صفحه 14 از 18 نخستنخست ... 456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 177

موضوع: گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

سلام
    یه سوال داشتم
    من 3 سال پیش رشته ای تی کارشناسی ارشد پذیرش گرفتم
    2 سال پیش هم رشته مهندسی کامپیوتر ارشد پذیرش گرفتم
    هم زمان هر دو رشته رو میخوندم فقط الان بنا به دلایلی مجبور شدم که از رشته اول انصراف بدم و فقط رشته دوم رو بخونم
    الان که رشته دوم رو میخونم ازش 2 سال گذشته و از رشته اول که باهاش معافیت تحصیلی گرفتم و انصراف دادم 3 سال گذشته
    5 6 ماه دیگه رشته دوم رو تمام میکنم
    الاد چکار باید بکنم؟
    اگه درخواست تغییر رشته ندم بعدا برام مشکلی پیش میاد؟

Junior Member

دوستان لطفا بنده رو راهنمایی کنید
    من الان دانشجوی ارشد کامپیوتر دانشگاه تهران هستم ترم 4 هستم و همه واحدام رو پاس کردم . فقط مونده تزم سربازی هم نرفتم و مشمول هستم! حالا یه پذیرش از مقطع ارشد در آلمان گرفتم حتما حتما باید انصراف بدم تا بتونم بصورت قانونی پاسپورت بگیرم و برم جون خیلی دانشگاه اذیتم کردن استادا حیفم میاد مدرک ارشدم رو انصراف بدم چون دیگه نزدیک تموم بشه!

و سوال دیگه که الان نگرانم کرده اگر سال بعد برای phd پذیرش بگیرم حالا من نمیدونم کشور های مختلف چجورین مثلا تو این فروم شنیدم کانادا phd هایی که پذیرش میده توی نامه میزنه master!
    با این اوضاع اصلا چجوری باید برم و پاسپورت بگیرم؟ یعنی باید از دانشگاهی بگیرم که توی نامه پذیرش phd نزده باشه master?!
    این پذیرش ارشدم رو هم باید بیخیال بشم با این اوصاف دیگه؟!

و اگر امریکا پذیرش phd بگیرم با از این مسخره بازی ها نداره بزنه master؟؟ و اینکه هر سال باید نامه اشتغال به تحصیل فرستاده بشه به سفارت ایران یا اینترنتی هست چون ایران که تو امریکا یا کاناد اسفارت نداره؟!
    و آخرین سوال اینکه برای همین پذیرشم در المان در نامه پذیرش نوشته شده تا فلان تاریخ اسکن پاسپورت و ریز نمره تایید شده باید ارسال بشه خوب تا ما همه مراحل رو طی نکنیم که پاسپورت بهمون نمیدن اینا رو باید چه کنیم؟

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط biocoder نمایش پست ها
    دوستان لطفا بنده رو راهنمایی کنید
    من الان دانشجوی ارشد کامپیوتر دانشگاه تهران هستم ترم 4 هستم و همه واحدام رو پاس کردم . فقط مونده تزم سربازی هم نرفتم و مشمول هستم! حالا یه پذیرش از مقطع ارشد در آلمان گرفتم حتما حتما باید انصراف بدم تا بتونم بصورت قانونی پاسپورت بگیرم و برم جون خیلی دانشگاه اذیتم کردن استادا حیفم میاد مدرک ارشدم رو انصراف بدم چون دیگه نزدیک تموم بشه!

و سوال دیگه که الان نگرانم کرده اگر سال بعد برای phd پذیرش بگیرم حالا من نمیدونم کشور های مختلف چجورین مثلا تو این فروم شنیدم کانادا phd هایی که پذیرش میده توی نامه میزنه master!
    با این اوضاع اصلا چجوری باید برم و پاسپورت بگیرم؟ یعنی باید از دانشگاهی بگیرم که توی نامه پذیرش phd نزده باشه master?!
    این پذیرش ارشدم رو هم باید بیخیال بشم با این اوصاف دیگه؟!

و اگر امریکا پذیرش phd بگیرم با از این مسخره بازی ها نداره بزنه master؟؟ و اینکه هر سال باید نامه اشتغال به تحصیل فرستاده بشه به سفارت ایران یا اینترنتی هست چون ایران که تو امریکا یا کاناد اسفارت نداره؟!
    و آخرین سوال اینکه برای همین پذیرشم در المان در نامه پذیرش نوشته شده تا فلان تاریخ اسکن پاسپورت و ریز نمره تایید شده باید ارسال بشه خوب تا ما همه مراحل رو طی نکنیم که پاسپورت بهمون نمیدن اینا رو باید چه کنیم؟

ممنون
    سلام دوست عزیز

شما برای گرفتن پاسپورت نیازی به انصراف نداری و می تونی به بهانه سفر زیارتی یا توریستی پاسپورت بگیری. اما برای اینکه معافیت تحصیلی بهت بدن باید انصراف بدی.

اما یه چیز دیگه. شما با هزار زحمت دانشگاه تهران قبول شدی(حالا یا استریت یا کنکور) 4 ترم درس خوندی حالا قدم آخر می خوای ول کنی برای یه مستر (احتمالا) بدون فاند تو آلمان؟ من خودم هم دانشکده ایتم می دونم چه قدر استادا اذیت می کنن. به نظر من حالا که انفدر خوندی واقعا این کار درستی نیست(اگر دلیل دیگه ای نداشته باشید).

شما اگه خوب کار کنی به راحتی می تونی برا دکترا از دانشگاه های خوب آمریکا یا کانادا پذیرش فول فاند بگیری همانطور که بقیه بچه ها می گیرن. نگران مسائل جانبی هم نباش. من تاحالا ندیدم جایی پذیرش دکترا رو بزنه مستر. نامه اشتغال به تحصیل رو هم به سفارت نمیدی توی یه سایتی(نشا) آپلود می کنی.

موفق باشید

Junior Member

اهان ممنون دوست عزیز
    این معافیت تحصیلی رو اگر نداشته باشیم بعدا هم وثیقه برداشت میشه و هم مشکل قانونی بر میخورم؟ هیچ راهی هم نداره
    فقط یه سوال فرضا اگر بنده ترم 5 یا نهایتا ترم 6 دفعا کنم و امسال هم شروع کنم به اپلای(با توجه به اینکه هنوز تافل ندادم و مقاله هم ندارم) و phd جایی قبول بشم حتما باید جای معتبر و شناخته شده ای باشه تا وزارت علوم پرونده درست کنه و اینکه باز محدودیت خاصی وجود نداره مثلا شنیدم تا1 سال بعد از اتمام ارشد معافیت تحصیلی دارم و اگر فرضا اخر این دوره معافیت پذیرش بگیرم باز حرف و حدیثی نداره پاسپورت دانشجویی دکترا گرفتن؟
    ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط biocoder نمایش پست ها
    اهان ممنون دوست عزیز
    این معافیت تحصیلی رو اگر نداشته باشیم بعدا هم وثیقه برداشت میشه و هم مشکل قانونی بر میخورم؟ هیچ راهی هم نداره
    فقط یه سوال فرضا اگر بنده ترم 5 یا نهایتا ترم 6 دفعا کنم و امسال هم شروع کنم به اپلای(با توجه به اینکه هنوز تافل ندادم و مقاله هم ندارم) و phd جایی قبول بشم حتما باید جای معتبر و شناخته شده ای باشه تا وزارت علوم پرونده درست کنه و اینکه باز محدودیت خاصی وجود نداره مثلا شنیدم تا1 سال بعد از اتمام ارشد معافیت تحصیلی دارم و اگر فرضا اخر این دوره معافیت پذیرش بگیرم باز حرف و حدیثی نداره پاسپورت دانشجویی دکترا گرفتن؟
    ممنونم
    شما بعد از فارغ التحصیلی یک سال زمان دارید از کشور خارج شید دیگه باید زمان بندیتونو تنظیم کنید به مشکل بر نخورید. دانشگاهی که پذیرش می گیرید باید مورد تایید وزارت علوم باشه. در این صورت گرفتن پاسپورت مشکلی نداره.

Junior Member

دوستان خواهشا جواب بدید به سوالم. من دیپلم دارم، و سربازی نرفتم، اگر اینجا لیسانس قبول بشم و پذیرش از آلمان داشته باشم، راه خروج از کشورم چیه؟ به دلایلی برام مهم نیست اگر دیگه نتونم بیام ایران، میشه با سپردن وثیقه برای سفر تفریحی پاسپورت بگیرم و با ویزای دانشجویی برم آلمان؟ تو فرودگاه گیر نمیدن؟

Junior Member

سلام به دوستان
    شوهر من میخواد برای سال دیگه برای ارشد رشته X پذیرش بگیره. درحال حاضر هم دانشجوی ترم 6 ارشد همون رشته X است. پروژش آمادست و تا چند روز دیگه باید دفاع کنه.
    اگر دفاع کنه دیگه نمیتونه برای ارشد مجدد معافیت تحصیلی بگیره؟؟
    لطفا بهم جواب بدید چون شوهرم وقت زیادی نداره تا دفاع
    ممنووووووون

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط maedehgh نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    شوهر من میخواد برای سال دیگه برای ارشد رشته X پذیرش بگیره. درحال حاضر هم دانشجوی ترم 6 ارشد همون رشته X است. پروژش آمادست و تا چند روز دیگه باید دفاع کنه.
    اگر دفاع کنه دیگه نمیتونه برای ارشد مجدد معافیت تحصیلی بگیره؟؟
    لطفا بهم جواب بدید چون شوهرم وقت زیادی نداره تا دفاع
    ممنووووووون
    معافیت تحصیلی برای تحصیل در مقطع بالاتر صادر خواهد شد
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member

سلام من چنتا سوال داشتم
    من الان دانشجوی ارشده مدیریت هستم (روزانه)
    من لیسانسامو مهندسی مکانیک بودم. برای ثبت نام ارشد معافیته تحصیلی گرفتم ولی در ترمه ۲ بود که کارته معافیت پزشکیم اومد
    الان در رشته مکانیک از دانشگاهه خارجه کشور پذیرش گرفتم و میخام برام. الان چنتا سوال دارم:
    من برا رفتن حتمن باید ازینجا انصراف بدم ؟
    اگه انصراف ندم چی میشه ؟میتونم خارج شم از ایران ؟
    اگه انصراف بدم با توجوه به اینکه دو ترم گذروندم چقد باید پول بدم؟
    ممنونم ازتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    معافیت تحصیلی برای تحصیل در مقطع بالاتر صادر خواهد شد
    ممنون از پاسختون
    اگر معافیت نداشته باشه و دانشگاهی از امریکا اپلای بگیره ( برای ارشد) میتونه بدون معافیت بره؟ یا اینکه داشتن معافیت جزء مدارک برای ویزا هستش؟؟
    باز هم ممنوووونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)