صفحه 15 از 23 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 221

موضوع: شیوه های تقویت مهارت گفتاری (مباحث کلی)

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

پیش فرض پاسخ : شيوه هاي تقويت مهارت Speaking بصورت كلي؟!

سلام دوستان؛
    من یه مشکل اساسی که دارم در مورد پرناسییشین کلماته!! چرا که سالها کلمات رو بدون توجه به نوع تلفظشون یاد گرفتم و ملکه ذهنم شده اون نوع تلفظ من در آوردی خودم و واسم شده چالنج.
    تصمیم گرفتم که یه فایل صوتی از همه کلماتی که توی تلفظشون مشکل دارم ایجاد کنم و روزی یکی دو بار گوش کنم تا اون تلفظ نادرست از ذهنم بپره!
    حالا میخواستم ببینم آیا کسی روشی سراغ نداره که بتونم همه کلمات رو به صورت پیوسته واسشون فایل صوتی(فقط یه دونه فایل صوتی) ایجاد کنم؟ یه روش استفاده از گوگل ترنزلیتوره ولی تلفظشو نمی پسندم. اگه سایت یا نرم افزاری رو سراغ دارید ممنون میشم.در ضمن تلفظ امریکن منظورم هست.
    ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید (:

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alirrrrrr نمایش پست ها
    سلام دوستان؛
    من یه مشکل اساسی که دارم در مورد پرناسییشین کلماته!! چرا که سالها کلمات رو بدون توجه به نوع تلفظشون یاد گرفتم و ملکه ذهنم شده اون نوع تلفظ من در آوردی خودم و واسم شده چالنج.
    تصمیم گرفتم که یه فایل صوتی از همه کلماتی که توی تلفظشون مشکل دارم ایجاد کنم و روزی یکی دو بار گوش کنم تا اون تلفظ نادرست از ذهنم بپره!
    حالا میخواستم ببینم آیا کسی روشی سراغ نداره که بتونم همه کلمات رو به صورت پیوسته واسشون فایل صوتی(فقط یه دونه فایل صوتی) ایجاد کنم؟ یه روش استفاده از گوگل ترنزلیتوره ولی تلفظشو نمی پسندم. اگه سایت یا نرم افزاری رو سراغ دارید ممنون میشم.در ضمن تلفظ امریکن منظورم هست.
    ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید (:
    من معمولا موقع درس خوندن از دیگشنری بابیلون استفاده میکردن یا marine Webster استفاده میکردم که تلفظش میگه با کلمه که دیگشنری های امریکایی هستن....با چند بار گوش دادن راه میفتین....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط EM2 نمایش پست ها
    سلام دوستان :-)
    من سطح زبان متوسطی دارم و تا حالا تلفظ واژه ها رو بصورت British و Ame با هم یاد گرفتم.
    حالا که میخوام speakingمو تقویت کنم, مهمه که یکی از لهجه های british یا american رو انتخاب کنم برای حرف زدن یا مخلوطی ازین دو رو صحبت کنم؟؟??
    پیشاپیش مر٣٠
    تنها در مورد یک چیز دقیق اطلاع دارم و اونم اینه که شما یک کلمه رو درس تلفظ کنین منم تواسپیکم تقریبا هر دو لهجه رو داشتم ولی مهم اینه که accent درست داشته باشین

Junior Member

خواهر من فوق زبان هستن و بهم برای تقویت اسپیک اینو گفتن که یک فیلم رو وقتی نگاه میکنم فقط و فقط لهجه یک فرد خاص از اون فیلم رو باید تکرار کنم که دقیق بشم مثل خودش یعنی احساسات باید در اسپیک بیان بشه مثل فارسی حرف زدن...و یک دوست هندی هم که اسپیک شده بودن گفتن روزانه یکساعت جلو آیینه تمرین اسپیک داشته باشم

Junior Member jahvanda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس مترجمی زبان انگلیسی- لیسانس حقوق

سلام
    و اما برای بالا بردن مهارت Speaking تا جایی که می تونید با خودتون حرف بزنید, اگر کلاس میرید بیشتر صحبت کنین مهم نیست اشتباه صحبت کردن, مهم صحبت کردنه, کار معلم اصلاح همین اشتباهات و کار شما یادگرفتن از اشتباهات خودتون و بقه ی شاگرداست. اینجاست که می گن ادم باید از اشتباهاتش درس بگیره. سعی کنید به انگلیسی فکر کنین, تا جای که می تونین از معنای فارسی کلامات دوری کنین, معنی انگلیسی دوست شماست, فارسیش دشمنتون. سری کتاب های oxford word skills واقعا عالی هستن و شیوه ی خود خوانش هم توی مقدمه توضیح داده شده, اگر نتونستین پیداش کنین به من پیام بدین راهنمایتون می کنم. کلاس های free discussion خوب رو پیدا کنید و برید. خود من وقتی خصوصی تدریس می کردم, اخر هفته ها رو کلاس های free discussion داشتم که ورودیش هم 5000 تومن بود. دیدن سریال Friends رو شروع کنید, با زیرنویس انگلیسی و Headset . چونکه قسمت ها کوتاهن, صحبت ها عامیانه و فرهنگی هستن و مکالماتشون هم روزانه ست. و سریال فوق العاده ای هم هست. یک سری کارها رو هم توی قسمت
    بهترین راه تقویت Listening ؟؟ نوشتم که اینجا براتون کپی می کنم که راحتتر باشید. امیدوارم مفید واقع بشه.

وقتی که ######### رو شروع کردم, در کنار کلاس هام این کارهارو انجام می دادم.

اون موقع (11 سال پیش) فیلم نبود اینقد که الان هست و راحت گیر میاد هذا ماذا اهنگ. همونایی که داشتم رو هزار بار تماشا می کردم یا گوش می دادم. روشی که می تونید برای تقویت Listening استفاده کنید, اینه که یه فیلم که دوست دارین رو, یک بار با خیال راحت تماشا کنید, تا بفهمید چی به چیه, یه بار با زیر نویس انگلیسی با Headset توجهتون بیشتر به زیر نویس باشه, و گوش بدین همونطور که می خونین. چندبار این کارو تکرارا کنین جملاتی که دوست دارین رو چند بار گوش بدین و تکرار کنین تا همون لحن و تلفظ رو بتونید تقلید کنید.

اهنگی که می شنوید و دوست دارین رو یه مدت گوش کنین, بعد سعی کنید جملات و کلماتی که متوجه شدین رو بنویسید در حالی که دارین به اهنگ گوش می دین, بعد برید و Lyric اهنگ رو پیدا کنید انلاین, و چندبار هم اهنگ رو با خوندن همزمان Lyric گوش بدین, جملات دلخواهتون رو چندین بار تکرار کنین, کلمات جدید رو هم چک کنید.

این یه روش باحال و سرگرم کننده برای بالا بردن تمام مهارت های زبانی به خصوص listening هست."
    این روش ها هم برای Listening و هم برای Speaking مفید هستن.
    ویرایش توسط ka003 : March 2nd, 2015 در ساعت 06:42 PM دلیل: بیان تجربه و عناوین شرکت ها فقط در بخش خدمات مجاز است

پیش فرض پاسخ : شیوه های تقویت مهارت گفتاری (مباحث کلی)

به نظر من مجموعه OPEN FORUM هم برای تقویت اسپسکینگ و لیسنینگ مباحث آکادمیک مفیده
    و همیطور مجموعه effortless English انرزی و انگیزه خوبی میده

Junior Member Faezeh_M آواتار ها

سلام

برای تقویت speaking جایی خوندم,که استادی میگفت یه فیلمی رو که به موضوعش علاقه دارید رو انتخاب کنید,بعد اون رو به قسمتهای حداکثر 7 دقیقه ای تقسیم کنید,حالا مثلا این 7 دقیقه رو به مدت یک هفته نگاه کنید بار اول با زیر نویس زبان مادری( فارسی) تا صحبتهای شخصیت های فیلم رو متوجه بشید,بعد اون رو با زیرنویس زبان انگلیسی نگاه کنید و معنی کلمه هایی رو که یاد ندارید دربیارید,و در انتها هم بدون زیرنویس همون قسمت از فیلم رو ببینید و سعی کنید مکالمه ای که بین شخصیتهای فیلم هست رو حفظ کنید!

این نحوه ی فیلم دیدن خیلی طاقت فرساست اما مفیده!

موفق باشید

سلام دوستان؛
    چالشی که من توی این بخش دارم اینه که میخوام تا جایی که امکان داره از جملات مجهول استفاده کنم و بخاطر همین در حین صحبت بعضی وقتها مجبور میشم دو،سه ثانیه فکر کنم که ایا میشه این فعل رو که میخوام استفاده کنم مجهول استفاده بشه یا نه!!
    آخه توی یه کتاب گرامر خوندم که آمریکاییا برعکس ما ایرانیا که هیچوقت از جملات و افعال مجهول استفاده نمیکنیم اتفاقا بیشتر از جملات مجهول استفاده میکنند. الان هم که یه مدته دارم سریال فرندز رو نیگا میکنم به شکل عجیبی میبینم که از این مجهول ها استفاده میکنند.
    می خواستم ببینم آیا راه حلی برای این مسئله داره و چجور میتونم این فکر کردن اینکه "آیا میتونم به صورت مجهول استفاده کنم این محتوا رو" و "به چه شکل استفاده کنم" رو سریع و بدون مکث انجام داد؟! میدونم تمرین مهمترین فاکتوره اما یکم این قضیه واسه من سخته نمیدونم چرا...
    خیلی ممنونم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط EyeOpening نمایش پست ها
    سلام دوستان؛
    چالشی که من توی این بخش دارم اینه که میخوام تا جایی که امکان داره از جملات مجهول استفاده کنم و بخاطر همین در حین صحبت بعضی وقتها مجبور میشم دو،سه ثانیه فکر کنم که ایا میشه این فعل رو که میخوام استفاده کنم مجهول استفاده بشه یا نه!!
    آخه توی یه کتاب گرامر خوندم که آمریکاییا برعکس ما ایرانیا که هیچوقت از جملات و افعال مجهول استفاده نمیکنیم اتفاقا بیشتر از جملات مجهول استفاده میکنند. الان هم که یه مدته دارم سریال فرندز رو نیگا میکنم به شکل عجیبی میبینم که از این مجهول ها استفاده میکنند.
    می خواستم ببینم آیا راه حلی برای این مسئله داره و چجور میتونم این فکر کردن اینکه "آیا میتونم به صورت مجهول استفاده کنم این محتوا رو" و "به چه شکل استفاده کنم" رو سریع و بدون مکث انجام داد؟! میدونم تمرین مهمترین فاکتوره اما یکم این قضیه واسه من سخته نمیدونم چرا...
    خیلی ممنونم.
    سلام

دقیقا در ساختار انگلیسی همیشه بیش از اینکه فاعل کار مهم باشه، خود نفس کار مهم بوده... و به همین دلیل دقیقا ساختارهای مجهول هم در محاوره و هم در نوشتار جایگاه خاصی دارند...

شما برای بیان یک جمله مجهول در زمانی کوتاه و البته با دقت و صحت بالا به سه رکن نیاز دارید:
    فرض کنید می خواهید جمله " همه قهرمانی ها تا انتهای فصل توسط بارسلونا درو خواهند شد" رو به انگلیسی ببرید...

1- معانی لغات: خب طبیعتا مثل جملات معلوم اگر من ندونم معادل "درو کردن"، "sweep out" هست، برای بیان مفهوم بالا نمی تونم راه به جایی ببرم... پس رکن اول vocabulary قوی هست...

2- ساختار لغت: past participle جایی هست که افراد نه چندان خیس خورده در انگلیسی مرتب یا در مورد فعل مورد نظرشون به کل شک می کنند یا اون رو به خاطر نمی آرند یا کلا اون رو نمی دونند...
    past participle ها رو باید ملکه ذهنتون کنید... اونها رو خود افعال فرابگیرید و مرتب تکرراشون کنید تا همیشه در working memory تون به سرعت قابل fetch باشند...
    در مثال ما past participle همون swept out هست...

3- ساختار جمله: باید ساختار های template وار مجهول رو از روی تطابق با معادل های معلوم اونها یادبگیرید و اول با تمرین نوشتاری درشون تجربه کسب کنید و بعد کم کم شروع کنید به استفاده ار اونها در گفتار...

بنابراین خواهیم داشت: "All of the championships will have swept out up to the end of the season by Barcelona"

و در آخر باید اولین مورد رو آورد، که خودتون هم بهش اشاره کردید: تمرین و تمرین و تمرین...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member mnaeem آواتار ها

من برای تقویت speaking در کلاسی شرکت میکنم که به صورت free discussion هست. با توجه به تعداد حدودا ده نفر در کلاس، زمانی که من میتونم صحبت کنم معمولا چند دقیقه بیشتر نیست. آیا این اصلا راه درستی برای تقویت speaking هست؟

آیا برای مکالمه، کلاس خصوصی میتونه بهتر از کلاسهای عمومی باشه؟