صفحه 17 از 63 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 626

موضوع: خرید بلیط هواپیما از طریق اینترنت

پیش فرض پاسخ : خرید بلیط هواپیما از طریق اینترنت

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    خريد آنلاين بليت به دو حالت كاملن متفاوت تقسيم ميشود

الف - خريد بليت از سايت رسمی خود ارلاينز:
    ( كه مواردی از آن شامل خريد بليت به صورت مستقيم از دفاتر ارلاينز ها به صورت غير آنلاين هم ميشود )

كه بايد به نكات زير توجه بفرماييد:
    1. ممكنه سايت رسمی ارلاينز كف قيمت بليت رو به شما نشان نده . اين مخصوصن روي ارلاينز هاي عربي كاملن مشهود هست
    2. به هيچ عنوان نبايد نام دارنده كرديت كارت با مسافر مغايرت داشته باشه ( اين ممكنه روي همه ارلاينز ها از همه مبدها صدق نكنه منتها توصيه ميشود در كل اين كار انجام نشود)
    3. از آنجاييكه ارلاينز فقط فروش پروازهای آپريت شده خودش براش اهميت دارد ( يا پرواز هايي كه شماره پرواز خودش رو دارد) براي همين ممكن هست پرواز ها كانكشن دار با ارلاينز هاي ديگه رو به شما نشان ندهد
    4. با خريد آنلاين از مقدار جريمه كنسلي بليت ‌،‌ جريمه ثابت تغيير تاريخ و جريمه حاضر نشدن با پرواز آگاه نيستيد
    5. بعد از خريد از اين سايت ها در صورت نياز به خدمات پس از خريد بليت مثل تغيير تاريخ يا كنسلي نياز داريد كه مستقيم با خود دفتر مركزي ارلاينز تماس برقرار كنيد
    از آنجاييكه دفتر مركزي ارلاينز ها فروش بليت جزو الويت كاريشون نيست كاستومر ساپورت بسيار ضعيفي دارند طوري كه به سختي ممكنه با تلفن بتونيد اين كار رو انجام دهيد و نياز به مراجعه حضوري هست. ( ممكنه روي همه ارلاينز ها صدق نكنه به طور كلي گفته ميشود )
    6. بعضي از دفاتر ارلاينز ها بابت خدماتي كه پس از فروش بليت ميدهند يه هزينه اضافه اي غير از هزينه ها جريمه به عنوان ADMINISTRATION FEE از مسافر ميگيرند
    7. در صورت كنسلي بليت و نياز به خريد بليت روي يك ارلاينز ديگه جايگزين امكان جابه جايي پول استرداد شما وجود نداره و ممكن هست چندين هفته صبر كنيد تا هزينه بليتتان استرداد شود
    8. موقع سرچ پرواز در سايت رسمی ارلاينز معناش اين نيست كه شما تمام پرواز هاي موجود اين ارلاينز رو چك كرده ايد

ب- خريد بليت از سايت های آژانس ها آنلاين مثل cheapoair

1. بليت غير قابل استرداد هست
    2. بليت قابليت تغيير تاريخ ندارد
    3. امكان رزرو بليت رو نداريد بايد آنی بليت رو بخريد
    4. بايد به ويزای ترانزيت توجه بفرماييد هر مسيری رو با توجه به اينكه پاسپورت ايرانی داريد نمي تونيد بگيريد
    5. بليت توی قيمت يكسان با بليت هاي سيستمي خريدش به دليل از بين بردن آپشن های استرداد تغيير تاريخ و حاضر نشدن در فرودگاه منطقی نيست
    6. هميشه قيمت هاي ارزونتر از ارلاينز ها و يا نمايندگي فروششون آژانس ها ندارند بايد ابتدا قيمت گرفته شود.
    7. در بعضی مواقع پرواز هايي رو كه فقط توي ليست انتظار شما ميتونيد رزرو كنيد رو به مسافر available نشان ميدهند مخصوصن وقتي عبارت هايي شبيه only two tickets left رو ميبينيد. در اين حالت قيمت 100 درصد قابل استناد نيست. چون بلافاصله پس از درخواست سفارش آنلاين اين سايت ها تازه سعي ميكنند كه بليت روی ليست انتظار رو كانفرم نهايي كنند كه اين در اين بين ممكنه اين اتفاق واقعن بيافته و يا اگر موفق نشدن به خريدار گفته ميشه بليت قيمتش تغيير كرده و يا موجود نيست. توي اين فرصت كه ممكنه تا 48 ساعت هم طول بكشه مسافر را سر كار بگذارند. البته كرديت كارت توي اين زمان شارژ نميشه تا بليت نهايي نشه.
    8. در هنگامي كه يك از پرواز ها توي مسير كنسلي داشته باشد ارلاينز بعدي مسئوليت به عهده نميگيرد و مسافر رو به سايت های فروش آنلاين بليت ارجاع ميدهد كه كاستومر ساپورت بسيار ضعيفي در اين مواقع دارند
    9. در بعضي از موارد كه امكان بار مجاني دو تيكه اي داريد ممكنه مقدار بار مجاني به دليل كانكت ارلاينز هاي مختلف يك تيكه شود
    10. در اين حالت اگر نام مسافر با دارنده ي كارت مغايرت داشته باشد مشكلي ندارد
    11. آپشن هايي كه شما رو تشويق ميكنند با پرداخت مبلغي بليت رو بتونيد ريفاند كنيد فقط مربوط به شرايطي ميشه كه خود ارلاينز پرواز رو كنسل كرده و نه مسافر پروازش رو كنسل بكنه

خريد از آژانس های آنلاين بليت مثل چيپ و ار يا كاياك و يا غير در موارد زير فقط منطقي هست:

1. از داشتن ويزا تون 100 در صد مطمئن باشد يعنی پس از اخذ ويزا خريد رو انجام دهيد
    2. قيمت بليت حداقل 20 درصد ارزونتر از بليت هاي موجود ديگه باشه تا از بين بردن آپشن های بليت و ريسك مشكلات احتمالي بالا رو توجيه كنه
    3. از عدم نياز به ويزای ترانزيت و فاصله پروازی مطمئن باشد . مثلن اولين استاپ تون در امريكا اگر ادامه مسير داشته باشيد بايد سه ساعت باشه حداقل
    با پاسپورت ايراني نميتونيد توي مسير كانادا در امريكا استاپ داشته باشيد و همينطور نميتونيد شنگن رو در يك نقطه سوراخ كنيد از يك نقطه ديگه ازش خارج شيد يعني دو تا استاپ نميتونيد هم زمان در يك مسير داشته باشيد ولي يك استاپ در شنگن و يك استاپ در انگلستان مشكلي نداره به شرط اينكه تغيير فرودگاه نداشته باشيد

سلام. ممنون میشم من رو راهنمایی کنید من یه کم گیج شدم. اول اینکه من خودم
    كرديت كارت ندارم. پس از گروه الف بهتره استفاده نکنم.
    1- من هفته پیش اپلیکیشن برای ویزا سابمیت کردم و نمیدونم ویزام کی میاد. با این حساب از گروه ب هم نمیشه استفاده کنم. پس من باید چه کار کنم؟
    شروع ترم ام هم 8 سپتامبر هست. الان میخوام بلیت بگیرم، اگه راهی هست بهم بگید لطفا و اینکه حدودا برای چه تاریخی بگیرم؟

2- از تهران میخوام برم مونترآل. از چه مسیری برم بهتره؟
    توی سایت cheapoair سرچ کردم، کلی مسیر اومد. فرقی دارن با هم؟

3- کلا نحوه ی بلیت پیدا کردن چیه؟ باید توی همه ی سایت ها برم ببینم کدوم ارزون تره و بعد به یکی که کردیت کارت داره بگم اونو بخره؟
    این
    سه سايت cheapoair kayak و flighthub رو توی پست های قبل نوشته بودید. از اینا استفاده کنم؟
    4- این آژانس مسافرتی ها چی؟(همین آزانس ها توی ایران منظورمه) وقتی مثلا یکی زنگ میزنه میگه یه بلیط برای مونترآل میخوام، اونا از سیستم دسته الف استفاده میکنن یا دسته ب؟
    میخوام ببینم میتونم بلیط رو بعدا عوض یا کنسل کنم؟ چه فرقی داره اونا این کارو برامون بکنن یا خودم توی سایت ها بگردم؟

بسیار ممنونم

سلام جناب پیرسون... یه سوال داشتم
    من میخام برای پرواز تهران-استانبول بلیط بخرم. هواپیمایی ترکیش نوشته که باز مجاز شما 40 کیلوگرم هستش. منطور از این 40 کیلوگرم چیه؟ یعنی من میتونم 40 کیلو چمدون تحویل بدم و 8 کیلو هم داخل کابین ببرم؟
    و سوال دوم اینکه...وقتی مینویسه 40 کیلوگرم، میتونم دوتا چمدون 20 کیلویی تحویل بدم یا حتماً باید یه چمدون تحویل بدم؟
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط neverhood91 نمایش پست ها
    سلام. ممنون میشم من رو راهنمایی کنید من یه کم گیج شدم. اول اینکه من خودم
    كرديت كارت ندارم. پس از گروه الف بهتره استفاده نکنم.
    1- من هفته پیش اپلیکیشن برای ویزا سابمیت کردم و نمیدونم ویزام کی میاد. با این حساب از گروه ب هم نمیشه استفاده کنم. پس من باید چه کار کنم؟
    شروع ترم ام هم 8 سپتامبر هست. الان میخوام بلیت بگیرم، اگه راهی هست بهم بگید لطفا و اینکه حدودا برای چه تاریخی بگیرم؟

2- از تهران میخوام برم مونترآل. از چه مسیری برم بهتره؟
    توی سایت cheapoair سرچ کردم، کلی مسیر اومد. فرقی دارن با هم؟

3- کلا نحوه ی بلیت پیدا کردن چیه؟ باید توی همه ی سایت ها برم ببینم کدوم ارزون تره و بعد به یکی که کردیت کارت داره بگم اونو بخره؟
    این
    سه سايت cheapoair kayak و flighthub رو توی پست های قبل نوشته بودید. از اینا استفاده کنم؟
    4- این آژانس مسافرتی ها چی؟(همین آزانس ها توی ایران منظورمه) وقتی مثلا یکی زنگ میزنه میگه یه بلیط برای مونترآل میخوام، اونا از سیستم دسته الف استفاده میکنن یا دسته ب؟
    میخوام ببینم میتونم بلیط رو بعدا عوض یا کنسل کنم؟ چه فرقی داره اونا این کارو برامون بکنن یا خودم توی سایت ها بگردم؟

بسیار ممنونم
    سلام
    1. براي كسي كه ويزا نداره خريد بليت به صورت آنلاين توصيه نميشه
    2. مسير منطقي به تاريخ سفر و قيمت بليت روي ارلاينز هاي مختلف بستگي داره
    3. اين راهي كه ميفرماييد راه هاي خريد بليت به صورت آنلاين هست
    اين سايت ها سايتها معتبر هستند
    4. هيچ كدوم، اون ها از طريق نرم افزار خاص ميگيرند

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad127 نمایش پست ها
    سلام جناب پیرسون... یه سوال داشتم
    من میخام برای پرواز تهران-استانبول بلیط بخرم. هواپیمایی ترکیش نوشته که باز مجاز شما 40 کیلوگرم هستش. منطور از این 40 کیلوگرم چیه؟ یعنی من میتونم 40 کیلو چمدون تحویل بدم و 8 کیلو هم داخل کابین ببرم؟
    و سوال دوم اینکه...وقتی مینویسه 40 کیلوگرم، میتونم دوتا چمدون 20 کیلویی تحویل بدم یا حتماً باید یه چمدون تحویل بدم؟
    مرسی
    40 كيلوي بار ميتونيد ببريد در مجموع
    محدوديت تعداد ساك نداريد ضمن اينكه هر تكه ساكتون نبايد بيشتر از 30 كيلو باشه

سلام آقای Pearson
    شما گفتید اگر از سایت های آنلاین بلیط بخریم و پرواز برای دو ایرلانز مختلف باشه و یکی کنسلی داشته باشه ایرلانز بعدی گردن نمیگیره در این صورت باید چکار کرد و اگر از سایت های هواپیمایی مثل delta و klm بلیط بخریم باز هم در صورت پرواز با دو ایرلانز مختلف اگر یکی کنسلی داشته باشه ایرلاین گردن نمیگیره و اینکه بعضی از دوستان با کریدیت کارت متفاوت از دلتا خرید کردن آیا می دونید چه ایرلاین هایی میشود پرداخت را کسی دیگر انجام داد.

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl717 نمایش پست ها
    سلام آقای Pearson
    شما گفتید اگر از سایت های آنلاین بلیط بخریم و پرواز برای دو ایرلانز مختلف باشه و یکی کنسلی داشته باشه ایرلانز بعدی گردن نمیگیره در این صورت باید چکار کرد و اگر از سایت های هواپیمایی مثل delta و klm بلیط بخریم باز هم در صورت پرواز با دو ایرلانز مختلف اگر یکی کنسلی داشته باشه ایرلاین گردن نمیگیره و اینکه بعضی از دوستان با کریدیت کارت متفاوت از دلتا خرید کردن آیا می دونید چه ایرلاین هایی میشود پرداخت را کسی دیگر انجام داد.
    سلام
    اين موردي كه گفتم شامل ارلاينزهاي معتبري مثل كي ال ام ( قديمی ترين ارلاينز دنيا )‌ و دلتا ( بزرگترين ارلاينز دنيا )‌ كه پارتنر هم هستند نميشه.
    مثال من در مورد مسير هايي هست كه مثلن از تهران با پگاسوس ميره استانبول بعد با هواپيماي روسي به نام S7 ميره مسكو و از اونجا دوباره با ارفلوت ميره مثلن امريكا
    تركيب اين ارلاينز ها كه بعضی هاشون فقط CHEAP CARRIER هستند توي موارد كنسلي ممكنه دردسر آميز باشه
    در كل توضيح دادم كه توي قيمت يكسان بهتره بليت رو آنلاين نخريد
    خريد بليت دلتا با كرديت كارت شخص ديگه تا آنجا كه من اطلاع دارم از مبدا ايران و خاورميانه مشكلی نداره

سلام دوستان.

برای پرواز 8م آگوست از تهران به واشنگتن چه مسیر و پروازهای رو پیشنهاد میدین؟ ممنون میشم کامل توضیح بدین بتونم زودتر تصمیم بگیرم.

سلام، کسی تا حالا در مورد سایت بلیط یاب www.momondo.com چزی شنیده یا خریدی از طریق اون انجام داده؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

سلام دوستان. من مدتی پیش بلیط بلونیا رو از نمیاندگی پگاسوس در تهران خریدم و میدونید 20 کیلو بار پیشفرض داره ولی من به شرط اضافه کردن ده کیلیوی دیگه گرفتم و اونام جلوی من تا حالا چندبار با استانبول حرف زدن و قرار شد ایمیل بزنن درخواست بدن و .. که هنوز براشون امکانشو اضافه نکردن!! الان من میتونم با PNRخودم برم تو بلیطم و با کارتهای بین المللی 65 یورو یا 95 دلار برای ده کیلو بپردازم ولی میخوام خودشون اینکارو بکنن دردسر نشه برام. حالا اگر نتونستن چکار کنم؟ آیا میشه بگم دوستم توی ایتالیا با کارت خودش که به نام خودشه برام ده کیلو بار اضافه بکنه؟تو فرودگاه نگن اسمت با اسم صاحب کارت فرق داره و قبول نکنن. آخه واسه خرید خود بلیط که اینطوره. چه راههایی پیشنهاد میدین بهم؟آخه بیست کیلو بار واقعا خنده داره
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

Member amirmortazavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    سلام دوستان. من مدتی پیش بلیط بلونیا رو از نمیاندگی پگاسوس در تهران خریدم و میدونید 20 کیلو بار پیشفرض داره ولی من به شرط اضافه کردن ده کیلیوی دیگه گرفتم و اونام جلوی من تا حالا چندبار با استانبول حرف زدن و قرار شد ایمیل بزنن درخواست بدن و .. که هنوز براشون امکانشو اضافه نکردن!! الان من میتونم با PNRخودم برم تو بلیطم و با کارتهای بین المللی 65 یورو یا 95 دلار برای ده کیلو بپردازم ولی میخوام خودشون اینکارو بکنن دردسر نشه برام. حالا اگر نتونستن چکار کنم؟ آیا میشه بگم دوستم توی ایتالیا با کارت خودش که به نام خودشه برام ده کیلو بار اضافه بکنه؟تو فرودگاه نگن اسمت با اسم صاحب کارت فرق داره و قبول نکنن. آخه واسه خرید خود بلیط که اینطوره. چه راههایی پیشنهاد میدین بهم؟آخه بیست کیلو بار واقعا خنده داره
    توی خود فرودگاه موقع check in پرداخت کنید.
    آیا وقت آن نرسیده که از کسانی که به ما کمک میکنند با دادن امتیاز قدردانی کنیم؟ نه نرسیده واقعن؟!؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)