صفحه 1 از 23 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 222

موضوع: به چه وسایلی تو فرودگاه گیر میدهند ؟؟!

ApplyAbroad Hero

پیش فرض به چه وسایلی تو فرودگاه گیر میدهند ؟؟!

سلام
    اول از همه عذر خواهی میکنم به خاطر عنوان تاپیک که لطفا ً اگه چیز بهتری به ذهنتون رسید عوضش کنید ، من که خوذم از این عنوان بهتر نیافتم P:
    می خواستم از کسانی که تجربه ی سفرهای زیاد دارند بپرسم که چه وسایلی رو می تونیم با خودم ببریم ، من چند نمونه که کمی ابهام دارم میپرسم :
    1- کنسرو و مواد غذایی ( شنیدم به کنسرو اگه زیاد باشه گیر میدهند)
    2- DVD و CD (رایتی و ارجینال) - فلش مموری - هارد اکسترنال- لپ تاپ (ممکنه محتویاتش رو چک کنند ؟)
    3- وسایلی که باهاش تجارت میکنند (فرش ، طلا ، زعفران و .... )
    و .......

آیا در فرودگاه مقصد هم ممکنه مشکلی برای کسی ایجاد بکنند ؟
    ویرایش توسط rm_cpu : January 27th, 2010 در ساعت 12:32 AM
    goodbye forever

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

پیش فرض پاسخ : به چه وسایلی تو فرودگاه گیر میدهند ؟؟!

به DVD , CD ایراد نمیگیرند. فلش و لپ تاپ هم همینطور. طلا اگر سکه باشه یکی دوتا میزارند ولی بیشتر محال است که در فرودگاه بزارند! بیخودی خودتون رو وارد دردسر نکنید. اینهایی که گفتم مال فرودگاه خودمونه. در اونور آب هم اینها مشکلی ایجاد نکرد. بقیه رو که اشاره کردید نمیدونم.

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : به چه وسایلی تو فرودگاه اما گیر میدهند ؟؟!

سلام صادق جان...

اول از همه بابا سلیمان خوبه؟

در مورد مواد غذایی باید بگم اروپا به نسبت کمتر از امریکا سخت گیر تره...کلا تو بردن چیز ها اروپا یه کم کمتر گیر میدن...

مواد غذایی رو به کل به نظرم گیر میدن...کنسرو رو زیاد مطمئن نیستم ولی غذاهایی که داخل چیزی هستند که راحت سرش باز میشه رو گیر میدن...استدلالشون اینه که توش چیزی باشه...
    فرشم مشکلی نیست ولی یه کم بردنش سخته ها...میخای انور بفروشی ؟
    زعفران مشکلی نیست...
    لپ تاپ و وسایل کامپیوتری همانوطور که سانرایز گفت مشکلی نداره....ولی محتویات رو من نشنیدم!مشکوک میزنی...نکنه عضو ... هستی یا ...
    در ضمن اینجا رو رد کنی خیالت راحت باشه....اون ور زیاد مشکلی نداره...
    مگه اینکه مشکوک بازی در بیارید

سفر خوبی داشته باشی

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

اگر کمک میکنه این لینک (ماله گمرکه که برای فرودگاه هم میشه). محتویات لپ تاپ برای اروپا نه. خیالتون راحت. با اینترنتی که اونور هست واقعا لازم نیست که چیزی اعم از نرم‌افزار رایت و اصل ببرین. بخصوص که چند کشور اروپایی حامیه تورنت و xyz هستند (برعکس آمریکا)

Senior Member reza1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHD Architecture in polimi

سلام
    به کنسرو گیر نمی دهند
    برای لب تاپ اجازه مبدهند داخل ببرید و به سی دی کاری ندارند من حدود 200 حلقه بردم کسی نپرسید چی هست
    فرش و غیره را نمی دونم
    در مورد دارو اگر میارید (که آوردش به نظر من برای ماههای اول مهمه ) اگر نسخه داشته باشید هر چی که همراهتون باشه مهم نیست در مورد شربت به من گیر دادند ولی تا نسخه را نشون دادم گفت موردی نیست
    در ضمن ایران گیر میدن اونجا حداقل میلان هیچ کس حتی بار شما را اسکن نمی کنه

Senior Member rf.ariyapour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Saarland University

سلام دوستان. من یه سوال یه جورایی مربوط به این موضوع دارم. دوستان الان رو گوشی و لپ تاپم پر از نرم افزار های کرک شده و غیر قانونی هستش اگه بریم اونور و این نرمافزار ها روی وسایلمون نصب باشه مشکلی برامون پیش نمیاد به خاطر قانون Copy right. آیا باید تمام نرم افزار های غیر قانونی رو پاک کنیم ؟

خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

موفق باشید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط rf.ariyapour نمایش پست ها
    سلام دوستان. من یه سوال یه جورایی مربوط به این موضوع دارم. دوستان الان رو گوشی و لپ تاپم پر از نرم افزار های کرک شده و غیر قانونی هستش اگه بریم اونور و این نرمافزار ها روی وسایلمون نصب باشه مشکلی برامون پیش نمیاد به خاطر قانون Copy right. آیا باید تمام نرم افزار های غیر قانونی رو پاک کنیم ؟

خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

موفق باشید.
    نه مشکلی نداره
    پارسال یکی از بچه ها که رفت سوئد از همین پکیج کینگ و ... خرید برد مشکلی هم نبود

تو فرودگاه به ارز ی هم که خارج می شه کاری دارن ؟
    تا آنجایی که من فهمیدم الان دیگه نمی شه از طریق بانک به حساب خارج از کشور پول واریز کرد پس می شه پول رو با خودمون حمل کنیم اگر نه چه روشی رو پیشنهاد می کنین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sweden in process نمایش پست ها
    تو فرودگاه به ارز ی هم که خارج می شه کاری دارن ؟
    تا آنجایی که من فهمیدم الان دیگه نمی شه از طریق بانک به حساب خارج از کشور پول واریز کرد پس می شه پول رو با خودمون حمل کنیم اگر نه چه روشی رو پیشنهاد می کنین؟
    ارز همراه مسافر
    · ورود ارز به كشور به هر ميزان آزاد مي باشد . بديهي است مسافرين ورودي بايد ارز همراه خود را با تسليم اظهارنامه ارزي به شعب بانك ملي مستقر در مبادي ورودي اظهار و گواهي دريافت نمايند .
    · به موجب مقررات بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران خروج وجه نقد حداكثر بمبلغ 5000 دلار ( ويا معادل آن به ارزهاي ديگر )توسط هر مسافر بلامانع مي باشد .
    · خروج وجه نقد بيش از سقف تعيين شده موكول به ارائه اظهارنامه ارزي و يا اعلاميه بانكي مربوط ( و يا هر سند بانكي كه مبين پرداخت وجه بصورت اسكناس از محل حساب ارزي يا فروش ارز باشد) توسط مسافر خواهد بود .
    · خروج نقدي ارز در قالب چك و يا چك هاي مسافري بانكي بلامانع مي باشد .
    · ميزان خروج و ورود ريال ايراني همراه مسافر حداكثر پانصد هزار ريال (500,000) مي باشد .
    طلا و نقره
    · ورود زيور آلات طلاي همراه مسافر از قبيل گردنبند ، دستبند ، گوشواره ، انگشتري ، النگو ، ساعت و غيره در حد متعارف و براي مصارف شخصي بصورت واحد مجاز بوده و ورود مازاد بر آن منوط به كسب اجازه قبلي از بانك مركزي مي باشد .
    · خروج زيور آلات شخصي همراه مسافر ، حداكثر تا ميزان 150 گرم از انواع مصنوعات طلا مجاز خواهد بود
    · خروج مصنوعات و ظروف نقره بعنوان هديه و سوغات توسط مسافر حداكثر تا ميزان 3 كيلوگرم مجاز مي باشد مشروط بر اينكه اشياء مذكور از زمره آثار فرهنگي و تاريخي محسوب نگردد .

http://www.irica.gov.ir/Persian/Stat...ew.aspx?ID=306

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi_Abhar نمایش پست ها
    ارز همراه مسافر
    · ورود ارز به كشور به هر ميزان آزاد مي باشد . بديهي است مسافرين ورودي بايد ارز همراه خود را با تسليم اظهارنامه ارزي به شعب بانك ملي مستقر در مبادي ورودي اظهار و گواهي دريافت نمايند .
    · به موجب مقررات بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران خروج وجه نقد حداكثر بمبلغ 5000 دلار ( ويا معادل آن به ارزهاي ديگر )توسط هر مسافر بلامانع مي باشد .
    · خروج وجه نقد بيش از سقف تعيين شده موكول به ارائه اظهارنامه ارزي و يا اعلاميه بانكي مربوط ( و يا هر سند بانكي كه مبين پرداخت وجه بصورت اسكناس از محل حساب ارزي يا فروش ارز باشد) توسط مسافر خواهد بود .
    · خروج نقدي ارز در قالب چك و يا چك هاي مسافري بانكي بلامانع مي باشد .

· ميزان خروج و ورود ريال ايراني همراه مسافر حداكثر پانصد هزار ريال (500,000) مي باشد .
    طلا و نقره
    · ورود زيور آلات طلاي همراه مسافر از قبيل گردنبند ، دستبند ، گوشواره ، انگشتري ، النگو ، ساعت و غيره در حد متعارف و براي مصارف شخصي بصورت واحد مجاز بوده و ورود مازاد بر آن منوط به كسب اجازه قبلي از بانك مركزي مي باشد .
    · خروج زيور آلات شخصي همراه مسافر ، حداكثر تا ميزان 150 گرم از انواع مصنوعات طلا مجاز خواهد بود
    · خروج مصنوعات و ظروف نقره بعنوان هديه و سوغات توسط مسافر حداكثر تا ميزان 3 كيلوگرم مجاز مي باشد مشروط بر اينكه اشياء مذكور از زمره آثار فرهنگي و تاريخي محسوب نگردد .

http://www.irica.gov.ir/Persian/Stat...ew.aspx?ID=306
    ممنون
    تا آنجایی که من دیدم هیچ کس کاری نداره شما دارین از کشور چه قدر ارز خارج می کنین کسی نمی پرسه که چقدر پول همراه دارین!
    و حتی دوستی هم 15000 یورو هم برده بود !
    البته اطلاعات شما کاملا صحیح است .

صفحه 1 از 23 1234567891011 ... آخرینآخرین