صفحه 94 از 115 نخستنخست ... 4484858687888990919293949596979899100101102103104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 931 تا 940 , از مجموع 1141

موضوع: سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

Member
    رشته و دانشگاه
    master of computer engineering

پیش فرض پاسخ : سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

سلام
    من مشکل اساسی با بحث سوشال تای دارم و چون پارسال هم از سفارت کانادا رد شدم و یکی از دلایل رد شدن گفته بودن همین سوشال تای و دلایل کافی برای برگشت نداری. واقعا نمی دونم چی بگم تا آفیسر قانع بشه. البته من یه دوره ۳ ماه آلمان رفتم برای کار تحقیفاتی و اونجا استادم دوست داشت بمانم و اونجا ادامه تحصیل بدم ولی خودم دوست داشتم برگردم ایران.یعنی واقعا معلوم نیست که حتما بعد درسم آمریکا بمانم.چه جوری میشه افیسر قانع کرد؟ من یه پذیرشم از یکی از دانشگاه اروپا با شرایط خوب دارم منتظر جواب ویزا هستم . اگر افیسر پرسید کجا اپلای کردی بگم اروپا اقدام کردم یا نه تاثیر منفی داره؟
    ویرایش توسط nina123 : July 7th, 2015 در ساعت 08:47 PM

Junior Member

سلام
    من برای مستر دوم بدون فاند پذیرش دارم در رشته علوم کامپیوتر. من در حدود ۱۰ سال سابقه تدریس و ۱۲ سال سابقه بیمه دارم. آیا این سابقه تدریس و کار طولانی می تونه برام مشکل ساز بشه. من یه جاب آفر از دانشگاهی که کار می کنم دارم. ۱۲ تا مقاله و ۳ تا کنفرانس. رزومه ام کلا بد نیست. رشته ام حساس نیست و پروژه حساسی انجام ندادم(لیسانس کامپیوتر- فوق آی تی دارم). الان هم به عنوان ریسرچر هم توی دانشگاه کار می کنم
    البته چون بدون فاند هستم BS مورد نیاز رو دارم ولی پدرم بازنشسته دانشگاهه. اینکه بگم هنوز حق التدریس کار می کنه می تونه برای آفیسر قانع کننده باشه

سلام خدمت همه دوستان عزیز
    دوستان من یک سوال دارم که جوابتون خیلی برام مهمه.
    از اونجاییکه من با 214 از دبی ریجکت شدم و فکر میکنم همکاری شرکتمون با وزارت بهداشت تو این قضیه بی تاثیر نبود ایا به نظر شما وبا توجه به تجربیاتتون من اگر کلا رزومه خوذم رو عوض کنم مشکلی پیش نمیاد؟ چون خانم افیسر به دقت رزوممو بررسی کرد و یه چیزایی تند تند تایپ میکرد.
    ممنون میشم راهنماییم کنین

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط sooooorati نمایش پست ها
    از اونجاییکه من با 214 از دبی ریجکت شدم و فکر میکنم همکاری شرکتمون با وزارت بهداشت تو این قضیه بی تاثیر نبود ایا به نظر شما وبا توجه به تجربیاتتون من اگر کلا رزومه خوذم رو عوض کنم مشکلی پیش نمیاد؟ چون خانم افیسر به دقت رزوممو بررسی کرد و یه چیزایی تند تند تایپ میکرد.
    مشکل خاصی پیش نمیاد، فقط ممکنه برای همیشه صلاحیت گرفتن ویزای امریکا رو از دست بدید
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sooooorati نمایش پست ها
    دوست عزيز رزومتو عوض نكن!!! رزومتو خونده و راجبش تايپ كرده، اطلاعاتتو دارن، لطفا كار خودتو خراب نكن، يه بار ديگه برو مصاحبه و اينبار جواباي خوب بده، جوابايي كه دادي اصلا منطقي نبوده، موفق باشي

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

با سلام
    دوستان یه سوال خیلی مهم داشتم.
    اگه یکی برای ارشد بخواد بره، آفیسر ازش سوال بکنه که میخوای دکترا هم بخونی یا نه، باید چی جواب بده؟ از این نظر میگم که ممکنه آفیسر بپرسه با ارشد میخوای کجا استخدام بشی و کار بکنی. (با توجه به اینکه الان دکتراهاش هم بیکارن) باید بگیم که دکترا هم میخوایم بمونیم یا نه بگیم ارشد که تموم شد باید برگردیم؟
    ممنونم

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Deliverance نمایش پست ها
    با سلام
    اگه یکی برای ارشد بخواد بره، آفیسر ازش سوال بکنه که میخوای دکترا هم بخونی یا نه، باید چی جواب بده؟ از این نظر میگم که ممکنه آفیسر بپرسه با ارشد میخوای کجا استخدام بشی و کار بکنی. (با توجه به اینکه الان دکتراهاش هم بیکارن) باید بگیم که دکترا هم میخوایم بمونیم یا نه بگیم ارشد که تموم شد باید برگردیم؟
    ممنونم
    میتونی با خوندن این تاپیک جواب مناسب رو پیدا کنی
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2038647

Junior Member

سلام بر دوستان همراه و همیار..
    من 15 جولای از دبی با بند معرووف 214b ریجکت شدم. دلیشلش رو افیسر قانع نشدن واسه مستر مجدد اعلام کرد. حالا برای وقت مجدد سفارت مجبورم که ارمنستان برم.(چون آنکارا که وقت نداره و دبی هم که یکبار ریجکت شدم) حالا میخواستم اساتید فن یا دوستانی که تجربه مشابه دارین مرا راهنمایی بفرمایند:
    شرایطم: 1-مستر اولم شیمی و مستر دوم محیط زیست با RP (که بهش انروز افیسر گیر نداد پس حتما حساس نبوده دیگه)
    2-فول فاند(البته فقط در I20 ذکر شده بود و نامه اسکلارشیپ من بعد از مصاحبه ام ب ادرس خونمون پست شده بود و انروز مصاحبه دستم نبود!!)
    3- سابقه کاری حساسی هم ندارم..حق التدریس (به رزومه ام هم ی نگاهی کرد و اصلا بهش گیر نداد)
    حالا ارایه راهکارهایم برای وقت دوم سفارت:
    الف- نامه از مدیر گروه گرفتم مبنی بر اینکه ما چرا به ایشون پیشنهاد کردیم که برای فوق مجدد اقدام کنن. دلایلی مثل آشنایی بیشتر با این رشته در امریکا، چاپ مقالات بیشتر در این زمینه و..بعدش بهتر برای دکترا میتونن اقدام کنن

آیا بنظر شما همین کافیه؟
    حالا با توجه ب این توضیحات من باید هدفم رو بعد تحصیل بگم که دکترای این رشته را ادامه خواهم داد چ در امریکا و ج در اروپا (چون مورد علاقه ام و ایران خیلی تو این رشته ضعیفه)؟؟ و بگم بعد از اینا برمیگردم ایران و به شغل قبلی ام ادامه میدم..(دوباره افیسر نمیگه این میخاد انتقال تکنولوژی و اینا بکنه..!!!!)
    (چون فک کنم بگم برمیگردم ایران و دوباره همین شغلم رو ادامه میدم و ازدواج میکنم وو.. افیسر پیش خودش میگه پس چرا اصلا اومدی اینجا!!!!!)

خیلی خیلی دعاتون میکنم اگه کسی مثل من بوده و تونسته دفعه دوم ویزاشو بگیره..الان تجربه اش رو با من در میون بذاره. سپاسگزار در سپاسگزارم

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط zahya نمایش پست ها
    سلام بر دوستان همراه و همیار..
    من 15 جولای از دبی با بند معرووف 214b ریجکت شدم. دلیشلش رو افیسر قانع نشدن واسه مستر مجدد اعلام کرد. حالا برای وقت مجدد سفارت مجبورم که ارمنستان برم.(چون آنکارا که وقت نداره و دبی هم که یکبار ریجکت شدم) حالا میخواستم اساتید فن یا دوستانی که تجربه مشابه دارین مرا راهنمایی بفرمایند:
    شرایطم: 1-مستر اولم شیمی و مستر دوم محیط زیست با RP (که بهش انروز افیسر گیر نداد پس حتما حساس نبوده دیگه)
    2-فول فاند(البته فقط در I20 ذکر شده بود و نامه اسکلارشیپ من بعد از مصاحبه ام ب ادرس خونمون پست شده بود و انروز مصاحبه دستم نبود!!)
    3- سابقه کاری حساسی هم ندارم..حق التدریس (به رزومه ام هم ی نگاهی کرد و اصلا بهش گیر نداد)
    حالا ارایه راهکارهایم برای وقت دوم سفارت:
    الف- نامه از مدیر گروه گرفتم مبنی بر اینکه ما چرا به ایشون پیشنهاد کردیم که برای فوق مجدد اقدام کنن. دلایلی مثل آشنایی بیشتر با این رشته در امریکا، چاپ مقالات بیشتر در این زمینه و..بعدش بهتر برای دکترا میتونن اقدام کنن

آیا بنظر شما همین کافیه؟
    حالا با توجه ب این توضیحات من باید هدفم رو بعد تحصیل بگم که دکترای این رشته را ادامه خواهم داد چ در امریکا و ج در اروپا (چون مورد علاقه ام و ایران خیلی تو این رشته ضعیفه)؟؟ و بگم بعد از اینا برمیگردم ایران و به شغل قبلی ام ادامه میدم..(دوباره افیسر نمیگه این میخاد انتقال تکنولوژی و اینا بکنه..!!!!)
    (چون فک کنم بگم برمیگردم ایران و دوباره همین شغلم رو ادامه میدم و ازدواج میکنم وو.. افیسر پیش خودش میگه پس چرا اصلا اومدی اینجا!!!!!)

خیلی خیلی دعاتون میکنم اگه کسی مثل من بوده و تونسته دفعه دوم ویزاشو بگیره..الان تجربه اش رو با من در میون بذاره. سپاسگزار در سپاسگزارم
    دوستانی مثل شما با داشتن یک نامه از دانشگاه که مثلاً یک ترم ایشون مستر می خونه و اگر وضعیتش خوب بود به دکترا تغییرش میدن موفقیت در مصاحبه داشتن. به هر حال اگه نتونستی این نامه رو هم بگیری گفتنش خیلی می تونه کمکت کنه و کلاً سعی کن رو این موضوع مانور بدی که من چون یکم گرایش و رشتم تغییر کرده بهم پذیرش مستر دادن ولی اگه بتونم یک ترم خودم رو نشون بدم به دکتری تغییر پیدا می کنه و اصلاً هدفم مستر دوم نیست و بعد هم می خوام برگردم هیئت علمی شم و توی یه شرکت کار کنم تا تجربه هم به دست بیارم.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Deliverance نمایش پست ها
    با سلام
    ممنونم
    سوال سختیه ولی یک نکته: اصولا تو آمریکا دکترا خوندن باعث کم شدن شانس کار میشه. مستر خیلی کیس کاری بیشتری داره تا دکترا. دکترا برای استاد دانشگاه و شرکتهایی با زمینه R&D به صورت محدود به در می خوره. افیسرها هم می دونن که با مستر دنبال کار رفتن خیلی معمول تره - البته ظاهرا غیر از ایرانی ها! (اما خوب شما که نباید در مورد کار کردن تو آمریکا چیزی بگی! بنابراین واقعا سوال سختیه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)