صفحه 98 از 115 نخستنخست ... 48888990919293949596979899100101102103104105106107108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 971 تا 980 , از مجموع 1141

موضوع: سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

پیش فرض پاسخ : سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

سلام به همگی
    من پذیرش با فاند برای رشته Information Science/Technology در مقطع دکترا دارم و مستر رشته Information Systems از یکی از دانشگاههای نروژ. تز مسترم رو در یکی از دانشگاههای امریکا انجام دادم و الان پذیرش دکترا از همون دانشگاه دارم. در حال حاضر به ایران برگشتم تا برای ویزای دانشجویی اقدام کنم. مدتی که برای تز در امریکا بودم با ویزای محقق بودم و چون پذیرش در آخرین روزهای اقامتم بود و تغییر وضعیت داخل خاک خیلی طول میکشید خارج شدم تا برای ویزای دانشجویی اقدام کنم. الان میخواستم بپرسم به آفیسر چه مدرکی باید نشون بدم که قصد برگشت از امریکا رو بعد تحصیلم دارم؟
    و سوال دوم: چون نامه فاند رو هم دارم و از مشاور دانشگاه پرسیدم که باید 2000 دلار مدرک مالی نشان بدهم میخواستم بدونم تاریخ نامه تمکین مالی چقدر قبل تر از روز مصاحبه باشه؟

پیشاپیش از وقتی که میگذارین و راهنمایی میکنین ممنون هستم.

سلام
    من دو تا سوال دارم اما قبلش یه توضیح مختصر میدم:
    از اپلای برای 2015 از 5 دانشگاه در PhDشیمی پذیرش فول فاند گرفتم ( ساپورت شهریه+حداقل 22000$ سالانه +بیمه) از بین اینا یه انشگاه با رنک 60 انتخاب کردم و 9 جون رفتم سفارت دوبی که به متاسفانه ریجکت شدم! چرا؟ چون دانشگاه باوجود TA بودنم و با وجودی که رقم کل فاند در بند 8 درI-20، بیشتر از هزینه های برآورد شده در بند 7 بود باز هم لطف کرده بود و مبلغ BS ام که 40000$ بود رو وارد I-20کرده بود( به عنوان personal fund) . در واقع نیازی به اون 40000$ نبود و منم یه BS جدید 17000$ گرفتم با خودم بردم که مثلا دارایی زیاد با وجود فاند داشتن باعث ریجکتم نشه .خوب من به دو چشمم دیدم که آفیسر مو بور دوبی اصلا قصد ریجکت کردنمو نداشت و مصاحبه عالی پیش رفت تا وقتی که ازم BS خواست و وقتی دید 17000$ است صداش در اومد که تو I-20 گفته 40000$ تا داری پس چرا الان شده 17000$ و اگه دانشگاه 40000$ لازم نداشت اینجا تو I-20 نمینوشت!!! هرچی هم توضیح دادم بابا فاند من 7000$ بیشتر از نیازمه گوش نداد و گفت نمیتونم ویزا بدم! با 214B ریجکت شدم...
    با دانشگاه تماس گرفتم خیلی خونسرد گفتن تو BS داده بودی ما هم رقمشو وارد کرده بودیم نمی خوای جاش 0$ میذاریم! یه I-20 جدید داد اما حاضر نشد منو دیرتر از 25 جولای قبول کنه و late arrivel letter هم نداد گفت برو ترم بعد! پس منم دیگه وقت نگرفتم و صبر کردم I-20 جدید و offer letter جدید برای ترم بهار فرستادن و دیگه رفتم برای 22 اکتبر وقت گرفتم از دوبی.

1-حالا واقعا این ترس برام پیش اومده که علت ریجکتمو چی بگم که به نظر آفیسر نیاد دارم بهش ثابت میکنم اشتباه کرده و حرف من درست بوده و دانشگاه نیازی به اون 40000$ نداشته؟ کلا بپرسه چرا دفعه قبل ریجکت شدی من چی بگم؟

2- راستی الان یه BS ّه مبلغ 15،777$ دارم بعلاوه سند خونه به نام خودم. و واقعا با مقایسه کردن بند 7 و 8 در I-20 میشه دید دانشگاه 7000$ در سال اضافه بر نیازم بهم میده پس بنظرم کلا به پرسونال فاند نیازی نیست. یعنی این BS که دارم کافیه یا فکر بیشتر کردنش باشم؟

لطفا یه نفر جواب سوالای منو بده. آخر هفته مصاحبه دارم! نگرانم!!

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    دوست عزيز شما يا ميتونيد بگيد طبق فلان بندي كه توي اون برگه سفيد بهم دادين ريجكت شدم، و يا اينكه بهش رك و واست بگي كه سري قبل دانشگاه يه اشتباهي توي فرم i20 من داشت و شما بخاطر اون اشتباه من رو رد كردين. نگران نباشيد، به اميد خدا موفق ميشيد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    به نظر منم اصلا جاي نگراني نداره و با يه توضيح مختصر مي توني از پسش بر بياي... I-20 قبليتم ببر كه توضيحت ساده تر و روشن تر باشه واسه آفيسر...
    موفق باشي

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط harandi1982 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من پذیرش با فاند برای رشته Information Science/Technology در مقطع دکترا دارم و مستر رشته Information Systems از یکی از دانشگاههای نروژ. تز مسترم رو در یکی از دانشگاههای امریکا انجام دادم و الان پذیرش دکترا از همون دانشگاه دارم. در حال حاضر به ایران برگشتم تا برای ویزای دانشجویی اقدام کنم. مدتی که برای تز در امریکا بودم با ویزای محقق بودم و چون پذیرش در آخرین روزهای اقامتم بود و تغییر وضعیت داخل خاک خیلی طول میکشید خارج شدم تا برای ویزای دانشجویی اقدام کنم. الان میخواستم بپرسم به آفیسر چه مدرکی باید نشون بدم که قصد برگشت از امریکا رو بعد تحصیلم دارم؟
    و سوال دوم: چون نامه فاند رو هم دارم و از مشاور دانشگاه پرسیدم که باید 2000 دلار مدرک مالی نشان بدهم میخواستم بدونم تاریخ نامه تمکین مالی چقدر قبل تر از روز مصاحبه باشه؟

پیشاپیش از وقتی که میگذارین و راهنمایی میکنین ممنون هستم.
    سلام
    فكر مي كنم همين كه از اونجا برگشتيد تا اينجا كاراتون رو انجام بديد دليل قانع كننده اي واسه آفيسر هست كه قصد موندن اونجا رو نداريد...مگر اينكه بيخودي به چيز ديگه اي گير بده!!!
    ٢- بهتره تاريخش زير يك ماه باشه
    موفق باشيد

سلام
    من فقط یک دانشگاه اپلای کردم و از همون فول فاند گرفتم. رتبه دانشگاه خوب نیست و بیشتر بخاطر دوستام به این دانشگاه میرم. در جواب به اینکه "کدوم دانشگاه ها اپلای کردی" چی بگم؟ بهتر نیست الکی اسم چند تا دانشگاه رو ببرم؟ آیا متوجه میشن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza512a نمایش پست ها
    سلام
    من فقط یک دانشگاه اپلای کردم و از همون فول فاند گرفتم. رتبه دانشگاه خوب نیست و بیشتر بخاطر دوستام به این دانشگاه میرم. در جواب به اینکه "کدوم دانشگاه ها اپلای کردی" چی بگم؟ بهتر نیست الکی اسم چند تا دانشگاه رو ببرم؟ آیا متوجه میشن؟
    سلام
    گمونم كسي نيست كه قاطعانه بگه دسترسي به همچين اطلاعاتي هست يا نه. ولي چرا دروغ بگي؟ اگه يه درصدم احتمال داشته باشه كه چنين اطلاعاتي در دسترسشون باشه واقعا به ريسكش نمي ارزه. بگو يكي از دوستام اونجاس و با توجه به رزومه اي كه دارم گفتش احتمال زياد اينجا پذيرش مي گيري...منم با توجه به اينكه عجله نداشتم منتظر نتيجه دانشگاه شدم و زماني كه ديدم فول فاند شدم ديگه نيازي نديدم جايي اپلاي كنم. اصلا هم اينطور جلوه نده كه دانشگاه سطحش پايينه!!!بگو دانشگاه خوبيه و اساتيد خوبي هم تو زمينه رشته من هستن...

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Rasool123 نمایش پست ها
    سلام
    گمونم كسي نيست كه قاطعانه بگه دسترسي به همچين اطلاعاتي هست يا نه. ولي چرا دروغ بگي؟ اگه يه درصدم احتمال داشته باشه كه چنين اطلاعاتي در دسترسشون باشه واقعا به ريسكش نمي ارزه. بگو يكي از دوستام اونجاس و با توجه به رزومه اي كه دارم گفتش احتمال زياد اينجا پذيرش مي گيري...منم با توجه به اينكه عجله نداشتم منتظر نتيجه دانشگاه شدم و زماني كه ديدم فول فاند شدم ديگه نيازي نديدم جايي اپلاي كنم. اصلا هم اينطور جلوه نده كه دانشگاه سطحش پايينه!!!بگو دانشگاه خوبيه و اساتيد خوبي هم تو زمينه رشته من هستن...
    اما با این توضیحات هم باز ممکنه گیر بدن به یک دانشگاه اپلی کردن. سوال روتینی هست و جواب فقط همین جا یافقط تو همین شهر و ناحیه اپلی کردم هم جواب خوبی نیست.
    من نمی دونم چطور می خوان چک کنن که ایشون چند جا اپلی کرده. بعضی از بچه های قدیمی با ریپورت GRE نشون می دادن این مطلبو. ولی ترم گذشته من تو دبی و آنکارا ندیدم که ریپورت GRE بخوان از کسی.

سلام دوستان، من برای spring 2016 تو رشته سازه در مقطع ارشد پذیرش بدون فاند دارم این در حالی هست که ایران تو رشته مدیریت ساخت که از گرایش های عمران هست در حال تموم کردن ارشدم بودم ( فقط دفاع پایان نامه موند ) و با اومدن جواب پذیرش مجبور به انصراف از تحصیل شدم ( طبق قوانین نظام وظیفه و دانشگاه و پر شدن سقف سنوات 3 ساله ). روز مصاحبه که در حدود یک ماه دیگست می خوام بدونم که آیا بگم ارشد خوندم اینجا یا نه ؟ یه سری میگن نگو و سابقه کار درست کن که خوب این کاری نداره جور کردنش.اما با توجه به اینکه سربازی نرفتم و هفته پیش معافیت تحصیلی مجدد بهم دادن این رو نمی دونم که آیا آفیسر کامل رو قوانین نظام وظیفه ای ما سوار هست یا نه و نمیگه بعد سه سال چطوری معافیت تحصیلی گرفتی ؟! جوری میشه پر کرد این گپ رو ؟؟ واقعا اگر کسی اطلاعات داره ممنون میشم به من هم بگه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)