صفحه 4 از 18 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 177

موضوع: گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

Member
    رشته و دانشگاه
    .ATOMIC.MOLECULAR PHYSICS,UNIVERSITY OF TEHRAN

Lightbulb پاسخ : سوال: پذیرش برای ارشد در حین تحصیل در کارشناسی ارشد داخل کشور

NO, YOU HAVE TO COMPELETE YOUR DEGREE THEN
    YOU CAN USE PhD STUDENT EXEMPTION

Exclamation ثبت نام در رشته ای متفاوت با رشته ای که در وزارت علوم تایید شده

سلام، من ليسانس برق قدرت دانشگاه آزاد دارم يك پذيرش فوق براي رشته برق و يك پذيرش ليسانس براي رشته تجارت از انگليس دارم، قصد دارم با پذيرش فوق خارج بشم چون مشمول هستم ولي برم ليسانس تجارت بخونم ،اونها(نظام وظيفه) از كجا ميخواد بررسي كنه كه من چي اونجا دارم ميخونم ؟
    مشكلات اينجور خارج شدن چيه؟ و كجاها ممكنه گير بيفتم؟
    راه حل ديگه اي به نظرتون ميرسه كه من برم ليسانس بخونم؟

پيشاپيش از راهنماييهات ممنونم
    از halandoon عزيز هم ممنون.
    ویرایش توسط halandoon : April 5th, 2010 در ساعت 11:25 AM

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : ثبت نام در رشته ای متفاوت با رشته ای که در وزارت علوم تایید شده

نقل قول نوشته اصلی توسط amooshelby932 نمایش پست ها
    سلام، من ليسانس برق قدرت دانشگاه آزاد دارم يك پذيرش فوق براي رشته برق و يك پذيرش ليسانس براي رشته تجارت از انگليس دارم، قصد دارم با پذيرش فوق خارج بشم چون مشمول هستم ولي برم ليسانس تجارت بخونم ،اونها(نظام وظيفه) از كجا ميخواد بررسي كنه كه من چي اونجا دارم ميخونم ؟
    راه حل ديگه اي به نظرتون ميرسه كه من برم ليسانس بخونم؟

پيشاپيش از راهنماييهات ممنونم
    از halandoon عزيز هم ممنون.
    با سلام دوست عزیز

اولا تبریک، ثانیا. شما بعد از اینکه رفتید حتما باید برگه ثبت نام را به وزارت علوم بفرستید وگرنه دستور توقیف وثیقه صادر خواهد شد فمشکل بعدی زمانی هست، که می خوان مدارکتون رو ارزیابی کنند. اونجا هم مورد پیدا خواهید کرد.

البته بحث خارج شدنش زیاد تو فروم شده. فقط عرض کنم، نه مشکلی نخواهید داشت تو خروج.

به نظر من یک پذیرش تو رشته مربوط به تجارت توی فوق بخونید براتون بهتره. درده سر ندارید. بعد هم اگر اونجا دیدید پایتون ضعیفه کورس زیاد بردارید.

موفق باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Lightbulb كمك فوري: ليسانس دوباره براي مشمولان؟

سلام
    قبل از هر چيز سوالم رو مطرح ميكنم:
    من ليسانس برق قدرت دانشگاه آزاد دارم يك پذيرش فوق براي رشته برق و يك پذيرش ليسانس براي رشته تجارت از انگليس دارم، قصد دارم با پذيرش فوق خارج بشم چون مشمول هستم ولي برم ليسانس تجارت بخونم با توجه به بند 4 از قوانين نظام وظيفه كه گفته :. مشمول در همان رشته ، دانشگاه و كشوري كه مجوز صادر شده است تحصيل خود را آغاز نمايد. اونها(نظام وظيفه) از كجا ميخواد بررسي كنه كه من چي اونجا دارم ميخونم ؟
    راه حل ديگه اي به نظرت ميرسه كه من برم ليساتس بخونم؟
    من مشكلي ندارم كه 15 ميليون وثيغه رو آقايون بالا بكشند چون بعدش كاراي اقامتو ميكنم ولي ميخوام بدونم تا وقتي كه اونجا هستم يه موقع مشكل ويزا برام ايجاد نكنند تا مياد درسم تموم بشه و كاراي اقامتو بكنم.

پیش فرض پاسخ : ثبت نام در رشته ای متفاوت با رشته ای که در وزارت علوم تایید شده

سلام، سوالم رو كاملتر ميپرسم:

من ليسانس برق قدرت دانشگاه آزاد دارم يك پذيرش فوق براي رشته برق و يك پذيرش ليسانس براي رشته تجارت از انگليس دارم، قصد دارم با پذيرش فوق خارج بشم چون مشمول هستم ولي برم ليسانس تجارت بخونم با توجه به بند 4 از قوانين نظام وظيفه كه گفته :. مشمول در همان رشته ، دانشگاه و كشوري كه مجوز صادر شده است تحصيل خود را آغاز نمايد. اونها(نظام وظيفه) از كجا ميخواد بررسي كنه كه من چي اونجا دارم ميخونم ؟
    راه حل ديگه اي به نظرت ميرسه كه من برم ليساتس بخونم؟
    من مشكلي ندارم كه 15 ميليون وثيغه رو آقايون بالا بكشند چون بعدش كاراي اقامتو ميكنم ولي ميخوام بدونم تا وقتي كه اونجا هستم يه موقع مشكل ويزا برام ايجاد نكنند تا مياد درسم تموم بشه و كاراي اقامتو بكنم.

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط mybarca10 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال برای یه بنده خدا:
    اگه کسی در حال تحصیل دکترا باشه و برای دکترا پذیرش بگیره در حالیکه تا حالا مدارک پیشینشو آزاد نکرده براش مشکلی تو وزارت یا نظام وظیفه ایجاد می کنه؟
    من از کسی شنیدم که در شرایط مشابه این سوال البته برای فوق لیسانس وزارت علوم از تایید مدارکش برای خروج از کشور مشکل ایجاد کرده.
    مرسی از پاسخ هاتون، پیشاپیش
    سلام
    دوست عزیز من هم همین مشکل رو دارم. ولی یک راه حلی که به ذهنم رسیده و خودم دارم روش کار میکنم اینه:
    1- شما دانشجوی دکتری هستی و میتونی با عنوان اینکه میخوای بری کنفرانس یا هر جریان علمی دیگه، یک نامه از دانشگاه بگیری بری وزارت علوم و از اونجا نظام وظیفه تا اینکه با سپردن وثیقه یا حالا هر چیزی بهت پاس بدن. حالا که تو پاس دستته با پذیرشی که از دانشگاه خارجی گرفتی میری به سفارت همون کشوری که میخوای بری و بهشون میگی که بنده از دانشگاه X تو کشور شما پذیرش دارم و اونا بهت ویزا میدن. حالا تو با خیال راحت میری همون کشور و دیگه برنمیگردی. البته چون تو این پاسهایی که واسه کنفرانس رفتن میدن توش نوشته این شخص فقط یک بار و اونم به مدت حداکثر یک ماه قادر به خروج از کشوره من دیگه نمیدونم شمایی که واسه دکتری میخوای حداقل 3 سال بمونی، موقع برگشت به ایران چه حکمی در انتظارته؟ در ضمن همین دانشگاه ایران که توش داری دکتری میخونی نمیدونم چه عکس العملی نشون میده ؟! خودمم تو ایناش موندم
    کسی هست به اینا جواب بده؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل تو وزارت یا نظام وظیفه مشک ایجاد می

نقل قول نوشته اصلی توسط aghabehrooz نمایش پست ها
    عزيز من شما اگه سربازي خدمت نكردي و براي خروج از كشور نياز به مجوز خروج از نظام وظيفه داري بايد اين نكته رو در نظر بگيري كه در هر مقطعي فقط يكبار معافيت تحصيلي صادر ميشه.
    مثلا:
    فرض كن شما الان داري تو دانشگاه تهران در مقطع دكترا درس مي خوني(يا هر مقطعي)چون براي شما معافيت تحصيلي صادر شده ديگه امكان اين وجود نداره كه اگه از مثلا دانشگاهي تو آمريكا پذيرش براي همون مقطع دكترا داري بتوني از معافيت تحصيلي استفاده كني و از كشور خارج شي.مگر اينكه دوره دكتراي شما تو ايران تموم شده باشه و براي دوره فوق دكترا پذيرش داشته باشي.

سلام
    آقا من امسال در رشته دکتری مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف قبول شدم. 2 ماه بعد از ثبت نام پذیرش از یک دانشگاه کانادایی گرفتم. اما گفتن نمی شه رفت. یعنی معافیت در هر مقطع تنها یکبار صادر میشه.
    اما من انقده سمج بازی درآوردم و تو جلسات سردار رفتم که گفتن می شه به شرطی که نامه پذیرش در همان ترم اول دوره دکترات باشه.
    پس میشه رفت

پیش فرض پاسخ : پذیرش برای دکتری با پیش نیاز ارشد+ مشکل سربازی کمک کنید

سلام.

من لیسانس مکانیک خوندم و دانشجوی MBA هستم.

1- الان چند تا پذیرش بدون فاند PhD مکانیک و چند تا پذیرش با فاند MS مکانیک دارم. مجبورم که برای MS برم. (همه ی پذیرش ها از دانشگاه های آمریکا هستند)
    2- MBA رو اصلاً موقع اپلای کردن مطرح نکردم. فقط پروژه م مونده اما حتی تمایل زیادی به فارغ التحصیل شدن هم ازش ندارم.
    3- طبق یکی از بند های قانونی که مجلس تصویب کرده و هنوز اجرایی نشده معافیت کفالت خواهم گرفت (اما زمانش به ابلغ این قانون بستگی داره). معافیت پزشکی هم احتمالاً شامل من میشه اما چون در حین تحصیل هستم نمی تونم فرایندش رو شروع کنم و چون مدت زیادی طول می کشه و حتمی هم نیست ریسک انصراف دادن از تحصیل هم برام زیاده.
    4- نمی دونم که اصل مدرک لیسانسم رو باید آزاد کنم یا نه. هیچ درخواست یا condition خاصی در پذیرش به من اعلام نکردن.

با توجه به این شرایط چه راهی رو به من پیشنهاد می کنید که بدون اینکه مرتکب جرم بشم (تخلف و جریمه ی 5 ملیونی رو حاضرم بپذیرم) بتونم از کشور خارج بشم و مقطع MS رو شروع کنم؟

ممکنه دانشگاه مقصد اصل مدرک رو نخواد از من؟ اگر بخواد برای آزاد کردنش مشکل پیدا می کنم؟

خیلی ممنون

پیش فرض تعویض دانشگاه در خارج از کشور

سلام دوستان،
    سوالم رو خیلی سریع میگم:
    من به قید وصیقه خیلی قانونی و مرتب از کشور خارج شدم و در مقطع دکترا الان بیشتر از یک سال هست که مشغولم. مشکل از اونجا شروع شد که استادم تصمیم گرفت که از این دانشگاه بره به یک دانشگاه بهتر تو همون کشور. من سوالم در مورد دو حالت زیره:
    1 اگه استاد من رو با خودش ببره به دانشگاه جدید برای معافیت من مشکلی پیش میاد؟ با توجه به این که اسم دانشگاه و رشته تحصیلی من تو نامه وزارت علوم و نظام وظیفه ذکر شده و در هر مقطع یک بار معافیت صادر میشه.
    2- اگه استاد من رو با خودش نبره و من بخوام از یک دانشگاه دیگه پذیرش بگیرم. اون وقت چی؟

ممنون

پیش فرض پاسخ : تعویض دانشگاه در خارج از کشور

سلام دوستان.
    من بهمن 88 از مقطع ارشد فارغ شدم. براي دكتري از آلمان پذيرش گرفتم و با وثيقه خارج شدم ولي بنا به دلايلي پشيمون شدم و برگشتم(3 هفته اونجا موندم) و در كنسولگري ايران در آلمان پرونده اي تشكيل ندادم. حالا يه پذيرش جديد دارم و با وزارت علوم صحبت كردم. اونا گفتن از نظر ما مانعي نداره دوباره واست پرونده تشكيل ميديم ولي ممكنه نظام وظيفه بهت گير بده. يعني منظور وزارت علوم اين بود كه حالت انتقال بشه از يه دانشگاهي تو خارج به يكي ديگه. مي خواستم ببينم كسي تو اين زمينه تجربه داره و مي دونه آيا نظام وظيفه بهم گير ميده يا نه؟ مرسي از همه دوستان!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)