صفحه 82 از 115 نخستنخست ... 32727374757677787980818283848586878889909192 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 811 تا 820 , از مجموع 1141

موضوع: سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

Member payamf1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

به نظرتون قانع كننده جواب براي اينكه "بعد فارغ التحصيلي ميخواي چيكار كني؟" چيه؟ البته براي كسي كه مستر ميره.

Junior Member

دوستان در جواب به این سوال اگه مثلا بگیم از این پورت وارد امریکا میشیم ولی از یک پورت دیگه بریم مشکلی پیش میاد؟
    Please provide the name of the port of entry at which you plan to enter the U.S. with your immigrant visa

Junior Member

با سلام خدمت emeliano عزیز:

من ی پذیرش بدون فاند از دانشگاه تگزاس برای رشته عمران-محیط زیست تو مقطع دکترا گفته بودم. برای 27 می از دبی وقت سفارت گرفتم. من 8 تا دانشگاه تو امریکا و ی دانشگاه تو استرالیا رو اپلای کردم و سه تاپذیرش از امریکا گرفتم و جواب پذیرش دانشگاه استرالیا هنوز مشخص نیست. سوالم اینه که افسیر ممکنه ازم بپرسه چه جاهایی رو اپلای کردی؟ و اگه آره، به نظرتون اگه متوجه بشه که ی دانشگاه تو استرالیا رو اپلای کردم ممکنه ریجکت بشم به خاطر این قضیه؟ به نظرتون منطقی ترین جواب برای آفسیر در صورت توجیه اپلای دانشگاه استرالیا چی می تونه باشد؟

ممنون از وقتی که میگذارید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط missfa نمایش پست ها
    بچه ها جواب خوب به این سوال چیه؟
    چرا میخواهی ادامه تحصیل بدی؟ / فکر میکنی که ادامه دادن درس چه تاثیری تو زندگیت داره؟
    اگه بگم که حالا دارم به عنوان مدرس تو دانشگاه درس می دم اما دکترا می تونه بهم کنه که یه استاد تمام بشم بده ؟
    اگر تو دانشگاه مدرس هستید منطقی ترین جواب به این پرسش میتونه پاسخی که عنوان کردید باشه. ضمن اینکه به جای "استاد تمام" میشه به پیشرفت در مرتبه شغلی با توجه به زمینه شغلی (تدریس در دانشگاه به عنوان شغل و حرفه) هم اشاره کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad133 نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    ببخشین یه سوالی...

ما باید به طرف حالی کنیم بعد درس برمیگردیم ایران...!
    خب حالا اصولا خیلی از ماها قبلا حتی بیشتر جهت امتحان کردم شانسم که شدی توی لاتری شرکت کردیم... این نشون نمیده ما قرار نیست برگردیم؟؟؟

اگه افسر پرسید چی بگم ؟؟
    توجیه این مساله به هرحال باید از روش منطقی خودتون انجام بشه و شرایط و وضعیت شما هم در ارتباط با وابستگیهای اجتماعی به کشور از قبیل داشتن همسر و فرزند در ایران، وضعیت اقامتی و حضور والدین و فامیلهای درجه یک، سرمایه گذاریهای بلند مدت و اسناد و مدارک ملکی و... تعیین کننده است. باید بتونید شواهدی مبنی براین موضوعات را بیان کنید. اگر موقعیت شغلی یا بیزینس شخصی و خانوادگی خوبی هم تو ایران داشته باشید کمک موثری میکنه. به هرحال این پروسه بخشی از آن البته تحت تاثیر شانس قرار داره و نمیشه پیش بینی کرد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sara252 نمایش پست ها
    دوستان در جواب به این سوال اگه مثلا بگیم از این پورت وارد امریکا میشیم ولی از یک پورت دیگه بریم مشکلی پیش میاد؟
    Please provide the name of the port of entry at which you plan to enter the U.S. with your immigrant visa
    تغییر Port of entry نسبت به چیزی که اعلام کردید به هریک از پورتهای مربوطه دیگر امکانپذیر است. اصولا این یک Plan است که شما بهتر است محلی که بهترین و نزدیکترین پورت به محل اقامت یا تحصیل شماست را معرفی کنید ولی طبعا در مراحل بعدی وقطعی نمودن بلیط ممکن است تغییر کند. برای مشاهده لیستی از پورتهای ورودی در هرمنطقه ایالتی اینجا را میتوانید ببینید:
    http://www.cbp.gov/contact/ports
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط payamf1 نمایش پست ها
    به نظرتون قانع كننده جواب براي اينكه "بعد فارغ التحصيلي ميخواي چيكار كني؟" چيه؟ البته براي كسي كه مستر ميره.
    یکی از پاسخهایی که میشه داد اگر جایی مشغول به کار بودید ارتقا شغلی و کسب موقعیت مناسبتر با توجه به شرایط قبلی شما و نیاز به این مساله هست ولی این سوال را ممکنه مطرح کنند در پاسخ که چرا همان ایران ادامه ندادید به ویژه مستر که شاید توجیهی به این امر کمتر احساس بشه نسبت به PhD که توجیهش بسته به رشته و موقعیت شغلی متفاوته. یکی از پاسخها هم برنامه ریزی برای تکمیل تحصیلات در مقطع دکتری و استادی در دانشگاههای کشور هست که اگر موقعیت PhD هم پیش نیاد به هرحال تصمیم برادامه تحصیل در PHD در کشور دیگر و بازگشت برای اقدام برای شغل آکادمیک عموما منطقی به نظر میرسه.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط p123ali نمایش پست ها
    با سلام خدمت emeliano عزیز:

من ی پذیرش بدون فاند از دانشگاه تگزاس برای رشته عمران-محیط زیست تو مقطع دکترا گفته بودم. برای 27 می از دبی وقت سفارت گرفتم. من 8 تا دانشگاه تو امریکا و ی دانشگاه تو استرالیا رو اپلای کردم و سه تاپذیرش از امریکا گرفتم و جواب پذیرش دانشگاه استرالیا هنوز مشخص نیست. سوالم اینه که افسیر ممکنه ازم بپرسه چه جاهایی رو اپلای کردی؟ و اگه آره، به نظرتون اگه متوجه بشه که ی دانشگاه تو استرالیا رو اپلای کردم ممکنه ریجکت بشم به خاطر این قضیه؟ به نظرتون منطقی ترین جواب برای آفسیر در صورت توجیه اپلای دانشگاه استرالیا چی می تونه باشد؟

ممنون از وقتی که میگذارید.
    اتفاقا اینکه برای استرالیا هم اپلای کردین خیلی خوبه و اگه پرسید حتما بگید چون نشون میده کشته مرده‌ی امریکا نیستید و هدفتون تحصیله و نه مهاجرت!
    ببینید: حتی بروبچ خوده امریکا هم معمولا برای بیش از 5 دانشگاه اپلای میکنن و حتی 10 دانشگاه رو هم من دیدم که اپلای میکنن. پس آفیسر قطعا میدونه که شما هم برا دانشگاه های زیادی اپلای کردین. مهم اینه که شما مثلا گیر نداده باشین به یه ایالت خاص و 8تا دانشگاه تو اون ایالت اپلای کرده باشین چون فامیل دارید تو اون ایالت و میخاید برید اونجا و فامیلتون هم مسلما شما رو ساپورت کنه که بمونید!
    به نظر من اگه پرسید کجاها اپلای کردی اول امریکا رو شروع کن به گفتن و بگو من اپلای کردم برای دانشگاه فلان و دانشگاه فلان و تو دانشگاه فلان هم پذیرش دادن و (اینجا ممکنه حرفت رو قطع کنه و سوال بعدی رو بپرسه) یعنی صاف در نیا همون اول بگو: به نام خدا، من 8تا دانشگاه در امریکا اپلای کردم و ..... بهتره اسم دانشگاه ها رو بگی و اینکه رد شدی یا پذیرش گرفتی در اون دانشگاه و اما اگه دیدی پرسید که منظورم این بود که دقیقا چند دانشگاه اپلای کردی بگو حدود 8تا امریکا و دو سه تا هم استرالیا و از این حرفا .....

Member amir_bozorgi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power Electronics

سلام دوستان، من 30 اپریل آنکارا مصاحبه داشتم و متاسفانه با بند 214 ریجکت شدم. من آمادگی ذهنی مناسبی برای سوالات از نوع social tie نداشتم. مثلا گفتم که کار ندارم در حالی که تدریس می کنم و وقتی گفت کی ساپورتت می کنه، فکر کردم منظورش برای کسر بین هزینه هام و فاندم هست (چون دارم متاهلی میرم هزینه هام بیشتر شده از فاندم) و گفتم پدرم و نگفتم فاند دارم. خلاصه اصلا مصاحبه خوبی نبود برام و به اشتباه پاسخ دادم به سوالات.
    حالا نمی دونم چه جوری در مصاحبه بعد (سفارت عشق آباد) به آفیسر بگم که اشتباه برداشت کردم سوالات رو و ...
    الان قصد دارم یکسری مدارک مثل پیشنهاد کار و سند ببرم. لطفا دوستان راهنمایی کنند که چی بگم به آفیسر. اصلا می پرسه که چرا از آنکارا ریجکت شدی یا همون سوالات از اول میپرسه؟ دسترسی به جوابهایی که قبلا من دادم داره؟

Junior Member

ممنون emiliano عزیز؛

نکته منفی که در مورد یکی از مقالات آی اس آی وجود داره که تو متن ابسترکت واژه پساب نفتی (pertoliuom wastewater) رو آوردم که واژه خطرناکیه درسته؟ می خواستم ببینم با این وضعیت بازم آوردن ابسترکت مقاله رو تو رزومه پیشنهاد می کنید؟ با توجه به اینکه تنها مورد منفی من همین یه مقاله است (رشته ام حساس نیست، سابقه کار حساس ندارم، هیچ فامیلی تو آمریکا ندارم و سربازی معاف شدم) شانسی برای گرفتن ویزا از دبی متصور هستید؟

با کمال تشکر از وقتی که میگذارید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)