صفحه 99 از 115 نخستنخست ... 498990919293949596979899100101102103104105106107108109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 981 تا 990 , از مجموع 1141

موضوع: سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟)

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadzare8 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من برای spring 2016 تو رشته سازه در مقطع ارشد پذیرش بدون فاند دارم این در حالی هست که ایران تو رشته مدیریت ساخت که از گرایش های عمران هست در حال تموم کردن ارشدم بودم ( فقط دفاع پایان نامه موند ) و با اومدن جواب پذیرش مجبور به انصراف از تحصیل شدم ( طبق قوانین نظام وظیفه و دانشگاه و پر شدن سقف سنوات 3 ساله ). روز مصاحبه که در حدود یک ماه دیگست می خوام بدونم که آیا بگم ارشد خوندم اینجا یا نه ؟ یه سری میگن نگو و سابقه کار درست کن که خوب این کاری نداره جور کردنش.اما با توجه به اینکه سربازی نرفتم و هفته پیش معافیت تحصیلی مجدد بهم دادن این رو نمی دونم که آیا آفیسر کامل رو قوانین نظام وظیفه ای ما سوار هست یا نه و نمیگه بعد سه سال چطوری معافیت تحصیلی گرفتی ؟! جوری میشه پر کرد این گپ رو ؟؟ واقعا اگر کسی اطلاعات داره ممنون میشم به من هم بگه
    از سؤال دوم شروع می کنم، هم آره هم نه! یعنی دقیقاً جزئیات رو نمی دونن می تونی بگی دوره زبان رفتم یا فکر کنی ببینی چی بگی ولی گفتن اینکه قبلاً مستر گرفتی و داری برای مستر دوم میری شانست رو تا حد زیادی برای گرفتن ویزا میاره پایین!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadzare8 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من برای spring 2016 تو رشته سازه در مقطع ارشد پذیرش بدون فاند دارم این در حالی هست که ایران تو رشته مدیریت ساخت که از گرایش های عمران هست در حال تموم کردن ارشدم بودم ( فقط دفاع پایان نامه موند ) و با اومدن جواب پذیرش مجبور به انصراف از تحصیل شدم ( طبق قوانین نظام وظیفه و دانشگاه و پر شدن سقف سنوات 3 ساله ). روز مصاحبه که در حدود یک ماه دیگست می خوام بدونم که آیا بگم ارشد خوندم اینجا یا نه ؟ یه سری میگن نگو و سابقه کار درست کن که خوب این کاری نداره جور کردنش.اما با توجه به اینکه سربازی نرفتم و هفته پیش معافیت تحصیلی مجدد بهم دادن این رو نمی دونم که آیا آفیسر کامل رو قوانین نظام وظیفه ای ما سوار هست یا نه و نمیگه بعد سه سال چطوری معافیت تحصیلی گرفتی ؟! جوری میشه پر کرد این گپ رو ؟؟ واقعا اگر کسی اطلاعات داره ممنون میشم به من هم بگه
    من تقریبا وضعیت مشابه دارم کلی هم فکر کردم یه سری مساله هست اولا داشتن مدرک مستر و اقدام واسه ادامه تحصیل تو مستر معمولا با ریجکت همراهه ولی اولا شما که هنوز مدرک مستر که نگرفتین!! نکته دوم اینکه موقعه پر کردن فرم دی اس من خودم به شخصه هم اسمم هم شماره ملیمو زدم! با خودم فکر کردم حتی اگه 1 درصد احتمال باشه که به اطلاعات ما بتونن دست پیدا کنن یا حالا به هر طریقی بفهمن که ما دروغ گفتیم ریجکت که هیچ!!60 سال دیگم بخوایم بریم اونجا پرونده ما رو می دونن! بعد خوب یه مساله هست شما رشته که الان اکسپت گرفتی با رشته ای که داشتی می خوندی یکم فرق می کنه شاید بتونی برای طرف توضیح بدی و دلیل محکمی داشته باشی و آفیسر قبول کنه! یه چیز دیگم هست البته من نمی دونم تو ایران یه همچین چیزی هست یا نه ولی نمی شه مثلا بگی یه رشته می خوندم که non degree یعنی مدرک تحصیلی نمی دادن یه دوره مثلا پروفشنال بوده چون از یه طرف مدرک نداری از یه طرف یه سری درسارو خوب خوندی دیگه!

ممنون از هم فکریتون، داستان انصراف را چطور باهاش برخورد می کنن؟ اون هم شانس رو کم میکنه ؟ من اصلا واقعا نمی دونم کسیم چی محسوب میشه !! چون سربازی نرفتم و اونجا می خوام معافیت تحصیلی که ماه پیش بهم دادن رو ارائه بدم، واقعا نمی دونم افسیر چقدر راجع به داستان های نظام وظیفه سرش میشه، اگر براش عجیب نباشه که بعد از گذشت سه سال لیسانیس معافیت تحصیلی گرفتم ( روال اینه که تا یک سال بعد از لیسانس میشه ) میشه براحتی پیچوندش و به روی خودم نیارم و بگم که کار می کردم اگم نه که یه فکر اساسی باید بکنیم. اینو نمی دونم چقدر اطلاعات دارن اگر کسی بدونه و راهنماییمون کنه خدا خیرش بده انشالله

Junior Member

سلام

من در حال حاظر نروژ دانشجو هستم
    یکی از سوال هایی که آفیسر احتمالا از من بکنه اینه که اینجا چه کار میکنی، بعد من باید بگم دانشجویم
    بعد میگه چرا میخوای اینجارو ترک کنی؟
    بهترین جواب چیه؟
    من خودم این به ذهنم رسید

با استادی که در اون دانشگاه(امریکایی) هست ضمینه تحقیقاتیم یکیه
    و رشته این دانشگاه رو دوست نداشتم و بیشتر میخواستم research base باشم(قبلا هم بهشون گفته بودم) و وقتی امدم اینجا گفتن که جزو policy های دانشگاه نیست و مقدار زیادی course باید بگذرونیم که اصلا در زمینه کاری و تحقیقاتی من نیست

یک سوال دیگه این لینک را ببینید
    لینک علت ریجکت 214b
    Supporting Documents
    Nonimmigrant visas are interview-based. Interviewing officers rely on statements made by the applicant to determine visa eligibility, although they may consult supporting documents such as affidavits of support, travel arrangements, employment letters or financial statements to verify statements made in the interview.

ایا اگر bank statement به نام پدرم باشه، بازم فرم affidavits of support لازمه؟لطفا اگر مطمئن هستید جواب دهید

ممنون
    ویرایش توسط dread_lord : October 29th, 2015 در ساعت 04:31 AM

Junior Member

[QUOTE=mohammadzare8;2122496]ممنون از هم فکریتون، داستان انصراف را چطور باهاش برخورد می کنن؟ اون هم شانس رو کم میکنه ؟ من اصلا واقعا نمی دونم کسیم چی محسوب میشه !! چون سربازی نرفتم و اونجا می خوام معافیت تحصیلی که ماه پیش بهم دادن رو ارائه بدم، واقعا نمی دونم افسیر چقدر راجع به داستان های نظام وظیفه سرش میشه، اگر براش عجیب نباشه که بعد از گذشت سه سال لیسانیس معافیت تحصیلی گرفتم ( روال اینه که تا یک سال بعد از لیسانس میشه ) میشه براحتی پیچوندش و به روی خودم نیارم و بگم که کار می کردم اگم نه که یه فکر اساسی باید بکنیم. اینو نمی دونم چقدر اطلاعات دارن اگر کسی بدونه و راهنماییمون کنه خدا خیرش بده انشالله [/QUOT
    والا من اینقد دقیق اطلاعات ندارم ولی چیزی که هست اینه که آفیسر باید در مورد شما و کیستون نظرشو بده قانونی نیستش که بگه چون انصراف داده پس رد! طوری باید اون شخص رو متقاعد کنید که شما از نظر علمی صلاحیت دارید و نمی خواید تو آمریکا بمونید!! مثلا اگه بگین من واسه این انصراف دادم چون امریکا بهم ok داده خوب این مساله سازه یه دلیل دیگه بیارید یعنی درسته واقعا هم دلیلتون همین بوده ولی نحوه بیانتون طوری باید باشه که افسر رو متقاعد کنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dread_lord نمایش پست ها
    سلام

من در حال حاظر نروژ دانشجو هستم
    یکی از سوال هایی که آفیسر احتمالا از من بکنه اینه که اینجا چه کار میکنی، بعد من باید بگم دانشجویم
    بعد میگه چرا میخوای اینجارو ترک کنی؟
    بهترین جواب چیه؟
    من خودم این به ذهنم رسید

با استادی که در اون دانشگاه(امریکایی) هست ضمینه تحقیقاتیم یکیه
    و رشته این دانشگاه رو دوست نداشتم و بیشتر میخواستم research base باشم(قبلا هم بهشون گفته بودم) و وقتی امدم اینجا گفتن که جزو policy های دانشگاه نیست و مقدار زیادی course باید بگذرونیم که اصلا در زمینه کاری و تحقیقاتی من نیست

یک سوال دیگه این لینک را ببینید
    لینک علت ریجکت 214b
    Supporting Documents
    Nonimmigrant visas are interview-based. Interviewing officers rely on statements made by the applicant to determine visa eligibility, although they may consult supporting documents such as affidavits of support, travel arrangements, employment letters or financial statements to verify statements made in the interview.

ایا اگر bank statement به نام پدرم باشه، بازم فرم affidavits of support لازمه؟لطفا اگر مطمئن هستید جواب دهید

ممنون

به نظرم همه دلایل رو به افسر بگین، بگین یه چی دیگه فکر می کردین یه چی دیگه شد! بگین از نظر ادونتج ها علمی آمریکا به مراتب آفر بهتری می ده.
    اون لینک و من نگاه کردم، کانتکسش تو اون پاراگراف در مورد اینه که ایتنرویو خیلی مهمه حتی اگه از نظر مدارک کامل باشین، ولی در مورد affidavits of support من یکی از دوستام BS پدرشو که برده بود یه نامه هم تو ورد نوشته بود که پدرش همه هزینه هاشو در تمام تحصیل می ده داده بود پدرش امضا کرده بود همونو داد قبول هم کردن. حالا اینکه فرم جداگانه ای اگه هست و اینا رو من نمی دونم.

سلام دوستان
    من از دانشگاه New Mexico پذیرش گرفته م و فاندم در حد tuition waiver هستش. تو ایران مهندسی صنایع خونده م اما الان برای عمران پذیرش گرفته م. به نظرتون چطوری این موضوع رو توجیه کنم و چطور قانع کنم که میتونم هزینه هامو تقبل کنم. در ضمن می شنیده ام که ارمنستان به کیس هایی که فول فاند نیستن راحت ویزا نمیده! من برای دسامبر وقت سفارت دارم!البته باید بگم که بقیه دانشگاه هایی که اپلای کرده بودم، همه برای مهندسی صنایع بوده! اینو میفهمن؟

Junior Member

سلام دوستان
    من در فرم دی اس متاسفانه نوشتم که در پژوهشکده اویونیک کار میکردم. رشتم نرم افزار هستش. و پاره وقت چند سال پیش کار میکردم. به نظرتون چی میشه؟ هفته دیگه وقت سفارت دارم.
    کاری از دستم بر میاد؟

ممنون میشم راهنمایی کنین سریع

Junior Member

دوستان در مورد سوال که میگن چند جا اپلای کردی:
    من امسال فقط همین یه دانشگاه اپلای کرده بودم ولی پارسال 4 جا اپلای کردم، حالا باید در جواب آفیسر بگم همین یه دانشگاه اپلای کردم یا بگم امسال این یکی و 4 جا هم سال گذشته؟کدوم بهتره؟
    ویرایش توسط mohamad695 : November 6th, 2015 در ساعت 08:01 PM

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad695 نمایش پست ها
    دوستان در مورد سوال که میگن چند جا اپلای کردی:
    من امسال فقط همین یه دانشگاه اپلای کرده بودم ولی پارسال 4 جا اپلای کردم، حالا باید در جواب آفیسر بگم همین یه دانشگاه اپلای کردم یا بگم امسال این یکی و 4 جا هم سال گذشته؟کدوم بهتره؟
    چه دلیلی داره تاکید کنی رو امسال و پارسال؟ بگو 5 جا! دروغ نیست که.
    فقط اگه پرسید "امسال" چند جا اپلی کردی بگو 1 جا.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)