صفحه 9 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 177

موضوع: گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش از مقطع در حال تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط brave_ie نمایش پست ها
    من الان ترم اول ارشدم داره تموم میشه
    امسال که هیچی سال دیگه قصد اپلای دارم
    یعنی ترم 3 کارشناسی ارشد
    دانشگاهمم غیرانتفاعی هستش
    میتونم ترم 3 بعد از گرفتن پذیرش انصراف بدم و برم؟
    (خیلی مهمه برام من نمیتونم جواب رو از پستهای قبلی استنباط کنم)
    درود گرامي..ببينيد بنده خودم چون كه هيچ اطميناني به اين سايتها و غيره در اين كشور قشنگمون(!)ندارم رفتم ميدان سپاه و حضوري سوال كردم!از شما چه پنهان كه من هم مي خواستم از رشته ي در حال تحصيلم در حال حاضر انصراف داده در رشته ي كاملا متفاوتي ادامه تحصيل دهم!جوابشان كاملا واضح و روشن و البته موكد همين حرفهاي قبلي است!
    اون آقايي كه پشت بخش معافيتها و امور تحصيلي ميشينه گفتن كه شما از زمان انصراف قطعي و يا حتي اخراجت،1 سال معافيت تحصبيلي دارين!توي اين يكسال اگر قبول بشي در هر جايي و هر رشته اي سنواتت 0 مي شه و ديگه تمومه و ميري جلو و كارشناسي تا 5 سال!چه داخل چه خارج..فقط خارج بباي ارشد به بالاست!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    درود گرامي..ببينيد بنده خودم چون كه هيچ اطميناني به اين سايتها و غيره در اين كشور قشنگمون(!)ندارم رفتم ميدان سپاه و حضوري سوال كردم!از شما چه پنهان كه من هم مي خواستم از رشته ي در حال تحصيلم در حال حاضر انصراف داده در رشته ي كاملا متفاوتي ادامه تحصيل دهم!جوابشان كاملا واضح و روشن و البته موكد همين حرفهاي قبلي است!
    اون آقايي كه پشت بخش معافيتها و امور تحصيلي ميشينه گفتن كه شما از زمان انصراف قطعي و يا حتي اخراجت،1 سال معافيت تحصبيلي دارين!توي اين يكسال اگر قبول بشي در هر جايي و هر رشته اي سنواتت 0 مي شه و ديگه تمومه و ميري جلو و كارشناسي تا 5 سال!چه داخل چه خارج..فقط خارج بباي ارشد به بالاست!
    ینی با این حساب من اگه الان از دکترای اینجا انصراف بدم دوباره واس خارج بم معافیت میدن دیگه؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط aslan28 نمایش پست ها
    ینی با این حساب من اگه الان از دکترای اینجا انصراف بدم دوباره واس خارج بم معافیت میدن دیگه؟
    طبق فرمايشات برادر مستقر در سازمان وظيفه عمومي بلي اگر چنانچه تا كنون انصراف "نداده"باشيد!

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    طبق فرمايشات برادر مستقر در سازمان وظيفه عمومي بلي اگر چنانچه تا كنون انصراف "نداده"باشيد!
    من یادمه این 1 زمانی برای تعیین شده بود
    مثلا واسه مستر 1 سال بود
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

سلام دوستان
    من دو رشته ای مهندسی مکانیک و صنایع هستم در مقطع لیسانس.امسال ارشد مستقیم مکانیک شدم و میتونم پاییز آتی ارشدم رو شروع کنم.در عین حال پاییز آتی میخوام اپلای هم کنم و یعنی پاییز دو سال بعد بروم خارج از کشور.(این شروع کردنه اینجا واسه ایجاد حاشیه امنیته که اگه اپلای جور نشد عقب نیفتاده باشم)
    حالا میخواستم بپرسم با توجه به اینکه من دو رشته ای هستم و صنایعم هنوز تموم نشده میتونم معافیت تحصیلی ارشدم رو فعلا نگیرم و با همون لیسانس صنایع معاف بمونم(رشته اولم مهندسی مکانیک بود).که بعدش مشکل برای خروج از کشور برای ارشد نداشته باشم؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط en milad نمایش پست ها
    من یادمه این 1 زمانی برای تعیین شده بود
    مثلا واسه مستر 1 سال بود
    بله ديگه 100% بايد در سنوات اوليه انصراف داده باشين...در سنوات ارفاقي نباشه!اخراجي نباشين!بين انصراف و شروع به تحصيل مجدد بيشتر از يكسال فاصله نباشه!

http://www.aiau.ir/NezamVazifeh/Pages/enserafi1024.aspx
    این لینک...خودتون برید ببینید.
    بدین شرح:
    نظام وظیفه دانشگاهیان - جزییات و شرایط خروج موقت دانشجویان مشمول از کشور اعلام شد.
    به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس مقررات سازمان وظیفه عمومی و ضوابط دانشگاه اعم از مقررات آموزشی و سایر ضوابط، دانشجویان مشمول دانشگاه می‌توانند با ارایه درخواست به محل تحصیل و دریافت یکی از فرم‌های خروج از کشور برای مدت معین با ارایه فرم به سازمان وظیفه عمومی یا معاونت وظیفه عمومی استان‌ها و دوایر ذیربط با پرداخت وثیقه مربوطه (به وظیفه عمومی) به خارج از کشور عزیمت کنند.
    مشمولان برای خروج موقت ازکشور باید فاقد غیبت باشند و وضعیت تحصیلی مشخص داشته باشند، همچنین در سنوات ارفاقی مازاد بر سنوات مجاز تحصیل نباشند.
    همچین، مهلت معرفی مشمولان فارغ‌التحصیل به پایان نرسیده باشد و دارای برگ اعزام بدون غیبت باشند، برای مراجعت به موقع به کشور وثیقه مورد نیاز را بسپارند.
    متقاضیان مشمول باید درخواست (فرم)مجوز خروج موقت از کشور را از دانشگاه مربوطه ارایه کنند.
    میزان وثیقه خروج از کشور مشمولان
    بر اساس این گزارش میزان وثیقه خروج از کشور مشمولان متناسب با اهداف و علت سفر متفاوت است، که بر این اساس برای سفر زیارتی به کشورهای عراق و عربستان مبلغ پنج میلیون ریال وجه نقد و تعهد اشخاص به مبلغ 15 میلیون تومان، برای سفر علمی مبلغ 50 میلیون ریال، سفرنیمه علمی 80 میلیون ریال، برای سفر غیر علمی به تمامی کشورها و از جمله سوریه به مبلغ 150 میلیون ریال است.
    برای سفر های غیر علمی گواهی تنظیمی توسط دانشگاه به عنوان معاونت وظیفه عمومی استان به منزله گواهی اشتغال به تحصیل است و بررسی و اقدام درخصوص صدور مجوز خروج به عهده وظیفه عمومی است.
    مدت خروج از کشور دانشجویان مشمول
    همچنین، مدت خروج از کشور دانشجویان مشمول برای هریک از انواع سفرها مختلف است که در این راستا مدت خروج برای سفرهای مطالعاتی حداکثر شش ماه برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و یکسال برای دوره دکتری تخصصی(Ph.D )؛ برای سفرهای زیارتی- سفرهای علمی و نیمه علمی حداکثر ۳۰ روز است و در مورد سفر حج واجب مدت خروج حداکثر ۴۵ روز است.
    برای سفرهای غیرعلمی شامل سفر به تمامی کشور ها از جمله سوریه حداکثر ۲۰ روز، سفرهای ورزشی مدت خروج برابر مدتی است که امور مشترک فدراسیون‌ها اعلام می‌کند.
    دفعات خروج دانشجو از کشور در هر نیمسال دو بار بدون توجه به نوع سفر است به جز سفرهای ورزشی که به استناد نامه دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و اداره کل تربیت بدنی دانشگاه انجام می‌شود، مشروط بر اینکه مدت سفر همزمان نبوده و فاصله اتمام سفر اول تا شروع سفر دوم بلافاصله نباشد.
    نحوه درخواست مجوز خروج از کشور دانشجویان و تائید آنها
    دانشجویان مشمول برای درخواست مجوز خروج از کشور باید درخواست توسط دانشجو به واحد یا مرکز دانشگاهی یا آموزشکده محل تحصیل به همراه مستندات خروج ارائه کنند و همچنین فرم‌های تنظیمی توسط واحد یا مرکز دانشگاهی تایید شود.

__________________________________________________ __________________________________________________ _________________________________________________-
    پی نوشت:آدم نمیدونه چیکار کنه ... اعتماد کنه ... نکنه .... کسی اطلاعات بیشتر داره؟

اینم یه لینک دیگه:
    http://www.aiau.ir/NezamVazifeh/Pages/sarbazi0808.aspx

اینم از سایت خود نظام وظیفه:
    http://www.police.ir/portal/Home/Sho...2-578db36d1e55

یا این لینک:

یا سوال 16 لینک زیراز خود نظام وظیفه)
    ویرایش توسط studentz : February 21st, 2013 در ساعت 06:16 PM دلیل: ترکیب پست ها

Junior Member

سلام دوستان
    من سوالم اینه : الان دانشجوی دکتری دانشگاه ازاد علوم تحقیقات تهرانم و سربازی نرفتم . ترم 2 ام و شهریه ثابت رو داد م کامل . الان پذیرش گرفتم میدونم که میشه رفت طبق قانون جدید. من حتما باید انصراف بدم؟ چون انصراف 6 میلیون دیگه اب میخوره!!! وزارت علوم چی می خواد ازمون؟ من مدارک لیسانسم و ارشدم دست خودمه در ضمن.
    1-چه روشی هست که من اون 6 تومنودور بزنم (قانون جدید میگه 1.5 برابر شهریه ثابت رو واسه انصراف میگیرن ، حالا من نمی دونم 2 تومن دیگه میخوان ازم چون شهریه ثابت رو دادم یا 6 تومن جدای از ثابتی که دادم)
    2-من میتونم بدون انصراف برم وزارت علوم ؟(من اصل مدارک لیسانسم و ارشدم دست خودمه) اون جا بگم پول زور می خوانو این چیزا میشه؟
    3- نظر شما که مطلعید چیه واسه کیس من؟
    ممنون از وقتی که می زارید بچه ها.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng. - K.N.Toosi Univ of Tech

یا سلام به همه دوستان
    اگر فردی مستر داشته باشه ( داخل یا خارج) و بخواد که برای phd یک رشته دیگه اپلای کنه (برای آمریکا که direct phd داره و به فرض پذیرش هم داشته بگیره) ، میتونه اجازه نظام وظیفه رو بگیره ؟! به این خاطر میپرسم که در این حالت، phd مدت طولانی تری طول میکشه و خوب این وسط یه مستر دیگه هم میخونه یه جورایی ...
    امیدوارم منظورم رو خوب رسونده باشم !
    اگر منو راهنمایی کنین ممنون میشم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)