صفحه 2 از 18 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 177

موضوع: گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

Member
    رشته و دانشگاه
    N/A

پیش فرض پاسخ : آیا در مقطع تحصیلی مشابه می توان پذیرش گرفت

نقل قول نوشته اصلی توسط telcom
    سلام

لطفا کمکی م کنید
    واقعا سرگیجه گرفتم

آیا من که دانشجوی فوق لیسانس هستم می توانم برای فوق لیسانس از دانشگاه خارچ از کشور پذیرش بگیرم و از معافیت تحصیلی استفاده نمایم.

یعنی به من اجازه خروج بدن تا فوق بخونم
    lمخابرات رشته ی عالی هست ، اگر تا انجا موفق بودین ارشد رو بگیرین و برای Ph.D برنامه ریزی کنید ، ولی باید برنامه ریزی کنی ها!!!! زبان ، مقاله و ...........
    موفق باشید
    گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

Junior Member

دوست ارجمند،
    اگر مطالب فروم‌هاي مربوط را مرور كرديد، مي‌ديديد كه همين پاسخ‌هاي دوستان بارها مطرح شده است (البته به جز تقلب پيشنهادي!)

ضمن اينكه قوانين نظام وظيفه نيز به روشني گوياي اين مطلب هست. شما حتا در داخل ايران هم نمي‌توانيد در يك مقطع دو بار از معافيت تحصيلي بهره‌مند شويد.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط fara

اگر مطالب فروم‌هاي مربوط را مرور كرديد، مي‌ديديد كه همين پاسخ‌هاي دوستان بارها مطرح شده است (البته به جز تقلب پيشنهادي!)
    به نظر من این راهی که من گفتم تقلب نیست ... شما بالاخره تونستین phd پذیرش بگیرین فقط برای رفتن از اون استفاده می کنین و بقیه کارهای سفارت خونه و دانشگاهتون رو با پذیرش master انجام می دین ..
    تقلب وقتیه که شما پذیرش masterت رو دست کاری کنی و بجای master بنویسی phd و بعد بری نظام وظیفه ...

این یه راه جایگزینه .. تقلب نیست fara جان ! ;D

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinn
    به نظر من این راهی که من گفتم تقلب نیست ... شما بالاخره تونستین phd پذیرش بگیرین فقط برای رفتن از اون استفاده می کنین و بقیه کارهای سفارت خونه و دانشگاهتون رو با پذیرش master انجام می دین ..
    تقلب وقتیه که شما پذیرش masterت رو دست کاری کنی و بجای master بنویسی phd و بعد بری نظام وظیفه ...

این یه راه جایگزینه .. تقلب نیست fara جان ! ;D
    حسين جان درست مانند وكلا عمل مي‌كني! اون‌ها هم در قوانين دنبال روزنه‌اي مي‌گردند كه بتوانند قانون رو دور بزنند.
    اما گذشته از شوخي بايد ذهن خلاق تو را ستود كه با اينكه دل‌نگراني تو نظام وظيفه نبود اما توانستي راهكاري قانوني براي آن بيابي. (به شرط اينكه پس فردا سردار كارگر نياد بگه ما پس از اينكه سفارت ويزا داد گذرنامه رو صادر مي‌كنيم!!! ;D)

پاينده باشي.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinn
    نقل قول نوشته اصلی توسط telcom
    سلام

لطفا کمکی م کنید
    واقعا سرگیجه گرفتم

آیا من که دانشجوی فوق لیسانس هستم می توانم برای فوق لیسانس از دانشگاه خارچ از کشور پذیرش بگیرم و از معافیت تحصیلی استفاده نمایم.

یعنی به من اجازه خروج بدن تا فوق بخونم
    می بینم که زهره خانم در مورد سربازی آقایون یه پا expert شدن ! ...
    نه دوست عزیز ... نظام وظیفه نمی ذاره ...
    البته یه راهی هست : اینکه شما سعی کنین از یه جایی به هر نحوی هم که شده phd پذیرش بگیرین و برای پاسپورت گرفتن اون رو علم کنین اما برای ادامه تحصیل همون ارشد رو انتخاب کنین ... (فکر نکنم این خلاف قوانین فروم باشه!!اگه ترویج تقلبه پاک کنین ;D)
    ولی کسی رو نمی شناسم که این کار رو کرده باشه ... یه دفعه توی صحبتم با یکی از بچه ها به سرم زد ... اگه کسی فکر می کنه عملی نیست بگه ... !
    من شخصا فکر نمیکنم که قضیه به این سادگی ها باشه. من خودم سربازی ندارم بنابر این از قوانینش اطلاع دقیقی ندارم.
    ولی مساله اینه که وقتی شما وثیقه میگذارید و از کشور خارج میشید، ممکنه نظام وظیفه تمهیداتی برای جلوگیری از کارهای اینچنینی پیشبینی کرده باشه. احتمالا شما نمیتونید که تا هر وقت خواستید خارج از کشور بمونید و وثیقه هم دست نخورده بمونه. ممکن هست که شما مجبور باشید که هر سال گواهی دانشجو بودن رو به نظام وظیفه یا وزارت علوم بفرستید تا وثیقه به اجرا گذاشته نشه. مثلا اگر شما وسط تحصیل لیسانس از دانشگاهی در ایران انصراف بدین دانشگاه به نظام وظیفه اطلاع میده و شما معافیت تحصیلیتون قطع میشه. اما با توجه به اینکه دانشگاه های خارج از کشور همچین کاری نمیکنن، شما ممکنه مجبور باشین که گواهی اشتغال به تحصیل رو هر ساله از اون دانشگاه به نظام وظیفه بفرستید تا اینکه معافیت تحصیلیتون valid باشه. با توجه به اینکه احتمالا اسم دانشگاه و مقطع تحصیلی که شما به خاطر اون از معافیت تحصیلی استفاده می کنید در نظام وظیفه ثبت میشه، و شما احتمالا مجبور خواهید شد که (بر طبق قوانی احتمالی نظام وظبفه، یا به خاطر آزاد کردن وثیقه بعد از فارغ التحصیلی و یا ...) گواهی اشتغال به تحصیل یا فارغ التحصیلی رو دوباره به نظام وظیفه ارائه بدید (چه در حین تحصیل چه بعد از فارغ التحصیلی)، عوض شدن دانشگاه یا مقطعی که شما گواهی اون رو ارائه میدید با اونی که توی نظام وضیفه ثبت شده ممکنه مشکل ساز بشه.

به طور خلاصه منظور من این هست که اصلا بعید نیست که نظام وظیفه همچین راهکارهایی رو در نظر گرفته باشه که
    نشه به این راحتی مقطع تحصیلی رو عوض کنید در خارج از کشور. بنابراین بهتره که قبل از این کارها حتما و به دقت قوانین نظام وظیفه در این مورد رو بررسی کنید.

بدیهیه که اگر شما نخواین که اصلا وسط تحصیل برگردید یا قید وثیقتون رو بزنید قضیه فرق میکنه و ممکنه راه حلهای زیادی داشته باشین و این راه حل هم عملی باشه. ممکنه که نظام وظیفه این کارهایی رو که من گفتم اصلا انجام نده، اما شما حتما باید اون رو چک کنید که با مشکلی روبرو نشید.

Junior Member

پیش فرض سوال: پذیرش برای ارشد در حین تحصیل در کارشناسی ارشد داخل کشور

سلام.
    اگر درحال تحصیل در مقطع فوق لیسانس باشم و از یه دانشگاه خارج از کشور برای فوق پذیرش بگیرم، میشه به این وسیله با وثیقه پاسپورت بیگرم و از کشور خاج بشم؟
    مشکلی از لحاظ نظام وظیفه پیش نمیاد؟
    آخه من شنیدم که در هر مقطعی فقط یک بار میتونی از معافیت تحصیلی استفاده کنی، آیا این قانون شامل پذیرش خارج از کشور هم میشه؟
    ممنون.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال: پذیرش برای ارشد در حین تحصیل در کارشناسی ارشد داخل کشور

نه اگر سربازیت حل نشده و می خوای با معافی تحصیلی پاسپورتو اجازه خروج بگیری باید پذیرشت برای مقطع بالاتر باشه. . .

Junior Member

اگه از تحصیل انصراف بدم چی؟
    یعنی از تحصیل در فوق انصراف بدم و برای فوق در خارج پذیرش بگیرم.
    بازم نمیشه وثیقه گذاشت و پاسپورت گرفت؟

Junior Member

????????????????

Junior Member

اگه انصراف بدی که دیگه باید بری سربازی...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)