صفحه 7 از 18 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 177

موضوع: گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

سلام به همه دوستان

من یه سوالی برام پیش اومده:

این قانون که: در هر مقطع تحصیلی فقط یکبار میشه از معافیت تحصیلی استفاده کرد شامل دوره شبانه هم میشه؟
    یعنی اگه من الان ارشد شبانه بخونم و همزمان برای مقطع ارشد پذیرش بگیرم، میتونم از کشور خارج بشم؟

لطفا سریعتر جواب بدید چون فقط چند روز تاپایان انتخاب رشته ارشد باقی مونده و جواب این سوال خیلی خیلی برام حیاتیه

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

دوست گرامی قانون معافیت تحصیلی برای کلیه دوره ها و دانشگاه ها یکسان است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    geology.ferdowsi of university at masshhad

با سلام.من هم اکنون دانشجوی ارشدم و میخوام برای خوندن دوباه ارشد در خارج از کشور اقدام کنم.مشکل خدمت دارم.برادر کوچکترم 4 ماه دیگه میره خدمت و ظاهرا نظام وظیفه تا خدمت برادرم تموم نشده به من معافیت میده(2سال).حالا سوالم اینه که میتونم از این معافیت برای دوباره خوندن ارشد در خارج از کشور اقدام کنم؟

Junior Member

سلام

من الان دانشجو کارشناسی رشته مهندسی شیمی هستم و قصد دارم سال آینده که لیسانس گرفتم برای تحصیل کارشناسی رشته IT به مالزی برم.
    با توجه به اینکه مشمول هستم و مجوز خروج برای مقاطع بالاتر فقط میدن اگر من یک پذیرش فوق رشته مهندسی شیمی از مالزی بگیرم میتونم از کشور خارج بشم ؟
    اگر در زمان تحصیل بخوام به مدت کوتاه (برای دیدن خانواده) به ایران بیام مشکلی پیش نمیاد ؟ کلا نظام وظیفه از کجا متوجه میشه که من کدوم دانشگاه و کدوم رشته دارم تحصیل میکنم ؟
    (نکته بعدی اینکه من نمیخوام مدارکم اینجا ارزیابی کنم چون بعد از گرفتن لیسانس از مالزی میخوام برم کانادا برای گرفتن مستر)

متشکر

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط oj2008pc نمایش پست ها
    سلام

من الان دانشجو کارشناسی رشته مهندسی شیمی هستم و قصد دارم سال آینده که لیسانس گرفتم برای تحصیل کارشناسی رشته IT به مالزی برم.
    با توجه به اینکه مشمول هستم و مجوز خروج برای مقاطع بالاتر فقط میدن اگر من یک پذیرش فوق رشته مهندسی شیمی از مالزی بگیرم میتونم از کشور خارج بشم ؟
    اگر در زمان تحصیل بخوام به مدت کوتاه (برای دیدن خانواده) به ایران بیام مشکلی پیش نمیاد ؟ کلا نظام وظیفه از کجا متوجه میشه که من کدوم دانشگاه و کدوم رشته دارم تحصیل میکنم ؟
    (نکته بعدی اینکه من نمیخوام مدارکم اینجا ارزیابی کنم چون بعد از گرفتن لیسانس از مالزی میخوام برم کانادا برای گرفتن مستر)

متشکر
    شما وقتی شروع به تحصیل می کنی باید هر ترم نامه اشتغال به تحصیل مورد تایید سفارت رو به وزارت علوم بفرستی اگر این کار را نکنی هم خطر ضبط وثیقه وجود داره هم در صورت ورود به کشور امکان خروج نخواهی داشت.
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member

سلام دوستان
    من ترم یک ارشد رو خوندم و برای ترم بهار(ترم دوم)پذیرش در مقطع ارشد گرفتم. می دونم که فقط یک بار معافیت تحصیلی برای هر مقطع می دن. ولی از یکی از دوستان شنیدم که می تونم سنوات بگیرم. یعنی از 6 ترم معافیت در ارشد من یک ترم را استفاده کردم و می تونم به مدت 5 ترم معافیت ارشد بگیرم. کسی می دونه که هین موضوع سنوات درسته یا نه؟ فقط اگه می شه سریع پاسخ بدین.

Junior Member

Thumbs up پاسخ : گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

سلام دوستان من به تازگی عضو شدم و اطمینان ندارم که پستم و سوالم رو توی جای درستی دارم عنوان میکنم.
    من دانشجوی سال 2 مهندسی(کارشناسی) برق در دانشگاه آزاد هستم . بنا به شرایط احتمال اینکه خانواده من بتونن محل زندگیشون رو جابجا کنن و برای اقامت توی یکی از کشور های اروپای شرقی اقامت بگیرن وجود داره.البته این پروسه برای در حال اقدامه و تا 1-2 سال آینده ممکنه به نتیجه برسه.
    من خودم متولد1366 هستم و الان پیشنهاد این که من میتونم پذیرش یکی از دانشگاه های اروپا رو بگیرم از طرف یکی از دوستان مطرح شده برای همین من شروع کردم به جستجو و الان این سوالها برام پیش امده .

1. ایا این امکان برای من وجود داره که در حین اینکه از مرخصی تحصیلی (نظام وظیفه) استفاده میکنم اقدام به پذیرش برای دانشگاه های اروپا بکنم؟(قبل از اینکه خانوادام از ایران برن)

2. من تا الان 82 واحد که شامل حدودا اگه اشتباه نکنم 8 واحدش عمومی هست بدون احتساب این ترم(بهمن) پاس کردم ایا امکانش هست من مدرک کاردانی بگیرم و ادامه بدم؟ یا اینکه باید از صفر شروع کنم؟(معدلم 14.21)

3.اگه انصراف بدم و با مدرک کاردانی مشمول بشم و بتونم برای یک دوره لیسانس پذیرش بگیرم اجازه میدن از کشور خارج بشم؟

با تشکر از همه دوستان و مدیران سایت.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط baraka نمایش پست ها
    سلام دوستان من به تازگی عضو شدم و اطمینان ندارم که پستم و سوالم رو توی جای درستی دارم عنوان میکنم.
    من دانشجوی سال 2 مهندسی(کارشناسی) برق در دانشگاه آزاد هستم . بنا به شرایط احتمال اینکه خانواده من بتونن محل زندگیشون رو جابجا کنن و برای اقامت توی یکی از کشور های اروپای شرقی اقامت بگیرن وجود داره.البته این پروسه برای در حال اقدامه و تا 1-2 سال آینده ممکنه به نتیجه برسه.
    من خودم متولد1366 هستم و الان پیشنهاد این که من میتونم پذیرش یکی از دانشگاه های اروپا رو بگیرم از طرف یکی از دوستان مطرح شده برای همین من شروع کردم به جستجو و الان این سوالها برام پیش امده .

1. ایا این امکان برای من وجود داره که در حین اینکه از مرخصی تحصیلی (نظام وظیفه) استفاده میکنم اقدام به پذیرش برای دانشگاه های اروپا بکنم؟(قبل از اینکه خانوادام از ایران برن)

2. من تا الان 82 واحد که شامل حدودا اگه اشتباه نکنم 8 واحدش عمومی هست بدون احتساب این ترم(بهمن) پاس کردم ایا امکانش هست من مدرک کاردانی بگیرم و ادامه بدم؟ یا اینکه باید از صفر شروع کنم؟(معدلم 14.21)

3.اگه انصراف بدم و با مدرک کاردانی مشمول بشم و بتونم برای یک دوره لیسانس پذیرش بگیرم اجازه میدن از کشور خارج بشم؟

با تشکر از همه دوستان و مدیران سایت.
    امکان اخذ معافیت تحصیلی و خروج از کشور برای تحصیل در مقطع لیسانس در خارج از کشور وجود ندارد. ضمن اینکه شما یک بار از این معافیت استفاده کرده اید.
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member

سلام دوستان من یه سوالی دارم که جوابش تقریبا اینجا هست. ولی میخوام بدونم کسی اطلاعات جزئی تری داره یا نه یا این کارو کرده یا نه. من دانشجوی دکتری هستم و البته مشمول. میخوام واسه دکتری آمریکا برای پذیرش اقذام کنم. راهش اینه که به بهونه کنفرانس برم و دیگه بر نگردم. فقط میخوام بدونم کسی از این طریق اقدام کرده؟ مراحل ویزا گرفتنو طی کرده؟ چه مشکلاتی داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. چون میخوام تصمیم بگیرم. راستی من سال سوم دکتری هستم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anishtain4 نمایش پست ها
    منم این روش به ذهنم رسید. پاس مشکلی نداره چون وقتی با پذیرش هم پاس میگیرید توش می نویسن که تا دو ماه حق خروج دارید برای یک بار، تو سفارت به این گیر نمی دن. وقتی که بعد از یه ماه بر نگردین وثیقه ضبط می شه و از اونجایی که تو ایران هنوز خدمت سربازی رو انجام ندادین اگه برگردین دیگه نمی تونید خارج بشید (شنیدم که اخیرا کسایی که این مشکلو دارن اگه به سفارت ایران مراجعه کنن می تونن سالی یکی دو بار بیان ایران). وقتی که پذیرشو بگیرید ویزاتونم بیاد برین اونور دیگه عکس العمل دانشگاه اینجا چه اهمیتی داره؟ شاید دلشون براتو تنگ بشه.

سوال اصلی اینجاست. پاسپورت شما 5 ساله هست و حکم شناسنامه ی بین المللی شما رو داره، اگه تو این پنج سالی که خارج از ایران هستید نتونید اقامت بگیرید یا یه کاری کنید که دیگه به پاس احتیاج نداشته باشید بعد از منقضی شدن پاس باید به وطن عزیز برگردین و دوباره روز از نو روزی از نو فقط وثیقه تون پریده. یکی از دوستان منم قصد همین کارو داره، اگه کسی در این مورد آخر اطلاعاتی داره لطفا کمک کنید.
    سلام دوستان، منم تقریباً یه همچین وضعیتی دارم. می خواستم بپرسم اگه من یه جا POSTDOC بگیرم آیا میشه با همین روش از ایران خارج بشم؟ و این که سوال همین دوستمون اگه اونجا نتونی ویزای کار بگیری در حین تحصیل، و در این مدت تاریخ پاس منقضی بشه، تکلیف چی هست؟ یعنی سفارت ایران تمدید نمیکنه پاس رو نه؟ طرف باید چی کار کنه تو این حالت؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)