صفحه 13 از 23 نخستنخست ... 345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 221

موضوع: شیوه های تقویت مهارت گفتاری (مباحث کلی)

پیش فرض پاسخ : شيوه هاي تقويت مهارت Speaking بصورت كلي؟!

کاری که ما انجام می دیم اینه که یه فیلم یا یه قسمت از یه سریال مورد علاقه مونو می ذاریم و یه سکانس یه سکانس پاز می زنیم و برا هم تعریف می کنیم. هر نفر یه سکانس.
    یه کار دیگه هم که می کردیم این بود که کتابایی که هم فارسی اش در دسترسه هم انگلیسیش، مثل هری پاتر و دنیای سوفی، اینا رو جمله جمله به انگلیسی برمی گردوندیم برا هم و بعد نفر بعد متن اصلیو می خوند و نحوه توصیف و بیانمونو با متن اصلی چک می کردیم.
    خودتون تنهایی هم می تونین اینکارو انجام بدین.
    موفق باشید
    O,that obscure object of coterie
    ...

Junior Member mahmoud_mov آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی زنجان

پیش فرض پاسخ : بهترین راه تقویت Speaking ؟؟

راستش فکر می کنم بهترین روش شرکت در کلاس های مکالمه باشه. در ضمن سعی کنید فیلم و انیمیشن و سریال زیاد ببینید خیلی تاثیر داره.

من از این پادکستها هم برای لیستنیگ و هم اسپیکینگ استفاده میکردم
    http://www.eslpod.com/website/index_new.html
    هر پادکستی یه دیالوگ 2-3 دقیقه ای داره که بعد از شنیدن اون راوی میاد و کلمات جدید رو توضیح میده . من بعد از شنیدنش سعی میکردم اونو برا خودم تکرار کنم و صدای خودمو رکورد میکردم و اینجوری به ایرادات گرامری خودمم پی میبردم .. اولش شاید یکم سخته ولی بعد از پادکست 10 دیگه راه می افتید
    میتونم بگم یکی از بهترین منابع اموزشیه که من تا حالا دیدم و استفاده کردم
    ... و چه زود دير ميشود!

ApplyAbroad Hero aram_golbaghi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط artima نمایش پست ها
    من از این پادکستها هم برای لیستنیگ و هم اسپیکینگ استفاده میکردم
    http://www.eslpod.com/website/index_new.html
    هر پادکستی یه دیالوگ 2-3 دقیقه ای داره که بعد از شنیدن اون راوی میاد و کلمات جدید رو توضیح میده . من بعد از شنیدنش سعی میکردم اونو برا خودم تکرار کنم و صدای خودمو رکورد میکردم و اینجوری به ایرادات گرامری خودمم پی میبردم .. اولش شاید یکم سخته ولی بعد از پادکست 10 دیگه راه می افتید
    میتونم بگم یکی از بهترین منابع اموزشیه که من تا حالا دیدم و استفاده کردم
    I like podcasts a lot and I think they can be pretty useful,
    But among them, I rather get the serious and real ones from ITunes podcast area.
    There you can get your podcast in your desired subject matter and the good thing about them is that they are not English learning material, so that you can listen to some serious stuff....
    Landed in Vancouver: Dec 2012, Blog: http://www.koukia.ca

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس زبان

در آمریکا در هر ایالتی به یه لهجه و با یه سری اصطلاحات خاص حرف می زنند. اولش با هر سطحی از مبتدی تا پیشرفته وارد بشید، احتمالاً با آمریکایی های اصیل و شرقی های آمریکایی (چینی ها) تو مکالمه مشکل خواهید داشت... می تونید با یه دوره کلاس زبان با هزینه ترمیک حدود 150 تا 200 دلار ، مکالمه خود را تقویت کنید. بعد از گذشت چند ماه حتماً با اصطلاحات اون منطقه و لهجشون آشنا میشید. برای مثال کالیفرنیا با تکزاس و آریزونا تو لهجه فرق دارن....

سلام دوستان نمیدونم جای سوالم اینجا هست یا نه اگر جای اشتباه سوال میپرسم معذرت

من قرار هست 2 3 ماه اینده یه سفر کاری خارج از کشور برم و توی چند تا دوره تخصصی شرکت کنم و تا 2ماه دیگه هم باید تست بدم قبل رفتن
    سطح زبانم خیلی خوب نیست و میشه گفت متوسطه
    حالا سوالم این هست که من با چه راهکارهایی میتونم سطح صحبت کردن و شنیدنم رو بالا بیارم در حدی که مشکلی برای شرکت توی یه دوره تخصصی نداشته باشم؟

کتاب cd نرمافزار کلاس اموزشگاه یا هرچیزی که میشناسید برای یه زمان فوق فشرده بدرد من میخوره لطفا معرفی کنید
    Live for ourselves not for showing that to others..

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط havzhin نمایش پست ها
    سلام دوستان نمیدونم جای سوالم اینجا هست یا نه اگر جای اشتباه سوال میپرسم معذرت

من قرار هست 2 3 ماه اینده یه سفر کاری خارج از کشور برم و توی چند تا دوره تخصصی شرکت کنم و تا 2ماه دیگه هم باید تست بدم قبل رفتن
    سطح زبانم خیلی خوب نیست و میشه گفت متوسطه
    حالا سوالم این هست که من با چه راهکارهایی میتونم سطح صحبت کردن و شنیدنم رو بالا بیارم در حدی که مشکلی برای شرکت توی یه دوره تخصصی نداشته باشم؟

کتاب cd نرمافزار کلاس اموزشگاه یا هرچیزی که میشناسید برای یه زمان فوق فشرده بدرد من میخوره لطفا معرفی کنید
    سلام

متاسفانه تقویت مهارت speaking برای اینکه بشه عملا از اون استفاده موثر کرد بسیار زمانبر هست... به نظرم در وضعیت شما شاید نرم افزار rosseta stone کمی راهگشا باشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

بهترین راه اینه که سعی کنید با امریکایی ها معاشرت بیشتری داشته باشید. واقعیت اینه که اکثر دانشجوها جذب گروه‌های ایرانی میشن ( مخصوصا در غرب امریکا) و تلاشی برای تقویت زبانشون نمیکنن

Junior Member chrome آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    software engineering

دوستان به عنوان یک دانشجوی کارشناسی برای شروع باید چه کاری رو انجام بدم؟
    بیشتر قصدم اینه که تنهایی و به صورت شخصی زبان بخونم و کلاس نرم به خاظر این که حس می کنم استعدادش رو دارم(نمرات دبیرستان)
    با تشکر

سلام دوستان

یه راهنمایی میخواستم ازتون. من پیشینه زبانی خوبی دارم و توی تافل هم بخش اسپیکینگ رو شدم 26 از 30. حالا فقط یه مشکلی هست. کاملا میتونم خوب صحبت کنم و از نظز لهجه هم مشکل خاصی ندارم اما حس میکنم از کلمات خیلی ساده استفاده میکنم و صحبت کردنم اصلا شامل جمله ها و ساختارهای پیچیده نیست. تعداد خیلی زیادی اصطلاح بلد هستم اما حس میکنم این اطلاعات passive هستن و اصلا ازشون استفاده active نمیکنم. وقتی با پارتنرها انگلیسی حرف میزنم هم تغییر خاصی حس نمیکنم. یعنی بازم همونجوری ساده حرف میزنیم. ندیدم کسی رو که از اصطلاحات محاوره ای زیاد استفاده کنه. به نظرتون چه راهی هست این مسئله حل بشه؟