صفحه 13 از 18 نخستنخست ... 3456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 177

موضوع: گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت - تهران جنوب

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

سلام به همه بزرگان
    دانشجوی ترم دو ارشد رشته برق قدرت هستم
    تافل هنوز ندادم
    مشکل سربازی ندارم و معافیت دائم دارم
    امسال 2015, میتونم واسه سال آینده 2016-2017(fALL یا SPRING) درخواست اپلای بدم؟
    تا سال آینده هم ارشدم تموم شده و هم تافل رو گرفتم
    مرسیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییی

Junior Member shayanscience آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical and Electronics Engineering/CSUF

نقل قول نوشته اصلی توسط Hajirkhan نمایش پست ها
    من سوالم اینه که سفارت امریکا و دیگر کشورها نامه معافیت تحصیلی میخواد . پس باید قبل از درخواست ویزا انصراف بدیم تا بتونیم معافیت مجدد بگیریم.! حالا چجوری میشه که شما میگی ویزات هم تا اون موقع اماده میشه.
    دوست من سلام

سوالی که شما پرسیدی و بقیه دوستان شاید براشون سوال باشه رو اینجا بطور کامل توضیح میدم امیدوارم مشکل دوستان رو کمی حل کنه چون برای خودم هم جای سوال بود تا اینکه امروز مراحلش تموم شد.

1. دوستانی که در حال تحصیل در هر مقطعی هستند از کاردانی به بالا و هم زمان هم از دانشگاهی پذیرش دارند ابتدا باید انصراف بدهند تا بتونند کار معافیت تحصیلیشون رو انجام بدند،پیشنهاد من اینه که زودتر این کار رو انجام بدید چون حداقل چند روز تا یک هفته از وقتتون رو انصراف دادن میگیره. این نکته رو هم خدمت دوستان بگم طبق قانون نظام وظیفه شما در هر مقطعی مشغول به تحصیل هستید بعد از انصراف یک سال فرجه دارید تا دوباره ادامه تحصیل بدید حتی در همان مقطعی که انصراف دادید.

2. بعد از انصراف،نامه انصراف رو همراه اصل پذیرش و مدرک زبانتون رو میبرید خیابان فرصت اداره اعزام با هزینه شخصی سازمان امور دانشجویان فقط قبل از رفتن به اونجا باید در سایت نشا تشکیل پرونده بدید. بعد بخش نظام وظیفه سازمان مدارکتون رو چک میکنه و یک نامه براتون میزنه به نظام وظیفه که این آقا از این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم پذیرش داره.

3. شما نامه رو میبرید نظام وظیفه بخش تحصیلی ارائه میدید این مورد رو هم دقت کنید که هم نامه ای که سازمان امور دانشجویی بهتون داده رو ببرید هم اصل انصراف از تحصیل ،مراحل اداری و نامه بازی رو انجام میدید و ارجاعتون میدن به بخش مالی نظام وظیفه ،این بخش برای هر بانکی که شما حساب داشته باشید و بخواهید سپرده باز کنید نامه بهتون میده.

4. نامه نظام وظیفه برای ایجاد سپرده رو میبردید بانک مورد نظر،اونجا یه سپرده به نام شما باز میکنند به عنوان ضمانت نامه مبلغ مورد نیاز برای سپرده پانزده میلیون تومان هستش،غیر از این مبلغ ، یک میلیون و نیم تقریبا ده درصد از اون رو به عنوان وجه ضمان دریافت میکنه،مبلغی حدود چهارصدو بیست تومان هم کارمزد چهار سال رو ازتون دریافت میکنه ( این مورد رو ذکر کنم که میزان معافیت صادر شده برای ارشد چهار سال و برای دکترا هفت سال هستش)،داستان به همینجا ختم نمیشه... سود سپردتون واریز میشه به حساب کوتاه مدتتون و میتونید سودتون رو برداشت کنید.

5. بانک هم یک نامه میزنه برای نظام وظیفه که این آقا ضمانت نامه رو گذاشته شما هم نامه رو دوباره میبرید بخش مالی نظام وظیفه ادامه فرمی که اول کار بخش تحصیلی نظام وظیفه براتون داده رو بخش مالی تعیید میکنه و دوباره ارجاعتون میده به بخش تحصیلی ، بخش تحصیلی هم نامه معافیت از تحصیلتون رو پرینت میگیره نامه رو میبرید سرهنگ زارعی امضا و مهر میکنه.

6. این نامه معافیت از تحصیل رو میبرید دوباره سازمان امور دانشجویان،اول بهتون میگه که تو سایت آپلودش کنید ( سایت نشا) بعد بهشون تحویل بدید.( اکیدا توصیه میشه قبل از اینکه نامه معافیت رو بهشون بدید ببرید یه دارالترجمه همون نزدیکی هست،ترجمه فوری انجام بدید چون تو سفارت نیاز میشه این نامه مبنی بر معافیتتون.) بعد از تحویل اونجا سوال میپرسه که پاسپورت دارید یا نه...اگه نداشته باشید نامه میده برای دریافت پاسپورت اگر هم داشته باشید و وقت سفارت داشته باشید برای مصاحبه تاریخ حدودی خروج از کشور رو به بخش نظام وظیفه سازمان امور دانشجویان اعلام میکنید اونا هم نامه میزنن به اداره گذرنامه.

7. نامه رو میبردی اداره گذرنامه تو ستارخان ( پاسپورت،کارت ملی،شناسنامه و نامه سازمان حتما همراهتون باشه) اونجا پاستون رو ازتون میگیره کارخروجتون رو انجام میده و میگه فردا بیاید پاستون رو تحویل بگیرید.
    این مواردی رو که خدمتتون عرض کردم روال کار تا امروز تاریخ دوم اردیبهشت نود چهار هستش...

موفق و پیروز باشد.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط twisterjaz نمایش پست ها
    سلام به همه بزرگان
    دانشجوی ترم دو ارشد رشته برق قدرت هستم
    تافل هنوز ندادم
    مشکل سربازی ندارم و معافیت دائم دارم
    امسال 2015, میتونم واسه سال آینده 2016-2017(fALL یا SPRING) درخواست اپلای بدم؟
    تا سال آینده هم ارشدم تموم شده و هم تافل رو گرفتم
    مرسیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییی
    سلام

شما اگر برای spring 2016 بخواهید برای پذیرش اقدام کنید باید از August 2015 شروع کنید application رو پرکنید.
    اگر برای Fall 2016 بخواهید پذیرش بگیرید باید از 2015 October همین امسال اپلیکیشن رو پرکنید.
    و اگر هم برای spring 2017 بخواهید باید August 2016 این کار رو انجام بدید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت - تهران جنوب

خیلی ممنونم از پاسختون
    یعنی الان که مدرک ارشدم دستم نیست , می تونم اقدام کنم؟
    الان تافل هم ندارم البته و فقط گواهی موقت لیسانس دستم هست.
    وقتی مدرک ارشدم دستم نیست و نمره همه درسام معلوم نیست , تافل رو هم نگرفتم هنوز ,میتونم اقدام کنم ؟
    کلا حداقل مدارک چیا باید باشه ؟
    تافل ؟ یا تافل + مدرک ارشد؟
    ویرایش توسط twisterjaz : April 22nd, 2015 در ساعت 10:04 PM

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

خیلی ممنونم از پاسختون
    وقتی مدرک ارشدم دستم نیست و نمره همه درسام معلوم نیست , تافل رو هم نگرفتم هنوز ,میتونم اقدام کنم ؟
    شما باید حتما مدرک زبان مثل تافل یا آیلتس داشته باشید خیلی از دانشگاه ها چنین مدارک رو نیاز دارند
    در مورد مدرک فکر میکنم با گواهی موقت و ترجمه ریز نمرات بتوانید اقدام کنید
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

رشته و دانشگاه

خیلی ممنونم از پاسختون
    همین طور که دوستمون بالا ذکر کردند شما حتما نیاز به مدرک زبان دارید،تافل یا ایلتس... و حتما حتما باید نمره از طریق ETS به دانشگاهتون ریپورت بشه در غیر این صورت رسمی محسوب نمیشه .
    در مورد مدرک رو هم من دانشگاه کمی دیدم که بدون داشتن مدرک و ریزنمرات پذیرش بدهند.

1. اکثر دانشگاه ها ترجمه رسمی مدرک و ریزنمرات رو ازتون درخواست میکنند ( منظور از رسمی اینه که ترجمه هم باید به تایید وزارت امورخارجه برسه هم دادگستری که برای دریافت این تاییدیه ها و مهرهاش حتما باید اصل مدرک تحصیلی و اصل ریزنمرات باشه)
    2. بعضی دانشگاه ها رو میتونه ریزنمرات درحال تحصیل رو براشون ترجمه کنی و بفرستی...قبلش حتما باید مکاتبه کنید ببینید همچین چیزی رو میپذیرند یا خیر...

Junior Member

در حین تحصیل میشه انصراف داد و همون مقطع رو تکرار کرد و معافیت تحصیلی گرفت، در صورتی که شروع تحصیل جدید در فاصله زمانی یک سال بعد از انصراف باشه. اما آیا کسی که فارغ التحصیله، مثلا از ارشد، باز هم میتونه همون مقطع رو تکرار کنه و معافیت تحصیلی بگیره؟ من یادمه که قبلا این مورد رو سرچ کرده بودم و به این نتیجه رسیده بودم که به هر دفعاتی که طرف بخواد میتونه مقطع فعلیشو تکرار کنه! اما امروز تو دفترچه خدمت چنین چیزی ندیدم. ممکنه مدیران محترم بگن پست نا مربوطه! این سوال توسط فرد دیگه ای تو تاپیک دیگه ای هم پرسیده شده بود، اونم 4 ماه پیش اما کسی اونجا جواب نداده بود! ممنون میشم راهنمایی کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer science, Trinity College Dublin

سلام
    امروز نامه پذیرش من برای کارشناسی ارشد از فرانسه اومده. مهرماه سال قبل هم دفاع کردم (ارشد دانشگاه آزاد) ولی هنوز چون مقاله ندادم نمره پایان نامه ام نیومده. می خواسنم ببینم الان می تونم از ارشدم در ایران انصراف بدم و از مهلت نظام وظیفه برای ارشد مجدد استفاده کنم؟
    الان توی فرجه یکساله هستم و تا دو ماه دیگه باید دفترجه نظام وظیفه رو پست کنم.

Junior Member

با سلام
    آقا من منتظرم تا ویزام واسه ایتالیا اکی شه که از رفتنم مطمئن شم بعد برم انصراف بدمو این پروسه رو شروع کنم
    مشکلی که پیش نمیاد ؟ این پروسه به ویزا که ربطی نداره نه؟

Junior Member

سلام
    یه سوال
    من الان دانشجوی دکترا هستم و معافیت تحصیلی دارم! مدارک مقاطع قبلم آزاد هستش. نامه پذیریش از یه دانشگاه تو کانادا دارم. برای اینکه بتونم برم باید انصراف دوباره درخواست معافیت تحصیلی بدم. سوال من در مورد بند 6 مراحل بالاست که دوستمون توضیح داد یعنی از نامه معافیت تحصیلی ترجمه داشته باشید. ایا سفارت کانادا یه هم چنین موردی رو میخواد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)