صفحه 15 از 63 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 626

موضوع: خرید بلیط هواپیما از طریق اینترنت

پیش فرض پاسخ : خرید بلیط هواپیما از طریق اینترنت

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    دوست عزيز شركت هواپيمايي امارت اجازه بوردينگ به شما نخواهد داد اگر بليت را از سايت رسمي خودشون خريده باشيد و نام دارنده كرديت كارت با مسافر مغايرت داشته باشد
    ولي اگر بليت رو از سايت های آژانس های آنلاين بليت بخريد مشكلي نداره
    خيلي از كريير هاي امريكايي هم به اون موضع حساسيت دارند مخصوصن اگر بليت point of sales امريكاي جنوبي باشه
    براي همين بهتره روي اين مورد اصلن ريسك نكنيد
    به دو تا گروه مختلفی كه تقسيم بندي كردم توجه نفرموديد اولي مشكل ساز هست دومي مشكلي نداره

2/ 4 / 7 كدوم گروه منظورتون هست گروه الف يا ب ؟!
    وقتی بطور کلی شما تقسیم کرده اید حرف از تمامی ایرلاین ها می زنید. نه فقط امارات. مثال نقض گروه اول هواپیمایی Quantas استرالیا هست که با مراجعه به سایتش میتونین حتی با Prepaid card هم خرید کنید و هیچ لزومی به یکسان بودن اسم مسافر و کارت نیست. این مهم را با مراجعه به سایت کوانتاس و مرور اطلاعات پرداخت بانکی خواهید دید. در مورد امارات هم در صورتی که کارت بانکی معتبری داشته باشید که بشود نام شخص دارنده کارت را موقع پرداخت در سیستم ثبت نمود هیچ نیازی نیست که شخص دارنده کارت همون مسافر باشه:

On the Enter billing information page where the credit card details are entered, if the "Cardholder last name" can be typed in, you will be able to pay for the booking even if you are not travelling and do not hold the same family name as one of the travellers.

در مورد الاتحاد میتونید باز میتوانید از کارت دیگران پرداخت نمایید اما باید فتوکپی دوروی کارت با امضای شخص دارنده و شماره CCV را در فرودگاه همراه داشته باشید.
    پس این مورد که بطور کلی عنوان کردید صحت ندارد بلکه بصورت موردی ممکن است برای بعضی ایرلاین ها و همینطور برای نوع خاصی از کارتهای بانکی صادق باشد.

اینکه فرمودید در صورت خرید از سایت شرکت نمیتوان بار و یا مسایل اضافی را چک کرد. اگر بعنوان مثال شما Economey Saver را انتخاب کنید با مراجعه به صفحات دیگر سایت مشخصات این نوع بلیط اعم از بار مجاز و نحوه تغییر تاریخ پرواز و لاغیر قابل دسترس است.

سوم اینکه اگر شما در سایت خود شرکت نتوانید تمام پرواز های آن شرکت را ببینید پس کجا میتوانید پیدا کنید؟ در سایتهای واسطه؟ آیا منطقی است شماره پروازی در سایتهای واسطه باشد که در سایت اصلی شرکت موجود نباشد؟

در مورد دسته ب که شرکت ها یا سایتهای واسطه هستند نیز خدماتشان متفاوت است . مثال نقض این دسته نیز سایت www.wotif.com بود که من پس از خرید بلیط برای عوض کردن تاریخ به بخش پشتیبانی سایت ایمیل فرستادم و با پرداخت 50 دلار زمان بلیطم را عوض کردم. براحتی توسط سایت انجام شد و کمتر از یکساعت طول کشید. ضمن اینکه بسیاری از سایتها هستند که از زیر بار تعویض بلیط و سایر خدمات شانه خالی می کنند.

با این وجود وقتی مثال نقض برای هر دو دسته وجود دارد دسته بندی سایتها به این طریق صحیح نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط imanflash2013 نمایش پست ها
    وقتی بطور کلی شما تقسیم کرده اید حرف از تمامی ایرلاین ها می زنید. نه فقط امارات. مثال نقض گروه اول هواپیمایی Quantas استرالیا هست که با مراجعه به سایتش میتونین حتی با Prepaid card هم خرید کنید و هیچ لزومی به یکسان بودن اسم مسافر و کارت نیست. این مهم را با مراجعه به سایت کوانتاس و مرور اطلاعات پرداخت بانکی خواهید دید. در مورد امارات هم در صورتی که کارت بانکی معتبری داشته باشید که بشود نام شخص دارنده کارت را موقع پرداخت در سیستم ثبت نمود هیچ نیازی نیست که شخص دارنده کارت همون مسافر باشه:

On the Enter billing information page where the credit card details are entered, if the "Cardholder last name" can be typed in, you will be able to pay for the booking even if you are not travelling and do not hold the same family name as one of the travellers.

در مورد الاتحاد میتونید باز میتوانید از کارت دیگران پرداخت نمایید اما باید فتوکپی دوروی کارت با امضای شخص دارنده و شماره CCV را در فرودگاه همراه داشته باشید.
    پس این مورد که بطور کلی عنوان کردید صحت ندارد بلکه بصورت موردی ممکن است برای بعضی ایرلاین ها و همینطور برای نوع خاصی از کارتهای بانکی صادق باشد.

اینکه فرمودید در صورت خرید از سایت شرکت نمیتوان بار و یا مسایل اضافی را چک کرد. اگر بعنوان مثال شما Economey Saver را انتخاب کنید با مراجعه به صفحات دیگر سایت مشخصات این نوع بلیط اعم از بار مجاز و نحوه تغییر تاریخ پرواز و لاغیر قابل دسترس است.

سوم اینکه اگر شما در سایت خود شرکت نتوانید تمام پرواز های آن شرکت را ببینید پس کجا میتوانید پیدا کنید؟ در سایتهای واسطه؟ آیا منطقی است شماره پروازی در سایتهای واسطه باشد که در سایت اصلی شرکت موجود نباشد؟

در مورد دسته ب که شرکت ها یا سایتهای واسطه هستند نیز خدماتشان متفاوت است . مثال نقض این دسته نیز سایت www.wotif.com بود که من پس از خرید بلیط برای عوض کردن تاریخ به بخش پشتیبانی سایت ایمیل فرستادم و با پرداخت 50 دلار زمان بلیطم را عوض کردم. براحتی توسط سایت انجام شد و کمتر از یکساعت طول کشید. ضمن اینکه بسیاری از سایتها هستند که از زیر بار تعویض بلیط و سایر خدمات شانه خالی می کنند.

با این وجود وقتی مثال نقض برای هر دو دسته وجود دارد دسته بندی سایتها به این طریق صحیح نیست.
    اين اطلاعتي كه ما ميديم بيشتر جنبه عمومي قضيه رو داره كه به مسافر هشدار داده شه وقتی كرديت به نام خودتون نيست از سايت ارلاينز خريداري نكنيد
    حالا تك تك ارلاينز هاي رو نميتونيم توضيح بديم كه كدوم ميشه كدوم هيچ مشكلي نداره ،‌POINT OF SALES اش اگر كجا باشه مشكلي نداره كجا باشه مشكلي داره
    ارلاينز خود كرديت كارت عكسش يا رضايت نامه دارنده ي كارت رو پاي پرواز ازتون ميخواد يا نميخواد. يا به قول شما CCV رو ميخواد يا نميخواد.
    جنبه هشدار داره و يك كم قضيه تخصصي ميشه كه ممكنه يه مسافر آماتور از پسش بر نياد.
    خلاصه نميتونيد بگيد كلن حرف اساسن بي خود‌ی‌ هست
    در سال ده ها نفر با من تماس ميگيرند كه بليت رو از سايت ارلاينز خريدن با كرديت كارت شخص ديگه به مشكل خوردن هم توي بوردينگ و هم توي ريفاند بليت كه قضيه اش پيچيده ميشه يك كمي خارج از بحث هست مخصوصن بليت رو توسط THIRD PARTY خريده باشيد
    همين هفته پيش امارت يه مسافر رو از چناي هندوستان به امريكا سوار نكرد به دليل اينكه نام كرديت كارت با نام مسافر يكي نبود
    چون كسايي كه اين ترد رو مطالعه ميكنند از نظر تهيه بليت آماتور هستند بهتره خلاصه در كل اين كار رو نكنند چون ممكنه از جزييات و قواعد متنوع و مختلف ارلاينز در اين رابطه سر در نيارند به مشكل بخورند.

راجع به اطلاعات بار كه من صحبت نكردم ولي واقعن نميتونيد اطلاعات بار رو از سايت رسمي ارلاينز ها پيدا كنيد
    به صورت بسيار محدود اطلاعات فقط راجع به HUB ارلاينز هست فقط. يعني اطلاعتي كه شما راجع به بار مثلن ارلاينز لوفت هانزا ميبنيد فقط مربوط به پرواز از HUB اش فرانكفورت هست نه از مبدا تهران
    در ثاني مرتب مقررات بار ارلاينز ها در حال تغيير و تحول هست از مبدا هاي مختلف. مثلن الان هواپيمايي اتريش براي پروموشن ميزان بارش رو از ايران به اروپا دو تيكه كرده . شما نميتونيد اين قواعد رو در سايت شون ببينيد.
    حالا راجع به قضيه كه فرموديد ميزان جريمه تغيير تاريخ و جريمه حاضر نشدن پاي پرواز ، جريمه كنسلي قبل از ديپارچر و بعد از ديپاچر
    هيچ كدوم رو نميتونيد آنلاين پيدا كنيد . ما 10 مدل مختلف اكونومي سيور داريم كه ممكنه تمام جريمه هاش متفاوت باشه باهم
    من كه تا حالا سايتي رو نديدم كه راجع به مقدار جريمه NO SHOW بليت به مسافر توضيح داده باشه
    ممكنه يه جدول بسيار ساده و كلي باشه كه قابل استناد نيست

بله منطقي هست كه پرواز هايي رو كه شما توي سايت ارلاينز نبينيد توي سايتها فروش آنلاين بليت ببينيد.
    شما مثلن هيچ وقت پرواز تركيبي لوفت هانزا و امريكن ارلاينز رو توي سايت رسمي لوفت هانزا نميبنيد در صورتيكه اين پرواز وجود داره
    پرواز تركيبي آذربايجان و برتيش رو نه سايت آذربايجان و نه سايت بريتيش نشون نميده
    پرواز تركيبي اتحاد و كي ال ام رو هيچ كدوم از سايت هاي رسمي ارلاينزهاشون نشون نميده
    اين نشان دادن پرواز به بستگي به ماركتينگ خود ارلاينز داره كه بهتون نشان بده يا نشان نده
    طبيعي است اتحاد دوست نداره پروازي را توي سايت رسمي خودش به مسافر نشون بده تا بخره كه فقط تيكه خيلي كمي ازش رو خودش آپريت ميكنه و مقدار كمي از سهم بليت فروش رفته بهش ميرسه
    يه قضيه ديگه اي هم كه هست قضيه GDS هاي مختلف هست كه هر كدوم پرواز هاي متفاوتي رو نشون ميدن به كاربر
    http://en.wikipedia.org/wiki/Global_Distribution_System

راجع به ريفاند بليت های آنلاين
    باز همانطور كه گفتم قضيه اش خريد از سايت رسمي ارلاينز يا آژانسهاي آنلاين كاملن متفاوته
    از سايت هاي رسمي ارلاينز بله ممكن هست هر چند من قانع نميشم كه شما ميتويند توي جدولي اين مقدار جريمه رو از قبل به صورت دقيق پيدا كنيد
    مثلن قطري همين ECONOMY SAVER اش سه نوع جريمه 50 100 و 150 دلاري داره ولي به هر حال قابل ريفاند هست
    از سايت هاي آژانس هاي آنلاين به دليل اينكه اين آژانسها پرواز هاي مختلف رو به هم كانكت ميكنند اگر تنها يكي از سگمنت ها بليت NON REFUNDABLE باشه كل مسير NON REFUNDABLE ميشه و قابل استرداد نيست بليت ديگه
    موقع خريد بليت شما از اين قضيه اصلن مطلع نيستيد . و موقع ريفاند بليت بهتون گفته ميشه بليت قابل استرداد نيست
    خيلي از بليت هاي هستند كه جريمه 400 دلاري دارند كه هيچي از بليت نميونه ديگه. هيچ كدوم از اين جريمه ها توي خريد بليت آنلاين توسط كتگوري دوم كه توضيخ دادم قابل پيدا كردن نيست.
    ویرایش توسط Pearson : April 20th, 2015 در ساعت 07:26 AM

خريد آنلاين بليت به دو حالت كاملن متفاوت تقسيم ميشود

الف - خريد بليت از سايت رسمی خود ارلاينز:
    ( كه اين شامل خريد بليت به صورت مستقيم از دفاتر ارلاينز ها به صورت غير آنلاين هم ميشود )

كه بايد به نكات زير توجه بفرماييد:
    1. ممكنه سايت رسمی ارلاينز كف قيمت بليت رو به شما نشان نده . اين مخصوصن روي ارلاينز هاي عربي كاملن مشهود هست
    2. به هيچ عنوان نبايد نام دارنده كرديت كارت با مسافر مغايرت داشته باشه ( اين ممكنه روي همه ارلاينز ها از همه مبدها صدق نكنه منتها توصيه ميشود در كل اين كار انجام نشود)
    3. از آنجاييكه ارلاينز فقط فروش پروازهای آپريت شده خودش براش اهميت دارد ( يا پرواز هايي كه شماره پرواز خودش رو دارد) براي همين ممكن هست پرواز ها كانكشن دار با ارلاينز هاي ديگه رو به شما نشان ندهد
    4. با خريد آنلاين از مقدار جريمه كنسلي بليت ‌،‌ جريمه ثابت تغيير تاريخ و جريمه حاضر نشدن با پرواز آگاه نيستيد
    5. بعد از خريد از اين سايت ها در صورت نياز به خدمات پس از خريد بليت مثل تغيير تاريخ يا كنسلي نياز داريد كه مستقيم با خود دفتر مركزي ارلاينز تماس برقرار كنيد
    از آنجاييكه دفتر مركزي ارلاينز ها فروش بليت جزو الويت كاريشون نيست كاستومر ساپورت بسيار ضعيفي دارند طوري كه به سختي ممكنه با تلفن بتونيد اين كار رو انجام دهيد و نياز به مراجعه حضوري هست. ( ممكنه روي همه ارلاينز ها صدق نكنه به طور كلي گفته ميشود )
    6. بعضي از دفاتر ارلاينز ها بابت خدماتي كه پس از فروش بليت ميدهند يه هزينه اضافه اي غير از هزينه ها جريمه به عنوان ADMINISTRATION FEE از مسافر ميگيرند
    7. در صورت كنسلي بليت و نياز به خريد بليت روي يك ارلاينز ديگه جايگزين امكان جابه جايي پول استرداد شما وجود نداره و ممكن هست چندين هفته صبر كنيد تا هزينه بليتتان استرداد شود
    8. موقع سرچ پرواز در سايت رسمی ارلاينز معناش اين نيست كه شما تمام پرواز هاي موجود اين ارلاينز رو چك كرده ايد

ب- خريد بليت از سايت های آژانس ها آنلاين مثل cheapoair

1. بليت غير قابل استرداد هست
    2. بليت قابليت تغيير تاريخ ندارد
    3. امكان رزرو بليت رو نداريد بايد آنی بليت رو بخريد
    4. بايد به ويزای ترانزيت توجه بفرماييد هر مسيری رو با توجه به اينكه پاسپورت ايرانی داريد نمي تونيد بگيريد
    5. بليت توی قيمت يكسان با بليت هاي سيستمي خريدش به دليل از بين بردن آپشن های استرداد تغيير تاريخ و حاضر نشدن در فرودگاه منطقی نيست
    6. هميشه قيمت هاي ارزونتر از ارلاينز ها و يا نمايندگي فروششون آژانس ها ندارند بايد ابتدا قيمت گرفته شود.
    7. در بعضی مواقع پرواز هايي رو كه فقط توي ليست انتظار شما ميتونيد رزرو كنيد رو به مسافر available نشان ميدهند مخصوصن وقتي عبارت هايي شبيه only two tickets left رو ميبينيد. در اين حالت قيمت 100 درصد قابل استناد نيست. چون بلافاصله پس از درخواست سفارش آنلاين اين سايت ها تازه سعي ميكنند كه بليت روی ليست انتظار رو كانفرم نهايي كنند كه اين در اين بين ممكنه اين اتفاق واقعن بيافته و يا اگر موفق نشدن به خريدار گفته ميشه بليت قيمتش تغيير كرده و يا موجود نيست. توي اين فرصت كه ممكنه تا 48 ساعت هم طول بكشه مسافر را سر كار بگذارند. البته كرديت كارت توي اين زمان شارژ نميشه تا بليت نهايي نشه.
    8. در هنگامي كه يك از پرواز ها توي مسير كنسلي داشته باشد ارلاينز بعدي مسئوليت به عهده نميگيرد و مسافر رو به سايت های فروش آنلاين بليت ارجاع ميدهد كه كاستومر ساپورت بسيار ضعيفي در اين مواقع دارند
    9. در بعضي از موارد كه امكان بار مجاني دو تيكه اي داريد ممكنه مقدار بار مجاني به دليل كانكت ارلاينز هاي مختلف يك تيكه شود
    10. در اين حالت اگر نام مسافر با دارنده ي كارت مغايرت داشته باشد مشكلي ندارد
    11. آپشن هايي كه شما رو تشويق ميكنند با پرداخت مبلغي بليت رو بتونيد ريفاند كنيد فقط مربوط به شرايطي ميشه كه خود ارلاينز پرواز رو كنسل كرده و نه مسافر پروازش رو كنسل بكنه

خريد از آژانس های آنلاين بليت مثل چيپ و ار يا كاياك و يا غير در موارد زير فقط منطقي هست:

1. از داشتن ويزا تون 100 در صد مطمئن باشد يعنی پس از اخذ ويزا خريد رو انجام دهيد
    2. قيمت بليت حداقل 20 درصد ارزونتر از بليت هاي موجود ديگه باشه تا از بين بردن آپشن های بليت و ريسك مشكلات احتمالي بالا رو توجيه كنه
    3. از عدم نياز به ويزای ترانزيت و فاصله پروازی مطمئن باشد . مثلن اولين استاپ تون در امريكا اگر ادامه مسير داشته باشيد بايد سه ساعت باشه حداقل
    با پاسپورت ايراني نميتونيد توي مسير كانادا در امريكا استاپ داشته باشيد و همينطور نميتونيد شنگن رو در يك نقطه سوراخ كنيد از يك نقطه ديگه ازش خارج شيد يعني دو تا استاپ نميتونيد هم زمان در يك مسير داشته باشيد ولي يك استاپ در شنگن و يك استاپ در انگلستان مشكلي نداره به شرط اينكه تغيير فرودگاه نداشته باشيد

Junior Member

الان همه ی پست های این ثرد رو خوندم. اول از Pearson تشکر می کنم که توضیحات خیلی خوبی داده.
    دم ehsan9 هم گرم. عجب لینک های خوبی دادی.
    امتیاز مثبت هم به هر دوشون دادم.
    فقط یه موضوع این که تو لینک هایی که ehsan9 داده "Terms and Condition" یا "Rules" برای یکی از پروازهای KLM زده فقط 1,662,000 IRR جریمه کنسلی یا تغییر رزو هست. این واقعا درسته؟ اگه درست باشه که خیلی خوبه.

یه سوال در مورد ویزای ترانزیت از Pearson داشتم. من اگه از تهران به رم و از رم به دیترویت و از دیترویت به یوتاه پروازی داشته باشم، نیاز به ویزای شنگن دارم؟ (اگه نیاز به تعویض فرودگاه در رم نداشته باشم.) ممنون.

اصلاح: ثرد درست رو برای سوال اخرم پیدا کردم.
    ویرایش توسط majidak : May 15th, 2015 در ساعت 08:16 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط majidak نمایش پست ها
    الان همه ی پست های این ثرد رو خوندم. اول از Pearson تشکر می کنم که توضیحات خیلی خوبی داده.
    دم ehsan9 هم گرم. عجب لینک های خوبی دادی.
    امتیاز مثبت هم به هر دوشون دادم.
    فقط یه موضوع این که تو لینک هایی که ehsan9 داده "Terms and Condition" یا "Rules" برای یکی از پروازهای KLM زده فقط 1,662,000 IRR جریمه کنسلی یا تغییر رزو هست. این واقعا درسته؟ اگه درست باشه که خیلی خوبه.

یه سوال در مورد ویزای ترانزیت از Pearson داشتم. من اگه از تهران به رم و از رم به دیترویت و از دیترویت به یوتاه پروازی داشته باشم، نیاز به ویزای شنگن دارم؟ (اگه نیاز به تعویض فرودگاه در رم نداشته باشم.) ممنون.

اصلاح: ثرد درست رو برای سوال اخرم پیدا کردم.
    دوست عزیز اولا خواهش میکنم.

در مورد جریمه هم باید بگم که درسته. برای اکثر پرواز های KLM پنجاه دلار هستش که میشه همون 166 هزار تومن. (البته پروازی که خود من گرفتم اصلا هزینه ی کنسلی نداره که برام جالب بود!! از آژانس سوال کردم و گفتن که درسته! بعضی پروازها هزینه کنسلی نداره!)

البته باز هم بگم که من خودم هنوز در مورد این سیستم یه کمی شک دارم چون قیمتای خوبی ارائه میده، مخصوصا روی کی ال ام و الاتحاد. و برای همین سوال بالا رو مطرح کردم. ولی یه تعداد زیادی از دوستام توی شریف ازش خرید کردن و از یه آژانس دیگه هم پرسیدم تاییدش کرد.
    البته یکی از دوستان در پیامی به من گفتند که گذاشتن لینک بالا خلاف هستش چون ممکنه جنبه ی تبلیغی داشته باشه که صحبت درستی هم هستش. برای اینکه یه وقت تبلیغی برای این دو تا آژانس نشه لازمه بگم که این سیستم آمادئوس یه سیستم global هستش و شما هر پروازی که توی این سیستم پیدا کنید میتونید برید از هر آژانسی بگیرید. چون تقریبا تمامی آژانس ها به این سیستم آمادئوس دسترسی دارن.

Member amirmortazavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan9 نمایش پست ها

در مورد جریمه هم باید بگم که درسته. برای اکثر پرواز های KLM پنجاه دلار هستش که میشه همون 166 هزار تومن. (البته پروازی که خود من گرفتم اصلا هزینه ی کنسلی نداره که برام جالب بود!! از آژانس سوال کردم و گفتن که درسته! بعضی پروازها هزینه کنسلی نداره!)

البته باز هم بگم که من خودم هنوز در مورد این سیستم یه کمی شک دارم چون قیمتای خوبی ارائه میده، مخصوصا روی کی ال ام و الاتحاد. و برای همین سوال بالا رو مطرح کردم. ولی یه تعداد زیادی از دوستام توی شریف ازش خرید کردن و از یه آژانس دیگه هم پرسیدم تاییدش کرد.
    البته یکی از دوستان در پیامی به من گفتند که گذاشتن لینک بالا خلاف هستش چون ممکنه جنبه ی تبلیغی داشته باشه که صحبت درستی هم هستش. برای اینکه یه وقت تبلیغی برای این دو تا آژانس نشه لازمه بگم که این سیستم آمادئوس یه سیستم global هستش و شما هر پروازی که توی این سیستم پیدا کنید میتونید برید از هر آژانسی بگیرید. چون تقریبا تمامی آژانس ها به این سیستم آمادئوس دسترسی دارن.
    هزینه کنسل کردن پرواز به کلاس پروازی برمیگرده، مثلن یه صندلی پرواز KLM اکونومی از تهران به آمستردام ممکنه کلاس Y ، Q یا M باشه، حالا فرق اینا توی اینه که ممکنه کلاس Q Nonrefundable باشه در حالی که کلاس Y 100% refundable باشه. یه فرق دیگه بین این کلاسای پروازی گرفتن امتیاز از ایرلاین (Miles) برای پرواز با اینا باشه مثلن کلاس Q 25% مایلج بگیره ولی کلاس Y 200%. به این خاطر باید خیلی روی این کلاس های پروازی دقت کرد حالا این کلاس های پروازی رو معمولن کجا میفروشن؟ کلاس هایی مثل Q و M رو معمولن آژانس های هوایی آنلاین ارزون میفروشن و کلاس های Y رو خود شرکت ها.
    آیا وقت آن نرسیده که از کسانی که به ما کمک میکنند با دادن امتیاز قدردانی کنیم؟ نه نرسیده واقعن؟!؟!

اين سيستمي كه ميفرماييد معروف به ايپاور هست كه در واقع به خريد آنلاين ارتباطي پيدا نميكنه در واقع شما فقط رزرو رو انجام ميديد و دوباره سر كارتون با آژانس هست براي صدور بليت
    1. هر بليتي يا هر مسيری رو كه در اين سيستم ميبينيد قابليت صدور نداره يعني بحث رزرو گرفتن با صدور بليت كاملن مجزا هست
    تمامي بليت ها را آژانسها بايد رو استاك ارلاينزي كه در ايران دفتر رسمي داره صادر كنند و قبلش اجازه صدورش رو توي مسير و با اون تركيب ارلاينزي داشته باشند. يعني بليتي كه ارلاينز تاييد نكنه هيچ وقت آژانس نميتونه صادر كنه
    به طور مثال بليت توركيش را نميشه در ايران صادر كرد قسمتي از مسير رو اركانادا آپريت ميكنه و يا بليت بگيريد كه تركيپ لوفت هانزا يا اتريش با توركيش باشه
    و همينطور تركيب KLM و اركانادا و خيلي از مسير هاي ديگه مثل بريتيش ارويز
    2. هر بليتي رو نميشه از هر آژانسي گرفت. آژانس ها به دو دسته بند الف و ب تقسيم ميشوند و همينطور آژانس هاي استاك دار و غير استاك دار.
    آنهايي كه استاك دارند هم استاك هر ارلاينزي رو ندارند.
    من هيچ آژانسي رو نميشناسم كه استاك تمامي ارلاينز ها رو داشته باشه.
    پس هر آژانسي هر بليتي رو نميشه گرفت.
    مثلن اين لينك هايي رو كه گذاشتيد مربوط به دو آژانس ميشه كه هر دو استاك بليت هاي لوفت هانزا رو ندارند و بابت صدور بليت لوفت هانزا 120 هزار تومان مسافر رو بيشتر شارژ ميكنند و همينطور هر دو استاك هولدر KLM نيستند. كه در صورت ريفاند بليت دو ماه طول ميكشد تا هزينه استرداديتون دستتون رو بگيرد.
    3. قيمت هاي ارزونتري ندارند . علت اينكه شايد قيمت ارزونتري از قيمتي كه از كانتر استعلام ميكنيد داشته باشند اين هست كه تركيبات مختلفي از مسير هاي متفاوت هست كه يه كارمند آژانس ممكنه بهش آشنا نباشه و يا نتونه براتون پيدا كنه
    4. سيستم متعلق به آژانس خاصی نيست بلكه يه سيستم جهاني نرم افزاري آنلاين هست كه به آژانس ها اجاره داده ميشود. آژانس ها ممكنه سعي كنند كه بگن اون ها مبتكر اين سيستم هستند در صورتيكه آدرس وبسايت ربطي به آژانس آنها نداره و فقط رزرو بعد از تكميل توي سيستم آنها انتقال پيدا ميكند فقط
    ویرایش توسط Pearson : May 15th, 2015 در ساعت 10:38 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmortazavi نمایش پست ها
    هزینه کنسل کردن پرواز به کلاس پروازی برمیگرده، مثلن یه صندلی پرواز KLM اکونومی از تهران به آمستردام ممکنه کلاس Y ، Q یا M باشه، حالا فرق اینا توی اینه که ممکنه کلاس Q Nonrefundable باشه در حالی که کلاس Y 100% refundable باشه. یه فرق دیگه بین این کلاسای پروازی گرفتن امتیاز از ایرلاین (Miles) برای پرواز با اینا باشه مثلن کلاس Q 25% مایلج بگیره ولی کلاس Y 200%. به این خاطر باید خیلی روی این کلاس های پروازی دقت کرد حالا این کلاس های پروازی رو معمولن کجا میفروشن؟ کلاس هایی مثل Q و M رو معمولن آژانس های هوایی آنلاین ارزون میفروشن و کلاس های Y رو خود شرکت ها.
    از جوابت ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    اين سيستمي كه ميفرماييد معروف به ايپاور هست كه در واقع به خريد آنلاين ارتباطي پيدا نميكنه در واقع شما فقط رزرو رو انجام ميديد و دوباره سر كارتون با آژانس هست براي صدور بليت
    1. هر بليتي يا هر مسيری رو كه در اين سيستم ميبينيد قابليت صدور نداره يعني بحث رزرو گرفتن با صدور بليت كاملن مجزا هست
    تمامي بليت ها را آژانسها بايد رو استاك ارلاينزي كه در ايران دفتر رسمي داره صادر كنند و قبلش اجازه صدورش رو توي مسير و با اون تركيب ارلاينزي داشته باشند. يعني بليتي كه ارلاينز تاييد نكنه هيچ وقت آژانس نميتونه صادر كنه
    به طور مثال بليت توركيش را نميشه در ايران صادر كرد قسمتي از مسير رو اركانادا آپريت ميكنه و يا بليت بگيريد كه تركيپ لوفت هانزا يا اتريش با توركيش باشه
    و همينطور تركيب KLM و اركانادا و خيلي از مسير هاي ديگه مثل بريتيش ارويز
    2. هر بليتي رو نميشه از هر آژانسي گرفت. آژانس ها به دو دسته بند الف و ب تقسيم ميشوند و همينطور آژانس هاي استاك دار و غير استاك دار.
    آنهايي كه استاك دارند هم استاك هر ارلاينزي رو ندارند.
    من هيچ آژانسي رو نميشناسم كه استاك تمامي ارلاينز ها رو داشته باشه.
    پس هر آژانسي هر بليتي رو نميشه گرفت.
    مثلن اين لينك هايي رو كه گذاشتيد مربوط به دو آژانس ميشه كه هر دو استاك بليت هاي لوفت هانزا رو ندارند و بابت صدور بليت لوفت هانزا 120 هزار تومان مسافر رو بيشتر شارژ ميكنند و همينطور هر دو استاك هولدر KLM نيستند. كه در صورت ريفاند بليت دو ماه طول ميكشد تا هزينه استرداديتون دستتون رو بگيرد.
    3. قيمت هاي ارزونتري ندارند . علت اينكه شايد قيمت ارزونتري از قيمتي كه از كانتر استعلام ميكنيد داشته باشند اين هست كه تركيبات مختلفي از مسير هاي متفاوت هست كه يه كارمند آژانس ممكنه بهش آشنا نباشه و يا نتونه براتون پيدا كنه
    4. سيستم متعلق به آژانس خاصی نيست بلكه يه سيستم جهاني نرم افزاري آنلاين هست كه به آژانس ها اجاره داده ميشود. آژانس ها ممكنه سعي كنند كه بگن اون ها مبتكر اين سيستم هستند در صورت آدرس وبسايت ربطي به آژانس آنها نداره و فقط رزرو بعد از تكميل توي سيستم آنها انتقال پيدا ميكند فقط
    خیلی توضیحات مفیدی بود. ممنون.
    1- از کجا میتونم مثلا یه آژانسی که بلیط KLM رو مستقیم میده پیدا کنم؟
    2- سایت ایپاور بقیه آژانس ها رو میشه پیدا کرد؟ (بدون این که ازشون بپرسم؟)

بليت هاي KLM كه جريمه كنسلي ندارند اگر از آژانسهاي غير استاك دار خريداري شوند يه جريمه حدالقل 30 يوروي بابت ADMINISTRATION FEE دارند كه خود دفتر KLM شارژ ميكنه
    ضمن اينكه اگر بليت ريفاند شه يه پروسه چندين هفته اي براي استرداد پول بليتتون وجود داره . اين پروسه در صورتيكه بليت از يه آژانس غير استاك دار خريداري شده باشه ممكنه دو برابر شه.
    ضمن اينكه بر خلاف بليت هاي ارلاينز هاي ديگه نميشه پول بليت رو با يه بليت ديگه از يه ارلاينز ديگه جا به جا كنيد

نقل قول نوشته اصلی توسط majidak نمایش پست ها
    از جوابت ممنونم.

خیلی توضیحات مفیدی بود. ممنون.
    1- از کجا میتونم مثلا یه آژانسی که بلیط KLM رو مستقیم میده پیدا کنم؟
    2- سایت ایپاور بقیه آژانس ها رو میشه پیدا کرد؟ (بدون این که ازشون بپرسم؟)
    خواهش
    تشكر توي فروم ممنوع هست فقط بايد از تكمه اضافه كردن به امتياز كاربر استفاده نماييد

1. اون رو بايد پيام خصوصي بديد بگم خدمتتون
    2. در حال حاضر فقط تعداد محدودي از آژانس هايي كه سعي در پيدا كردن مسافر آنلاين دارند اين سيتسم رو دارند. بعضي هام دارند ولي لينكش در اختيار عموم نمي گذارند و به آژانسهاي همكارشون فقط ميدن.
    ولي در كل هيچ فرقي با هم ندارند همگي مثل هم هستند و در واقع يك سيستم ثابت هست كه به آژانس ربطي نداره.
    و همانطور كه گفتم هر بليتي رو هم نميشه صادر كرد و اگر هم بشه صادر كرد شايد از اون آژانس نبايد گرفت.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)