صفحه 16 از 18 نخستنخست ... 6789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 177

موضوع: گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط shasha85 نمایش پست ها
    با سلام.
    دوستان یه سوال داشتم:
    بنده ترم 3 ارشد دانشگاه آزادم رشته شبکه.آیا طبق قانون جدید میتونم انصراف بدم و مثلا رشته مدیریت از یه دانشگاه خارج کشورو واسه ارشد پذیرش بگیرم؟؟
    اینم بگم که قبلا ترم اول کاردانی انصراف دادم و مقطع کارشناسی قبول و ادامه تحصیل دادم که چون مقطع بالاتر قبول شدم مشکلی نداشت واسم،آیا الانم میتونم از ارشد انصراف بدم؟؟؟
    ممنون
    میشه لینک این قانون جدید قرار بدهید؟ قبلا فقط برای مقطع بالاتر اجازه خروج و معافیت تحصیلی میدادند
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member

من چون تاریخ پست های قبلی یکم قدیمی بود خواستم یه بار دیگه بپرسم !
    من اگر در حین تحصیل کارشناسی ارشد باشم و قبل از اینکه 3 سال سنوات مجازم تموم نشده باشه و پذیرشم از دانشگاه خارج از ایران و برای کارشناسی ارشد بیاد میتونم اینجا انصراف بدم و تو مدت 1 سالی که وقت دارم برم از ایران ؟
    طبق ماده 35 تبصره 1 نوشته میشه دوباره واسه همون مقطع اقدام کرد ! ولی ایا برای خارج از کشور هم میشه ؟ ( قبلا هم انصراف ندادم )

http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...25&pageid=1632
    http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...25&pageid=3369

Junior Member

سلام دوستان
    من در حال حاضر دارم کارشناسی ارشد می خونم و ترم اول هستم، قبلا در دوره کارشناسی یکبار انصراف دادم تا دانشگاهم را تغییر بدم. در ضمن مشمول هستم!ولی خوشبختانه مدرک کارشناسی را آزاد کردم.

اینطور که فهمیدم در طول تحصیل فقط یکبار میشه انصراف داد!حال اون انصرافی که من دادم جزو همین یکبار حساب شده؟
    اگر که ویزا بگیرم و وصیغه را هم ازش بگذرم، میشه برای Master خارج شد؟

Junior Member

سلام
    من 19 سالمه هنوز دانشگاه نرفتم...اگه به هر صورتی بورسیه بگیرم یا بخوام با هزینه خودم برم انگلیس درس بخونم آیا امکانش هست که نظام وظیفه موافقت کنه؟و سوال دیگه ایکنه اگه برم دانشگاه و دانشجو باشم اون وقت چی میشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sinagss نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من در حال حاضر دارم کارشناسی ارشد می خونم و ترم اول هستم، قبلا در دوره کارشناسی یکبار انصراف دادم تا دانشگاهم را تغییر بدم. در ضمن مشمول هستم!ولی خوشبختانه مدرک کارشناسی را آزاد کردم.

اینطور که فهمیدم در طول تحصیل فقط یکبار میشه انصراف داد!حال اون انصرافی که من دادم جزو همین یکبار حساب شده؟
    اگر که ویزا بگیرم و وصیغه را هم ازش بگذرم، میشه برای Master خارج شد؟
    خیر نمیشه متاسفانه. از دیپلم تا دکترا فقط یکبار مجاز به انصراف هستید.

فرایند بازگشت به تحصیل مشمولان انصرافی از دانشگاهها
    به شرط :
    1) عدم انصراف از تحصیل برای دومین مرتبه.
    2) عدم اخراج یا ترک تحصیل منجر به اخراج .
    3) عدم قرار گرفتن در سنوات ارفاقی.
    4) عدم گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف.

Junior Member

سلام دوستان، همه 155 پست اینجا و خیلی از پست های دیگه انجمن رو خوندم ولی جواب سوالم رو پیدا نکردم، چون یه جورایی ترکیبیه سوالم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

در حال حاضر دانشجوی دکتری ایران هستم و از امریکا برای مقطع دکتری برای پاییز 2016 پذیرش گرفتم و طبق قوانین جدید نظام وظیفه می تونم انصراف بدم و تو دانشگاه جدیدم مشغول به تحصیل شم. سوال اینجاست که راهی وجود داره که قبل قطعی شدن ویزام از دانشگاه فعلیم انصراف ندم؟ چون اگر ویزام ریجکت شه و از اینجا هم انصراف داده باشم قبلش از هر دو طرف میمونم!

یه راهی تو ذهنم هست لطفاً اگر جاییش مشکل داره بگید. دانشگاهی که پذیرش داده ازم صفحه اول پاسپورتمو برای صدور i-20 میخواد، برای گرفتن پاسپورت درخواست خروج برای سفر تفریحی از دانشگاه کنونی می گیرم و میبرم نظام وظیفه و مبلغ ضمانت رو میذارم و از این طریق پاسپورتم با یه مهلت خروج 1 ماهه از تاریخی که خودم اعلام می کنم صادر میشه، حالا این سفر رو میتونم برم یا نرم مهم نیست (اگر اشتباهه بگید لطفاً). حالا بعد از اون مهلت 1 ماهه مذکور میرم نظام وظیفه و مبلغ ضمانت رو پس میگیرم (خوندم که اگر مثلاً 1 هفته بعد از اون 1 ماه برید حتی پاسپورتتون رو هم می تونید نگه دارید، و اگر قبل تموم شدن بازه 1 ماهه برید پاسپورت رو میگیرن ازتون، اگر درسته بگید لطفاً). با این پاسپورت کارای i-20 رو انجام میدم و وقت سفارت میگیرم برای مصاحبه ویزا.

وقت سفارت میوفته تو همون ترمی که درخواست قبلی خروج رو دادم (خوندم که هر ترم میشه 2 بار خارج شد پس اوکیه، اگه درسته بگید لطفاً). دوباره همون مراحل درخواست سفر تفریحی و نظام وظیفه و ضمانت رو انجام میدم و پاسپورت میگیرم ولی این دفعه واقعاً میرم خارج از کشور برای مصاحبه. تو مصاحبه در مورد وضعیت خدمتم میپرسن و من میخوام مدرک اشتغال به تحصیلم رو ترجمه کنم و نشون طرف بدم و بگم اشتغال به تحصیل دارم و قراره که انصراف بدم (اگر مشکلی داره بگید لطفاً)، بعد مصاحبه برگردم ایران و منتظر جواب ویزا بمونم، اگر اکسپت شد که میرم و از دانشگاه الآنم انصراف میدم و ادامه مراحل...، اگر هم ریجکت شد که هنوز دکتری اینجامو دارم و میتونم بعداً دوباره امتحان کنم.

لطفاً این راه رو تایید یا رد کنید، و اگر راهنمایی خاصی به ذهنتون میرسه بنده رو در جریان بذارید.

ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا در مقطع تحصیلی مشابه می توان پذیرش گرفت

با سلام.
    من دانشجوی سال چهارم دکترا هستم در رشته برق گرایش الکترونیک ، خیلی اتفاقی و فقط برای اینکه بدونم رزومم چقدر مطلوب هستش رزومم رو برای پذیرش به چندتادانشگاه تو کانادا برای تقاضای دکترای مجدد یا Post doc فرستادم و مراحل پذیرش و که شامل سوالات مختلف و مصاحبه از طریق اسکایپ و تلفن بود و پشت سر گذاشتم و در نهایت دو تا استاد منو خواستن( با حالت فول فاند) البته گفتن دکتراتو بیا اینجا، Post هم میتونی بعدش همینجا باشی. مستقیم پست نگرفتن گفتن چون ریز گرایشت عوض شده.یکی دانشگاه لاوال و بعدی هم دانشگاه کبک. حالا با اینکه من قصد جدی نداشتم اما با توجه به مشورتی که با اساتیدم کردم مخصوصا استاد پروژه خودم که گفته اصلا شک نکن و نمون، و قرار شده که من برم سال دیگه اونجا درسمو شروع کنم ( کارای پروژه الانمو هم در خلالش انجام بدم) سال دیگه تابستون برگردم اینجا دکترامو دفاع کنم و دوباره برگردم اونجا ادامه تحصیلمو داشته باشم، که نه 4 سال وقته اینجام تلف بشه نه فرصت خوب اونجا. تنها مشکلی که خیلی نگرانشم سربازیه با توجه به اینکه من متولد 66 هستم و تمام دوره ها رو پشت سرهم خوندم اصلا سربازی نشده برم الانم خیلی دیره واسه پروژه برداشتن چون 8 ماه بیشتر وقت ندارم، میخواستم از دوستان مطلع بپرستم آیا راهی،تبصره ای ، ترفندی چیزی هستش که بشه سربازیرو یکاریش کرد.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

سلام دوستان. من یه وسال دارم هیچکس توی این فروم نمیتونه جوابمود بده. اینجا هم می نویسم بلکه شاید فرجی شد.
    من لیسانس غیرپزشکی دارم(لیسانس کامپیوتر و درسم داره تموم میشه) و مشمول سربازی هستم. الان میخوام برم توی یه کشور مورد تایید توی یکی از رشته های پزشکی یا دندونپزشکی تحصیل کنم.
    الان شرایط معافیت تحصیلی من چی میشه؟ نظام وظیفه شهرستان ها هم که یه مشت ... نشستن هیچی حالیشون نمیشه.
    یه سری میگن دو تا پذیرش بگیر. یدونه ارشد یدونه پزشکی. ارشد بده به نظام وظیفه. پزشکی رو بگیر اونور بخون.
    یه سری میگن اصلا نمیشه.
    یه سری میگن پذیرش ارشد بگیر بده به نظام وظیفه برو اونور پذیرشتو عوض کن.
    گیج شدم . کسی هست راهنمایی کنه؟

Junior Member

آیا میشه در دوران تحصیل سربازی هم رفت ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

نقل قول نوشته اصلی توسط Kunnari نمایش پست ها
    آیا میشه در دوران تحصیل سربازی هم رفت ؟
    نمیشه دوست عزیز

علاقه مندی ها (Bookmarks)