صفحه 12 از 17 نخستنخست ... 234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 177

موضوع: گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط arman1373 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من فارق التحصیل مقطع کاردانی از دانشگاه انقلاب اسلامی هستم. میخواستم برای کارشناسی در یکی از دانشگاههای خارجی پذیرش بگیرم.
    ولی متوجه شدم که فقط برای فوق لیسانس و دکترا ویزای تحصیلی خروج از کشور میدن!!

1- یعنی من نمیتونم در مقطع کارشناسی در خارج ادامه تحصیل بدم؟؟؟
    2- اگه نمیشه... از راه غیر قانونی میتونم اقدام کنم؟؟؟

خیلی برام مهمه لطفا جواب بدید.
    اگرم سوالمو جای درست مطرح نکردم آدرس تاپیک مربوطه رو بهم بدید.
    ممنون از کمکتون.
    غیر قانونی که معادل میشه با سرباز فراری شدن شما و به نظر من زیاد منطقی نیست. مشکل شما تنها راه حلش ادامه تحصیل تا آخر کارشناسی و بعد خروج برای مقاطع بالاتره. در غیر اینصورت میتونید به عنوان سفر زیارتی و غیره خارج بشید و ادامه تحصیل بدید اما از طرفی قید خیلی چیزارو بزنید !

Junior Member

سلام دوستان،
    من دانشجوی دکتری سال سوم هستم. از یک استاد بسیار معتبر خارجی بهم پیشنهاد شده برم خارج دکتری بخونم. مشکل اصلی سربازی است. اما سوال هایی دارم که واقعا گیج شدم:

۱- آیا در حالی که محصل هستم وزارت علوم با ارائه پذیرش خارج نامه خروج از کشور میده؟
    ۲- آیا باید انصراف بدم؟
    ۳- آیا راهی هست هر دو تا رو با هم بخونم؟

با تشکر از هر کمکی.

Junior Member

Lightbulb پاسخ : گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط eBaktash نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من دانشجوی دکتری سال سوم هستم. از یک استاد بسیار معتبر خارجی بهم پیشنهاد شده برم خارج دکتری بخونم. مشکل اصلی سربازی است. اما سوال هایی دارم که واقعا گیج شدم:

۱- آیا در حالی که محصل هستم وزارت علوم با ارائه پذیرش خارج نامه خروج از کشور میده؟
    ۲- آیا باید انصراف بدم؟
    ۳- آیا راهی هست هر دو تا رو با هم بخونم؟

با تشکر از هر کمکی.
    1- با توجه به شرایط شما نامه خروج 20 روزه میشه از وزارت علوم گرفت(سیاحتی و زیارتی و علمی). ولی برای تحصیل نه.
    2- برای تحصیل در اون مقطع یا هر مقطع دیگری حتما باید انصراف داد.
    3- نه نیست.

برای خروج
    بهترین راه (قانونی) انصراف دادن از این مقطع و دوباره خوندن در هر سطح و هر دانشگاهی است که مورد تایید وزارت علوم باشد.(برای تمام سطوح تحصیلی از دیپلم تا دکتری فقط مجاز به یکبار انصراف میباشد). نامه انصرافت و نامه پذیرشت و مدرک زبان میبری وزارت علوم و اونا نامه معافیت تحصیلی و نام دانشگاه پذیرنده تایید شده میدن بهت. نامه وزارت علوم میبری نظام وظیفه و وثیقه میذاری و اجازه خروج میگیری. ویزات هم تا اون موقه آماده میشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad_dhg نمایش پست ها
    1- با توجه به شرایط شما نامه خروج 20 روزه میشه از وزارت علوم گرفت(سیاحتی و زیارتی و علمی). ولی برای تحصیل نه.
    2- برای تحصیل در اون مقطع یا هر مقطع دیگری حتما باید انصراف داد.
    3- نه نیست.

برای خروج
    بهترین راه (قانونی) انصراف دادن از این مقطع و دوباره خوندن در هر سطح و هر دانشگاهی است که مورد تایید وزارت علوم باشد.(برای تمام سطوح تحصیلی از دیپلم تا دکتری فقط مجاز به یکبار انصراف میباشد). نامه انصرافت و نامه پذیرشت و مدرک زبان میبری وزارت علوم و اونا نامه معافیت تحصیلی و نام دانشگاه پذیرنده تایید شده میدن بهت. نامه وزارت علوم میبری نظام وظیفه و وثیقه میذاری و اجازه خروج میگیری. ویزات هم تا اون موقه آماده میشه.
    من سوالم اینه که سفارت امریکا و دیگر کشورها نامه معافیت تحصیلی میخواد . پس باید قبل از درخواست ویزا انصراف بدیم تا بتونیم معافیت مجدد بگیریم.! حالا چجوری میشه که شما میگی ویزات هم تا اون موقع اماده میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت - تهران جنوب

سلام به همه بزرگان
    دانشجوی ترم دو ارشد رشته برق قدرت هستم
    تافل هنوز ندادم
    مشکل سربازی ندارم و معافیت دائم دارم
    امسال 2015, میتونم واسه سال آینده 2016-2017(fALL یا SPRING) درخواست اپلای بدم؟
    تا سال آینده هم ارشدم تموم شده و هم تافل رو گرفتم
    مرسیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییی

Junior Member shayanscience آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical and Electronics Engineering/CSUF

نقل قول نوشته اصلی توسط twisterjaz نمایش پست ها
    سلام به همه بزرگان
    دانشجوی ترم دو ارشد رشته برق قدرت هستم
    تافل هنوز ندادم
    مشکل سربازی ندارم و معافیت دائم دارم
    امسال 2015, میتونم واسه سال آینده 2016-2017(fALL یا SPRING) درخواست اپلای بدم؟
    تا سال آینده هم ارشدم تموم شده و هم تافل رو گرفتم
    مرسیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییی
    سلام

شما اگر برای spring 2016 بخواهید برای پذیرش اقدام کنید باید از August 2015 شروع کنید application رو پرکنید.
    اگر برای Fall 2016 بخواهید پذیرش بگیرید باید از 2015 October همین امسال اپلیکیشن رو پرکنید.
    و اگر هم برای spring 2017 بخواهید باید August 2016 این کار رو انجام بدید.

Junior Member

با سلام
    آقا من منتظرم تا ویزام واسه ایتالیا اکی شه که از رفتنم مطمئن شم بعد برم انصراف بدمو این پروسه رو شروع کنم
    مشکلی که پیش نمیاد ؟ این پروسه به ویزا که ربطی نداره نه؟

Junior Member shayanscience آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical and Electronics Engineering/CSUF

نقل قول نوشته اصلی توسط Hajirkhan نمایش پست ها
    من سوالم اینه که سفارت امریکا و دیگر کشورها نامه معافیت تحصیلی میخواد . پس باید قبل از درخواست ویزا انصراف بدیم تا بتونیم معافیت مجدد بگیریم.! حالا چجوری میشه که شما میگی ویزات هم تا اون موقع اماده میشه.
    دوست من سلام

سوالی که شما پرسیدی و بقیه دوستان شاید براشون سوال باشه رو اینجا بطور کامل توضیح میدم امیدوارم مشکل دوستان رو کمی حل کنه چون برای خودم هم جای سوال بود تا اینکه امروز مراحلش تموم شد.

1. دوستانی که در حال تحصیل در هر مقطعی هستند از کاردانی به بالا و هم زمان هم از دانشگاهی پذیرش دارند ابتدا باید انصراف بدهند تا بتونند کار معافیت تحصیلیشون رو انجام بدند،پیشنهاد من اینه که زودتر این کار رو انجام بدید چون حداقل چند روز تا یک هفته از وقتتون رو انصراف دادن میگیره. این نکته رو هم خدمت دوستان بگم طبق قانون نظام وظیفه شما در هر مقطعی مشغول به تحصیل هستید بعد از انصراف یک سال فرجه دارید تا دوباره ادامه تحصیل بدید حتی در همان مقطعی که انصراف دادید.

2. بعد از انصراف،نامه انصراف رو همراه اصل پذیرش و مدرک زبانتون رو میبرید خیابان فرصت اداره اعزام با هزینه شخصی سازمان امور دانشجویان فقط قبل از رفتن به اونجا باید در سایت نشا تشکیل پرونده بدید. بعد بخش نظام وظیفه سازمان مدارکتون رو چک میکنه و یک نامه براتون میزنه به نظام وظیفه که این آقا از این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم پذیرش داره.

3. شما نامه رو میبرید نظام وظیفه بخش تحصیلی ارائه میدید این مورد رو هم دقت کنید که هم نامه ای که سازمان امور دانشجویی بهتون داده رو ببرید هم اصل انصراف از تحصیل ،مراحل اداری و نامه بازی رو انجام میدید و ارجاعتون میدن به بخش مالی نظام وظیفه ،این بخش برای هر بانکی که شما حساب داشته باشید و بخواهید سپرده باز کنید نامه بهتون میده.

4. نامه نظام وظیفه برای ایجاد سپرده رو میبردید بانک مورد نظر،اونجا یه سپرده به نام شما باز میکنند به عنوان ضمانت نامه مبلغ مورد نیاز برای سپرده پانزده میلیون تومان هستش،غیر از این مبلغ ، یک میلیون و نیم تقریبا ده درصد از اون رو به عنوان وجه ضمان دریافت میکنه،مبلغی حدود چهارصدو بیست تومان هم کارمزد چهار سال رو ازتون دریافت میکنه ( این مورد رو ذکر کنم که میزان معافیت صادر شده برای ارشد چهار سال و برای دکترا هفت سال هستش)،داستان به همینجا ختم نمیشه... سود سپردتون واریز میشه به حساب کوتاه مدتتون و میتونید سودتون رو برداشت کنید.

5. بانک هم یک نامه میزنه برای نظام وظیفه که این آقا ضمانت نامه رو گذاشته شما هم نامه رو دوباره میبرید بخش مالی نظام وظیفه ادامه فرمی که اول کار بخش تحصیلی نظام وظیفه براتون داده رو بخش مالی تعیید میکنه و دوباره ارجاعتون میده به بخش تحصیلی ، بخش تحصیلی هم نامه معافیت از تحصیلتون رو پرینت میگیره نامه رو میبرید سرهنگ زارعی امضا و مهر میکنه.

6. این نامه معافیت از تحصیل رو میبرید دوباره سازمان امور دانشجویان،اول بهتون میگه که تو سایت آپلودش کنید ( سایت نشا) بعد بهشون تحویل بدید.( اکیدا توصیه میشه قبل از اینکه نامه معافیت رو بهشون بدید ببرید یه دارالترجمه همون نزدیکی هست،ترجمه فوری انجام بدید چون تو سفارت نیاز میشه این نامه مبنی بر معافیتتون.) بعد از تحویل اونجا سوال میپرسه که پاسپورت دارید یا نه...اگه نداشته باشید نامه میده برای دریافت پاسپورت اگر هم داشته باشید و وقت سفارت داشته باشید برای مصاحبه تاریخ حدودی خروج از کشور رو به بخش نظام وظیفه سازمان امور دانشجویان اعلام میکنید اونا هم نامه میزنن به اداره گذرنامه.

7. نامه رو میبردی اداره گذرنامه تو ستارخان ( پاسپورت،کارت ملی،شناسنامه و نامه سازمان حتما همراهتون باشه) اونجا پاستون رو ازتون میگیره کارخروجتون رو انجام میده و میگه فردا بیاید پاستون رو تحویل بگیرید.
    این مواردی رو که خدمتتون عرض کردم روال کار تا امروز تاریخ دوم اردیبهشت نود چهار هستش...

موفق و پیروز باشد.

سلام به همگی خدا قوت
    دوستان من صفحات رو مرور کردم اما سوالمو پیدا نکردم و واقعا گیر کردم!

من در حال تحصیل کارشناسی پیوسته دانشگاه سراسری هستم تعداد واحدام به کاردانی رسیده .
    قصد انصراف دارم و درحال اقدام پذیرش رشته پزشکی هستم. سوال من اینه که اصلا میتونم اجازه خروج از کشور بگیرم برای پزشکی؟ خوندم که اجازه خروج فقط برای مقاطع بالاتر از کارشناسیه! پس اونایی که رفتن دارن پزشکی میخونن چطور رفتن؟؟

مرسی از وقتی که میذارید

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط Bardia.PT نمایش پست ها
    سلام به همگی خدا قوت
    دوستان من صفحات رو مرور کردم اما سوالمو پیدا نکردم و واقعا گیر کردم!

من در حال تحصیل کارشناسی پیوسته دانشگاه سراسری هستم تعداد واحدام به کاردانی رسیده .
    قصد انصراف دارم و درحال اقدام پذیرش رشته پزشکی هستم. سوال من اینه که اصلا میتونم اجازه خروج از کشور بگیرم برای پزشکی؟ خوندم که اجازه خروج فقط برای مقاطع بالاتر از کارشناسیه! پس اونایی که رفتن دارن پزشکی میخونن چطور رفتن؟؟

مرسی از وقتی که میذارید
    دوست عزیز کارشناسی رو برای رشته های غیر پزشکی به کار می برن و فکر نمی کنم شما مشکلی برای خروج داشته باشید. بهترین کار اینه که مستقیما از خود سازمان اعزام بپرسید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)