صفحه 12 از 18 نخستنخست ... 23456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 177

موضوع: گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

آقا اگه انصراف بدي ميتوني همون مقطع رو دوباره بخوني ، اينو ببينين:
    http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...25&pageid=3225

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط doutzen نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک سوال خیلی مهم داشتم اخیرا قانون جدید برای انصرافی ها اومده : "طبق اعلام سازمان وظیفه نیروی انتظامی، دانشجویانی که تمایل به انصراف و شروع به تحصیل مجدد دارند در طول تحصیل از دیپلم تا دکتری، فقط یکبار مجاز به انصراف در سنوات قانونی هستند. این افراد می بایست حداکثر تا یکسال بعد از تاریخ انصراف در دانشگاه و مقطع جدید شروع به تحصیل نمایند که در اینصورت مدت تحصیل قبلی آنها در مقطع جدید لحاظ نشده و همچنین می توانند در مقاطع پائین تر نیز شروع به تحصیل نمایند." مثلا اگر از دکتری انصراف بدیم می تونیم دوباره برای ارشد معافیت تحصیلی بگیریم؟؟
    http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...=25&pageid=521 16- آيا دانشجويان انصرافي حق تحصيل مجدد را دارند؟ جواب :بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف و مجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط : 1- عدم گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف (قبل از اعزام به خدمت). 2- انصراف قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب بوده باشد یعنی در سنوات ارفاقی نباشد .3-انصراف از تحصیل در مقطع ، با اخذ مدرک تحصیلی پایین تر نبوده باشد .(مثلا انصراف از کارشناسی پیوسته با اخذ مدرک کاردانی نباشد، مگر اینکه مدرک اخذ شده در سنوات مجاز تحصیل همان مقطع یعنی مقطع پایین تر به مشمول تعلق گرفته باشد که در این صورت در حکم فارغ التحصیل محسوب شده و ادامه تحصیل وی بلامانع می باشد)4- مقطع جدید ،تکراری نباشد.(یعنی قبلا از این مقطع فارغ التحصیل نشده باشد.)

Junior Member

سلام خسته نباشید
    من فارق التحصیل مقطع کاردانی از دانشگاه انقلاب اسلامی هستم. میخواستم برای کارشناسی در یکی از دانشگاههای خارجی پذیرش بگیرم.
    ولی متوجه شدم که فقط برای فوق لیسانس و دکترا ویزای تحصیلی خروج از کشور میدن!!

1- یعنی من نمیتونم در مقطع کارشناسی در خارج ادامه تحصیل بدم؟؟؟
    2- اگه نمیشه... از راه غیر قانونی میتونم اقدام کنم؟؟؟

خیلی برام مهمه لطفا جواب بدید.
    اگرم سوالمو جای درست مطرح نکردم آدرس تاپیک مربوطه رو بهم بدید.
    ممنون از کمکتون.

Junior Member

سلام دوستان،
    من دانشجوی دکتری سال سوم هستم. از یک استاد بسیار معتبر خارجی بهم پیشنهاد شده برم خارج دکتری بخونم. مشکل اصلی سربازی است. اما سوال هایی دارم که واقعا گیج شدم:

۱- آیا در حالی که محصل هستم وزارت علوم با ارائه پذیرش خارج نامه خروج از کشور میده؟
    ۲- آیا باید انصراف بدم؟
    ۳- آیا راهی هست هر دو تا رو با هم بخونم؟

با تشکر از هر کمکی.

Junior Member

Lightbulb پاسخ : گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط eBaktash نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من دانشجوی دکتری سال سوم هستم. از یک استاد بسیار معتبر خارجی بهم پیشنهاد شده برم خارج دکتری بخونم. مشکل اصلی سربازی است. اما سوال هایی دارم که واقعا گیج شدم:

۱- آیا در حالی که محصل هستم وزارت علوم با ارائه پذیرش خارج نامه خروج از کشور میده؟
    ۲- آیا باید انصراف بدم؟
    ۳- آیا راهی هست هر دو تا رو با هم بخونم؟

با تشکر از هر کمکی.
    1- با توجه به شرایط شما نامه خروج 20 روزه میشه از وزارت علوم گرفت(سیاحتی و زیارتی و علمی). ولی برای تحصیل نه.
    2- برای تحصیل در اون مقطع یا هر مقطع دیگری حتما باید انصراف داد.
    3- نه نیست.

برای خروج
    بهترین راه (قانونی) انصراف دادن از این مقطع و دوباره خوندن در هر سطح و هر دانشگاهی است که مورد تایید وزارت علوم باشد.(برای تمام سطوح تحصیلی از دیپلم تا دکتری فقط مجاز به یکبار انصراف میباشد). نامه انصرافت و نامه پذیرشت و مدرک زبان میبری وزارت علوم و اونا نامه معافیت تحصیلی و نام دانشگاه پذیرنده تایید شده میدن بهت. نامه وزارت علوم میبری نظام وظیفه و وثیقه میذاری و اجازه خروج میگیری. ویزات هم تا اون موقه آماده میشه.

سلام به همگی خدا قوت
    دوستان من صفحات رو مرور کردم اما سوالمو پیدا نکردم و واقعا گیر کردم!

من در حال تحصیل کارشناسی پیوسته دانشگاه سراسری هستم تعداد واحدام به کاردانی رسیده .
    قصد انصراف دارم و درحال اقدام پذیرش رشته پزشکی هستم. سوال من اینه که اصلا میتونم اجازه خروج از کشور بگیرم برای پزشکی؟ خوندم که اجازه خروج فقط برای مقاطع بالاتر از کارشناسیه! پس اونایی که رفتن دارن پزشکی میخونن چطور رفتن؟؟

مرسی از وقتی که میذارید

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط Bardia.PT نمایش پست ها
    سلام به همگی خدا قوت
    دوستان من صفحات رو مرور کردم اما سوالمو پیدا نکردم و واقعا گیر کردم!

من در حال تحصیل کارشناسی پیوسته دانشگاه سراسری هستم تعداد واحدام به کاردانی رسیده .
    قصد انصراف دارم و درحال اقدام پذیرش رشته پزشکی هستم. سوال من اینه که اصلا میتونم اجازه خروج از کشور بگیرم برای پزشکی؟ خوندم که اجازه خروج فقط برای مقاطع بالاتر از کارشناسیه! پس اونایی که رفتن دارن پزشکی میخونن چطور رفتن؟؟

مرسی از وقتی که میذارید
    دوست عزیز کارشناسی رو برای رشته های غیر پزشکی به کار می برن و فکر نمی کنم شما مشکلی برای خروج داشته باشید. بهترین کار اینه که مستقیما از خود سازمان اعزام بپرسید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط arman1373 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من فارق التحصیل مقطع کاردانی از دانشگاه انقلاب اسلامی هستم. میخواستم برای کارشناسی در یکی از دانشگاههای خارجی پذیرش بگیرم.
    ولی متوجه شدم که فقط برای فوق لیسانس و دکترا ویزای تحصیلی خروج از کشور میدن!!

1- یعنی من نمیتونم در مقطع کارشناسی در خارج ادامه تحصیل بدم؟؟؟
    2- اگه نمیشه... از راه غیر قانونی میتونم اقدام کنم؟؟؟

خیلی برام مهمه لطفا جواب بدید.
    اگرم سوالمو جای درست مطرح نکردم آدرس تاپیک مربوطه رو بهم بدید.
    ممنون از کمکتون.
    غیر قانونی که معادل میشه با سرباز فراری شدن شما و به نظر من زیاد منطقی نیست. مشکل شما تنها راه حلش ادامه تحصیل تا آخر کارشناسی و بعد خروج برای مقاطع بالاتره. در غیر اینصورت میتونید به عنوان سفر زیارتی و غیره خارج بشید و ادامه تحصیل بدید اما از طرفی قید خیلی چیزارو بزنید !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت - تهران جنوب

سلام دوستان , نمیدونم سوالم مرتبط هست یا نه. لطفا کمکم کنیدو میخوام به یه برنامه مشخص برسم
    , من دانشجوی ارشد برق قدرت در دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب هستم. در حال حاضر ترم 2 هستم و دارم واسه آزمون تافل می خونم ولی تاریخ تافل رو هنوز مشخص نکردم. اگه همه چی خوب پیش بره, بهار یا تابستون سال آینده ارشدم ت میشه.

مدرک موقت لیسانسم , که بتونم ترجمش کنم اردیبهشت امسال میاد.(ماه آینده)
    واسه آمریکا میخام اقدام کنم و ترجیحا تو کالیفرنیا چون فامیل نزدیک دارم اونجا. معافیت دائم هم دارم.
    میشه راهنماییم کنید که چه زمانی تافل رو بدم و چه زمانی واسه دکترا اقدام کنم؟ و اینکه مدرک موقت لیسانس رو ترجمه کنم الان؟
    چون میخام به موقع اقدام کنم بدون هیچ وقت تلف کردنی.
    البته نمیدونم هنوز, مدرک ارشد رو کی بدن بهم که بخوام ترجمش کنم.
    پیشاپیش از همه ممنون و متشکرم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad_dhg نمایش پست ها
    1- با توجه به شرایط شما نامه خروج 20 روزه میشه از وزارت علوم گرفت(سیاحتی و زیارتی و علمی). ولی برای تحصیل نه.
    2- برای تحصیل در اون مقطع یا هر مقطع دیگری حتما باید انصراف داد.
    3- نه نیست.

برای خروج
    بهترین راه (قانونی) انصراف دادن از این مقطع و دوباره خوندن در هر سطح و هر دانشگاهی است که مورد تایید وزارت علوم باشد.(برای تمام سطوح تحصیلی از دیپلم تا دکتری فقط مجاز به یکبار انصراف میباشد). نامه انصرافت و نامه پذیرشت و مدرک زبان میبری وزارت علوم و اونا نامه معافیت تحصیلی و نام دانشگاه پذیرنده تایید شده میدن بهت. نامه وزارت علوم میبری نظام وظیفه و وثیقه میذاری و اجازه خروج میگیری. ویزات هم تا اون موقه آماده میشه.
    من سوالم اینه که سفارت امریکا و دیگر کشورها نامه معافیت تحصیلی میخواد . پس باید قبل از درخواست ویزا انصراف بدیم تا بتونیم معافیت مجدد بگیریم.! حالا چجوری میشه که شما میگی ویزات هم تا اون موقع اماده میشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)