باشه قابل باوره ولی این طوری باور میکنن؟
    اگر باز سوال کنن که مگه میشه اونجا 4 سال بیکار بمونی چی جواب بدیم؟

2) اگر شوهر (که داره به عنوان همراه میاد) توی شرکت مرتبط با سپاه کار کرده باشه به صورت قراردادی. و شغلشو پرسیدن چی بگه؟
    مثلا اگر بگه توی یه شرکت عمرانی بازم میپرسن که دقیقا کجا؟ گواهی کار هم لازمه؟

3) آیا اگر شوهر دانشگاه امام حسین درس خونده باشه مسئله ای داره براشون؟ کلا در مورد همراه هم ریز سوال میکنن؟

4) اینکه خونه ای تو ایران به نام خودمون (زن یا شوهر) داشته باشیم تاثیر مثبتی داره توی نظرشون درباره اینکه ما قراره برگردیم؟
    1- خیر غیر واقعی نیست. بگید به ساپورت روحیش نیاز دارم برای درس خوندن.
    2- به هیچ وجه حرفی از س برده نشه!
    3- من نشنیدم رو F2 خیلی زووم کنن.
    4- تو همین فروم خوندم که نوشته شده بود: ملک و خونه و اینا برای ویزای دانشجویی (F) معنی نداره! (من خودم محض احتیاط می برم اما!)

سلام دوستان

من به یه مشکل عجیبی برخورد کردم. ممنون میشم کمکم کنین. اونجایی که میپرسن درمورد فامیل در آمریکا، من یک دایی دارم تو کالیفرنیا که ارتباطمون کلن باهاشون قطع شده. من خودم پذیرشم از نورث ایسترن تو بوستونه. میخاستم بدونم ذکر کنم که همچین دایی ای دارم؟ چون هیچی ازشون نمیدونیم ( به دلیل قطع ارتباط ) نه شماره تلفن درست و حسابی نه آدرس نه نوع ویزاشون نه شغلشون هیچی. فقط میدونیم تو سن دیگوی کالیفرنیا هستن. اگر بگم دارم و تو مصاحبه سوالای بیشتری درموردش بپرسن که نتونم جواب بدم ممکنه فکر کنن دارم پنهان کاری میکنم؟ چه کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط khashy_k1371 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من به یه مشکل عجیبی برخورد کردم. ممنون میشم کمکم کنین. اونجایی که میپرسن درمورد فامیل در آمریکا، من یک دایی دارم تو کالیفرنیا که ارتباطمون کلن باهاشون قطع شده. من خودم پذیرشم از نورث ایسترن تو بوستونه. میخاستم بدونم ذکر کنم که همچین دایی ای دارم؟ چون هیچی ازشون نمیدونیم ( به دلیل قطع ارتباط ) نه شماره تلفن درست و حسابی نه آدرس نه نوع ویزاشون نه شغلشون هیچی. فقط میدونیم تو سن دیگوی کالیفرنیا هستن. اگر بگم دارم و تو مصاحبه سوالای بیشتری درموردش بپرسن که نتونم جواب بدم ممکنه فکر کنن دارم پنهان کاری میکنم؟ چه کنم؟
    من فکر میکنم اون سوال مد نظر شما در مورد فامیل درجه یک هستش (چند سال پیش که اینطور بود). اصولا منظور از family فامیل درجه یکه و بقیه رو relative خطاب میکنن. شما اون دایی رو نام نبرید.
    یکی از دوستان من چند سال پیس دختر عمویش رو نام برد و آفیسر شدیدا گیر داد که برای چی اینو نوشتی و آیا واقعا دختر عموته؟ آخرش هم کلیرنسش نیومد.

Junior Member

سلام دوستان اگر یک نفر به خاطر پذیرش در مقطع دکتری از از یک دانشگاه نسبتا خوب آمریکا از کار دولتیش (کارمند بانک)استعفا داده باشه. اونجا آفیسر براش مشکل میتونه درست کنه یانه ؟
    ضمن اینکه من پدر و مادرم الان بالای ۶۰ سالشونه و من برادری ندارم
    ویرایش توسط nimase : April 8th, 2015 در ساعت 11:09 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimase نمایش پست ها
    سلام دوستان اگر یک نفر به خاطر پذیرش در مقطع دکتری از از یک دانشگاه نسبتا خوب آمریکا از کار دولتیش (کارمند بانک)استعفا داده باشه. اونجا آفیسر براش مشکل میتونه درست کنه یانه ؟
    ضمن اینکه من پدر و مادرم الان ۶۵ سالشونه و برادری ندارم
    فکر نمیکنم کارمند بانک شغل حساسی باشه و همین طور شما میتونین از شرایط خاص سن بالای پدر و مادرتون استفاده کنین و بگین که به دلیل سن بالاشون بایر هر چه سریعتر برگردین و ازشون مراقبت کنین. کما اینکه تنها پسر هستین.
    برای مطالعه کامل مصاحبه و جریانات اون‌روز من می‌تونین به این لینک در همین فرم مراجعه کنین:

http://goo.gl/fraFv7

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi1337 نمایش پست ها
    من فکر میکنم اون سوال مد نظر شما در مورد فامیل درجه یک هستش (چند سال پیش که اینطور بود). اصولا منظور از family فامیل درجه یکه و بقیه رو relative خطاب میکنن. شما اون دایی رو نام نبرید.
    یکی از دوستان من چند سال پیس دختر عمویش رو نام برد و آفیسر شدیدا گیر داد که برای چی اینو نوشتی و آیا واقعا دختر عموته؟ آخرش هم کلیرنسش نیومد.

ممنون از جوابتون. اگر در مورد relative بپرسن چی؟ باید بگم که دایی دارم؟ من فک کنم مشکلی نیست اگه کسی دایی داشته باشه تو ایالتای دیگه و بگه ولی این که هیچیی از این دایی ما نمیدونیم نگرانم کرده که سوالایی درموردش بپرسن که عدم دونستن من این شبهه رو براشون پیش بیاره که دارم خالی می بندم :دی

نقل قول نوشته اصلی توسط khashy_k1371 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. اگر در مورد relative بپرسن چی؟ باید بگم که دایی دارم؟ من فک کنم مشکلی نیست اگه کسی دایی داشته باشه تو ایالتای دیگه و بگه ولی این که هیچیی از این دایی ما نمیدونیم نگرانم کرده که سوالایی درموردش بپرسن که عدم دونستن من این شبهه رو براشون پیش بیاره که دارم خالی می بندم :دی
    اگه پرسیدند میتونید راستش رو بگید که یک دائی دارید که باهاش قطع ارتباط کردید. یا اصلا میتونید بگید که تاحالا ندیدنش. نباید مشکلی باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)