صفحه 11 از 18 نخستنخست ... 23456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 177

موضوع: گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط kamal_urb نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ های خوب و عالیتون.

نکته ای به ذهنم می رسه اینه که بعد از یک سال که اشتغال به تحصیل رو باید آپلودکنی به احتمال زیاد درس هم تموم شده و داری کارای دکتری رو می کنی.با این حال هم بازم فراری حساب میای؟

ممنونم
    خواهش میکنم.
    فرقی نمیکنه، در هر صورت شما در اتمام 1 سال نتونستی اثبات کنی که در دانشگاه مورد نظر داری تحصیل میکنی یا اینکه پذیرشت رو با پذیرشی از مقطع بالاتر عوض کردی (1 بار در طول تحصیل اجازه داری انصراف بدی و 1 بار هم تغییر پذیرش).

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط sedighe3336 نمایش پست ها
    سلام
    یک سوال در مورد اپلای دارم
    برادرم میخواد واسه دانشگاه اپلای بگیره و برای پذیرش به مدرک کارشناسی نیاز داره از اونجایی که مشموله مدرک کارشناسیشو بهش نمیدن و به خاطره سربازیش مدرکش گیره و از طرفی وزارت علوم میگه باید پذیرش بیاد که مدرک از طرف نظام وظیفه آزاد بشه
    سوال من اینه که کسایی که با این شرایط پذیرش گرفتن به جای مدرک کارشناسی چه چیزیو به دانشگاه مقصد برای اخذ پذیرش تحویل دادن و اگه موفق به گرفتن مدرک کارشناسی شدن چه پروسه ای رو دنبال کردن ؟؟
    و سوال دوم این که روی مدرک زبان واقعا حساس نیستن؟ یعنی کسی که مدرک زبان نداره هم میتونه بدون مشکل نامه به نظام وظیفه رو دریافت کنه؟ آخه یکی از مدارک مورد نیاز مدرک زبان مورد تایید وزارت علوم هست؟
    ممنون میشم اگه اطلاع دارید توضیح بدید...

دوست عزیز لطفا سوالتون رو فقط 1 بار و در مرتبط ترین تالار مطرح کنید.
    ضمن اینکه پرسش شما تکراری هست و در همون تاپیکی که پیشتر سوال رو مطرح کرده بودید پاسخ داده شده. ممنونم از توجهتون.

در مورد مدرک، نیازی نیست که دانشنامه رو تحویل دانشگاه مقصد بدین. ریز نمرات "غیر قابل ترجمه" همیشه در دسترس هست و برای دانشگاه های خارجی همین کافیه. در نهایت پس از احذ مجوز خروج و برای ثبت نام نهایی در دانشگاه خارجی به برادر شما اصل دانشنامه داده خواهد شد.
    در مورد زبان این پست رو مطالعه کنید: http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1600697

Junior Member

ممنون دوست عزیز

با کسی که قراره کارامو بکنه صحبت کردم،گفت تا اومدی می تونم کاری کنم که دکتری پذیرش بشی و اشتغال به تحصیلت رو واسه دکتری واسشون بفرستی،نگرانی اصلیم بابت وثیقه است که نکنه به محض اینکه بفهمن اینکارو کردم بهش دست بزنن!

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط kamal_urb نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز

با کسی که قراره کارامو بکنه صحبت کردم،گفت تا اومدی می تونم کاری کنم که دکتری پذیرش بشی و اشتغال به تحصیلت رو واسه دکتری واسشون بفرستی،نگرانی اصلیم بابت وثیقه است که نکنه به محض اینکه بفهمن اینکارو کردم بهش دست بزنن!
    بعد از اینکه پذیرشت تغییر کرد در اولین فرصت به بخش "تغییر پذیرش" در سایت نشا برو و اطلاعات خواسته شده رو وارد کن. نباید مشکلی باشه.

Member Po0yan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام دوستان
    یه سوال داشتم ممنون میشم اگر اطلاعی دارید راهنماییم کنید.
    من سال 87 کارشناسی رشته X قبول شدم و شبانه بودم و یکسال خوندم! بعد دوباره کنکور دادم و یک دانشگاه دیگه در رشته Y قبول شدم و از دانشگاه اول انصراف دادم و در سال 88 دانشگاه دوم که روزانه بود ثبت نام کردم.
    آبان سال 92 فارغ التحصیل شدم. امسال کنکور ارشد دادم. اگر مهر امسال ارشد ثبت نام کنم آیا من میتونم بعد از خواندن 2 ترم از دوره ارشد اگر پذیرش دانشگاهم اومد انصراف بدم و از کشور خارج بشم؟ (با توجه به اینکه در مقطع لیسانس یکبار انصراف دادم)
    اگر جواب منفی است:
    اگر واسه مهر از کشور خارج بشم (چون پذیرش دارم) میتونم 1 سال ارشد رو توی اون دانشگاه خارج از کشور بخونم و بعد سال بعد اگر از یک کشور دیگه پذیرش گرفتم برم اونجا؟؟
    ممنون
    Not Everything iS aS iT Seems

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Eng, safety and environmental

سلام به همه دوستان
    من دو ترم از ارشدم مونده، ولی میخوام بعدش برای Advanced Master of Science اپلای کنم، حالا با توجه به اینکه حتما باید برای مقطع بالاتر وثیقه خروج گذاشت، این مقطع بالاتر به حساب میاد؟ چون واسش باید حداقل فوق لیسانس مهندسی داشته باشی. ممنون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Po0yan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال داشتم ممنون میشم اگر اطلاعی دارید راهنماییم کنید.
    من سال 87 کارشناسی رشته X قبول شدم و شبانه بودم و یکسال خوندم! بعد دوباره کنکور دادم و یک دانشگاه دیگه در رشته Y قبول شدم و از دانشگاه اول انصراف دادم و در سال 88 دانشگاه دوم که روزانه بود ثبت نام کردم.
    آبان سال 92 فارغ التحصیل شدم. امسال کنکور ارشد دادم. اگر مهر امسال ارشد ثبت نام کنم آیا من میتونم بعد از خواندن 2 ترم از دوره ارشد اگر پذیرش دانشگاهم اومد انصراف بدم و از کشور خارج بشم؟ (با توجه به اینکه در مقطع لیسانس یکبار انصراف دادم)
    اگر جواب منفی است:
    اگر واسه مهر از کشور خارج بشم (چون پذیرش دارم) میتونم 1 سال ارشد رو توی اون دانشگاه خارج از کشور بخونم و بعد سال بعد اگر از یک کشور دیگه پذیرش گرفتم برم اونجا؟؟
    ممنون
    با توجه به اینکه قبلا یک بار انصراف دادید، امکان انصراف رو دیگه ندارید ولی امکان تعویض دانشگاه خارج همچنان براتون محفوظه. البته برای تعویض دانشگاه یه سری شرایط هست که باید از اداره اعزام جویا بشید (مربوط به نحوه ی انتقال واحدها و این مسائل).

Junior Member

دوستان عزیز
    تشکر از اینکه تجربیاتتون رو در اختیار بچه ها قرار میدهید.
    من دانشجوی دکتری دانشگاه تهران هستم و پدیرش گرفتم و الان هم خدا رو شکر کار انصرافم داره حل میشه ولی با کلی دردسر و رفت و آمد و استرس. مشکل اصلی هم استاد راهنمای من بود که خیلی سر این مساله عقده ای بازی در آورد و تا شد اذیت کرد. حالا با این کارهایی که کرد بعید نمیدونم بعد از رفتن ما هم دست بر داره و قصد داشته باشه که میل بزنه به دانشگاه مقصد من و باز اذیت کنه. من راستش اینجا تنها دو ترم خوندم و اصلا هم هنگام اپلای نگفتم که فعلا دانشجو هستم، فقط گفتم که تو امتحان شرکت کردم و نمره قبولی گرفتم. حالا می ترسم اگه میل بزنه و آمریکایی ها رو مطلع کنه برام گرون تموم بشه. آیا این مساله واسه خارجی ها مهمه یا نه؟

Junior Member

سلام دوستان من یک سوال خیلی مهم داشتم اخیرا قانون جدید برای انصرافی ها اومده :

"طبق اعلام سازمان وظیفه نیروی انتظامی، دانشجویانی که تمایل به انصراف و شروع به تحصیل مجدد دارند در طول تحصیل از دیپلم تا دکتری، فقط یکبار مجاز به انصراف در سنوات قانونی هستند.
    این افراد می بایست حداکثر تا یکسال بعد از تاریخ انصراف در دانشگاه و مقطع جدید شروع به تحصیل نمایند که در اینصورت مدت تحصیل قبلی آنها در مقطع جدید لحاظ نشده و همچنین می توانند در مقاطع پائین تر نیز شروع به تحصیل نمایند."

مثلا اگر از دکتری انصراف بدیم می تونیم دوباره برای ارشد معافیت تحصیلی بگیریم؟؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط doutzen نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک سوال خیلی مهم داشتم اخیرا قانون جدید برای انصرافی ها اومده :

"طبق اعلام سازمان وظیفه نیروی انتظامی، دانشجویانی که تمایل به انصراف و شروع به تحصیل مجدد دارند در طول تحصیل از دیپلم تا دکتری، فقط یکبار مجاز به انصراف در سنوات قانونی هستند.
    این افراد می بایست حداکثر تا یکسال بعد از تاریخ انصراف در دانشگاه و مقطع جدید شروع به تحصیل نمایند که در اینصورت مدت تحصیل قبلی آنها در مقطع جدید لحاظ نشده و همچنین می توانند در مقاطع پائین تر نیز شروع به تحصیل نمایند."

مثلا اگر از دکتری انصراف بدیم می تونیم دوباره برای ارشد معافیت تحصیلی بگیریم؟؟

این قانون جدید نیست!
    خبرش دقیقا 1 سال پیش منتشر شد: http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...5&newsview=912
    و تا جایی که من خبر دارم بند آخرش اشتباهه: "همچنین می توانند در مقاطع پائین تر نیز شروع به تحصیل نمایند".

و اصل قانون میگه که هر دانشجو در هر مقطع تحصیلی فقط و فقط 1 بار میتونه از معافیت تحصیلی استفاده کنه.
    تنها استثنایی که قائل شدند برای بازگشت به دانشگاه اون دانشجویانی بوده که بنا به دلایلی انصراف دادند و حالا مایل هستند دوباره برگردن به دانشگاه، ولی در همون مقطعی که بودند.
    نتیجه اینکه شما اگه از دکتری انصراف بدین، میتونید 1 بار دیگه برای همون مقطع دکتری معافیت تحصیلی دریافت کنید.

اینجا رو هم ببین: http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...=25&pageid=521

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)