صفحه 52 از 63 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 626

موضوع: خرید بلیط هواپیما از طریق اینترنت

پیش فرض پاسخ : خرید بلیط هواپیما از طریق اینترنت

نقل قول نوشته اصلی توسط rostamisani نمایش پست ها
    سلام، اگه خرید بلیت رو با کارت اعتباری یکی دیگه انجام بدیم، آیا تو مراحل بعدی مثل گرفتن کارت پرواز و ... مشکلی پیش میاد؟
    بستگی به مرکز صدور بلیت دارد
    اگر مرکز صدور بلیت آژآنس ها باشند مشکلی به وجود نمیاد
    ولی اگر مرکز صدور بلیت خود ارلاین مستقیم باشه بسته به پالیسی اون ارلاین ارتباط پیدا میکند ممکنه از بعضی از مبادی اجازه ی پرواز به مسافر داده نشه
    تهران جزو اون مبادی نیست البته
    مثال
    اگر مبدا مسافر هندوستان باشه با امارات بخواد پرواز کنه و مسافر بلیتش رو آنلاین با کردیت کارت شخص سوم مستقیم از سایت خود امارات خریده باشه اجازه پرواز بهش نمیدن

علت:
    پول کردیت کارت سکیور شده است
    یعنی چی؟
    یعنی دارنده کارت همیشه میتونه ادعا کنه که مبلغ کسر شده از حسابش بدون اجازه ایشان انجام شده
    در این صورت بلافاصله بعد از یه تماس تلفنی پول از حساب فروشنده کسر شده به صاحب کارت استرداد میشود
    حالا این دعوای حقوقی بین فروشنده و صاحب کارت توی مرجع دیگه باید رسیدگی شود که آیا کسر با اجازه و اختیار دارنده اصلی کارت بود یا خیر
    برای همین ارلاین چون حوصله پیگیری حقوقی این مشکلات رو نداره اجازه نمیده نام دارنده کارت با حداقل یکی از مسافرین مغایرت داشته باشه
    چون اینطوری مسافرت انجام شده پرواز تمام شده و ارلاین باید حالا دنبال پولش بدود

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

سلام دوستان

یه سوال: تو سایتای خرید بلیط خیلی وقتا بعضی مسیرا رو دو یا سه تیکه میذاره، برای مثال (البته مثال رو فرضی میزنم، از جایی نیاوردم که واقعی باشه) میخوایم از تهران بریم آمستردام مسیر رو میزنه: تهران به آنکارا بعد آنکارا به آمستردام. حالا سوالم اینه که طبیعتا فاصله بین دوتا پرواز رو باید تو فرودگاه بمونیم تا پرواز جدید بیاد، این وسط هزینه پرواز دوم رو در اصل ایرلاینی که ازش بلیط خریدیم پرداخت کرده، درسته؟ بعد چمدونایی که تحویل پرواز اول دادیدم چی میشه؟ خودشون منتقل میکنن به پرواز دوم؟ یا خودمون باز باید تحویل بگیریم ببریم برای پرواز دوم؟

ممنون میشم یه توضیحاتی بدید چون بنده تجربه ای در این زمینه ندارم و به اطلاعاتش نیاز دارم.
    با تشکر
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

نقل قول نوشته اصلی توسط applyie نمایش پست ها
    سلام دوستان

یه سوال: تو سایتای خرید بلیط خیلی وقتا بعضی مسیرا رو دو یا سه تیکه میذاره، برای مثال (البته مثال رو فرضی میزنم، از جایی نیاوردم که واقعی باشه) میخوایم از تهران بریم آمستردام مسیر رو میزنه: تهران به آنکارا بعد آنکارا به آمستردام. حالا سوالم اینه که طبیعتا فاصله بین دوتا پرواز رو باید تو فرودگاه بمونیم تا پرواز جدید بیاد، این وسط هزینه پرواز دوم رو در اصل ایرلاینی که ازش بلیط خریدیم پرداخت کرده، درسته؟ بعد چمدونایی که تحویل پرواز اول دادیدم چی میشه؟ خودشون منتقل میکنن به پرواز دوم؟ یا خودمون باز باید تحویل بگیریم ببریم برای پرواز دوم؟

ممنون میشم یه توضیحاتی بدید چون بنده تجربه ای در این زمینه ندارم و به اطلاعاتش نیاز دارم.
    با تشکر
    شما فقط یک هزینه پرداخت میکنید برای تمام پرواز ( ایرلاین ها خودشون بصورت داخلی هزینه هارو تقسیم میکنند) ، وقتی در فرودگاه مبدا کارت سوار شدن به هواپیما رو میگیرید اگر کارت پرواز دوم ( یا سوم) رو هم برای شما صادر کنند یعنی چمدانها رو در مبدا می‌گیرند و در مقصد نهایی تحویل میدهند، در غیر اینصورت در فرودگاه دوم که از هواپیما خارج میشید باید چمدانها رو بگیرید و دوباره مراحل سکوریتی رو طی کنید و چمدانها رو به پرواز بعدی تحویل بدید. و کارت پرواز دوم یا سوم رو بگیرید، معمولا در پروازهایی که در کانادا یا آمریکا توقف دارند ممکنه این کار رو انجام بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط applyie نمایش پست ها
    سلام دوستان

با تشکر
    سلام
    هر بلیتی با یک توقف، دو توقف یا سه توقف همیشه بین یه جفت شهر هست
    همیشه یه مبدا ثابت داره یه مقصد ثابت
    این مفهوم تیکیتنگ هست
    پس یعنی اینکه شما بلیت های جدا جدا نمیگیرید در واقع فقط یه بلیت هست
    اگر میبینید ارلاین های مختلف هست این ارلاین ها با هم هم قرارداد دارند توی هر مسیر ثابتی با هم حساب کتاب دارند الکی یه ارلاین مسافر نمیرسونه تا جایی بعد بقیه یه ارلاین دیگه ببره مسافر رو
    همانجور که حدس زدی ارلاینی که بلیت رو صادر کرده پول بلیت رو میگیره و بین خودشون تقسیم میکنند

راجع به بار هم شما همیشه بار رو مبدا تحویل میدید مقصد میگیرید مگر اینکه در این وسط مرز هوایی یه کشور رو ازش عبور کنید

با سلام به دوستان عزیز
    لازم دیدم این پست رو راجع به سایت های آنلاین فروش که این روزها مثل قارچ زیاد شدند بگذارم و توضیح بدهم خدمتتون و ریسک خرید از این سایت ها رو توضیح بدهم علت اینکه در بعضی مواقع ( نه همیشه ) این سایت ها نرخ ها پایین تری از آژانس های هواپیمایی دارند را توضیح بدهم. این موارد در واقع شامل حال سایت ها آنلاین فروش بلیت های خارجی نیز میشود.
    اولن خدمتتون عرض کنم که هیچ سایت آنلاینی بلیتی از خودش نمیتونه صادر کنه یعنی در واقع نهایتن دستور خرید بلیت لینک میشود به یک نرم افزار یا سیستم رزرواسیون بلیت که اصلاحن بهش میگن GDS که در واقع اون availability پرواز رو چک میکنه و بلیت رو اون هست که نهایتن صادر میکنه و نه صرفن یه سایت آنلاین
    علت ارزانی
    همانجور که میدونید آژانس های مسافرتی بابت فروش بلیت کمسیون فروشی از ارلاین دریافت میکنند این کمسیون ممکنه از 0 درصد تا 9 درصد نرخ خام بلیت ( نرخ بلیت بدون در نظر گرفتن مالیات و عوارض ) باشد. این سایت ها برای رقابت با هم توی فروش حاضر هستند 90 درصد کمسیونی که قرار هست از ارلاین بابت فروش بلیت بگیرند رو ببخشند ( بعدن توضیح میدم که چگونه این دست و دلوازی رو جبران میکنند). پس در واقع این بلیت نیست که ارزونتر هست بلکه بحث بخشیدن قسمتی از کمسیون فروش بلیت هست ) . مثلن شما اگر نرخ بلیت قطری از سایت رسمی خود هواپیمایی قطر چک بفرمایید گرونتر از سایت های آنلاین فروش بلیت هست ولی همه ی بلیت ها نهایتن روی یه نرم افزار با یه نرخ ثابت که سیستم تعیین میکند صادر میشوند. این همون نرم افزاری یکسانی هست که هم ارلاین هم سایت ها برای صدور بلیت استفاده میکنند.
    در ایران اغلب سایت های فروش آنلاین مجوز فروش آنلاین بلیت رو از سازمان هواپیمایی کشوری ندارند و صرفن یک API هستند که درواقع لینک هستند رو یک سایت مادر
    ماه گذشته سازمان هواپیمایی کشوری و فروش آنلاین حدود 200 عدد از این سایت ها رو بست. این بدان معنا هست که اگر شما از این سایت ها بلیتی بگیرید که بعدن به مشکل بخورید دستتون به هیچ جا بند نیست و سازمان هواپیمایی کشوری هیچ نوع مسئولیتی در قبال آن نخواهد پذیرفت و جوابی که خواهید شنید این هست که این سایت مجوزی برای فروش بلیت از ما نداشته است.
    سود فروش آنلاین بلیت
    این سایت ها بدون داشتن نیروی انسانی مکان پرداخت مالیات هزینه های اداری محدودیت زمانی کار بلیت میفروشند و بعد از دو هفته با ارلاین تسویه میکنند.
    تصور کنید شما اصلن هیچ سودی دریافت نکنید و فقط پول هنگفتی توی حسابتون بیاد که بعد از دو هفته بخواهید همون پول رو پس بدید این کافی هست تا شما میلیارد ها تومن پول همیشه توی حسابتون داشته باشید و با چرخش پولی در حسابتان بتونید به سرمایه گذاری های دیگه ای دست بزنید.

سلام

من چند ماه پیش یک بلیت خریدم برای مسیر اسلو تهران و برگشت. ۱۵ مارس رفت و ۷ آوریل برگشت. توقف در فرودگاه آتاتورک.

امروز پیامی از ترکیش ایرلاین دریافت کردم که پرواز تهران به اسلو در تاریخ ۷ آوریل به دلیل انتقال به فرودگاه جدید لغو شده. برای برگشت همان پرواز را در ۱۱ آوریل به من پیشنهاد داده!
    ای میلی‌ هم از آژانسی که بلیت را خریدم دریافت کردم که دوباره همان پرواز ۱۱ آوریل را به من پیشنهاد داده بود و گفت اگر قبول نمیکنی‌ میتونیم کل پول رو بهت برگردونیم.

با توجه به اینکه بلیت را چند ماه قبل و خیلی ارزان خریدم, اگر کلا کنسل کنم باید امروز یک بلیت خیلی گرون بخرم و اصلا به صرفه نیست. پرواز در تاریخ پیشنهاد شده هم برای من بسیار مشکل زا است.

به نظر شما به جز قبول کردن تاریخ پیشنهاد شده, کار دیگری میتونم انجام بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mrsoheiljoon نمایش پست ها
    سلام
    من چند ماه پیش یک بلیت خریدم برای مسیر اسلو تهران و برگشت. ۱۵ مارس رفت و ۷ آوریل برگشت. توقف در فرودگاه آتاتورک
    امروز پیامی از ترکیش ایرلاین دریافت کردم که پرواز تهران به اسلو در تاریخ ۷ آوریل به دلیل انتقال به فرودگاه جدید لغو شده. برای برگشت همان پرواز را در ۱۱ آوریل به من پیشنهاد داده!
    ای میلی‌ هم از آژانسی که بلیت را خریدم دریافت کردم که دوباره همان پرواز ۱۱ آوریل را به من پیشنهاد داده بود و گفت اگر قبول نمیکنی‌ میتونیم کل پول رو بهت برگردونیم.
    با توجه به اینکه بلیت را چند ماه قبل و خیلی ارزان خریدم, اگر کلا کنسل کنم باید امروز یک بلیت خیلی گرون بخرم و اصلا به صرفه نیست. پرواز در تاریخ پیشنهاد شده هم برای من بسیار مشکل زا است.
    به نظر شما به جز قبول کردن تاریخ پیشنهاد شده, کار دیگری میتونم انجام بدم؟
    متاسفانه چاره این نیست و باید قبول بفرمایید
    توی حالت استثنایی تغییر فرودگاه ارلاین هیچ مسئولیتی رو نمیپذیره و میگه این مشکل به من ارتباطی نداره و به فرودگاه ارتباط داره

سلام برای گرفتن بلیط کشوری که هواپیما توش توقف داره مهمه؟
    من شنیدم که بعضی پروازا ایرانیا رو نمیذارن سوار هواپیما بشن اصلا و اگر همچین چیزی صحت داره چه بلیطی بگیریم که به همچین مشکلی نخوری؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sheyda7272 نمایش پست ها
    سلام برای گرفتن بلیط کشوری که هواپیما توش توقف داره مهمه؟
    من شنیدم که بعضی پروازا ایرانیا رو نمیذارن سوار هواپیما بشن اصلا و اگر همچین چیزی صحت داره چه بلیطی بگیریم که به همچین مشکلی نخوری؟
    سلام
    شهر مبدا و مقصد رو تا نفرمایید کسی نمیتونه راهنمایی خدمتتون کنه

سلام خدمت جناب Pearson عزیز و ممنونم از وقتی که می‌گذارید برای پاسخگویی به سوالات دیگران.

من اگر بخوام یک پرواز رفت از مبدا استانبول به مقصد مونترال با یک توقف دو ساعت و نیمی در شهر ژنو سوئیس رزرو و خریداری کنم آیا نیاز به گرفتن ویزای ترانزیت خاصی برای سوئیس دارم؟ در ضمن این رو باید اضافه کنم که ایرلاین های این پرواز از استانبول به ژنو ترکیش و از ژنو به مونترال ایرکانادا هستند‌.(متاسفانه در تاریخ مد نظر من بلیط مستقیم استانبول به کانادا چهار میلیون تومن گران تر بود.)
    و اینکه با توجه به این موضوع که دو ایرلاین متفاوت هستند آیا نیاز هست که چمدان هارو یکبار در ژنو تحویل بگیریم و دوباره خودمون تحویل قسمت air Canada بدیم یا اینکه این فرآیند خود به خود و بدون نیاز به اضافه کاری انجام میشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)