صفحه 10 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 177

موضوع: گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

من الان واسه ارشد دانشگاه تهران ثبت نام کردم
    پذیرش ارشد هم از آمریکا گرفتم و فورم آی20 ام احتمالا تا یه ماهه دیگه میاد
    با توجه به اینکه هنوز نامه ی دانشگاه رو نبردم پلیس +10 که برگه ی معافیت تحصیلیم رو بده، می تونم واسه پذیرش اقدام کنم؟
    یعنی هنوز معافیت تحصیلی تو دوره ی ارشد واسم ثبت نشده و پذیرشی هم که گرفتم واسه ارشده
    اگه اینور انصراف بدم می تونم از نظام وظیفه مجوز خروج بگیرم یا نه؟ وزارت علوم گیر می ده بم یا نه؟
    ممنون

بله آقا باید انصراف بدی از اینجا و در کمتر از یک سال از تاریخ انصرافت می تونی بری. شخصا رفتم میدون سپاه پرسیدم

چرا میشه. هر کسی در کل دوره ی تحصیلش فقط یک بار میتونه از تحصیل انصراف بده و دوباره در همون مقطع ثبت نام کنه. اینو تو سایت نظام وظیفه هم نوشته

به نقل از سایت ناجا:
    معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی

دانشجویانی که تمایل به انصراف و شروع به تحصیل مجدد دارند در طول تحصیل از دیپلم تا دکتری ،فقط یکبار مجاز به انصراف در سنوات قانونی بوده و می بایست حداکثر تا یکسال بعد از تاریخ انصراف در دانشگاه و مقطع جدید شروع به تحصیل نمایند که در اینصورت مدت تحصیل قبلی آنها در مقطع جدید لحاظ نشده و همچنین می توانند در مقاطع پائین تر نیز شروع به تحصیل نمایند.
    ویرایش توسط darklord : March 6th, 2014 در ساعت 04:05 PM دلیل: ترکیب پست ها

Junior Member

سلام
    من دانشجوي ارشد هستمو واسه PhD پذيرش دارم و البته مشكل سربازي دارم. من اگه از فوق انصراف بدم مي تونم برم وزارت علوم و پرونده تشكيل بدم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط karim567 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوي ارشد هستمو واسه PhD پذيرش دارم و البته مشكل سربازي دارم. من اگه از فوق انصراف بدم مي تونم برم وزارت علوم و پرونده تشكيل بدم؟
    بله چون پذیرش دارید. اینطوری نیاز به خرید مدرک هم ندارید

Junior Member

دوستان لطفا جواب من رو سریع بدید
    من برای دکتری ایران دعوت به مصاحبه شدم. کلا هدفم از شرکت در آزمون دکتری این بود که بتونم تو همون ترم اول و دوم اپلای کنم و برای فال 2015 پذیرش بگیرم و از دکتری ایران انصراف بدم. حالا میترسم که برم مصاحبه و قبول بشم بعدا قانون عوض بشه بگن نمیتونی انصراف بدی و بری خارج! خواهش میکنم زود جواب من را بدهید تا این موقعیت رو از دست ندم که تصمیم بگیرم برم مصاحبه یا نه. وقت زیادی ندارم.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط nitro نمایش پست ها
    دوستان لطفا جواب من رو سریع بدید
    من برای دکتری ایران دعوت به مصاحبه شدم. کلا هدفم از شرکت در آزمون دکتری این بود که بتونم تو همون ترم اول و دوم اپلای کنم و برای فال 2015 پذیرش بگیرم و از دکتری ایران انصراف بدم. حالا میترسم که برم مصاحبه و قبول بشم بعدا قانون عوض بشه بگن نمیتونی انصراف بدی و بری خارج! خواهش میکنم زود جواب من را بدهید تا این موقعیت رو از دست ندم که تصمیم بگیرم برم مصاحبه یا نه. وقت زیادی ندارم.
    طبق قانون فعلی شما میتونید انصراف بدین و چند سالی هست که این قانون بی تغییر باقی مونده، بعید هم به نظر میرسه که بخواد تغییری بکنه.

* در صورت انصراف دانشگاه مبلغی رو از شما درخواست خواهد کرد (بسته به دانشگاه، دروس برداشته شده، شهریه ثابت و باقی قضایا... حتی برای دانشگاه های روزانه!) پیش از اقدام از آموزش دانشگاه مورد نظر پرس و جو کنید.

Junior Member

[سلام دوستان عزیز، 3 تا سوال خیلی خیلی مهم داشتم!می دونم زیادن اما ممنون می شم جواب بدین
    1- من دانشجوی ترم 1 ارشد دانشگاه آزاد هستم و پذیرشم واسه ارشد یک دانشگاه تو اسپانیا قراره بیاد که مدرک زبان نمی خواد.می خواستم بدونم وقتی بخوام برم واسه گرفتن پاسپورت،نامه پذیرش فقط کافیه یا مدرک زبان خاصی هم لازمه؟

2-واسه گرفتن پاسپورت باید از دانشگاه الانم انصراف برم حتما؟چون طبق قانون دارم ار معافیت تحصیلی استفاده می کنم.

3- این مدل ارشد که می خوام برم رو ایران قبول نداره(60 واحدی 1 ساله)،منم اومدم تو دوتا رشته اقدام کردم، یکی همون مال خودم یکی هم اونی که ایران قبول داره که با دومی پاسپورت بگیرم و با اولی ویزا از سفارت بگیرم. همچین کاری ممکنه؟

بازم ممنونم

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط kamal_urb نمایش پست ها
    [سلام دوستان عزیز، 3 تا سوال خیلی خیلی مهم داشتم!می دونم زیادن اما ممنون می شم جواب بدین
    1- من دانشجوی ترم 1 ارشد دانشگاه آزاد هستم و پذیرشم واسه ارشد یک دانشگاه تو اسپانیا قراره بیاد که مدرک زبان نمی خواد.می خواستم بدونم وقتی بخوام برم واسه گرفتن پاسپورت،نامه پذیرش فقط کافیه یا مدرک زبان خاصی هم لازمه؟

2-واسه گرفتن پاسپورت باید از دانشگاه الانم انصراف برم حتما؟چون طبق قانون دارم ار معافیت تحصیلی استفاده می کنم.

3- این مدل ارشد که می خوام برم رو ایران قبول نداره(60 واحدی 1 ساله)،منم اومدم تو دوتا رشته اقدام کردم، یکی همون مال خودم یکی هم اونی که ایران قبول داره که با دومی پاسپورت بگیرم و با اولی ویزا از سفارت بگیرم. همچین کاری ممکنه؟

بازم ممنونم

سلام

1. http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1600697

2. بله.

3. بله شدنیه، چون برای یک کشور داری اقدام میکنی کسی هم نمیفمه. ولی بعد از 1 سال نظام وظیفه متوجه میشه (چون شما موظفی نامه ی اشتغال به تحصیلت رو حداکثر تا یکسال بعد از شروع تحصیل تو نشا آپلود کنی) و در نتیجه اسمش رو میذاره فرار از خدمت. البته معمولا تا پایان دوره ی تحصیلت کسی کاری با وثیقه ات نداره و اگه بتونی پذیرش دکتری از یه جایی بگیری ممکنه بتونی بدون مشکل معافیتت رو تمدید کنی.
    * اینی که گفتم غیر قانونی نیست! چون که پذیرش مستقیم از کارشناسی به دکتری در خیلی کشورها از جمله آمریکا وجود داره و اونها در واقع 1 سال ارشده+4 سال دکتری که تو یه نوبت به دانشجو پیشنهاد میشه.

Junior Member

ممنون از پاسخ های خوب و عالیتون.

نکته ای به ذهنم می رسه اینه که بعد از یک سال که اشتغال به تحصیل رو باید آپلودکنی به احتمال زیاد درس هم تموم شده و داری کارای دکتری رو می کنی.با این حال هم بازم فراری حساب میای؟

ممنونم

سلام
    یک سوال در مورد اپلای دارم
    برادرم میخواد واسه دانشگاه اپلای بگیره و برای پذیرش به مدرک کارشناسی نیاز داره از اونجایی که مشموله مدرک کارشناسیشو بهش نمیدن و به خاطره سربازیش مدرکش گیره و از طرفی وزارت علوم میگه باید پذیرش بیاد که مدرک از طرف نظام وظیفه آزاد بشه
    سوال من اینه که کسایی که با این شرایط پذیرش گرفتن به جای مدرک کارشناسی چه چیزیو به دانشگاه مقصد برای اخذ پذیرش تحویل دادن و اگه موفق به گرفتن مدرک کارشناسی شدن چه پروسه ای رو دنبال کردن ؟؟
    و سوال دوم این که روی مدرک زبان واقعا حساس نیستن؟ یعنی کسی که مدرک زبان نداره هم میتونه بدون مشکل نامه به نظام وظیفه رو دریافت کنه؟ آخه یکی از مدارک مورد نیاز مدرک زبان مورد تایید وزارت علوم هست؟
    ممنون میشم اگه اطلاع دارید توضیح بدید...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)