صفحه 5 از 23 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 221

موضوع: شیوه های تقویت مهارت گفتاری (مباحث کلی)

پیش فرض پاسخ : بهترین راه تقویت Speaking ؟؟

دوستان به غیر از english pod سایتی هست که با لهجه بریتیش همین گونه اموزش هایی داشته باشه.... پود امریکن است من بریتیش میخام.

Senior Member nima_AA آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ITALY2006 نمایش پست ها
    دوستان به غیر از english pod سایتی هست که با لهجه بریتیش همین گونه اموزش هایی داشته باشه.... پود امریکن است من بریتیش میخام.
    مجموعه متنوعی از سایتهای پادکست احتما بریتیش هم در بر داره

Podcasts for English Learning and Teaching

مثل این مورد :

Flo-Joe

. Advanced level English podcasting with a decidedly British accent - both in terms of pronunciation and themes about British life.
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

Junior Member jhangard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط Ashe نمایش پست ها
    سلام
    راستش یه پیشنهاد دارم شاید یکمقداری عجیب و بی فایده بیاد اما امتحانش ضرری نداره. یه بازی هست که آنلاین و در دنیای مجازی به اسم second life البته باید با چیز پی ان بازی کنید و اینترنتتون هم سرعت نسبتاً خوبی داشته باشه. تو این بازی که در واقع زندگی مجازی هست میتونید برید دوستانی پیدا کنید فرانسوی ، انگلیسی، امریکایی و ... من خودم وقتی بازی میکردم قبلا یه دوست آمریکایی داشتم و باهاش صحبت میکردم کاملا با لهجه امریکاییش آشنا شده بودم اولش خیلی سخت بود اما بعدش عادت کردم و خداییش هم به من خیلی کمک کرد و چون میدونست من زبانم خیلی خوب نیست اگه حرفی رو نمیفهمیدم بهم توضیح میداد واقعا از یه معلم زبان خیلی بهتر بود.توضیحات بیشتر رو میتونید تو سایتش ببینید. خیلی ها توش کار میکنن و پول در میارن. ازدواج میکنن. واقعا دنیای بزرگیه
    شاد باشید
    عجب دنیای جالبیه این second life، کلی دوست آمریکایی و چندتا هم رشتمو پیدا کردم... اگه سرعتتون خوبه از دست ندید برای تقویت speaking و listening عالیه ... کلی هم خوش میگذره
    نه فقط انگلیسی بلکه هر زبانی که فکرشو بکنید، برای کسایی که می خوان غیر انگلیسی یاد بگیرن هم واقعا جای خیلی توپیه...

پ.ن: برای خود بازی نیازی به چیز پی ان نیست فقط برای ثبت نام و دانلودش.
    البته اصلا بازی نیست و یک شبکه اجتماعیه پیشرفته مجازیه.
    ویرایش توسط jhangard : March 25th, 2012 در ساعت 12:41 PM

دوستان من تو صفحه اول سکند لایف که میرم برای انتخاب اواتارها اواتارها نمایش داده نمیشند. علت چیه روی فایرفاکس اپرا و انترنت اکسپلورر هم تست کرده ام... فلش پلیر هم نصبه..خیلی غحیبه/

Junior Member jhangard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط ITALY2006 نمایش پست ها
    دوستان من تو صفحه اول سکند لایف که میرم برای انتخاب اواتارها اواتارها نمایش داده نمیشند. علت چیه روی فایرفاکس اپرا و انترنت اکسپلورر هم تست کرده ام... فلش پلیر هم نصبه..خیلی غحیبه/
    اگه از ویندوز استفاده میکنی، QuickTime و ُSafari رو دانلود و نصب کن و فلش پلیر رو هم برای safari نصب کن.(با خود این بروزر دانلودش کن).
    بعد نرم افزار SL رو از ایمیل دریافتی از SL دانلود و نصب کن و لاگین کن و اونجا بهتر میتونی ظاهرت رو ویرایش یا آواتار انتخاب کنی....

مجبور شدم که پاک کنم برنامه رو 1- حجم زیادی از اطلاعات رو دانلود میکرد که باعث میشد حجم اینترنتم سریع تموم بشه 2- سرعت اینترنتم (512 مثلاً) خیلی پائین بود! به هر حال از جهانگرد ممنونم که معرفی کرد یک همچین چیزی رو! اگر دوستان نظرات دیگه ای دارن ممنون میشم بهمخون بگن!
    well begun is half done

روشی که برا من جواب داده اینه: اول یه فیلم که برام جذابه رو سکانس به سکانس نگاه و تعریف میکنم. (کی داره چیکار میکنه و کی چی گفت و موقعیت چیه و همه این جزییات.) این میشه مرحله اول: production
    بعد از نت screenplay / script اون فیلمو دانلود میکنم و همون سکانس رو چک میکنم که ببینم فیلمنامه نویس چطور تعریف و تنظیمش کرده
    (نه صرفا ترنسکریپت ها - فیلمنامه با همه جزییات و تعریف سکانسش) این میشه مرحله دوم: control
    روش معرکه اییه چون که فانه و مهمتر از اون کارمونو با mere native American چک نمیکنیم - با professional native American
    چک میکنیم که زندگی حرفه ایش نوشتنه.
    These guys actually get paid to compose discourse
    O,that obscure object of coterie
    ...

Junior Member

من برنامه second life رو گرفتم ولی موقعی که می خوام instal کنم error میده بعد 15 دقیقه کسی می دونه مشکل از کجاست؟
    ویرایش توسط saraaaaa : March 30th, 2012 در ساعت 11:39 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

سلام دوستان
    من تصمیم دارم برای پاییز 2013 اپلای کنم .
    سطح زبان من High Intermediate کانون زبان هست . یعنی الان ترم اول High هستم و زمانی که امتحان تافل میدم High 3 هستم .
    دایره لغتم بد نیست اما توی صحبت کردن دچار استرس میشم ! با اینکه می تونم حرف بزنم اما موقع جمله بندی لغات پیچیده به ذهنم نمیرسه و از جملات ساده استفاده می کنم ! تافل توی ذهن من یک امتحان سخت استرس آوره که گاهی فکر می کنم 5 ترم دیگه که کانون زبان رو به اتمام می رسونم هم نمی تونم نمره ی 90 تافل رو بیارم ! در حالی که تمام دانشگاه هایی که می خوام اپلای کنم مینیموم 90 می خوان (حتی بالاتر)
    می خوام بدونم کسانی که تجربه دارن هم مثل من بودن یا از اول اعتماد به نفس صحبت کردنشون بالا بوده ؟
    تو رایتینگ و ریدینگ هم مشکلی ندارم و تا زمان امتحان آماده خواهم بود . تنها مشکل من اینه که توی اطرافیانم همه ی کسانی که نمره ی تافلشون بالا بوده اعتماد به نفس خیلی خوبی دارن در حالی که ممکنه موقع صحبت کردن باهاشون من هم در سطح اونا بوده باشم ! ولی خب امتحان اسمش هم استرس آوره !

Senior Member nima_AA آواتار ها

نکات و راهکارهای کلیدی و مهم در امتحانات شفاهی زبان انگلیسی

(شامل نکات مهم در بخش شفاهی امتحانات TOEFL, IBT, IELTS)

عوامل متعددی در نتیجه امتحانات شفاهی موثر هستند که بعضی از آنها کاملاً به ابعاد روانشناسی امتحان بستگی دارند و کمتر با ساختارهای گرامری و یا انتخاب کلمات سر و کار دارند. امّا این عوامل تاثیرات محسوسی در شیوایی و بلاغت کلام ایفا می کنند.
    برای مثال نوع نشستن متقاضی امتحان می تواند در نتیجه امتحان شفاهی وی موثر باشد. افرادی که در هنگام امتحانات شفاهی دست خود را زیر چانه خود قرار میدهند و یا با پاهای خود به زمین فشار می آورند و یا مکرراً زانوی خود را تکان میدهند؛ خود را در معرض استرس بیشتری قرار میدهند که این استرس می تواند مهارت های گفتاری آنها را تحت تاثیر قرار دهد. با رعایت مواردی ساده می توان بهتر از عهده این شرایط برآمد.
    برای مطالعه کامل هر بخش روی عنوان مطب کلیک کنید.
    1- احوالپرسی کنید و لبخند بزنید.
    در هنگام ورود به اتاق امتحان و مواجه/ رویارویی با ممتحن حتماً سعی کنید لبخند بزنید و یک احوالپرسی مختصر انجام دهید. این کار موجب ایجاد حس راحتی و یا به اصطلاح آب شدن یخ شما مس شود. گذشته از این در احوالپرسی شما میتوانید میزان جدیّت و صمیمیت ممتحن را ارزیابی کنید. به راحتی سلام کنید و لبخند بزنید.
    2- روی صندلی راحت بنشینید.
    در هنگام نشستن بروی صندلی در یک وضعیت راحت قرار بگیرید و فاصله خود را با پشتی صندلی حفظ کنید تا بتوانید تحرک داشته باشید. از نشستن بدون حرکت خودداری کنید.
    فکر کنید در یک رستوران مقابل یکی از دوستانتان نشسته اید. راحت باشید و در صورت لزوم به جلو و عقب حرکت کنید. با پاهای خود به زمین فشار نیاورید و یا زانوهای خود را به حالت عصبی مکرراً تکان ندهید.
    جلوگیری از وقوع این موارد و یا موارد مشابه دیگر در کاهش استرس ناشی از امتحان بسیار موثر است . پس راحت روی صندلی بنشینید.
    3- نگاه کنید امّا خیره نشوید.
    به این حالت در اصطلاح ارتباط چشمی و یا Eye Contact گفته میشود. این حالت را با زُل زدن یا خیره شدن اشتباه نگیرید.
    منظور از Eye Contact این است که هر چند ثانیه یک بار به مثلثی که بین دو چشم و بینی ایجاد می شود نگاه کنید و نشان دهید که در حال مکالمه با ممتحن هستید و در هنگام صحبت کردن به وی توجه می کنید. این کار نقش مهمی در موفقیت مکالمه شما ایفا میکند پس ارتباط نگاهی خود را بطور معقولی حفظ کنید.
    4- به استرس فکر نکنید.
    فراموش نکنید که این اولین باری نیست که شما امتحان میدهید و یک امتحان شفاهی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همه ی ما امتحانات مدرسه و شاید دانشگاه را تجربه کرده ایم؛ به اولین باری که یک مصاحبه کاری داشتید فکر کنید، به خاطر داشته باشید که به جای اینکه به دنبال بهانه بگردید، این نکته را برای خود تکرار کنید که این هم مثل بقیه ی امتحاناتی است که شما قبلاً تجربه کرده اید. به استرس حتی فکر هم نکنید.
    5- هیجان زده نشوید.
    سعی کنید در هنگام صحبت کردن با ممتحن هیجان زده نشوید؛ وقتی شما هیجان زده میشوید، احتمال تولید جملات غلط بیشتر میشود.
    هیجان معمولاً زمانی رخ میدهد که شما فکر میکنید تمام اطلاعات لازم در مورد سؤال را در اختیار دارید و یا قبلاً راجع به آن سؤال یا موضوع صحبت کرده اید. توجه کنید که خنده دار بودن یک ماجرا و یا ناراحت کننده بودن آن می تواند میزان هیجان زدگی شما را افزایش دهد.
    اگر موضوعی واقعاً برای شما اتفاق افتاده که خنده دار است سعی کنید آن را با آرامش بیشتری تعریف و بازگو کنید. اگر بر حسب تجربه و یا مطالعه در مورد یک موضوع خاص اطلاعات کافی و زیادی دارید، فقط به مطالب مورد سؤال و مهم اشاره کنید. توجه کنید که این امتحانات ملاک ارزیابی مهارت گفتاری شماست و نه ملاک ارزیابی اطلاعات فنی و تخصصی.
    برای جلوگیری از بروز هیجان نظرات خود را مرحله به مرحله و با آرامش بیان کنید. هیجان زده نشوید.
    6- تنفس خود را تنظیم کنید.
    در هنگام صحبت کردن تنفس خود را تنظیم کنید. با آرامشنفس بکشید و سعی کنید تنفس عمیق و آرام داشته باشید.
    با یک توقف کوتاه حتی وسط یک جمله می توانید با آرامش بیشتر صحبت کنید. عدم تنفّس صحیح می تواند عامل ایجاد استرس باشد. با یک مکث کوتاه قبل از شروع به صحبت کردن هم جمله مورد نظر را بازبینی کنید و هم تنفس خود را تنظیم کنید.
    7- سریع صحبت نکنید.
    روان صحبت کردن یا روان بودن کلام ، Fluency ، با سریع صحبت کردن تفاوت دارد. نداشتن وقفه های مکرر و طولانی در یک جمله، عدم بیان تعداد جملات کافی در مورد یک موضوع، عدم رعایت صحیح لحن و تلفظ صحیح کلمات از جمله عواملی است که روان بودن کلام شما را تحت تاثیر قرار میدهد. توجه کنید که منظور از روان صحبت کردن کند و یا تند صحبت کردن نیست. سریع صحبت نکنید.
    8- آسان صحبت کنید.
    سعی کنید در حد معلوماتی که به آنها تسلط کافی دارید صحبت کنید و از استفاده از کلمات و ساختارهای خیلی رسمی و دشوار پرهیز کنید. از ساختارهای پیچیده گرامری و لغوی که قبلاً به میزان کافی در هنگام صحبت کردن در کلاس و یا در محیط آموزشی از آنها استفاده نکرده اید اجتناب کنید و به دنبال معادل های ساده تر برای بیان همان مفاهیم باشید. از ساختارهای گرامری و کلمات ساده تر استفاده کنید.
    9- با اعتماد به نفس صحبت کنید و خودباور باشید.
    هرگز از ممتحن سؤال نکنید که آیا جمله شما صحیح است یا خیر. زمان امتحان فرصت ابراز توانایی های شماست و ممتحن از شما انتظار ندارد که به حالت دو به شک صحبت کنید. از بیان جملاتی مثل:
    Am I right?
    و یا
    Is that correct?
    اجتناب کنید.
    حتی اگر از درست بودن یک جمله اطمینان کافی نداشتید سعی کنید آن را با اعتماد به نفس بیان کنید. اگر اعتماد به نفس و تسلط کافی نداشته باشید با تکرار یک سؤال از جانب ممتحن، این احتمال وجد دارد که شما جمله ی صحیح خود را به یک جمله غلط تغییر دهید. خود را باور کنید.
    10- به صدای خودتان گوش کنید.
    در هنگام صحبت کردن به صدای خودتان گوش کنید. دقت کنید که آنچه که در ذهن شما میگذرد همان مفهومی باشد که بروی زبان شما جاری میشود. اگر کمی بلند صحبت کنید و به صدای خود گوش کنید به راحتی و بدون کمک شخص دیگری میتوانید در صورت بیان جملات غلط ، خودتان فوراً آنها را اصلاح کنید چون شما در حال گوش کردن به صدای خود هستید.
    11- اول فکر کنید.
    اگر احساس میکنید که برای پاسخ به سؤال و یا برای صحبت کردن در مورد یک موضوع به فکر کردن نیاز دارید، کمی مکث کنید و با استفاده از یک ساختار مؤدبانه و رسمی از ممتحن درخواست کنید تا به شما اندکی زمان بدهد تا بتوانید ایده های خود را جمع آوری و بعد شروع به صحبت کردن کنید.
    حتی اگر یک موضوع برای شما تکراری بود، باز هم بد نیست که اندکی تأمل کنید و بعد به سؤال پاسخ دهید و یا در مورد موضوع مورد نظر صحبت کنید.
    در صورتیکه یک سؤال و یا یک موضوع یادآور خاطرات ناخوشایندی برای شماست (این اتفاق به ندرت رخ میدهد) با استفاده از یک ساختار درخواست مؤدبانه از ممتحن بخواهید تا سؤال یا موضوع بحث را تغییر دهد.
    12- انتظار نمی رود سؤال مطرح شده مبحث دلخواه شما باشد.
    به خاطر داشته باشید که امتحان شفاهی زبان ملاک ارزیابی توانایی گفتاری و تسلط شما به زبان انگلیسی است. اگر برای مثال موضوع بحث در ارتباط با حیوانات است و این موضوع مورد علاقه شما نیست، به خاطر بیاورید که از شما انتظار می رود تا با رعایت اصول گرامری و لغوی برای چند دقیقه در حدّ معلومات و تسلط خودتان درباره موضوع مطرح شده صحبت نمایید. پس انتظار نداشته باشید ممتحن بحث یا سؤالی مطرح کند که مورد علاقه ی شماست.
    13- اشتباهات خود را اصلاح کنید.
    در صورتیکه هنگام صحبت کردن متوجه وجود یک اشتباه در جملات خودتان شدید، مکث کنید و بعد از گفتن عبارت
    Excuse me!
    جمله را مجدداً بصورت صحیح تکرار کنید. بیان این عبارت صرفاً یک علامت برای شنونده است تا متوجه شود که شما جمله ای را اشتباه گفته اید و حال وی باید منتظر جمله صحیح شما باشد.
    هنگام اصلاح یک جمله و تکرار آن حتماً اعتمد به نفس خود را حفظ کنید و جمله را با خونسردی کامل تکرار کنید و سعی کنید دستپاچه نشوید. شما میتوانید جمله اشتباه خود را به آسانی تصحیح کنید.
    14- ساده نگاه کنید امّا نه سطحی.
    حتماً برای شما این اتفاق افتاده است که برای بحث کردن درباره یک مطلب، در عین سادگی آن موضوع شما چیزی برای بیان ندارید. در این حالت سعی با نگاهی ساده به مسائل بپردازید. به تجربیات خودتان که به موضوع بحث مربوط است فکر کنید. فقط از یک بُعد به مسائل نگاه نکنید. معلومات خود را دوره کنید و مسائلی را که میتوانید به موضوع بحث ربط دهید انتخاب کرده وهنگام صحبت کردن از آنها استفاده کنید. باز هم دقت کنید که از شما انتظار نمی رود اطلاعات تخصصی در مورد موضوع مطرح شده ارائه کنید. علاوه بر این سعی نکنید تا به زبان فارسی در ذهن خود ایده پردازی کنید و بعد آن را به زبان انگلیسی ترجمه کنید. این روش احتمال بروز اشتباه در جملات شما را افزایش میدهد. به جای اینکار سعی کنید به مسائلی که برای شما پیش پا افتاده به نظر میرسند بیشتر توجه کنید و آنها را با عبارات و کلمات ساده به زبان انگلیسی بیان کنید. ساده نگاه کنید امّا سطحی نگر نباشید.
    15- نپرسیدن اشتباه است.
    وقتی فکر میکنید که یکی از جملات و یا کلمات و یا حتی منظور کلی سؤال را متوجه نمی شوید، با استفاده از ساختارهای مؤدبانه از ممتحن بخواهید آن قسمت را تکرار کند و یا منظور کلی سؤال را برای شما شرح دهد.
    این اتفاق امری رایج است و بطورکلی تأثیری در نتیجه امتحان شما نخواهد داشت مگر اینکه چنین حالتی به تکرار در طول یک مصاحبه رخ دهد.
    بعضی از شرکت کنندگان در امتحانات شفاهی براساس فرضیات شخصی و یا حدس زدن سؤالات را پاسخ می دهند؛ این کار ریسک بزرگی محسوب میشود و در اغلب مواقع باعث ایجاد ترس و استرس برای زبان آموز است و به یک پاسخ غلط منجر میشود. ندانستن و یا نفهمیدن منظور سؤال اشتباه نیست، نپرسیدن برای درک درست از آن اشتباه است.
    16- وسیله برای هدف، نه هدف برای وسیله
    برخی زبان آموزان اغلب سعی می کنند تا در تمام جملات خود (چه در گفتار و چه در نوشتار) حداقل یک ساختار گرامی که ترجیحاً در همان ترم یاد گرفته اند را در جمله جای می دهند. در بعضی موارد دیده می شود که آنچه ممتحن از زبان متقاضی می شنود مجموعه ای از ساختارهای گرامری است که بعضاً به اشتباه در کنار یکدیگر قرار داده شده اند.
    به ساختارهای گرامری به حالت ابزاری نگاه کنید و توجه داشته باشید که همواره به در دست داشتن و استفاده از این ابزار نیاز نیست. در ضمن هیچگاه خودتان را مجبور نکنیدکه باید برای یک امتحان خاص ساختارهای گرامری ترم جدید را تک تک در جملات خود استفاده کنید. مهم تر از گرامر، معنای جمله شماست. بعضی اوقات یک ساختار گرامری ساده در یک شرایط خاص می تواند خیلی بهتر از یک ساختار گرامری پیچیده منظور شما را القا کند. به خاطر بسپارید وسیله برای رسیدن به هدف است و نه هدف برای وسیله.
    خود باور باشید!
    نویسنده: حمیدرضا باقری
    منبع:
    ویرایش توسط le-ciel : June 17th, 2014 در ساعت 06:25 PM دلیل: لینک تبلیغی
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »